REPORTÁŽ / Od svého auta, které jsem nechal u silnice mezi Nivnicí a Korytnou, jsem se zatím nevzdálil ani sto metrů. Mírné stoupání po polní cestě, na jejímž konci lze už z dálky poznat les v lokalitě Lipiny, je doprovázeno zpěvem ptáků, šustěním trávy v poryvech slabého vánku a z dálky téměř neslyšitelným šploucháním vody v nedalekém potůčku.
Když na začátku roku přišel Ford s faceliftovanou podobou Mustangu, setkal se s poněkud rozpolcenými reakcemi na nový vzhled přídě. Podle mnohých vypadá nový Mustang strhaně a unaveně. Ovšem když se zadíváte hlouběji, uvidíte mezi tou strhaností také hněv. Intergalaktický hněv…
Nových autobusových nádraží by se měli cestující dočkat v Šumperku, Zábřehu i Mohelnici. Všechna tři města se budou na tento účel ucházet o dotace ministerstva pro místní rozvoj.
Velká Dobrá - V pátek krátce po deváté hodině se stala vážná nehoda na silnici u Velké Dobré ve směru do Kladna. Osobní auto zde narazilo do stromu. Na místo byli přivoláni kladenští hasiči. Informaci jako první potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Ve vozidle byly dvě osoby.
Praha – Nejen poučení o první pomoci, ale i příležitost prošmejdit opravdický sanitní vůz dopravní zdravotní služby včetně možnosti posadit se za jeho volant, rozsvítit maják a spustit houkačku nabídl ve čtvrtek dětem z hlubočepské mateřské školy zdravotnický edukační den. Instruktoři zdravotnické a požární společnost Falck předvedli nejen vybavení svého auta, ale v divadelní scénce také nabídli poučení o zásadách první pomoci. A skutečně veliký zájem byl nejen o tu houkačku!
O víkendu 6. a 7. května se v Krnově chystá Mistrovství České a Slovenské republiky v offroad trialu. Jde o atraktivní podívanou. Řidiče, mezi kterými je i několik mistrů Evropy, čeká extrémně těžký terén.
Strakonice Prostranství na Velkém náměstí pod rampou u městského úřadu bylo ve čtvrtek odpoledne plné. Čas se zastavil v roce 1945, alespoň co se vozidel a uniforem týká.
Praha – Vypořádat se s celou sérií žhářských útoků na Zahradním Městě museli v noci na pátek hasiči ze Strašnic. Od tři čtvrtě na tři do čtvrté ranní hasili celkem 14 úmyslně zapálených plastových kontejnerů na odpad, přičemž v jednom případě plameny poškodily i zaparkované auto.
Statečný student Dominik Beran z hranické lesnické školy spolu se svými dvěma kamarády Ondřejem Trněným a Markem Mozgou zachránil život řidiči, který se kvůli rychlé jízdě v zatáčce obrátil s autem na střechu.
Humpolec – Kompletní rekonstrukce uzavřela na čtyři měsíce Husovu ulici v Humpolci. První dny života s uzavírkami nedaleko samotného centra města způsobují u obyvatel rozpaky.
Od roku 2010 byla stálice koncernu Volkswagen – VW Golf – prodejní hvězdou mezi evropskými zákazníky. Letos v březnu nebyl ale poprvé za posledních sedm let nejprodávanějším automobilem. Na špici obliby se vyšplhal jeho konkurent Ford Fiesta.
Kralupy – Na dva volně pobíhající psy narazili kralupští policisté ve středeční noci v Libušině ulici. Protože byla zvířata velmi agresivní, pronásledovali je městem, aby nikomu neublížila.
Kutnohorsko - S demolicí malínského mostu přichází i chvíle, kdy se začne odtěžovat zemina, ve které je toxický arsen. To vyvolávalo už před demolicí malínského mostu velké debaty a mnoho občanů Kutnohorska řešilo otázku, kam se bude zemina odvážet. Nabízela se totiž nedaleká skládka v Čáslavi.
Někdo k prodeji svého vozu napíše jednoduchý a stručný inzerát. A někdo zase vytvoří velkolepé video sestříhané z úžasných filmových záběrů, dosadí k ním dramatickou hudbu a do hlavní role obsadí svou Vitaru z roku 1996…
Chrudim – V Sečské ulici ve středu po šesté odpoledne srazilo auto cyklistku. Podle informací od policistů vyjížděla žena za volantem Škody Octavia na hlavní silnici a pravděpodobně přehlédla cyklistku. Ta se snažila autu vyhnout a vyjela do protisměru.
Známého havířovského čichače toluenu Davida E. načapal člen justiční stráže havířovského soudu, když se snažil přes rozbité okno prohledat auto na parkovišti.
Tachov, Stříbro – S dvouletou podmínkou odešel ve čtvrtek od tachovského Okresního soudu Jiří Sigmund, který měl loni v červnu ve Stříbře ve funkci městského strážníka zmlátit bezdomovce.
Divišov /FOTOGALERIE/ - Po nových chodnících se zanedlouho projdou obyvatelé Divišova, a to především ti, kteří chodí ulicí Na Sídlišti nebo žijí v bytovkách, u kterých se chodníky vytváří. Nyní je stavební firma ve druhé polovině projektu, do dokončení schází už jen čtrnáct dní.
