Kraj se opět ponořil do smogu
Hradecko - Od čtvrtka znovu Český hydrometeorologický ústav vyhlásil smogovou situaci, respektive výrazné zvýšení polétavého prachu. Upozornění zahrnuje celý Královéhradecký kraj.
Hradecko - Od čtvrtka znovu Český hydrometeorologický ústav vyhlásil smogovou situaci, respektive výrazné zvýšení polétavého prachu. Upozornění zahrnuje celý Královéhradecký kraj.
Hradecko - Od čtvrtka znovu Český hydrometeorologický ústav vyhlásil smogovou situaci, respektive výrazné zvýšení polétavého prachu. Upozornění zahrnuje celý Královéhradecký kraj.
Praha - Pražský magistrát žádá řidiče, aby kvůli smogu omezili jízdy autem. Zvláštní opatření jako MHD zdarma či omezení dopravy Praha nechystá. V pátek řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve čtvrtek vyhlásili smogovou situaci. Podle jejich předpovědi by se měla situace v sobotu zlepšit. V neděli by o aktuální situaci měli jednat pražští radní. Smog trápil Prahu již před zhruba dvěma týdny, kdy platila několik dní i takzvaná smogová regulace.
Praha - Prodej nových osobních aut v Česku letos v lednu vzrostl o 19 procent na 20 818 vozů. Trh tak pokračuje v loňském rekordním růstu. Prodeje táhly firmy, které nakoupily přes 81 procent vozů. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů. Loni prodej nových osobních aut v Česku vzrostl o 12,5 procenta na rekordních 259 693 vozů.
Mladoboleslavsko - Víkendové sportovní menu.
Olomouc – Na světelném přechodu pro chodce v Olomouci v pátek srazilo auto tříleté dítě.
Mirotice - Dva mladí muži mají na krku výtržnictví.
Islámábád (Pákistán) - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá vybudovat montážní továrnu v Pákistánu, spolupracovat chce při tom s tamním textilním gigantem Nishat Mills.
Rožnov pod Radhoštěm - Drogové testery, kterými nově disponuje městská policie v Rožnově pod Radhoštěm, už odhalily prvního hříšníka.
Jablonec n. N. - Narazili jste někdy v mrazu na partu bláznů v růžových dresech, jak před sebou tlačí velkou pneumatiku, skáčou ve sněhu angličáky nebo se tahají s desetikilovým pytlem na zádech? Pak jste určitě potkali jablonecký Spartan Race Training Group.
Středočeský kraj - Ve Středočeském kraji přetrvává smogová situace. Hodinové hodnoty koncentrací polétavého prachu jsou nyní překročeny na čtyřech stanicích. Nejhorší situace je na měřící stanice Kladno-Švermov, kde je naměřena hodnota 125 mikrogramů na metr krychlový. Čtyřiadvacetihodinový limit pro polétavý prach 50 mikrogramů je překročen na třech stanicích a na jedné stanici je přesně na hranici 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu.
Už když Dodge poprvé oznámil chystaný Challenger SRT Demon – tedy výkonnější a rychlejší Challenger než dosud vrcholný Hellcat – zdůraznil, že vůz zhubne více než 90 kilogramů. Teď americká značka oznámila, co za onou ztrátou hmotnosti mimo jiné stojí.
Příbram - Dopravní policisté vyjížděli na Příbramsku ve čtvrtek, kdy silnice pokryla ledovka, k pěti nehodám. Karambolů bylo pochopitlěn mnohem více, ale většinou auta skončila "jen" v příkopech a odnesly to jen plechy. Při zmiňovaných pěti nehodách ale vznikla škoda přesahující 600 tisíc korun. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.
České Budějovice – Poslední pár dnů vyžaduje pohyb na ledovce značnou šikovnost. V úterý v nemocnici ošetřili po uklouznutí 14 dospělých a dítě, po autonehodách v důsledku smyku sedm dospělých a dítě.
Jablonec n. N. - Aby se náklaďáky vyšší než tři a půl metru dostaly do cíle, musí mezi vilkami a přes přejezd
Krhová - V kolejišti u Krhové skončil ve čtvrtek ráno čtyřiačtyřicetiletý řidič vozu Mitsubishi. Havárie se obešla bez zranění a škody na majetku, muž měl ale pozitivní zkoušku na alkohol.
