Zlínský kraj - Nebezpečí jsem nevnímal. Prostě jsem si říkal, že pokud to blafne, budu už toho kluka těžko vytahovat, říká jednatřicetiletý Marek Frňka z Veselé na Valašskomeziříčsku. V prosinci minulého roku pomáhal zachránit v Zašové dva mladíky, kteří tam měli těžkou autohavárii.
Kopřivnice, Šenov - Když loni 1. prosince náhodný chodec přivolal kopřivnické strážníky k osobnímu autu, které bylo částečně najeté v přehradní nádrži Větřkovice, sotva kdo z nich tušil, že se jedná o auto, které zabíjelo. Jeho řidič už zná trest.
Šlapanice - Vykradené restaurace, byty, auta a jen třetina objasněných případů vedly zastupitele Šlapanic k rozhodnutí zvýšit bezpečnost ve městě. Tu má zajistit nový kamerový systém. Hotový bude ještě před letními prázdninami.
Holice - Sobotní nehoda na křižovatce silnic mezi Holicemi a Horní Rovní na holickém obchvatu, při které zemřela šestnáctiletá dívka, vyvovala vášnivou debatu nad bezpečností zmiňovaného úseku.
Lázně Bohdaneč - Že si při pronásledování muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, budou muset strážníci zahrát doslova na kominíky, určitě nikdo nečekal.
Hronov–Žabokrky - Částečná uzavírka komunikace č. II/303 včera ráno poprvé zabrnkala na nervy řidčů, kteří po této silnici jeli směrem na Hronov a dál „do kraje“ nebo v opačném směru od Hronova na Policko.
Brno - Autosalon Brno. Ze všech veletrhů brněnského výstaviště dopadla krize nejtvrději právě na něj. O letošní ročník výstaviště nepřijde, tvrdí Veletrhy Brno. Formát veletrhu ale čeká výrazné zeštíhlení.
Kroměříž - Naboural auto jiného řidiče a ještě k tomu od nehody utekl. I tak by se dala shrnout událost, kterou minulý pátek řešili kroměřížští strážníci.
Přerov - Přímo při činu dopadli přerovští policisté ve čtvrtek hodinu před půlnocí dva mladíky, kteří se vloupali do dílny na čištění a mytí vozidel v ulici Gen. Štefánika.
Plzeň - Hazardérem, který v neděli před polednem naboural do auta plného lidí, je 27letý muž z Domažlicka. Na nájezdu na přivaděč silnice I/27 nedaleko borské věznice čelně narazil do protijedoucí octavie.
Západní Čechy — Ekonomická krize doléhá i na policisty. „Zvažujeme a také realizujeme úsporná opatření,“ potvrdil Jan Melša, mluvčí policejního prezidia.
Plzeňsko - Motoristé, kteří se chtějí vyhnout frontám před pneuservisy, už v těchto dnech míří vyměnit své zimní pneumatiky za letní. Prodejci pneumatik na Plzeňsku přitom očekávají, že hlavní nápor nastane zhruba do dvou týdnů.
Ostrov — Pořekadlo „pro dobrotu na žebrotu“ se naplnilo v případě jedenadvacetiletého mladíka z Ostrova, který koncem února zastavil v Bystřici dvěma neznámý ženám.
Zlínsko - Pět opilých řidičů nachytali zlínští policisté o víkendu za volantem. Všichni nadýchali přes jedno promile, z nich jeden šofér dokonce 2,38 promile.
Frýdek-Místek – S trestem 3,5 roku vězení odešel od frýdecko-místeckého soudu osmatřicetiletý Richard Kahánek. Muž loni v prosinci v Šenově u Ostravy srazil vozem Kia Sorento dvě osoby, kterým nepomohl a od nehody ujel. „Nezastavil, nezajímal se o jejich zdravotní stav a nezajistil jim ani lékařskou pomoc,“ řekl státní zástupce.
Frýdek-Místek – S trestem 3,5 roku vězení odešel od frýdecko-místeckého soudu osmatřicetiletý Richard Kahánek. Muž loni v prosinci v Šenově u Ostravy srazil vozem Kia Sorento dvě osoby, kterým nepomohl a od nehody ujel. „Nezastavil, nezajímal se o jejich zdravotní stav a nezajistil jim ani lékařskou pomoc,“ řekl státní zástupce.
Žďársko - Zima na silnicích regionu jako každý rok vykonala své – vozovky jsou plné děr, výtluků a prasklin, které řidičům ničí jejich auta. Rozbité jsou nejen silnice všech tříd, ale také hlavní průtahy městy. Některé tahy letos již musí dostat nový povrch. Jak hodnotíte stav vozovek v regionu? Hlasovat můžete v anketě vpravo
Zlínsko - Pět opilých řidičů nachytali zlínští policisté o víkendu 7.-8. března za volantem. Všichni nadýchali přes jedno promile, z nich jeden šofér dokonce 2,38 promile.
Zlínsko - Pět opilých řidičů nachytali zlínští policisté o víkendu 7.-8. března za volantem. Všichni nadýchali přes jedno promile, z nich jeden šofér dokonce 2,38 promile.
Litovel - Dvě promile naměřili řidiči terénního mitsubishi, které v pondělí odpoledne skončilo svou jízdu Litovlí v řece Moravě. Šofér navíc při řízení telefonoval. Jeho vůz nedaleko nádraží proletěl přes můstek a spadl do řeky, přední část auta zmizela pod hladinou.
Uherské Hradiště - O nutnosti respektování pravidel silničního provozu ze strany řidičů i chodců svědčí dopravní nehoda, která se stala v sobotu 7. března večer v Uherském Hradišti.
Český Těšín - Dohodu o spolupráci mezi městem a republikovou policií podepsali v minulých dnech starosta města Vít Slováček a Martin Hrinko z Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje, územní odbor vnější služby Karviná.
Havlíčkův Brod - Zima pomalu ztrácí svou sílu a sníh už téměř zmizel ze silnic. Spoušť, kterou však po sobě zanechala právě na asfaltovém povrchu, přivádí k šílenství nejednoho řidiče.
Dobrá, Frýdek-Místek - Nebezpečným způsobem se v neděli kolem třetí hodiny odpoledne bavili dva desetiletí chlapci v Dobré. Z mostu házeli kameny na projíždějící vozidla.
Pořešín - Z ničeho nic začalo o víkendu hořet auto, které stálo před domem v Pořešíně. Dodávka Volkswagen Caravelle se vzňala v neděli po třetí hodině ranní.
Jindřichohradecko - V únoru se zvýšila celková nezaměstnanost z2853 na 3258 evidovaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání. Nárůst 405 nezaměstnaných osob představoval k28. únoru míru nezaměstnanosti 6,98 procenta. Do evidence přišli lidé z masokombinátu, ale i Heltosu Slavonice či zemědělství.
Ústí nad Labem -Už od prosince řada podnikatelů vyčkává, jak se vyvinou vládní opatření kolem prodeje aut, která mají pomoci krizí ztuhlé ekonomice. Je ticho před bouří a prodeje porostou?
Nové Dvory - Osobní automobil někdo odcizil před místní restaurací na Masarykově náměstí v Nových Dvorech. Zaparkovaného zeleného vozidla značky Volkswagen Passat Variant registrační značky 4S3 1391 se neznámý pachatel zmocnil v neděli kolem dvacáté hodiny.
Uherské Hradiště - Slovácko zahájilo jarní druholigové odvety výsledkem z říše snů, který nečekal ani ten největší optimista. Tři góly v síti favorizované Jihlavy, bojovný výkon, zasloužený potlesk tribun a velká děkovačka po zápase.