Policie hledá svědka dopravní nehody, při které řidička srazila městského strážníka
Roudnice nad Labem - Dne 7. dubna 2011 v 7:55 v Roudnici nad Labem v ulici Alej 17. listopadu došlo k dopravní nehodě.
Roudnice nad Labem - Dne 7. dubna 2011 v 7:55 v Roudnici nad Labem v ulici Alej 17. listopadu došlo k dopravní nehodě.
Krnov /POZNÁMKA/ -Když dánský architekt Jan Gehle přijel na konferenci do Prahy, ptali se ho, jaký má pocit z českých měst.
Vidče – Zhruba o dvacet tisíc korun okradli seniora ve Vidči na Vsetínku dva muži. Do domu se dostali tak, že staříkovi nalhali, že vyhrál v loterii.
Záhornice, Pátek /PŘÍBĚH, FOTO/ -Ruda Mikuškovic ze Záhornice neváhal a polomrtvé zvíře naložil do auta a jel k veterináři.
Nový Bor - Boleslavské naděje karate Auto Škody Mladá Boleslav se medailově prosadili na Poháru nadějí.
Poděbrady -Za větu v dopise exstarostovi Ďurčanskému o sviních, na které vaří voda, si vyslechl kritiku rady města.
Štichov – Dobrovolní hasiči ve Štichově vlastní historickou stříkačku z dob svého založení.
Ostrava -Už vím, jak vyřešit na první pohled neřešitelný smogový problém na Ostravsku. Potřebujeme větrového šamana! Geniální myšlenka mě napadla včera cestou do práce, když se mi z auta naskytl úchvatný pohled. Vzduch byl tak čistý a ostrý, že jsem viděl detaily beskydských hor.
Horní Slavkov - Při srážce osobního automobilu a dodávky zemřel člověk a další čtyři utrpěli zranění
Hovězí – Policejní celu ve Vsetíně obývá od úterka jedenačtyřicetiletý muž ze Sokolova, kterého policisté obvinili z vloupání do prodejny potravin v Hovězí.
Brno – Stříbřitá koule moderního armádního radaru nad legendárním napoleonským bojištěm. A k němu závratnou rychlostí míří pestrobarevná auta se startovními čísly. Už pět let opakující se charakteristika tradičních závodů automobilu do vrchu Mohyla Míru – Maverick.rescue.
Újezd - Zatím neznámí zloději vykradli v noci na středu jednu firmu v Újezdu. Z kanceláří zmizel zabudovaný trezor a sedm notebooků.
Táborsko - Až silničáři spočítají zimu, zjistí, kolik peněz jim zbývá na opravy.
Karlovy Vary - Nehoda zkomplikovala dopravu
Vlkoš – Ve středu v šest ráno se ve Vlkoši bočně střetla dvě protijedoucí auta.
Novojičínsko - S jarem, stejně jako s podzimem, přibývá práce pneuservisům. Nejinak tomu bylo i v uplynulých týdnech. Nyní, v reakcích na předpovědi počasí, ale někteří majitelé aut s přezutím otálejí.
Hradec Králové – Královéhradecký jezdec Michal Matějovský se v barvách Bohemia Racing Teamu zúčastní MČR v závodech automobilů na okruzích
Bruntál -Mimořádně naléhavé je varování policistů z posledních dní. Po Bruntále se totiž pohybuje muž, který nabízí malým školákům hračky a DVD. Zatím podle toho, co policisté ví, neuspěl a oslovení ho pokaždé odmítli.
Prostějov – Teplé počasí posledních dní vybízí řidiče k přezutí pneumatik. Pneuservisy na jaře nezažívají takový nápor jako v zimě. „Jsme asi tak v polovině. V zimě je nástup mnohem razantnější, jak přijde první sníh, všichni chtějí mít přezuto. Teď si lidé vybírají termín spíš podle toho, kdy mají čas,“ říká Soňa Vlková z pneuservisu v Drozdovicích.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Vozidlo záchranné služby, jehož osádka pomáhala člověku, vykradl ve čtvrtek ráno neznámý zloděj. Stalo se tak v Ostravě-Zábřehu ve chvíli, kdy záchranáři ošetřovali pacienta, kterého postihly zdravotní problémy.
Vzít auto, na střechu třeba i jízdní kola, dále stan, vařič nebo kotlík a vyrazit do Rumunska, to chce odvahu. Ten, kdo ji najde, ale zažije jen kousek za maďarskými hranicemi v pohoří Apuseni dobrodružství a skvělý psychický odpočinek. Tamní příroda s ovcemi na každém kroku dokáže mozky turistů příjemně uvolnit a navíc je vrátí v čase o 100 let zpátky.
Služovice /FOTOGALERIE/ - Dodávkový Fiat Ducato, který stál ve vodní nádrži uprostřed Služovic se ve středu odpoledne stal středem zájmu místních.
Staré Město /FOTO/ – Tragicky skončila ve středu 13. dubna jízda pro sedmačtyřicetiletého muže ze Starého Města.
Přerov - Autokrosová sezona 2011 startuje už o víkendu, ale tentokrát po dlouhých letech bez účasti některého z přerovských jezdců. Nic to ale nemění na faktu, že i letos se na rokli pojede mistrovství Evropy i mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu. Chybět nebudou také motokrosové závody, ten první hned tuto neděli.
