Strážníci čekají na značky, pak budou měřit
Ústí nad Labem - Městská policie v Ústí nad Labem zatím rychlost neměří.
Ústí nad Labem - Městská policie v Ústí nad Labem zatím rychlost neměří.
Branná, Jindřichův Hradec - Dva roky nepodmíněně a zákaz řízení na sedm let zní úterní verdikt Okresního soudu v Jindřichově Hradci nad řidičem, který v polovině ledna způsobil tragickou dopravní nehodu u Branné u Třeboně.
Hradec Králové - Obyvatelům ulice Jiřího Purkyně na Pražském Předměstí opět začaly problémy s parkováním a přístupem k nemovitostem.
Příbram /VIDEO,FOTOGALERIE/ - Okresní soud v Příbrami ve středu uložil pražskému radnímu Martinu Langmajerovi dvouletý podmínečný trest a zákaz řízení auta na pět let. Při nehodě u obce Mokrovraty, kterou údajně zavinil, zemřela žena.
Most - Třiadvacetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, zadrželi mostečtí strážníci. O den později ho chytili společně se státními policisty po honičce městem znovu. Nejspíš těsně předtím vykradl auto.
Žatecko - Ani záchranářský vrtulník nepomohl…
Jindřichův Hradec - Na vojenském cvičišti v úterý začala hořet suchá tráva a ve Štítného ulici byl v noci cítit ze sklepa plyn.
Kroměřížsko - Hned ke dvěma událostem, které si vyžádaly zásah hasičů, došlo během úterního dopoledne na Kroměřížsku. Záchranáři zasahovali nejen u požáru, ale také při úniku nebezpečných látek.
Valašsko - Tři osobní vozy se staly v úterý terčem prozatím neznámých zlodějů. Celková škoda se vyšplhala k devadesáti tisícům korun.
Foz Coa/Přerov - Premiérový závod letos desetidílného seriálu mistrovství Evropy v autokrosu se jel o víkendu 18. až 19. dubna v portugalském Foz Coa.
Zlín - Řidiči pozor. Vsouvislosti spříjezdem předsedy Evropské komise José Mauela Barrossy do Zlína nebude možné parkovat hned na dvou místech ve městě.
Mostecko - Ve středu 22. dubna má Země svátek. Na dně řeky Bíliny leží rtuť. V lesích se válejí odpadky. Auta a průmysl produkují stále moc škodlivin.
Plzeň - Propocených a uplakaných dětí zavřených v autě si na parkovišti před supermarketem v Plzni–Skvrňanech všimla kolemjdoucí žena. Teprve roční holčička a čtyřletý chlapeček strávili v autě, na které pražilo sluníčko, asi tři čtvrtě hodiny. Kvůli přehřátí je museli ošetřit záchranáři.
Plzeň - Propocených a uplakaných dětí zavřených v autě si na parkovišti před supermarketem v Plzni–Skvrňanech všimla kolemjdoucí žena. Teprve roční holčička a čtyřletý chlapeček strávili v autě, na které pražilo sluníčko, asi tři čtvrtě hodiny. Kvůli přehřátí je museli ošetřit záchranáři.
Havlíčkův Brod - /FOTO A VIDEO/ Od středečního rána se doprava ve městě ještě více zkomplikovala.
Drahonice - Na rovince před obcí směrem od Českých Budějovic došlo ve středu 22. dubna v ranních hodinách k dopravní nehodě.
Písek /ANKETA/- Stavba začne v druhé polovině května, omezení v dopravě budou jen minimální.
Plzeň - Propocených a uplakaných dětí zavřených v autě si na parkovišti před supermarketem v Plzni–Skvrňanech všimla kolemjdoucí žena. Teprve roční holčička a čtyřletý chlapeček strávili v autě, na které pražilo sluníčko, asi tři čtvrtě hodiny. Kvůli přehřátí je museli ošetřit záchranáři.
Severní Čechy - Poměrně vysoký počet dopravních nehod zaviněných chodci přiměl Policii České republiky k zorganizování již třetího ročníku preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne.
Strakonicko - Z druhého jarního zisku tří bodů se radovala také Blatná, která uspěla v Rudolfově. Sedlice i napotřetí padla.
Karvinsko - Od úterka mohou strážníci opět měřit rychlost. Přesto na silnicích na Karvinsku zatím k vidění nebudou. Problémy stále dělají především povinné informativní značky upozorňující na měření v daných úsecích.
Orlová - Téměř pět stovek lidí ze sídliště V. etapa v Orlové se podepsalo na petici, v níž protestují proti stavbě nadzemního parkovacího objektu, který jim vyroste přímo před okny, a podle nich bude mít i nemalý dopad na okolní prostředí. Signatáři petice žádají zastupitele města, aby přehodnotili svou koncepci navrženého parkovacího objektu.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Po roce se opět vrátily do dvanáctitisícového města speciální zařízení, kterým se provádí kontrolní vážení kamionů, přesněji vozidel, jejichž celková hmotnost přesahuje 7,5 tuny.
Plzeň - „Koupila jsem dcerce novou helmu na kolo a vydala jsem se do Všeobecné zdravotní pojišťovny s tím, že mi proplatí 500 korun. Dozvěděla jsem se ale, že tohle skončilo od 1. dubna. Měla jsem přijít o týden dříve,“ posteskla si maminka Monika z Plzně.
Prachatice - Řidič z Kolínka si jen na chvíli zaparkoval auto poblíž Bořanovic.