Praha - Na dvě stě tisíc korun odhadli policisté celkové škody vzniklé poničením 15 aut, která se v pátek ráno nevyhnula maléru ve frekventované Kbelské ulici. Řidiči postupně v mlze najeli na otevřený kanál s posunutým krytem, nacházející se v jízdním pruhu. Většinou to skončilo proraženými pneumatikami – došlo ale i na poškození podvozku, olejové vany a v jednom případě také vystřelily airbagy, řekl Deníku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Liptál - K dopravní nehodě osobního vozu Peugeot vyjížděli hasiči ve středu o tři čtvrtě na tři ráno do Liptálu. Silou nárazu přišlo auto o obě kola na levé straně, vrak zablokoval celou šířku hlavní silnice.
Náchodsko - Některé silnice na Náchodsku jsou jako kluziště. Dva řidiči nezvládli dnes 3. února brzy ráno jízdu a jejich vozy zastavily až v příkopu.
Kolín - Živelně zaparkovaná auta, které překážejí úklidu sněhu. I taková situace může nastat na kolínském sídlišti. „Parkování v této lokalitě je problém, který nemá dobré řešení," uvedl kolínský starosta Vít Rakušan. Je z těchto potíží cesta ven?
Východní Čechy - Policisté ukončili vyšetřování hrozivé nehody s tragickými následky. Smrt matky a jejího nenarozeného dítěte zavinilo zřejmě špatné zdraví.
Přerov – S nedostatkem uchazečů, kteří mají zájem o práci u Městské policie v Přerově, se potýkají strážníci.
Rokycansko - Ranní a dopolední námraza potrápila motoristy i pěší
Pardubice - VIDEO - Nešťastný start z mostu. Labuť po srážce s dráty putovala zpět na zem.
Olomouc – S opatrností sjízdné jsou silnice Olomouckého kraje. „Komunikace v kraji, které byly ošetřeny chemickým posypem, jsou mokré a bez komplikací sjízdné.
Ústecký kraj - Silnice v Ústeckém kraji jsou dnes 3.2. s opatrností sjízdné, na silnicích nižších tříd v horských oblastech leží ujetý sníh, vyplývá to z informací silničářů. Místy se může tvořit ledovka. Teploty v kraji se pohybují od minus čtyř do minus jednoho stupně Celsia.
Ústecký kraj - Silnice v Ústeckém kraji jsou dnes 3.2. s opatrností sjízdné, na silnicích nižších tříd v horských oblastech leží ujetý sníh, vyplývá to z informací silničářů. Místy se může tvořit ledovka. Teploty v kraji se pohybují od minus čtyř do minus jednoho stupně Celsia.
Praha - Po několikadenní pauze meteorologové v Praze opět vyhlásili smogovou situaci. I když radní minulý týden slíbili, že v takovém případě bude městská doprava zadarmo, k činu se zatím nemají.
Ústí nad Labem - Silnice v Ústeckém kraji jsou v pátek s opatrností sjízdné, na silnicích nižších tříd v horských oblastech leží ujetý sníh, vyplývá z informací silničářů. Místy se může tvořit ledovka. Teploty v kraji se pohybují od minus čtyř do minus jednoho stupně Celsia.
Ústecký kraj - Podle předpovědi se večer může objevit mrznoucí déšť, který zapříčiní ledovku.
Říká se, že kola dělají auto. A proto spousta nadšenců sahá po co největších ráfcích. Sice tím často trpí komfort, ale vůz pak vypadá lépe. Jak by ale autům slušela naopak kola titěrná?
Jižní Morava – Člun, speciální auto či cvičení s dolnorakouskými kolegy pro zvládání přílivu migrantů pomůže jihomoravským policistům zaplatit desetimilionový dar, jehož schválení doporučili ve čtvrtek krajští radní zastupitelům. Podle starostů i policejních statistik ale přes jihomoravskou hranici přechází velmi málo běženců.
Blanensko, Vyškovsko – Rozjetá zábava s přáteli. Muž z Blanenska jen potřeboval přeparkovat auto s cennými věcmi před dům. Měl jsem jednoho panáka a pojedu boční ulicí, nic se nemůže stát, říkal si naivně. „Policisté mě zastavili před domem. Nadýchal jsem půl promile a přišel o řidičák na čtyři měsíce. Dostal jsem sedm bodů a pokutu dvanáct tisíc. V práci jsem měl pak průšvih, protože řídit potřebuju," svěřil se muž, který si kvůli možným následkům nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho ale zná.