Broumovsko /VIDEO/ - Nelítostní vlci, žijící v lesích na Broumovsku, opět surově zaútočili. Tentokrát si vybrali ovce farmáře Jana Šefce z Lachova nedaleko Teplic nad Metují. Několik zvířat napadení nepřežilo, další kvůli poranění zřejmě nedožijí dalšího dne.
Praha - V neděli se v centru metropole raději pohybujte metrem, jehož provoz bude od rána až do odpoledne posílen. Tohle upozornění zaznívá od čtvrtka z reproduktorů staničního rozhlasu právě v podzemní dráze. Upozorňuje na uzavírky a omezení, které v neděli přinese program maratonského víkendu. Startovat budou závodníci ze Staroměstského náměstí, kde je i cíl, a trasa vede (řečeno tedy hodně zjednodušeně) ulicemi podél Vltavy po obou říčních březích. S pohybem běžců v ulicích hlavního města jsou tradičně spjata četná omezení týkající se jak dopravy individuální, tak veřejné.
Nástup moderních technologií, které mají řidiči ulehčit život, je vskutku nezastavitelný. Aktuálně se i do Evropy žene technologie startování vozu hlasem. Nejprve ji uvidíme u nových modelů značky Mercedes-Benz.
Růst tržeb o 28 procent a provozního výsledku téměř o třetinu. Takové jsou výsledky největší domácí automobilky za první čtvrtletí v porovnání se stejným obdobím předchozího roku.
Ještě v letošním roce by měl Seat začít prodávat svoje první malé SUV. Jmenovat se bude Arona a využije techniku nové generace malé Ibizy. Podobné auto chystá také tuzemská Škoda.
V Beskydské ulici v Místku u kruhového objezdu blízko Lidlu došlo ke střetu automobilu s chodkyní, která musela být kvůli zranění převezena do nemocnice.
Montážní pěnou, fixem a černým sprejem poničil čtyři vozidla včetně fasády rodinného domu a autobusové zastávky. To je výsledek práce devatenáctiletého mladíka z Uherskohradišťska.
Kvasiny - Stalo se tradicí, že poslední víkend v dubnu se sjíždějí do Kvasin mládežnická družstva ze širokého okolí, aby změřila své volejbalové dovednosti se soupeři. Pořadatelé z Volejbalového klubu Auto Škoda Kvasiny připravili již 26. ročník populárního Jarního turnaje mládeže.
Nová Paka - O víkendu 6. a 7. května se zaplní depo závodních strojů ve Štikovské rokli. Autoklub Nová Paka je pořadatelem dalších závodů Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu, který zde má tradici již od podzimu roku 1971.
Kynšperk nad Ohří – Silně opilý řidič způsobil dopravní nehodu v Kynšperku nad Ohří. S 2,56 promile havaroval v ulici U Pivovaru a kromě svého auta poničil i zaparkované audi.
Kladno - Neznámý pachatel odcizil v pondělí v době od 14. do 16. hodiny v Kladně v Moskevské ulici osobní automobil Škoda Octavia, rz 2SX 7845, bílé barvy v hodnotě 350 tisíc korun.
Ústí nad Orlicí-Hylváty - Možné dopravní komplikace lze očekávat v městské části Hylváty. Od úterý je uzavřen pro veškerý provoz most přes Knapovecký potok. Pro chodce tu byla zřízena lávka.
Praha - Až se v neděli v 9.00 rozezní staroměstské zvony, ozve se i startovní výstřel 23. ročníku Volkswagen Marathonu Praha. Mezi víc než deseti tisíci běžeckých nadšenců však bude na trati čítající 42,195 kilometrů chybět domácí elita.
Hodonínsko – V sousední obci Svatobořice-Mistřín na Hodonínsku našli policisté po tříhodinovém pátrání řidiče, který ve středu odpoledne ujel od nehody v Kyjově. Na autobusové zastávce srazil sedmiletou dívku, o čemž informoval Deník Rovnost už ve středu odpoledne.
Když se řekne vývoj nového vozu, většina z nás si asi představí techniky, konstruktéry, motoráře, inženýry nebo designery. Jenže výroba auta velice složitý proces, v němž najdou uplatení i specialisté, kteří mají poněkud kuriózní náplň práce.
Ústí nad Labem - Ač domy na ústeckém Bukově musely ustoupit stavbě silnice, starousedlíci se scházejí dodnes. Pořád si třeba pamatují, když se v rozvodněném potoce utopila mladá dívka.
Chyjice - Sobotní večerní vyjížďka neskončila pro třiapadesátiletého řidiče osobního automobilu Škoda Felicia dobře. Policisté hned poté, co auto zastavili při dopravní kontrole, zjistili, že muž je tak silně podnapilý, že není schopen sám vystoupit.
/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Připravte si dresy, nakupte vlaječky do auta. A těšte se na hokejové bitvy o medaile. Je to tu: už zítra začíná mistrovství světa. Spory u piva, hádky v rodinách. Snad každá diskuse fanoušků začíná slovy: jak to letos dopadne?
Meziměstí - Pohled na opuštěný vůz bez značek se naskytl policistům, když v úterý 2. května ráno přijeli k havarovanému vozidlu v Meziměstí u Broumova.