Mega svatba v muzeu 20. 11. 2011 má už první páry
Ústecký kraj – Svatba v Císařském sále rekonstruovaného ústeckého muzea slibuje originalitu, magická čísla a pohádkové výhry. První páry už poslaly své přihlášky.
Ústecký kraj – Svatba v Císařském sále rekonstruovaného ústeckého muzea slibuje originalitu, magická čísla a pohádkové výhry. První páry už poslaly své přihlášky.
Děčín - Dvě těžká zranění si vyžádala sobotní dopravní nehoda mezi motocyklem a osobním automobilem.
Liberecký kraj – Zadržená marihuana i vybavení na její pěstování a také léky na výrobu pervitinu. To jsou poslední úlovky celníků v Libereckém kraji.
Česká Skalice – Minulou sobotu oslavil šachista Jiří Kubec, člen oddílu Jiskra Česká Skalice, životní jubileum – šedesát let.
Přerov /ANKETA, FOTOGALERIE DĚTSKÝCH KRESEB/- Děti ze Základní umělecké školy ztvárnily pomocí obrázků svůj pohled na Přerov. Vyberte si z dvanácti výkresů, který se vám nejvíce líbí a hlasujte pro něj v anketě. Dva podle vás nejhezčí návrhy pak ozdobí popelářský vůz.
Písek - Písek žije hudbou i divadlem. Koná se městská slavnost.
Pardubice – Osmihodinový maraton čekalv pátek 10. červnav budově pardubické okresní justice nejen na soudce Jana Šlosara, ale mimo jiné pochopitelně i na obžalované strážníky z Lázní Bohdanče.
Björkvik/Přerov – Letos osmadvacetiletý biketrialista Pavel Procházka z Přerova má za sebou životní úspěch. O víkendu totiž vyhrál mistrovství Evropy kategorie Senior ve švédském Björkviku. Po dvou stříbrných a dvou bronzových příčkách z předešlých let se mu tentokrát podařilo dosáhnout až na stupeň nejvyšší.
Ústecký kraj - Dopravní policie je sice spokojena s tím, že počet mrtvých na silnicích za prvních pět měsícům letošního roku je poloviční (15 případů) proti roku 2010 (29 úmrtí). Ale zároveň má policie obavu, ze snižování kvality silnic.
Nové Dvory – Rekord roku 2010 v kategorii kolektivů. Právě tento titul si převezmou na slavnostním galavečeru na pelhřimovském Masarykově náměstí zástupci dobrovolných hasičů z Nových Dvorů na Žďársku. Dojedou si pro něj Pragou RN z roku 1951.
Tachovsko – (DÍL 1.) Je pátek dopoledne, slunečné počasí. Služební automobil Tachovského deníku zastavuje u modré značky se žlutými hvězdami a bílým nápisem Česká republika. Bývalý hraniční přechod Broumov – Mähring.
Liberecký kraj – Zadržená marihuana i vybavení na její pěstování a také léky na výrobu pervitinu. To jsou poslední úlovky celníků v Libereckém kraji.
Českolipsko - Svojkovský hrádek stojí na malém vršku a díky pozdějším romantickým úpravám je možné navštívit několik místnůstek vytesaných přímo ve skalním masivu
Jablonec n. N. – Prakticky týden co týden policisté přes média varují, aby lidé nenechávali v autech viditelně ležet drahé věci, ale spousta lidí tato varování stále nebere vážně. Naposledy se to vymstilo dvaadvacetiletému muži z Jablonce, kterému z vozidla zmizela navigace a notebook.
Bor u Skutče – Na skladišti pneumatik v Boru u Skutče zasahují profesionální a dobrovolní hasiči již více než 120 hodin. Během pěti dnů a čtyř nocí se tu vystřídalo celkem 29 hasičských jednotek.
Šternberk /FOTO/ - Už od pátku žije Šternberk mistrovstvím Evropy v závodech automobilů do vrchu. Město si připravilo bohatý doprovodný program i pro ty, co se o auta nezajímají – například koncerty nebo kuchařskou show.
Plzeň – Co všechno je člověk ochoten absolvovat z obavy z veřejného popotahování kvůli banálnímu přestupku? Vyprávět by o tom mohl plzeňský zastupitel Ludvík Rösch (Občané.cz), který včera odpoledne přerazil v Plzni v Sušické ulici dopravní značku.
Rakovnicko -Vandalismus, jak se zdá, se v poslední době na Rakovnicku rozmáhá.
Brněnsko /FOTOGALERIE/ - Jedno zranění si vyžádala páteční srážka Fiatu Punto a motorky Suzuki na silnici mezi Kuřimí a Českou na Brněnsku. Nehoda se stala ve čtyři hodiny odpoledne.
Montreal /AKTUALIZOVÁNO/ - Německý pilot formule jedna chyboval, po nárazu je v pořádku on i auto.
Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Přes dvě stě litrů nafty si našlo cestu z přídavné nádrže domíchávače betonu po srážce s nákladním autem na silnici I54 nedaleko veselského koupaliště.
Zlín – Celníci objevili ve středu 8. června ve Zlíně v osobním autě přes tři tisíce tablet, několik desítek ampulí anabolických steroidů a přípravků na zvýšení potence.
Marie Podzimková - Tachov v každoročních celorepublikových tabulkách bývá hodnocen z pohledu bezpečnosti dopravy na jednom z předních míst.
Prahů - Počet dobíjecích míst pro elektromobily pomalu přibývá. Od tohoto týdne jsou další dvě v Praze.
