
Sníh a slota válečné bitevní pole nezavřou
Kvilda – Počasí nezastaví historické kluby. Vojáci se začali sjíždět na Kvildu v pátek 28. dubna odpoledne.
Kvilda – Počasí nezastaví historické kluby. Vojáci se začali sjíždět na Kvildu v pátek 28. dubna odpoledne.
Voda, životodárná tekutina, která, když je jí moc, dokáže životy vzít. V uplynulých hodinách mnoho nechybělo, aby jí bylo přesmíru.
Dubné - V pátek večer uhynula všechna čtyři čápata v Dubném. Lidé, kteří mláďata od jejich narození s nadšením sledovali pomocí obecní webkamery, se jim pokusili pomoci. Potom, co si jeden čapí fanoušek všiml, že dvě z mláďat už nežijí, zavolal odbornou pomoc. Bohužel neúspěšně. i.
VIDEO/ Dvě osobní vozidla se v pátek večer střetla v křižovatce "U Savely".
Domažlicko – Mokré silnice, nepozornost nebo letící pták, to byly příčiny dopravních nehod, které se ve čtvrtek staly na silnicích Domažlicka. Bohužel žádná z nehod se neobešla bez zranění.
Chrudim – U autobusové zastávky v Čáslavské ulici ležel muž. Ze země jej zvedli přivolaní strážníci, kteří už podle dechu občana cizí národnosti poznali, že je namol.
Klatovsko – Trabantům bude o víkendu patřit téměř celé Klatovsko.
Rokycany – Žákovský parlament ZŠ Jižní předměstí stojí za uskutečněním akce na pomoc Dětskému domovu Klokánek z Janovic.
Nymburk, Všechlapy – Už od podzimu zřejmě dopadne na příliš rychlé řidiče další metla. Na frekventovaném boleslavském tahu hned za Nymburkem má být instalován úsekový radar. Peníze na něj schválili nymburští radní. Provozovatelem bude městská policie, pokuty má řešit městský úřad. Policisté s umístěním trvalého radaru souhlasí.
Východní Čechy, Pardubicko - Sněhová nadílka nebyla v celém kraji stejná.
Pardubický kraj - Zatímco v krajském městě spíš pršelo, zbytek kraje jako by se vrátil v čase o pár měsíců. U Skuhrova boural osobák s autobusem: tři zranění.
Kladno – Výtečně vstoupil do nové sezony kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Nestor závodních okruhů obsadil v úvodním podniku mistrovství republiky v konkurenci sedmnácti aut třetí místo! Rychlejší byli v královské kubatuře Super buggy pouze Keřka a Jordák.
Klatovy – Čtrnáct rychlostních zkoušek o délce 162 kilometrů čekalo na účastníky druhého podniku True Cam MČR v rally, 52. Rallye Šumava Klatovy. Součástí závodního víkendu byla také tradiční 26. Historic Vltava rallye, která je jedním z podniků evropského šampionátu. A aby si diváci přišli opravdu na své, byl připraven i třetí ročník Rallye Šumava Legend.
Jedním z protipovodňových opatření je i nová síť takzvaných limnigrafických stanic. Díky ní každý na internetu zjistí, kolik vody právě teď teče v Opavě, Opavici nebo v Krasovce.
V honičku se změnila běžná policejní kontrola v liberecké ulici Františkovská. Řidič skončil i s Audi A3 na střeše. Jablonečan měl platný zákaz řízení motorových vozidel a pozitivní test na drogy.
Most - Kontrolou na alkohol mladík ještě prošel, test na návykové látky už byl pozitivní.
Mohammed Lamsalak a Youssef Ben Hammou byli zadrženi v Barceloně. Policie pozatýkala toto úterý v Barceloně celkem devět osob podezřelých z terorismu. Jednalo se o jednu z nejrozsáhlejších protiteroristických akcí v této oblasti Španělska v posledních měsících.
One Woman Show – i tak by se dalo nazvat vystoupení herečky Báry Štěpánové v Kavárně Chotěboř. O vtipné situace nebyla nouze.
Opatovice - Při nehodě Fordu Fusion zemřel mladý spolujezdec (1990), druhý muž byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.
Plzeň – Skoro tři miliony korun vybrali za loňský rok na botičkách plzeňští strážníci.
Police nad Metují - Do cíle své cesty nedojel 21letý řidič cizí státní příslušnosti, který ve čtvrtek 27. dubna po šesté hodině večer havaroval s vozidlem Peugeot Boxer.
Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.
Svrčovec – Autobus plný seniorů ze Sušicka nabourala ve čtvrtek v podvečer nedaleko Klatov mladá řidička. Auto je na odpis, ale nehoda se naštěstí obešla bez tragických následků.
Kladensko - Před nájezdem na dálnici D6 nedaleko Unhoště od Malého Přítočna se stala v pátek krátce po sedmnácté hodině nehoda dvou vozidel. Čelně se zde střetly Škoda Fabia s vozidlem Toyota.
Královéhradecko - Začátkem května do skal rádi míří výletníci z Polska.
Lužice - Dvě lehčí zranění si vyžádala dopravní nehoda osobního auta a dodávky. Auta se srazila u čerpací stanice v Lužicích v pátek kolem čtvrté hodiny odpolední. Na místo vyrazili dopravní policisté, hasiči i záchranáři.
Hodně nemilé překvapení čekalo ve středu ráno na šestačtyřicetiletého muže z Kroměříže. Ze zaparkovaného vozu Škoda Superb mu totiž do rána zmizela čtyři kompletní kola.
