Brno /INFOGRAFIKA/ – Delší intervaly mezi odjezdy linek a málo spojů o víkendech komplikovaly o prázdninách život Janě Šprtové z brněnské Slatiny. „V některých časech jezdí spoje třeba jen třikrát za hodinu,“ postěžovala si. Od pondělí se jí uleví.
Vyškov – O zhruba tři až čtyři minuty je nyní delší cesta záchranářů od nemocnice směrem k centru Vyškova. V případech, ve kterých jde o minuty, to může znamenat výraznou komplikaci. Několik vrásek na čele zřejmě uzavírka Purkyňovy ulice způsobí i rodičům žáků tamní školy. Podle zjištění Deníku Rovnost se navíc protáhne o dva měsíce.
Most - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě 29letého muže z Mostu, který málem úmyslně přejel strážníka městské policie. Motorkáři hrozí až šest let ve vězení.
V červenci a srpnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku 102 lidí. Je to o 18 obětí méně než ve stejném období loňského roku a zároveň jde o nejnižší počet od začátku devadesátých let. V červenci zahynulo 46 lidí a v srpnu podle předběžných statistik 56, sdělil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.
Mnohým z vás asi nebude název Terradyne Gurkha vůbec nic říkat. Stačí však jen vědět, že tohle unikátní obrněné vozidlo je prý schopné odolat snad jakékoliv ruční střelné zbrani a že je tento mazlík nyní na prodej.
Autosalon ve Frankfurtu se nezadržitelně blíží a Smart se chystá vyrukovat s plně autonomní a plně elektrickou variantou městského vozítka Fortwo. Jedná se navíc o první auto od Smartu, hlásící se k nové pod-značce EQ.
Letovice /FOTOGALERIE/ – Už druhý týden je otevřené parkoviště u nového autobusového nádraží v Letovicích na Blanensku. Řidiči za stání nezaplatí ani korunu. Přesto zůstávají parkovací místa až na výjimky prázdná.
Tichavský rodák z české stáje Buggyra Racing, jenž vévodí evropskému šampionátu tahačů, zvítězil třikrát v Maďarsku a nyní se předvede divákům v Mostě.
Podle výrobně-technického ředitele společnosti Swietelsky Michala Slaniny se odfrézovaný povrch vozovky ze stavby I/46 a I/56 v Opavě na ulice Praskova Hlučínská dále nepoužívá do jiné stavby.
Pardubický kraj /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dopadnout zloděje, který rozbil okno osobního vozu, se podařilo strážníkům v Pardubicích. Vše díky všímavé ženě, která si při jízdě autem Sezemickou ulicí všimla muže, který se podezřele pohyboval v blízkosti zaparkovaného vozidla.
Meziříčko - Devětadvacetiletý muž ze Znojemska rozbil čelní sklo u zaparkovaného vozu Škoda Yeti. Policejní inspektor mu teď sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů.
Český Krumlov - Zatím neznámý pachatel se pěkně "napakoval" při lupu v osobním autě značky Toyota. Auto stálo na Plešiveckém náměstí a nebylo uzamčeno, takže měl snadnou práci.
Kyjov – Na téměř devět milionů korun přijde Kyjov na Hodonínsku vybudování chybějícího chodníku v místní části Bohuslavice. Úsek v zatáčce, kde silnice sousedí s železnicí, je nepřehledný a nebezpečný pro chodce, kteří chodí podél krajnice.
Sezimovo Ústí - Silnici z E55 do Sezimova Ústí zcela uzavřely výkopy pro výměnu potrubí hlavního kanalizačního řadu, jenž vede z Plané nad Lužnicí až na čistírnu Na Mělké.
Dva mrtví a dvanáct zraněných. To je bilance silniční havárie, ke které došlo dnes před osmou hodinou ranní brazilského času nedaleko Sao Paula. Srazily se zde dva protijedoucí kamiony a následně dalších dvanáct automobilů, které v nastalém ohni a dýmu včas nezabrzdily.
Kdyně – Řidič při policejní kontrole nadýchal přej jedno promile alkoholu. „Policisté z obvodního oddělení ve Kdyni kontrolovali v pondělí 28. srpna řidiče vozidla Honda CRV.