Žďársko - K placenému parkování ve snaze uchránit střed města před ucpáním automobily se před časem rozhodli v některých městech na Žďársku.
Velká Bíteš - Pět parkovacích automatů by mělo zřejmě již v červnu stát na bítešském Masarykově náměstí. Zpoplatněným parkováním se tak Velká Bíteš přiřadí k dalším sídlům, kde se snaží vyřešit náměstí přecpané automobily.
Havlíčkův Brod - Nadměrná kamionová doprava nebude po dobu rekonstrukce nejfrekventovanější havlíčkobrodské křižovatky do okresního města vpuštěna.
Chýnov - Nepoučitelní se snadno a rychle mohou stát na několik měsíců chodcem či spolujezdcem.
Liberec - /FOTOGALERIE/ Poznamenaný výrazně nižším zájmem vystavovatelů, než tomu bylo v minulých letech, začíná dnes v deset hodin v libereckém Domě kultury tradiční autosalon.
Hradecko - K hrůzostrašnému střetu osobního vlaku s autem došlo v úterý ráno na trati mezi Zachrašťany a Lukovou na Hradecku
Rychnovsko - „U nás se jaktěživo odpad netřídil,“ odmítá diskutovat o otázce, zda třídit, či netřídit, postarší žena u kontejnerů před sídlištěm Mírová v Rychnově nad Kněžnou. Z komunálního odpadu separuje alespoň skleněné lahve, které s řinkotem spouští do barevné popelnice se slovy: „Stejně se veškerý odpad nakonec smíchá dohromady.“
Pardubice - Hokejový brankář chtěl jen do Pardubic. "Jsou nejvíc hokejové," říká.
Litvínov - Litvínovskou radnici stála loňská demonstrace extremistů 300 tisíc korun. Nyní ještě odškodní poškozené obyvatele částkou 60 tisíc korun. Oznámilo to vedení města. Dělnická strana necítí spoluvinu.
Litvínov - Litvínovskou radnici stála loňská demonstrace extremistů 300 tisíc korun. Nyní ještě odškodní poškozené obyvatele částkou 60 tisíc korun. Oznámilo to vedení města. Dělnická strana necítí spoluvinu.
Litvínov - Litvínovskou radnici stála loňská demonstrace extremistů 300 tisíc korun. Nyní ještě odškodní poškozené obyvatele částkou 60 tisíc korun. Oznámilo to vedení města. Dělnická strana necítí spoluvinu.
Kolín - /AKTUALIZOVÁNO/ K další těžko pochopitelné nehodě došlo v úterý 21. 4. po jednadvacáté hodině v ulici U Nemocnice přímo před sídlem rychlé záchranné služby.
Mosty u Jablunkova, Dobrá /DISKUTUJTE/- O dramatické situace nebylo ve fotbalovém utkání I. B třídy mužů - skupiny C mezi domácími Mosty u Jablunkova a hosty z Dobré nouze. V zápase však údajně nešlo pouze o samotný fotbal, ale i o nevhodné chování jednoho z domácích fotbalistů.
Břeclavsko /FOTOGALERIE/ - Břeclavská policie v nové kampani varuje zákazníky velkých nákupních center před vykradači aut a kapsáři. Zloději jsou totiž stále drzejší.
Olomouc /FOTOGALERIE/ -V barvách a vůních květinového šapitó se ponese letošní jarní etapa zahradnické výstavy Flora Olomouc. Největší a nejstarší květinová akce v České republice své výstavnické brány otevře ve čtvrtek 23. dubna a potrvá do neděle 26. dubna.
Rychvald /AKTUALIZOVÁNO/ - K vážné dopravní nehodě vyjely v úterý odpoledne záchranky do Rychvaldu. U tamního zámečku byla před devatenáctou hodinou hlášena kolize osobního automobilu a motocyklu. Kolizi měl zavinit mladý motocyklista, který stroj položil v zatáčce.
Mnichovo Hradiště - Malí i velcí spojili své síly a pustili se do pátrání po zloději, který obral důchodkyni.
Karlovy Vary – Komentář šéfredaktora Petra Zahradníčka k dopravní situaci v lázeňském městě.
Plzeň, Sokolov - Obhajoba se snaží prokázat, že auto v havarijním stavu, které prošlo technickou kontrolou, mělo skrytou závadu. Soudní znalec je rázně proti
Plzeň - Sedmačtyřicetiletý Vietnamec Nguyen Duy Hoi se před Krajským soudem zpovídá z pokusu vraždy. Žalobkyně jej viní z toho, že loňského pátého října v areálu Asia marketu ve Svaté Kateřině u Přimdy na Tachovsku udeřil tyčí do hlavy jednoho Němce (27) takovým způsobem, že jej málem zabil.
Havlíčkův Brod/Věž - Krysař z pohádek si vystačil s píšťalou. Jeho novodobí nástupci – deratizátoři – musí pro vykonávání své profese prokázat víc, než jen hudební nadání.
V úterý 21. dubna se v Berouně při dopravní nehodě lehce zranil osmnáctiletý motorkář.
Opočno - Cizinecká policie zadržela Vietnamce, který procestoval mezi zbožím půl Evropy.
Hradec Králové - K hrůzostrašnému střetu osobního vlaku s autem došlo v úterý ráno na trati mezi Zachrašťany a Lukovou na Hradecku.
Hodonín, Březno /ROZHOVOR/ - Dvacetiletá Aneta Kančiová zBřezna uChomutova získala v Hodoníně korunku romské miss pro rok 2009.Sympatická slečna poskytla Deníku rozhovor.