Jindřichohradecko –Muž z Třeboňska dvakrát zažil po bodnutí sršní anafylaktický šok, byl v ohrožení života
Valašsko – Kolony historických vozů vyrazí tuto sobotu spanilou jízdou ze Vsetína a Rožnova pod Radhoštěm do Velkých Karlovic. Akci nazvanou 2. národní den historických vozidel v pohybu pořádá Honest veteran car club z Rožnova.
Ostrava – Dlouhé kolony aut se v ranní i odpolední špičce tvoří v Místecké ulici v Ostravě. V místě křížení s Rudnou ulicí se totiž opravují pilíře mostu a doprava je tam svedena do jednoho pruhu v každém směru.
Valchov – Dopravní nehoda tří osobních aut a autobusu překvapila v pátek dopoledne řidiče projíždějící mezi Boskovicemi a Valchovem. Zranil se při ní jeden z řidičů.
Žatec - Během léta se na náměstí Svobody objeví automat, platit se bude před spořitelnou.
Česká Lípa - Prvním závodním testem cyklistů silničářů v letošním roce na Českolipsku byla tradiční Jarní časovka, kterou pořádá Sportovní klub policie.
Brno /FOTOGALERIE/ – Krize skončila. Alespoň tedy v automobilovém průmyslu. Myslí si to organizátoři jubilejního desátého ročníku Autosalonu na brněnském výstavišti.
České Budějovice - Mistr světa v plavání Arnošt Petráček si v rámci povinné školní praxe vychutnal práci v prodejně aut.
Bruntál, Praha – Čtvrté klání dvanáctého ročníku seriálu OffROAD Maraton se odehraje v sobotu 11. června u Bruntálu. Prostor závodu se nachází asi 2 kilometry severně od města, mezi Osramem a Bukovým rybníkem.
Istanbul – Antonín Tlusťák se po čtyřech letech vrátil do Turecka. Zádveřický pilot tam o víkendu bojoval o další body do seriálu mistrovství Evropy, a přestože na absolutní špičku nestačil, nespokojený také nebyl. Sedmé místo celkově a čtvrté mezi jezdci hodnocenými v šampionátu odpovídalo jeho ambicím před začátkem závodu.
Šternberk – Před rokem se na domácí trati při premiéře s formulí Lola neprosadil ani do desítky. Pňovický vrchař Václav Janík navíc cítil křivdu, když na části trati musel pod žlutými vlajkami zpomalit, ale jeho jízda se neopakovala. Teď má znovu o motivaci postaráno.
Uherské Hradiště /POSTŘEH VOJTY JOHANÍKA/ - O víkendu si na své zcela jistě přišli cyklisté. Nejen ti rekreační na cyklostezkách, ale především ti, kteří si chtěli na horských kolech vyzkoušet svou fyzičku. Na Smraďavce se totiž konal Juvacyklo maraton. A účast byla opravdu parádní.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA/ - Autem, na kole, nebo pěšky. Tyto možnosti zbyly na pondělí lidem v Brně, kteří dojíždí do práce nebo do školy. Odboráři kvůli stávce proti vládním reformám zastaví od tří od rána do čtyř do odpoledne všechny vlaky. V Brně nepojede ani městská hromadná doprava.
Březno u Chomutova – Už dnes večer začíná na letišti u Března Open Motor Show 2. Jde o tuning sraz a zároveň sraz sportovních, amerických a historických vozidel, závodních speciálů a motorek.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Trasu přímo přes policejní auto, které bylo zaparkované před služebnou v Běhounské ulici v centru Brna, zvolil předevčírem nad ránem jedenadvacetiletý opilý mladík.
Debř - Kvůli zajištění a vyprošťování havarovaného vozidla se u Debře tvořily kolony pomalu jedoucích vozidel.
Hustopeče, Němčičky – V pátek večer startuje v Hustopečích Agrotec rally. Fanoušci rychlých aut se radují. Naopak zemědělci, ale i další lidé, skřípou zuby.
Zlín – Autovraky. Vozidla, která kvůli liknavým majitelům hyzdí ve větší či menší míře každé město. Kupící se auta a náklady na jejich odstranění řeší každá radnice po svém. Někde si mohou řidiči svůj stroj nechat zlikvidovat dokonce zdarma.
Kladno - Ve Švermověv ulici 28. října se dnes střetly Ford Transit (ambulance) a Škoda Felicia. Při nehodě nebyl sice nikdo vážně zraněn, ale na místě se tvořily v obou pruzích komunikace dlouhé kolony. Podle informací svědků stála vozidla ve směru z Kladna již před přejezdem u čerpací stanice. Dopravu řídila policie.
Valašské Meziříčí - Miroslavu Šebkovi stačilo projet autem valašskomeziříčskou místní část Krhová, křižovat hlavní cestu a do dvou minut byl v práci. Od příštího pondělí bude muset změnit trasu.
Žatecko - Nakonec ho pomohla chytit žena, která jela kolem na bruslích.
Mělník -Nejvyšší trest, osm let vězení, hrozí čtyřem mužům, kteří fingované nehody organizovali
Hlinsko/Čertovina- Na několik hodin byla ve středu odpoledne zcela neprůjezdná silnice mezi Hlinskem a Čertovinou na Chrudimsku.
Benešovsko – Tři motorová vozidla odcizil a do tří se v Benešově v letošním roce vloupal dvaatřicetiletý muž z Kladna. Zaměřoval se především na auta tovární značky VW Golf.
Hustopeče, Němčičky – V pátek večer startuje v Hustopečích Agrotec rally. Fanoušci rychlých aut se radují. Naopak zemědělci, ale i další lidé, skřípou zuby.
Brno – Zářící horkovzdušné balony na noční obloze. Takový pohled chtěli premiérově nabídnout Brňanům organizátoři svátku létání Balloon Jam, který je součástí festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Plány jim ale překazilo počasí.