Bič na osobu blízkou: botička za pětistovku
Třebíčsko – Kdo špatně zaparkuje v centru Moravských Budějovic a na městského strážníka vyrukuje s báchorkou o osobě blízké, ten má smůlu.
Třebíčsko – Kdo špatně zaparkuje v centru Moravských Budějovic a na městského strážníka vyrukuje s báchorkou o osobě blízké, ten má smůlu.
Nová Ves n. N. – Nárazem do stromu skončila středeční dopravní nehoda, ke které došlo na silnici mezi Novou Vsí a Jabloncem.
Kolín - Po sérii čtyř vítězství v řadě kolínští fotbalisté ztratili. O body se dělili s týmem Litole. Ta na kolínském trávníku dokázala uhrát remízu 1:1, když ji už v první půli poslal do vedení Bobek. Domácí hráči skóre vyrovnali zásluhou Šourka.
Kolín - Po sérii čtyř vítězství v řadě kolínští fotbalisté ztratili. O body se dělili s týmem Litole. Ta na kolínském trávníku dokázala uhrát remízu 1:1, když ji už v první půli poslal do vedení Bobek. Domácí hráči skóre vyrovnali zásluhou Šourka.
Slavonice, Nová Bystřice– Už více než rok se táhnou jednání ohledně zkušebního zprovoznění státního hraničního přechodu Slavonice–Fratres. Stanovisko zúčastněných stran je stále jednoznačné.
Liberec - Nemilou zkušeností pro žáky autoškol a jejich učitele je nerespektování výcvikového vozidla v silničním provozu. Podle instruktorů působí na většinu řidičů nápis autoškola na střeše jejich vozidel jako rudý prapor na býka.
Střevač - Dvacetiminutový zápas s chmatákem byl marný, strážci pořádku neměli k dispozici auto
Podolí– S podezřením, že mladá řidička, která narazila do jedoucího auta, mohla být pod vlivem alkoholu, přivolali jiní šoféři strážníky.
Havlíčkobrodsko - Dvě požár vozidla, dopravní nehoda a osoby uvězněné ve výtahu takový byl začátek víkendu pro hasiče na Havlíčkobrodsku.
Střevač – Verandou do jednoho z rodinných domků ve Střevači vnikl zloděj, který šel po penězích. Na věšáku odcizil peněženku s několikatisícovou hotovostí. Majitel domu ho potkal v chodbě, a když zjistil, že jeho úmysly nejsou čisté, chtěl ho zadržet. Až sem se shoduje tvrzení poškozeného i policie. Dál už je to boj o pravdu.
Kvasiny – Neohleduplní řidiči stále obtěžují obyvatele Kvasin. Jen aby si o kousek zkrátili cestu, vjedou klidně do zákazu vjezdu.
Velké Hoštice, Kravaře - Dvě posádky záchranné služby z Opavy a také letečtí záchranáři z Ostravy zasahovali v sobotu ráno u vážné dopravní nehody mezi obcemi Velké Hoštice a Kravaře.
Velký Ořechov, Brno – Jistý posun. Tak shrnula mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Soňa Svobodová aktuální dění v případu zavražděného muže, kterého nalezl náhodný kolemjdoucí ve čtvrtek 29. října na polní cestě u Velkého Ořechova na Zlínsku.
Ústí nad Labem – Krádeže aut za více než pět milionů korun v Německu skončily před ústeckým krajským osudem. Obviněno bylo třináct mužů a dvě ženy. Jsou obžalování celkem z 29 skutků. Většině obžalovaných hrozí za rozsáhlé krádeže až osm let vězení.
Kraslice – V centru příhraničních Kraslic, kudy denně projedou stovky aut, začali včera řidiči využívat nově vybudovanou menší křižovatku. Motoristé doufají, že to tam jsou poslední práce.
Drmoul – Řidiči jsou zvyklí přijíždět do obce od Velké Hleďsebe mnohem vyšší rychlostí.
Přerov -Tankodrom a nebo překážková dráha – tak v těchto dnech pojmenovali přerovští řidiči průjezd ulicemi města. Díky vyfrézovaným úsekům v ulici Komenského a na třídě 17. listopadu auta poskakují v dírách, a když se řidiči potřebují ve špičce dostat na druhý konec města, stráví v autě i dvacet minut.
Dolní Čermná – V Dolní Čermné posvětí nové symboly, otevřou novou garáž pro hasičské vozidlo a připomenou navrácení titulu městys.
Chrudim – V těchto dnech finišují práce na rekonstrukci dolní části chrudimské Široké ulice a dnes se také na komunikaci vracejí auta.
Hulín – Komplikace na nejfrekventovanější trase v kroměřížském regionu způsobilo v uplynulém týdnu frézování povrchu silnice v Hulíně. Před prvním kruhovým objezdem ve směru od Kroměříže totiž práce prodlužovaly už tak značné kolony aut.
Police nad Metují – To, že má ve městě pod Ostaší organizovaný motorismus hluboké kořeny, není žádnou novinkou. Že tyto kořeny sahají už do druhé poloviny 20. století, však ví jen málokdo.
Železná Ruda – Šťastný konec mělo pátrání po 78letém německém seniorovi, který se nevrátil z vycházky.
Liberecký kraj - Nemilou zkušeností pro žáky autoškol a jejich učitele je nerespektování výcvikového vozidla v silničním provozu. Podle instruktorů působí na většinu řidičů nápis autoškola na střeše jejich vozidel jako rudý prapor na býka.
