Ivanovice na Hané – Kriminalita v Ivanovicích na Hané pomalu přerůstá únosnou úroveň a lidé si začínají stěžovat. Nedávno v rozmezí pouhých dvou dnů zmizely ve městě dvě Škody Octavia. Policejní služebna v Ivanovicích už několik let nefunguje, radnice proto zvažuje zřízení městské policie.
Kdyně -Nová kola a odstrkovadla, na které Mateřské škole ve Kdyni přispěl jeden z tatínků Václav Kladiva, dostaly děti ke svému svátku a otestovaly je při dni s dopravní tematikou.
Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Už téměř dvacet let stojí v čele vyškovské městské policie. Pamatuje si dobu, kdy strážníci neměli ani uniformy, natož auto nebo vysílačky.
Moravský Krumlov /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/– Zřejmě pumu z bombardování na konci druhé světové války našli dnes po desáté hodině dopoledne dělníci při výkopových pracích přímo v centru Moravského Krumlova na Masarykově náměstí. Kvůli nálezu evakuovala policie až stovky lidí z nejbližšího okolí. Na místo přijel policejní pyrotechnik. Bombu nakonec odvezl mimo město k likvidaci.
Přerovsko – Každý rok, vždy s příchodem léta, řeší policisté desítky případů vykradených aut. I když stále poučují řidiče o bezpečnosti a nabádají je, aby nenechávali v autech cenné věci, lidé se stále nepoučili a mnohdy tak přicházejí o cennosti za desítky tisíc.
Uherský Brod /AKTUALIZOVÁNO/ – Popíjení alkoholu, nasednutí do auta, nezvládnutí řízení, náraz do stromu, kotrmelce po silnici. Takový scénář měla vážná dopravní nehoda, ke které došlo v úterý v podvečer mezi Uherským Brodem a Vlčnovem.
Peking - Jednadvacetiletý student hudby Jao Ťia-sin byl v úterý popraven v Číně za to, že srazil autem cyklistku a poté zraněnou ubodal, aby ho neprozradila.
Prostějov/Plumlov – Na prvního máje se opil. V noci sedl do auta a vyrazil k domovu. Policejní hlídka se ho snažila zastavit u benzínky v Mostkovicích. Nakonec jej dostihla u obecního hřbitova.
Olomouc /AKTUALIZOVÁNO/ - Vrchní soud v Olomouci ve středu potvrdil mnohaleté tresty mladíkům, kteří loni na Karvinsku vláčeli muže stovky metrů přivázaného na laně za autem.
Rakovník – Do vlaku, ze kterého už nelze vystoupit nebo jen těžko a určitě ne bez následků, nastoupili žáci ze šesté třídy První základní školy v Rakovníku.
Znojmo – Když chtěl ráno Jiří Hájek ze Znojma nastartovat svoji škodovku, nepodařilo se mu to. Benzinu měl dost, předchozí den auto bez náznaků jakýchkoli technických potíží fungovalo. Po otevření kapoty motoru zjistil, že má zničené kabely elektroinstalace.
Blanensko – Je tma a k prázdné autobusové zastávce přijde mladý muž v čepici. Rozbalí z pod mikiny plakáty a začne jeden vedle druhého lepit na prosklenou stěnu přístřešku. Takhle se činí lidé při černých výlepech na Blanensku. Někteří končí v rukách strážníků, pokud je však přistihnou při činu. Plakáty vadí i energetikům. Na skříňkách rozvoden mohou přispět k úrazu.
Vsetín /FOTOGALERIE/ – Policisté ve Vsetíně představili svou práci. Akce, která odstartovala v úterý v devět hodin ráno u tamní radnice, byla určena především žákům základních škol.
Českolipsko - Co mimo jiné přinesl uplynulý týden? Novoborští hasiči podali výpověď. Muzeum v České Lípě mělo otevřeno až do půlnoci a fotbalisté Arsenalu povede v příští sezoně nový trenér
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Z Kladna, Berouna, Roztok u Prahy. Odtud a z mnoha dalších míst se podle průzkumu Ropidu, který v Praze a okolí organizuje hromadnou dopravu, dá cestovat do metropole několikanásobně levněji, než autem.
Rychnov /FOTOGALERIE/ - Dětský den se odehrál v sobotu nedaleko rychnovského nádraží a záchranné složky, které se zúčastnily, na ukázkách nešetřily. Představili se policisté, policejní psovodi, profesionální hasiči i s plošinu a místní dobrovolní hasiči, rychnovští strážníci, Alfa security i záchranáři.
Žďár nad Sázavou – Nedání přednosti v jízdě se vymstilo jednapadesátileté řidičce osobního vozu Peugeot 307, a to při odbočování ze silnice I/37 ve směru od Žďáru nad Sázavou do obce Polnička.
Měnín – Pravděpodobně chvilka nepozornosti přišla v úterý draho jedenasedmdesátiletou důchodkyni z Měnína na Brněnsku. Žena chtěla na kole přejet přes silnici, jenomže při tom narazila do nákladního auta. Při havárii se těžce zranila. Záchranka ji proto musela převézt do Fakultní nemocnice Brno.
Tachov – Rekonstrukce Pobřežní ulice v Tachově je uskutečňována ve dvou samostatných projektech. Obě stavby jsou z podstatné části financovány Fondem pro regionální rozvoj Evropské unie.
Chrudim – Klienti denního stacionáře Pohoda se vydali na výlet do rekreačních lesů Podhůra a jsou nadšeni. Nebýt vstřícnosti vedení společnosti Městské lesy, na rozhlednu Bára by se s ohledem na své zdravotní postižení zřejmě zblízka nepodívali.
Ústí nad Labem – Spokojeni mohou být dopravní policisté s řidiči v Ústeckém kraji, ačkoliv o víkendu evidují další smrt na silnicích kraje. Od začátku roku do konce května dopravní policie v Ústeckém kraji eviduje o polovinu méně úmrtí než v předchozím roce.
Petřvald – Řidičům, kteří jezdí častěji mezi Šenovem a Petřvaldem, musí téct nervy. Je začátek léta a silničáři zatím nebyli schopni opravit frekventovanou silnici, která je po letošní zimě samý výmol.