Muž vytáhl v Petřvaldu mladíky z hořícího auta, zachránil je
PETŘVALD - Dva mladíci přežili dnes 1. záčí po ránu náraz svého automobilu do sloupu elektrického vedení v Petřvaldu na Karvinsku zřejmě jen díky duchapřítomnosti kolemjdoucího.
PETŘVALD - Dva mladíci přežili dnes 1. záčí po ránu náraz svého automobilu do sloupu elektrického vedení v Petřvaldu na Karvinsku zřejmě jen díky duchapřítomnosti kolemjdoucího.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Každý čtvrtý automobil v České republice je úředně omlazený a každý desátý má pozměněné parametry v technickém průkazu, vyplývá z průzkumů Sdružení na ochranu vlastníků automobilů.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Nejen násilníky, výtržníky a kriminálníky řeší při své každodenní práci strážníci a policisté ve Zlínském kraji. I oni se občas setkají s kuriózními případy, na které vzpomínají s úsměvem ve tváři.
CHOMUTOV - Krádeže motorových vozidel a vykrádání osobních vozidel trápí policii v celé naší republice. Jinak tomu není ani v našem okrese.
STŘEKOV - Až tříleté vězení hrozí 21letému řidiči, který s osobním automobilem Škoda Octavia projížděl zatáčkou na ruční brzdu, nezvládl řízení a havaroval.
SOKOLOV - Manželský pár seniorů podvedla neznámá podvodnice.
VÝCHODNÍ ČEHY - Během letošních prázdnin zemřelo na silnicích v Pardubickém kraji při dopravních nehodách dvakrát více lidí než v červenci a srpnu loňského roku.
HAVÍŘOV - Starší řidič se nedokázal vyhnout zaparkovanému automobilu, když se ve čtvrtek odpoledne vracel domů z hospody. Při vyjíždění z parkoviště na Místní ulici přibral zadní dveře parkujícího fiatu.
NOVÝ JIČÍN - Tým prvoligových basketbalistů Nového Jičína, který bude od letošní sezony působit pod názvem GEOFIN Nový Jičín, se opět rozrostl o nové hráče. Jedním z nich je mladý Američan, Joe Chapman, který přišel do týmu s pověstí excelentního střelce.
PARDUBICE - Policisté přímo šílí. V poslední době se totiž roztrhl pytel s krádežemi z vozidel.
Zlínský kraj/ Nejen násilníky, výtržníky a kriminálníky řeší při své každodenní práci strážníci a policisté ve Zlínském kraji. I oni se občas setkají s kuriózními případy, na které vzpomínají s úsměvem ve tváři.
KÁBUL - Jižní Korea zaplatila výkupné přes 20 milionů dolarů (asi 405 milionů korun) za propuštění 19 svých občanů, které zajalo afghánské radikální hnutí Taliban. Agentuře Reuters to dnes pod podmínkou anonymity řekl vysoce postavený představitel Talibanu.
HAVÍŘOV - Podle původních plánů krajského úřadu měla být křižovatka uzavřena už vúterý. Nepočítalo se sodporem těrlické radnice.
VÝCHODNÍ ČEHY - Během letošních prázdnin zemřelo na silnicích v Pardubickém kraji při dopravních nehodách dvakrát více lidí než v červenci a srpnu loňského roku.
PŘEROV/OLOMOUC - Zvuk autokrosových bugin se naplno rozezní tento víkend v přerovské rokli. Seriál mistrovství Evropy v autokrosu totiž v devátém dílu zavítá do Přerova a s ním celá špička závodníků ucházejících se o tituly ve své kategorii.
DĚČÍN - Policii v Benešově nad Ploučnicí se podařilo objasnit případ trestného činu krádeže, ke kterému došlo v červenci tohoto roku.
VYŠKOV-DĚDICE - Už dlouho se obyvatelé Potoční ulice v Dědicích dohadují kvůli zpomalovacím prahům. Radnice pouze zvažuje řešení.
PROSTĚJOV - Prostějované se dočkali. V noci na sobotu začal ve městě platit zákaz nočního stání pro nákladní auta nad 3,5 tuny, autobusy a traktory. Opatření v podobě dopravních značek uvítali především obyvatelé třiceti ulic, kde kamiony pravidelně parkovali.
SLATIŇANY -Vedení města nevzdává pokusy o zajištění větší dopravní bezpečnosti ve Slatiňanech.
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Šest vítězných závodů v řadě. Takový výkon se podařil valtickému jezdci Zdeňku Antonymu mladšímu. Ve Velkém Meziříčí zvládl suveréním způsobem finálovou jízdu a rozhodl o svém prvenství v seriálu mistrovství republiky.
PRAHA - Protesty nespokojených provozovatelů vodních skútrů začínají dostávat reálnější obrysy. Magistrát jim31. srpna 2007povolil demonstraci před Úřadem vlády, která se uskuteční 21. září.
TÁBOR - Cyklisté nevěří svým očím. S vytvalostí někdo stále narovnává velké kameny přes cestu, kudy jezdí z Harrachovky. Přeje jim někdo zranění?
JIHLAVA - V souboji o post brankářské dvojky v prvoligové Dukle Jihlava prohrál se Švýcarem Kasparem Zgraggenem. Třiadvacetiletý hokejový gólman Roman Kousal přišel do Jihlavy z Velkého Meziříčí, ale do sestavy pro novou soutěžní sezonu se neprosadil, a musí si tak hledat jiné angažmá.
