Přezout pneumatiky nestačí, varují odborníci
Rokycansko – Řidiči v okrese svá vozidla s nástupem nižších teplot přezuli. I v pondělí se však našli jedinci, kteří vyjeli na letních gumách a pak si museli volat odtahovou službu.
Rokycansko – Řidiči v okrese svá vozidla s nástupem nižších teplot přezuli. I v pondělí se však našli jedinci, kteří vyjeli na letních gumách a pak si museli volat odtahovou službu.
Šumpersko – Několik výjezdů k spadeným větvím a stromům přes silnice absolvovali v minulých dnech šumperští profesionální hasiči. Naopak dosud nemuseli zasahovat na střechách budov pokrytých sněhem a ledem.
Hluboká – Osmý lednový den nezvládl v Hluboké krátce před půl jedenáctou večer řízení Nissanu Vanete 26letý řidič z Klatovska.
Ústí nad Labem - Dne 6. ledna jsem viděla reportáž na známém televizním kanálu. Ukazovala, jak v Praze obě policie přehlíží do očí bijící přestupky vozů s diplomatickým označením CD. Na tom by nebylo nic zajímavého, neboť v Ústí nad Labem jsem svědkem stejného přístupu policie, i když se nejedná o diplomatická auta.
Kdyně–Domažlice – S rozbředlým sněhem si mezi uvedenými místy neporadila 8. ledna v 11.30 hodin 42letá řidička Renaultu Megane.
Brno /FOTOGALERIE/ – Muž a žena si objednají taxíka. Nechají se odvézt do nedaleké vesnice, tam praští taxikáře do hlavy kamenem a pokusí se ho oloupit. Tímto způsobem se loni v červenci pokusili získat peníze sedmačtyřicetiletá Jarmila Gruszewská a čtyřiapadesátiletý Rakušan Bernard Metzker.
Horšovský Týn – Domažlice – Cestu do Domažlic přes Týnské háje zvolila v pátek 8. ledna před 10. hodinou 23letá řidička Fordu Escort.
Třinec, Ostrava – Extraligoví starší dorostenci Dukly přivezli z náročného dvojutkání tři body.
Vysočina – Zda se jezdilo v kraji Vysočina v loňském roce bezpečněji, či nikoli, je otázka, na kterou velmi těžko hledají odpověď policisté a dopravní experti.
České Budějovice – Krajský soud zamítl odvolání pana Pavla (35) proti rozsudku Okresního soudu v J. Hradci za maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez oprávnění.
Jihlava - Změna zákona o silničním provozu způsobila značný chaos v policejních statistikách. Nehod výrazně ubylo, ale skutečnost je jiná.
Znojmo – Už předzápasová situace, a to zejména na českých slinících napovídala tomu, že nepůjde o zcela běžné utkání. To se nakonec potvrdilo a značně oslabený znojemský korfbalový tým musel skousnout první porážky v sezoně. Na půdě ambiciózního Prostějova prohrál 9:17 a 17:18.
Brno – Na pomníku rudoarmějců v Králově poli je opět hákový kříž. Nacistický symbol na něj červeným sprejem pravděpodobně nastříkala tatáž devatenáctiletá dívka, která jehlan poškodila před nedávnem. Tentokrát jí pomáhal ještě o dva roky starší mladík.
Hodonín – Moderní automatizovaný vjezd jako například při najíždění do velkých parkovacích domů bude mít v brzké době také Nemocnice TGM v Hodoníně.
Louny - Slovan rozstřílel hokejisty Chebu, měl lepší nervy.
Rakovnicko - Ačkoliv sněžení ustalo, přívaly sněhu budou úklidové čety z chodníků, ulic a silnic odklízet ještě několik dní. V mnohých obcích na Rakovnicku se stále ještě odklízí sníh, a to především z míst, která nejsou při kalamitě vůbec udržována. Potkat tak můžete pracovníka s lopatou, který odhazuje sníh od kontejnerů, ale stále také silničáře, kteří „doošetřují“ silnice a chodníky.
Čáslav - Dosud neznámý pachatel se vloupal do kanceláří jedné z firem v ulici Pod Zahradami v Čáslavi.
Východní Čechy – Husté sněžení, silný vítr, místy i mrznoucí déšť komplikovaly od pátku řidičům jízdu na celém území regionu.
Orlickoústecko - Pořád s tou kalamitou,no prostě přišla zima.
Skašov, Letiny - Tři lehká zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se odehrála krátce po úterním poledni.
Brno – Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu (NS), které podala v neprospěch aktéra smrtelné dopravní nehody.
Jak to vidí Karel Pokorný?
Sviadnov, Ostravice /FOTOGALERIE/ – Ozbrojení lupiči letos již dvakrát zaútočili s pistolí v ruce na čerpací stanice na Frýdecko-Místecku.
Linec – Budova hraničního přechodu Weigetschlag u Studánek je jednou z těch, které po Schengenu osiřely – přímo na hranici už nesmí být pohyb osob kontrolován.
Boršice u Blatnice /FOTOGALERIE/ – Už čtvrtou generací v páleničářské rodině Halíků v Boršicích u Blatnice je dvaačtyřicetiletý Zdeněk. Ten převzal pomyslnou destilátorskou štafetu po svém otci sice před šesti lety, do páleničářských tajů však začal pronikat už někdy na sklonku své osmileté školní docházky.