Křenovice – Z pálení čarodějnic se v Křenovicích za deset let existence akce stal obecní folklor. Téměř dvě stovky tamních čarodějek a čarodějů, malých i velkých, mají tradiční slet každý rok třicátého dubna. Ať se jedná o sobotu nebo čtvrtek, rejdění v maskách si nechá ujít málokdo.
Využít plný potenciál auta si vždy vyžádá trochu teorie a nauky. BMW proto vypustilo vlastní sérii videí, kde si s vámi trénovaný závodní pilot projde základní techniky ovládání auta na samotném limitu.
Benešov – Měla to být formalita. Zastupitelé měli schválit radou doporučenou spolupráci Benešova se Středočeským krajem na první fázi severovýchodního obchvatu. Nakonec se z toho ale vyklubala blamáž.
Žatec – Frekventovaná komunikace bude pro veškerou dopravu na několik měsíců uzavřena. Okolní ulice čeká nápor aut, zvláště pak paralelní Husovu ulici.
Olomoucký poslanec a krajský lídr ČSSD do nadcházejících říjnových voleb do Poslanecké sněmovny Roman Váňa zabodoval v pátekv rámci ceny Zelená perla 2016 za antiekologický výrok roku.
Strakonicko - Krimi zprávy ze Strakonicka. Příliš rychlý řidič u Radomilic skončil v příkopu.
Poměrně rozsáhlý požár musely ve čtvrtek navečer řešit tři jednotky hasičů v Holešově – Všetulích. Oheň tam zasáhl přízemní dílenskou budovu o velikosti asi 50x15 metrů, v jedné části zasažené stavby byly navíc zaparkovány také vraky osobních automobilů. Při požáru dokonce utrpěli zranění dva lidé, jeden byl posádkou zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice.
Třebíč - Ve všední den ráno se u sochy Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí sešli řidič osobního auta, běžkyně, cyklista na elektrokole a zkušená cestovatelka Městskou autobusovou dopravou (MAD). Cílem je zastávka u ZŠ Kpt. Jaroše. Kdo zvítězí?
Česká Třebová - Linkový autobus s osobním autem se střetly v pátek krátce po sedmé hodině ráno na zasněžené silnici mezi Českou Třebovou a Skuhrovem.
Praha – Taxikáře, který vozil pasažéry navzdory zákazu řízení, odhalili ve čtvrtek odpoledne strážníci z hlídkového útvaru pražské městské policie. Stalo se to ve chvíli, když se rozhodli zkontrolovat taxikáře, který právě vysadil pasažéry před letištní halou na Ruzyni.
Chotěboř- One Woman Show – i tak by se dalo nazvat vystoupení herečky Báry Štěpánové v Kavárně Chotěboř. O vtipné situace nebyla nouze.
Práce na malém crossoveru pokračují v Hyundai na plné obrátky. Nyní značka opět ukázala kousek designu očekávané novinky a zdá se, že auto dostane velmi podobné rozmístění předních světlometů, jako mají SUV domácí Škody.
Veselí nad Moravou – Pohodlnější příjezdová cesta a parkoviště pro auta. Takové novinky najdou letos návštěvníci koupaliště ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Příští rok tam zřejmě začne stavba moderní vstupní budovy s wellness zónou a restaurací, která nahradí takzvaný areál Komár.
Litoměřice – Naštěstí jen s lehkým zraněním skončil devítiletý chlapec, který v pátek ráno cestou do školy vběhl přímo před projíždějící auto v Tolstého ulici v Litoměřicích. Podle svědků se chlapec zalekl skupinky hlasitých maturantů v převlecích, kteří slavili poslední zvonění a místem v tu chvíli zrovna procházeli.
Liberec, Česká Lípa - Charitativní sbírka zachovalého obnošeného oblečení Dejte věcem druhou šanci, kterou dvakrát ročně organizuje mezi zaměstnanci sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje, proběhne dnes ve vestibulu úřadu už popáté.
Praha – Vyhnat auta z Pražského okruhu, čímž se strašilo před půlrokem? To nikdo nechce. Kolem jeho budoucnosti se však schyluje k dalším zápasům. K bitvám argumentů, lejster – a zřejmě i paragrafů. Už brzy.
Hlinsko - Hospodyňky těšící se na čerstvou zeleninu nebo sazenice květin ostrouhaly. Kvůli sněhu, kterého na Hlinecku napadlo hodně, se mnozí prodejci tradičních selských trhů neodvážili časně ráno vyjet. Jsou mezi nimi i ti, kteří si už dávno nechali vyměnit zimní pneumatiky za letní.
V Japonsku mají k tuningu německých Porsche zvláštní náklonost. Vedle dílny RWB, která staví extrémně široká monstra, oblíbená i zatracovaná po celém světě, je tu třeba i méně známá společnost Old & New, nabízející jeden zajímavý bodykit.
Až deset centimetrů čerstvého sněhu připadlo od čtvrtku 27. dubna do pátečního rána ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka.
Karlovarský kraj – Čeští bezdomovci našli nový způsob přivýdělku. Denně míří za hranice do sousedního Německa, kde žebrají u tamních supermarketů.
Cheb - Své vozidlo přetočila na střechu třiadvacetiletá žena při cestě od Chebu na Vojtanov.
Březina /FOTOGALERIE/ – Nezvládla pravotočivou zatáčku, dostala smyk, sjela ze silnice a narazila do stromu. Takový scénář měla páteční havárie, která se stala o půl osmé ráno na území vojenského újezdu Březina na cestě ze Studnic do Rychtářova.
Mělnicko - K nehodám, při kterých auta srazí zvěř z volné přírody, dochází na jaře skoro každý den. Stává se to v lesích, mezi poli, ale i na dálnicích. Jsou přitom místa, kde musí být řidiči zvlášť ostražití.