Ledeč nad Sázavou – Na velké dopravní omezení se musí připravit řidiči u Ledče nad Sázavou. Silnice druhé třídy pod viaduktem směrem na Vilémovice prochází velkou rekonstrukcí. Uzavřena má být do konce podzimu.
Kovářov - Profesionální hasiči ze stanice Milevsko vyjeli ve středu ráno do Kovářova, sídelní jednotky Zlučín, kde byl na silnici č. 102 ohlášen požár auta.
Smečno /FOTOGALERIE/ - Dopravní nehoda osobního automobilu se udála ve středu po třinácté hodině na silnici spojující Smečno a Svinařov. Žena, která podle dostupných informací zajišťovala rozvoz pizzy, tam se svým zeleným Volkswagenem z neznámého důvodu vybočila ze silnice a následně skončila ve křoví.
Praha – S výraznou dopravní změnou musí od pondělka po 39 týdnů počítat řidiči v městysu na soutoku Vltavy a Sázavy – v Davli na Praze-západ. Kvůli kompletní rekonstrukci tam bude od 10. hodiny uzavřen most přes Vltavu, což přinese omezení průjezdu po silnici II. třídy číslo 104. Pěší se přes řeku dostanou po starém mostě (kde bude zřízena i dočasná autobusová zastávka), auta však čeká objížďka dlouhá téměř 29 kilometrů. Povede přes Jílové u Prahy, Kamenný Přívoz, Krňany a Štěchovice.
Luby - Tragická dopravní nehoda ochromila provoz na silnici z Lubů na státní hranici. V havarovaném autě byl zaklíněný řidič, na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, kteří ho vyprostili. Záchranná služba povolala na místo vrtulník.
Třebechovice pod Orebem /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Požár dřevníků, který se rozšířil na garáž, vyústil v úterý nad ránem v Třebechovicích pod Orebem ve velmi nebezpečný hasičský zásah.
Hořesedly - Smrtelná nehoda se stala ve středu ve 21 hodin na karlovarce, necelý kilometr za obcí Hořesedly. Šestapadesátiletý řidič jel s traktorem a strhávačem na chmel směrem z Hořesedel. Zezadu do něj narazil osmačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Seat Cordoba.
Před pár lety už to vypadalo, že se konečně věci daly do pohybu a začne se se stavbou nové spojnice mezi Bohumínem a Karvinou, která by ulevila zejména lidem, již bydlí v Dětmarovicích přímo u cesty. V místech, kudy denně projede více než 10 tisíc aut.
Humpolec – Policisté z obvodního oddělení v Humpolci řeší případ krádeže nejméně jednoho tisíce litrů motorové nafty, ke které došlo v Koberovicích během noci z neděle 27. srpna na pondělí 29. srpna.
Svobodka - Motorky, auta, ale i traktory se během sobotního dopoledne sjeli na Svobodku, k Hospodě u Soudku. Konal se zde totiž pátý ročník oblíbené Jízdy Garážových Jezdců.
/ROZHOVOR/ Záplavami v okolí Houstonu nyní žije celý druhý největší stát USA. Deník oslovil fotografku českého původu Lydii Troup, která s manželem Georgem již přes 35 let žije v Dallasu. „Sledujeme zprávy celý den. Je to katastrofa,“ říká k ničivým záplavám v Texasu.
Břeclavsko – Dopravní komplikace na dálnici D2 způsobila ve středu kolem desáté hodiny večer dopravní nehoda. Na pětačtyřicátém kilometru srazilo auto člověka. „Jde o srážku nákladního automobilu a chodce,“ informoval mluvčí policie Bohumil Malášek.
Řevničov – Vážná dopravní nehoda se udála ve středu odpoledne přímo v obci Řevničov. Devětadvacetiletá řidička osobního automobilu vyjížděla z parkoviště u Jednoty na hlavní silnici. Při tom nedala přednost šestapadesátiletému motorkáři, který v tu chvíli jel po hlavní silnici na motorce značky Suzuki.