VÝCHODNÍ ČECHY - Na internetu seženete vše. Od hřebíků, přes potraviny, parfémy, nábytek, elektrické spotřebiče až po náhradní díly pro auta. Specializované obchody vám pak vše přivezou přímo pod nos.
VÝCHODNÍ ČECHY - Dopravní policie je v pohotovosti. Víkendovou dopravu po celém území ochromí kolony aut, která se budou vracet z prázdnin.
SLAVKOV U BRNA - Slavkovští úředníci již mají v rukou odborný posudek na lipovou alej v Tyršově ulici. Obyvatelé je chtějí vykácet. Výsledky se budou zabývat radní.
MAŠOVICE - Nepřiměřenou rychlost a nezvládnuté řízení označili dopravní policisté za příčinu tragické nehody u Mašovic.
CHOTĚBOŘ - Jednosměrné ulice v Chotěboři rostou jako houby po dešti. Řada obyvatel protestuje, ale starosta Tomáš Škaryd ulice označené bílou šipkou na modrém podkladu brání: „Jednosměrky představují jakési koncepční řešení dopravní situace ve městě.“
CHOMUTOV - Nové parkoviště má vzniknout za budovou Kooperativy mezi ulicemi Vodních staveb a Školní v Chomutově. Místní jsou ale proti, podali proto hned několik petic, pod které se už podepsalo přes sto osmdesát lidí.
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - V souboji o post brankářské dvojky v prvoligové Dukle Jihlava prohrál se Švýcarem Kasparem Zgraggenem. Třiadvacetiletý hokejový gólman Roman Kousal přišel do Jihlavy z Velkého Meziříčí, ale do sestavy pro novou soutěžní sezonu se neprosadil, a musí si tak hledat jiné angažmá.
BRUNTÁL - Územní řízení o umístění takzvaného Skiparku v Horním Václavově zahájil odbor výstavby a plánování bruntálské radnice.
JABLONEC NAD NISOU - Tak po „kapřících“ zase kauzička kolem zeleného pažitu. Není mi souzeno soudit, ale mohu říci to, co si všichni mezi sebou šeptají. V Jablonci se může před řízením chlastat jak o závod a závod si pak dát s policejním autem skrz centrum. Bez velkých obav z postihu.
ČESKO - Dopravní policie je v pohotovosti. Víkendovou dopravu po celém území ochromí kolony aut, která se budou vracet z prázdnin.
ČESKÝ KRUMLOV - Veřejná dražba se chystá na příští středu 5. září od 10 hodin v budově Okresního soudu v Českém Krumlově.
PASKOV - Oslavy 740 let trvání obce spojené s oslavou založení místního sboru dobrovolných hasičů chystá Paskov na Frýdecko-Místecku. Uskuteční se od pátku do neděle a hasiči během nich dostanou nové auto
JIHLAVA - Na taxikáře v krajském městě si posvítili úředníci odboru dopravy ve spolupráci se státní i městskou policií. Do ulic se vydali na popud veřejnosti.
PRAHA -Iniciativa Auto*Mat připravila sérii akcí na podporu alternativní dopravy.
DVůR KRÁLOVÉ - Stovky zákazníků včera ráno poprvé vyzkoušeli nový market Tesco.
JIHLAVA - V souboji o post brankářské dvojky v prvoligové Dukle Jihlava prohrál se Švýcarem Kasparem Zgraggenem. Třiadvacetiletý hokejový gólman Roman Kousal přišel do Jihlavy z Velkého Meziříčí, ale do sestavy pro novou soutěžní sezonu se neprosadil, a musí si tak hledat jiné angažmá.
SVOJANOV -Již dnes otevře hrad Svojanov brány milovníkům elektronické taneční hudby. Na třech pódiích se během 22 hodin vystřídá 35 tuzemských i zahraničních dj´s a liveactů.
TÁBOR - Táborské politické kluby chtějí zmírnit dopady kritizovaného systému.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Krátký přehled trestné činnosti ve Zlínském kraji v uplynulých dnech.
ZLÍN, VIZOVICE - O čtvrt milionu korun připravila ve středu 29. srpna vychytralá zlodějka jednaosmdesátiletého seniora z Vizovic. Pod záminkou, že nutně potřebuje půjčit peníze, než si sama promění cizí měnu, ho obrala o úspory.
HRADEC KRÁLOVÉ - Na opravovanou Gočárovu třídu v centru Hradce Králové se v pondělí vrátí autobusy a trolejbusy. Ostatní budou muset ještě týden počkat.
ŽERNOV - Již VI. ročník populárního závodu horských kol „Žernovský bajk 2007“ se uskuteční v Žernově u České Skalice již v sobotu 1. září.
KUCHAŘOVICE - Znojemští baseballisté první utkání nezvládli. Ve druhém si však spravili chuť vysokou výhrou.
UTTARPARA - Těhotný bůvol, bojový slon, indický trabant nebo prostěfamiliérně ambi. To vše jsou označení, které dostal hřmotný sedan Ambassador. Miláček všech Indů slaví padesátiny.
BRNO – Jedovnická ulice vbrněnské Líšni si připsala další oběť.
ZLÍN, VIZOVICE - O čtvrt milionu korun připravila ve středu 29. srpna vychytralá zlodějka jednaosmdesátiletého seniora z Vizovic. Pod záminkou, že nutně potřebuje půjčit peníze, než si sama promění cizí měnu, ho obrala o úspory.
MOST - Neznámí žháři zapalují v ulicích Mostu starší automobily značky Škoda. Začátkem srpna jich vzplálo během jedné noci pět, v noci na včerejšek další dva.