Klatovsko – V dalším kole Šumavské ligy ledního hokeje měly svůj den rekordy.
Chotětov - Na policejní kontrolu bude v černém mladý muž vzpomínat ještě hodně dlouho.
Jablonec n. N. – Nechat v odstaveném vozidle kabelku se ve středu v podvečer nevyplatilo čtyřicetileté ženě z Jablonce.
Berounsko - Policisté dopadli zloděje ve chvíli, kdy ujížděl v kradeném vozidle.
Hradec Králové - Kvůli velkému zájmu bude letos návštěvníkům radit více bytových architektů než vloni
Jablonec n. N. – Škodu ve výši čtrnácti tisíc korun způsobil neznámý pachatel majitelům dvou automobilů, do kterých se vloupal v průběhu pondělního odpoledne.
Březová n. S. – Policisté ze Svitav řeší krádež osobního automobilu Škoda Superb s mezinárodní značkou.
Pardubice – Každý rok dojde na silnicích, ať už přímo v Pardubicích anebo v blízkém okolí, ke stovkám dopravních nehod. V průměru deset účastníků těchto kolizí se pak už nikdy nevrátí domů…
Přerov - Značné materiální škody si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne v Lýskách u Přerova.
Region - Se sněhem, zimou a marastem na silnicích přišly neodmyslitelně i dopravní nehody. Řidiči si zase musí zvyknout, že je v zimě třeba jezdit obezřetněji a že ne vždy budou silnice snadno sjízdné.
Brno- Se zlomeninami obou nohou skončil v nemocnici muž, kterého v brněnských Řečkovicích přimáčklo ke zdi jeho vlastní auto. Zřejmě jej v kopci špatně zabrzdil.
Brno – Další dodávkou plnou padělaného oblečení a bot našli ve čtvrtek brněnští celníci v tržnici v Olomoucké ulici. V autě bylo zboží téměř za deset a půl milionu korun.
Vyškov /AKTUALIZOVÁNO, DISKUTUJTE/ – Sídliště Osvobození ve Vyškově je přeplněné parkujícími automobily. Problémy mají hlavně autobusy, které nemůžou projet. Vyškovská radnice plánuje rozšíření silnice. Kdy to ale bude,neví.
Přerovsko - Hned tři opilé řidiče zadrželi tento týden policisté na Přerovsku.
Brno /BUDEME AKTUALIZOVAT/ – Se zlomeninami obou nohou skončil v nemocnici muž, kterého v brněnských Řečkovicích přimáčklo ke zdi jeho vlastní auto. Zřejmě jej v kopci špatně zabrzdil.
Žďár nad Sázavou – Hned tři auta v sobě skončila ve středu dopoledne ve Žďáře nad Sázavou. Řidič osobního vozu Volvo tam jel směrem od náměstí Republiky k ulici Dolní.
Blansko – Před Okresní soud v Blansku v pátek eskorta přivedla Petra Neissera, který před třemi lety v Kunštátě autem srazil tehdy patnáctiletého Karla Pravce a pak ho těžce zraněného odvezl do lesa. Za to si odpykává dvanáctiletý trest v kuřimské věznici.
Kopřivná /FOTOGALERIE/ - Ani zimní pneumatiky nejsou všemocné. Přesvědčilo se o tom hned několik motoristů, kteří projížděli ve středu po silnici mezi Kopřivnou a Hanušovicemi.
Žďár nad Sázavou – Fandíte žďárskému hokeji? Máte svého oblíbeného hráče? A chcete jít zdarma na domácí zápas? Tak máte jedinečnou příležitost v podobě nového seriálu týdeníku Vysočina Hokejová abeceda, ve kterém se vám budou představovat hráči, trenéři a funkcionáři SKLH.
Mladoboleslavsko - Okresní soutěže pokračovaly dalším kolem ve všech odděleních.
Olomouc – Obyvatelé auty zahlcené Rolsberské ulice v Olomouci se dočkali. Tedy alespoň částečně. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v polovině týdne začalo v jedné z nejvíce dopravou zatížených ulic v Olomouci vyměňovat na domech okna za protihluková.
Hradec Králové – Již v březnu 2007 poslal hradecký krajský soud Jiřího Pohořelického do vězení s ostrahou na sedm let, jeho manželce Zdeňce uložil šestiletý pobyt za mřížemi.
Žďár nad Sázavou – Výstavba kruhového objezdu u Enpeky zhoršuje už tak dost zoufalou dopravní situaci na křižovatce v blízkosti žďárského parku U Ivana, kde dlouhé kolony aut působí především v odpoledních hodinách nemalé potíže.
Poděbrady, Chrudim - Ve II. lize basketbalu mužů Auto Škoda na palubovkách soupeřů neuspěla.
Česká Lípa – Po dlouhých měsících se postaví na start prestižního automobilového závodu českolipský jezdec Martin Kouřil. Nezasedne však do motokáry, jako v minulosti, nýbrž za volant vozu Subaru Impreza WRX STI.
České Budějovice – S trestem 250 hodin obecně prospěšných prací a zákazem výkonu taxislužby na tři roky odešel v pátek od krajského soudu 46letý pan Roman z krajského města.
Uherské Hradiště – Podezřelé chování klienta, který neplatil úvěr, oznámili na policii v Uherském Hradišti zástupci finanční společnosti.