Kladno - Po úspěšném zájezdu do Litvínova chystají fanoušci Kladna další výjezd, tentokrát na čtvrteční duel v Karlových Varech.
Východní Čechy – Husté sněžení, silný vítr, místy i mrznoucí déšť komplikovaly od pátku řidičům jízdu na celém území regionu.
Olomouc – Vypjatá atmosféra, slzy a do posledního místa zaplněná soudní síň provázely v úterý první den procesu s mužem, který měl červnu zastřelit v Náměšti na Hané svoji manželku a matku dvou malých dětí.
Tábor – Pro objekt Faurecie Na Kopečku v Táboře se stále hledá adekvátní využití.
Berounsko - Běžkaři zaparkují na silnici a nezajímá je,zda projede sanitanebo hasiči, říká majitel Trans Hospitalu
Liberecko – Sto dvacet zaměstnanců firmy Thermolast Dětřichov se může „těšit“ na pracovní sobotu. Společnost totiž musela směnu přeložit z pondělí 25. ledna. Na tento den ohlásila firma ČEZ výpadek elektrické energie.
Liberec – Donutit řidiče k pomalejší a především bezpečnější jízdě má do budoucna projekt Městské policie Liberec s názvem Bezpečná cesta do školy. I liberečtí strážníci se tak připojí k řadám městských policií využívajících svého práva dle stanovených pravidel – měřit rychlost aut v obcích.
Turnov – Úbytek dětí, stěhování škol, smysluplnost investic do oprav školních budov, to vše jsou problémy, s nimiž se vypořádává nová koncepce školství v Turnově. Město si nechalo v loňském roce vypracovat strategický plán vzdělávání od týmu nezávislých odborníků.
Uherské Hradiště – Sedmnáctiletá slečna přecházela v pondělí 11. ledna po čtvrté hodině odpolední přes přechod v centru Uherského Hradiště. Na semaforu jí svítil zelený panáček, který jí měl zaručovat bezpečný přechod. Jenže nezaručil, při přecházení ji srazilo projíždějící auto, které navíc z místa nehody ujelo.
Tachov – Lubomír Matějovič z Tachova má psa Punťu. Už třetího v pořadí. První zemřel před šesti lety. Druhého mu před několika týdny přejelo auto. Pan Lubomír si myslí, že to bylo úmyslně.
Jindřichov - Řidič seatu dostal mezi Jindřichovem a Hranicemi smykl a narazil do autobusu.
Přerov, Jindřichov – Kuriózní nehoda se stala v pondělí u Předmostí.
Nové Město na Moravě /FOTOGALERIE/ – Osobní automobil s vlakem se střetl v úterý krátce po deváté hodině dopolední na železničním přejezdu u nemocnice v Novém Městě na Moravě.
Východní Čechy – /FOTO, AUDIO, VIDEO/ Husté sněžení, silný vítr, místy i mrznoucí déšť komplikovaly od pátku řidičům jízdu na celém území regionu.
edloňov v O. h. – Na nohy sněžnice, na záda batoh s nákupem a do náručí malé děti. Tak běžně zvládá zimu Kateřina Geržová.
Blanensko - Padající sníh, déšť i stromy. V kalamitě, kdy lidé nevytáhnou paty z domu, křižují terén silničáři od rána do večera.Víkend dal silničářům na Blanensku řádně zabrat.
Jindřichohradecko – Proházet si místo vypůjčenou lopatou na jindřichohradeckém parkovišti ve dvoře u jezuitské koleje bylo v pondělí ráno jediné řešení, jak odstavit auto a jít do práce.
Českolipsko - Trend vývoje naznačuje, že v prvních měsících letošního roku lidí, kteří zůstali bez práce, ještě přibude.
Ostrava - Sněhová kalamita přinesla řadu problémů, s některými z nich se budeme potýkat i v následujících dnech. Například najít volné místo na zaparkování je prakticky nemožné.
Břeclavsko /NEBEZPEČNÉ KŘIŽOVATKY/ - Nezastavení na stopce a rychlá jízda z kopce. To jsou příčiny nehod na křižovatce ulic Piaristů a 22. dubna v Mikulově.
České Budějovice – Když chtěl v pondělí ráno Jiří Jirsa z Budějovic odjet do práce, déle než hodinu odhazoval sníh, který mu zasypal auto. Podobné potíže jako on měla kvůli sněhu řada dalších lidí. Zpoždění nabraly autobusy i vlaky, v dobrodružství se změnila i obyčejná chůze po chodnících.
Havlíčkobrodsko – Kalamita vrcholí. O dalších pěkných pár centimetrů se v pondělí zvedla bílá peřina pokrývající Vysočinu. V některých místech regionu sníh přibrzdil dopravu.
Karvinsko - Bohaté příděly sněhu, který o víkendu pokryl prakticky celou republiku, dělají samozřejmě starosti silničářům, řidičům a chodcům.
Lipník nad Bečvou /ROZŠÍŘENO/ - „Přelezl zábradlí a skočil z výšky sedmi metrů. Na vozovku dopadl právě v době, kdy tam projíždělo vozidlo Ford Galaxy,“ říká mluvčí olomouckých policistů Marta Vlachová.
Pelhřimov – Pravá zima konečně dorazila a s ní i probdělé noci pelhřimovských pracovníků technických služeb. Novela zákona pro ně přichystala záludný oříšek. K tradiční údržbě přibrali i úklid chodníků v celém městě.