Jablonné n. O. – Městská policistka Eva Fialová je žena činu. K rozhovoru jsme se sešly ještě ten den, kdy jsem ji o něj požádala. Usadila mě ve své kanceláři, uvařila mi zelený čaj a ochotně odpovídala na moje otázky.
V červnu Volkswagen přistoupil na to, že v USA bude od majitelů odkupovat vozy vybavené softwarem, který umožňoval manipulovat s měřením emisí. Někteří Američané však vymýšlejí různé triky, jak na emisním skandálu VW co nejvíc vydělat.
Kladno - Důležitého svědka k případu, který se stal v neděli 20. listopadu v šest hodin ráno v ulici Pod Zámkem, nyní hledají kladenští kriminalisté. Mohl by jim objasnit, jak zde čtyřicetiletý muž spadl z opěrné zdi v Havířské ulici přímo pod kola projíždějícího automobilu. Jeho řidič nestačil reagovat a muže přejel.
Brno – Jenom šťastnou náhodou se ve středu nic nestalo návštěvníkům vánočních trhů na brněnském náměstí Svobody. Asi hodinu po poledni totiž mezi stánky vjel zmatený řidič auta a naboural do informační tabule před obchodním domem Omega.
Kladno - Kladenští kriminalisté pracují s několika verzemi na případu čtyřicetiletého muže, který před třemi týdny skončil po koly vozu v Kladně a je stále ve vážném stavu v nemocnici.
Praha /VIDEO/ - Jen pár hodin poté, co v úterý pražská policie zveřejnila pátrání po neznámém řidiči tmavého vozu značky BMW, který 16. listopadu na nábřeží Edvarda Beneše přejel chodce sraženého krátce předtím na přechodu před Úřadem vlády ČR jiným autem a z místa ujel, již policisté znali totožnost podezřelého.
Brno, Znojmo – Zima, samota a chlad. To všechno musel cítit sedmadvacetiletý muž na konci loňského října, když ho jeho dva známí, pětadvacetiletý Vít Pospíšil a jednatřicetiletý Jiří Procházka, uvázali řetězem za nohu v bývalém vojenském bunkru mezi Kubšicemi a Olbramovicemi na Znojemsku. „Vylákali ho pod záminkou opatření práce. Nasedl s nimi do auta, poté muže převezli do vojenského bunkru. Přivázaného ho tam chtěli nechat tři dny, a to i přes nepříznivé počasí, kdy venku teplota klesala až na tři a půl stupně Celsia," konstatovala státní zástupkyně Ludmila Doležalová. Případ začal ve středu projednávat Krajský soud v Brně. Za pokus o vraždu nyní oběma obžalovaným podle Doležalové hrozí až dvacet let vězení.
Do Česka dorazila zima. A to mimo jiné znamená, že se začne na silnicích zas a znovu objevovat proslulý fenomén mlhovek a „mlhovkářů". Fenomén proslulý neblaze.
Nivnice – Nepříjemné překvapení čekalo v úterý 13. prosince ráno na osmatřicetiletého muže z Nivnice. Když ráno vyšel před svůj dům v ulici Podohradí, nenašel stát na svém místě octavii, kterou tam večer zaparkoval.
Brabnov - Kamenný chodník pro pěší turisty v Luhu pod Branovem je hotov. K domečku převozníka po ní budete konečně moci bezpečně vystoupat do mírného vršíčku od řeky Berounky. Měří padesát metrů a byl vytvořen ze štěrkopísku a kamenů.
Gangsterský případ plný brutálního násilí uzavřel ve středu Krajský soud v Ostravě. Na 19 a 12 roků poslal za mříže Romana Bedřicha Kaňka (44 let) a Miloslava Doležela (52 let), kteří v 90. letech minulého století a na přelomu tisíciletí provedli sérii ozbrojených přepadení v několika krajích České republiky. Zaměřovali se především na kurýrní vozidla převážející peníze. V jejich rukou skončilo několik milionů korun. Za sebou nechali zraněné a zmrzačené.
Postoloprty - Nové opatření v Postoloprtech má zvýšit bezpečnost chodců. Vyskytly se však i názory proti tomuto kroku a rada města záměr přijala jen nejtěsnějším možným poměrem hlasů.
Radejčín/VIDEO, GALERIE/ – Požár dvou aut likvidovali dnes po desáté hodině dopoledne hasiči v tunelu Radejčín na dálnici D8. Z nabouraných vozidel se jim podařilo zachránit dvě zraněné osoby. Ale jen jako. Na úseku, který se má řidičům otevřít už tuto sobotu, totiž probíhalo ověřovací cvičení.
Sokolov - Až osm let vězení hrozí třiačtyřicetiletému řidiči, který v opilosti ohrozil na dálnici D6 desítku řidičů. Muž, který nadýchal přes dvě promile, vjel na dálnici do protisměru a ujel hned několik kilometrů.
Kroměřížsko, Prostějovsko – Po řidiči, který srazil chodce a zanechal ho vážně zraněného bez pomoci, pátrají policisté. K nehodě došlo na hranici okresů Prostějov, Kroměříž a Přerov mezi obcemi Hradisko a Bezměrov.
Kroměřížsko – Po řidiči, který srazil chodce a zanechal ho vážně zraněného bez pomoci, pátrají policisté. K nehodě došlo na hranici okresů Prostějov, Kroměříž a Přerov mezi obcemi Hradisko a Bezměrov.