Liberecký kraj - Policisté si v celém Libereckém kraji posvítili na zimní výbavu řidičů a jejich vozidel. Zákon porušila třicítka šoférů.
Vizovice – Na pravé nástrahy tradičního již 42. ročníku amatérského automobilového závodu Ve stopě Valašské zimy se mohou těšit v sobotu jezdci a piloti. „Takovou sněhovou nadílku nepamatuji, ta zde byla snad někdy před patnácti lety. Po posledních čtyřech letech jarního, chvílemi letního klimatu jsme za opravdovou zimu všichni šťastní," přiznává člen ředitelství závodu Antonín Cekota.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Majitele chátrajícího domu v centru České Lípy čeká kvůli nečinnosti pokuta.
Liberec - /VIDEO/ Liberec sevřela ledovka. Klouzalo to především na "kočičích hlavách." Problémy měli řidiči i chodci.
Pořadatelé tradiční ankety Světové auto roku (World Car of the Year) zveřejnili seznam deseti vozů, které mají šanci získat prestižní titul pro rok 2017.
Orlová – Srazil ženu, slíbil pomoc, ale zmizel. Teď jej hledají policisté.
Někteří lidé mají neobyčejné ambice. A nestačí jim ani dva tituly mistra světa ve Formuli 1. Slavný závodník Emerson Fittipaldi po sobě chce ve světě aut zanechat ještě něco většího, nezapomenutelného. Chystá vlastní supersport.
Když se od 15 let stanete závislým na kupování aut, možná nakonec skončíte s hangárem, kde vám bude ležet přes 700 vozů. Přesně to stalo jistému muži z amerického Ohia.
Vysoké Mýto - Nehoda s tragickým koncem se stala ve čtvrtek před 15. hodinou v blízkosti autodromu ve Vysokém Mýtě.
Znojemsko – Bez platného řidičského průkazu usedl za volant renaultu Scenic jistý muž. Ve čtvrtek ráno jej při silniční kontrole zastavili policisté. „Bylo to před šestou hodinou ranní u Ctidružic. Za volantem seděl pětačtyřicetiletý muž ze Znojemska, který při silniční kontrole nepředložil řidičský průkaz. Jedná se o muže, který má od října roku 2015 platnou blokaci řidičského oprávnění. Loni v březnu jsme mu řidičský průkaz při silniční kontrole zadrželi. V současné době má řízení motorových vozidel zakázaném," sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Anket, které oceňují automobily podle nejrůznějších kritérií, je nespočet. Většina z nich se týká nových aut, ale existují i takové, které se zaměřují na ojetiny.
Praha /VIDEO/ - Snaha zastavit řidiče černého auta, který „pozapomněl" na bezpečnostní pás, se změnila ve stíhací jízdu v ranní dopravní špičce. Tak se ve středu vyvinul zákrok hlídky strážníků z Prahy 12, o kterém ve čtvrtek informovala Irena Seifertová z centrály městské policie. Problému s pásem si strážníci všimli v Komořanské ulici – signály k zastavení ale neúčinkovaly. Právě naopak!
Bratrušov, Mohelnice - Počasí uplynulých dní potrápilo i řidiče na Šumpersku. Někteří z nich havarovali, celkové škody přesáhly milion a půl korun. Kolize se obešly bez úrazů.
Chrudimsko – Úterní sněhová nadílka pořádně zatápěla nejen řidičům. Hasiči z Pardubického kraje vyjížděli ke 38 případům. Jednalo se o dopravní nehody, vyproštění aut z příkopu, vyprošťování autobusů a kamionů.
Olomouc – Na jaře by mohli řidiči v Olomouci začít platit za parkování SMS zprávami. Dlouho očekávanou službu do konce roku doplní také aplikace pro chytré telefony.
Domažice - Jiří Marek z Domažlic vyprávěl, jak čtvrteční ledovka zkazila den celé jeho rodině.
Ústí nad Labem – Do hořkého rána se probouzí ústecké starostky Renata Zrníková a Yveta Tomková. Vědí, že chodníky a zastávky, které dosud od sněhu uklízeli veřejně prospěšní pracovníci (VPP), zůstanou neodklizené a neposypané. Desítky pracovníků totiž se začátkem měsíce musely skončit.