Znojmo, Přímětice /AKTUALIZOVÁNO, VIZUALIZACE/ – Už příští měsíc mají začít opravy prvních městských panelových domů v Příměticích. Projekt revitalizace sídliště však nepočítá s výrazným navýšením parkovacích míst.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Selhání brzd osmnáct let staré avie, zoufalé volání a náraz do několika dětí, keré byly na přechodu. Tako to vypadalo loni v září ve Fryčajově ulici v Brně.
Opava /AKTUALIZOVÁNO/ – Čtvrtek, pár minut po půl deváté ranní. Nad Opavou je zataženo a k zemi se snáší nepříjemný studený déšť. Boční uličkou mezi opavským městským hřbitovem a zahrádkářskou kolonií projíždí policejní auto, za ním dodávka s civilní posádkou.
Litvínov – Věnec buřtů by měl koupit muž z Litvínova svému hlídacímu psovi. Zvíře ho totiž upozornilo na 38letého zloděje, který se mu v noci potuloval kolem rodinného domku. Následně chlupáč lapku ještě držel v šachu až do té doby, než mu policisté nasadili na ruce náramky.
Šumná – Snížení rychlosti a vyloučení nákladní dopravy z ulic v blízkosti školy, pošty a kostela chystají představitelé obce v Šumné. Chtějí tak zvýšit bezpečí pro chodce, zejména pro žáky základní školy. Řidiče osobních aut čekají nové jednosměrky.
Rychnovsko - Aprílové počasí dostálo svému přívlastku.
Klášterec nad Ohří - Pyšní ptáci mizí ze zámeckého parku kvůli nedbalosti i krutosti lidí.
Lanškrounsko – Policisté z Lanškrouna se v uplynulých dnech zabývali přestupkem proti občanskému soužití.
Pardubice – Pardubický okresní soud ve středu projednával případ řidiče trolejbusu Ladislava Šámala za nehodu, ke které došlo 9. července roku 2010.
Jihlava -V Jihlavě se začalo prodávat palivo E 85. Je o dost lacinější než Natural 95, ale neláká.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Selhání brzd osmnáct let staré Avie, zoufalé volání a náraz do několika dětí, které byly na přechodu. Tak to vypadalo loni v září ve Fryčajově ulici v Brně. Řidič Avie Pavel Dekař tam kvůli špatnému stavu auta srazil dvě pětileté děti.
Česká Lípa /ANKETA/ - Českolipský přechod přes silnici I/9 na Severu je rizikový. Mnoho řidičů tu v podvečerních hodinách nerespektuje dopravní světelnou signalizaci, a přímo tak ohrožují chodce.
Pardubice /OD SOUSEDŮ/ – Pardubický okresní soud ve středu projednával případ řidiče trolejbusu Ladislava Šámala za nehodu, ke které došlo 9. července roku 2010.
Most - Profesionální hasiči z Mostu mají jeden z nejlepších vyprošťovacích týmů v kraji.
Písty (Litoměřicko) - Originální velikonoční výzdobu letos bude mít doma Hana Opočenská z Pístů na Litoměřicku. Tradiční malovaná vajíčka nebo sladkého beránka doplní i tři živí zajíci. Před 11 dny je zachránila před jistou smrtí.
Krnov /GLOSA/ -Redaktorka Bruntálského a krnovského Deníku Markéta Charousková glosuje řádění vandalů v regionu.
Milovice - Po zimní přestávce se opět rozjíždí další sezona Mistrovství ČR v Truck Trialu. Tedy závodů upravených nákladní vozů jezdících v terénu. Letos se uskuteční hned několik závodů. Ten první se pojede na tradičním místě bývalého vojenského prostoru u Milovic. Závody se uskuteční v sobotu a v neděli.
Nymbursko /FOTOGALERIE/ -Člověk, pro kterého je řízení auta drogou nebo životní nezbytností.
Brno – Na Masarykově okruhu začala vrchařům nová sezona. Sudoměřický tým Kovosteel Novitech sbíral body do Týmové trofeje. Michal Novický si v prvním závodě vyjel stříbro.
Bezměrov – Letos už čtvrtou dopravní nehodu si v úterý 12. dubna kolem poledne připsala nechvalně proslulá křižovatka u Bezměrova. Tentokrát se při kolizi zranili tři lidé.
Hulín – To, že odložená kabelka v opuštěném autě je vždy velkým lákadlem pro zloděje, bylo řečeno už mnohokrát. Přesto v úterý ponechala podobnou návnadu osmadvacetiletá žena v Hulíně – a přišla o peníze, platební kartu a telefon.
Mladá Boleslav - Do Klaudiánovy nemocnice se ve středu po poledni sjelo několik hasičských aut. Naštěstí šlo jen o cvičení!
Uherský Brod – Hned dvě dopravní nehody, ve kterých figurovali malí chlapci, se v úterý 12. dubna v rozmezí pouhé čtvrthodiny odehrály v Uherském Brodě. Po jedné z nich musel být osmiletý chlapec převezen k ošetření do nemocnice.
Rakovník - Vlnu kritiky sklidilo vedení rakovnické radnice za to, že uvažuje v rámci změny dopravního systému na Husově náměstí zprůjezdnit nejen Vysokou ulici, ale také ostatní přilehlé ulice. Okolo náměstí by se tak systém závor ze současných dvou rozrostl o další tři.
Karlovarský kraj - Motoristé na horách kvůli počasí zalitovali, že už vyměnili pneumatiky aut na letní
Valašské Meziříčí – Kuriózní případ řešili před několika dny policisté z Valašského Meziříčí. Dvakrát zastavili stejný Renault 19 a pokaždé odvezli opilého řidiče na odběr krve.