Brněnsko – K autu převrácenému na střechu, ve kterém cestovala žena s dítětem, museli ve středu ráno vyjíždět jihomoravští hasiči i policisté. Namrzlé silnice komplikovaly dopoledne dopravu na několika místech Brněnska. Policisté zaznamenali řadu spíše drobnějších nehod.
Bučovice – Na letních pneumatikách a s alkoholem v krvi vyrazil třiatřicetiletý řidič auta značky Honda na úterní noční jízdu, která ale skončila krátce po jedenácté hodině na silnici I/50 u Bučovic. Opilý muž jedoucí směrem na Slavkov u Brna nezvládl pravotočivou zatáčku. Po havárii auto skončilo na střeše.
Trhanov - Nepříjemné zjištění čekalo na jednoho z obyvatel domů v Trhanově. Někdo se mu proboural vozidlem až do zahrady a pak z místa nehody utekl. Policisté nyní zjišťují, kdo vůz ve skutečnosti řídil.
Znojemsko – Ani středeční mrazivé ráno, kdy se na mnoha silnicích regionu tvořily ledové námrazy, se neobešlo bez nehod. Havárie nákladního auta zkomplikovala dopravu na hlavním silničním tahu ze Znojma na Jihlavu. Nedaleko Olbramkostela po sedmé hodině ranní skončil kamion částečně v příkopu. „Řidičku převezli záchranáři s úrazem hlavy na chirurgickou ambulanci do znojemské nemocnice. Jedná se o lehké až středně težké poranění," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.
Olomoucký kraj – Při pohledu z okna je jasné, že počasí může způsobit komplikace v dopravě. Meteorologové vydali varování před tvorbou ledovky na silnicích, objevit se může samozřejmě i na chodnících. Na Olomoucku se během rána staly dvě nehody.
Ministerstvo dopravy má příští rok zpracovat analýzu, jak změnit zpoplatnění vozidel, aby to motoristy motivovalo k nákupu nových ekologických aut a vyřazování autovraků.
Velké Karlovice – Nemilé překvapení čekalo na dvojici motoristů, kteří v pondělí večer odstavili svá auta na parkovišti v údolí Podťaté ve Velkých Karlovicích. Během noci z obou vozů zmizela nafta. Po zloději zůstaly jen děravé nádrže.
Havlíčkův Brod, Kolín – Krajský soud v Praze zamítl odvolání bývalé řidičky kamionu a uklízečky Bohumily Šustrové z Vysočiny, konkrétněji z Havlíčkobrodska. Soud o tom rozhodl v úterý.
Královéhradecko - Od pondělního odpoledne zahynuli na východočeských silnicích dva lidé. A přesně v intencích hrozivého trendu posledních měsíců nešlo o pasažéry v autech, ale chodce a cyklistu.
Italská automobilka Ferrari představila auto, které udělá radost pouhým deseti zákazníkům. Jmenuje se J50 a už na první pohled zaujme netradičním designem.
Praha /VIDEO/ - Alkohol, podle dechové zkoušky ho byly bezmála dvě promile, také kokain ukázaly orientační testy v těle 25letého řidiče, kterého v úterý nad ránem chytili pražští policisté poté, co dotyčný naboural desítku zaparkovaných aut. Krátce po čtvrté hodině volal na tísňovou linku řidič projíždějící Masnou ulicí, že ho upoutalo jedno z aut: červený Volkswagen Golf, který nesvítil – a při jízdě vydával zvláštní zvuky. Policisté z oddělení hlídkové služby skutečně červený golf našli: nastartovaný, ale stojící, pomačkaný – a za volantem s mužem, který ani nemusel připomínat, že má upito; to bylo patrné na první pohled.
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto prodala v listopadu 97.500 vozů, o 9,6 procenta více aut než za stejný měsíc loňského roku. Meziročně jde o rozdíl osmi a půl tisíce aut. K pozitivnímu vývoji prodejů přispěla silná poptávka v Číně a v Evropě. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou firma dnes zveřejnila.
Děčín – Kudy budou jezdit řidiči po Děčíně od 7. ledna 2017? Děčínský magistrát v úterý představil krizovou variantu objízdných tras poté, co se kvůli stavbě Vilsnické spojky uzavře na více než rok Pětimostí. Děčín i tak čekají velké dopravní komplikace.
Suchohrdly – O velkém štěstí může mluvit mladá žena, která havarovala v úterý ráno na silnici mezi Suchohrdly a Těšeticemi. „Pětadvacetiletá řidička auta značky Peugeot se údajně vyhýbala sraženému zajíci. Dostala smyk, vjela do příkopu a tam narazila do oplocení," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Řidička byla po příjezdu záchranářů při vědomí.
Otrokovice - Druhá polovina příštího roku. Zřejmě k tomuto termínu se mohou začít upínat naděje desetitisíců řidičů, kteří než proplétání se hustou městskou dopravou upřednostňují pohodlnou jízdu po obchvatu. Už za rok by totiž mohla být v plném proudu stavba roky kýženého a léta odkládaného jihovýchodního obchvatu Otrokovic.
Valašské Meziříčí – Dva dny a několik stovek metrů dělí od sebe dva případy vloupání do osobních aut ve Valašském Meziříčí. V obou případech se zloděj k věcem uloženým ve vozech dostal po rozbití oken.
Mnoho lidí nevnímá své auto jen jako obyčejný stroj, ale má ho za část rodiny, za věc, k níž se vážou také různé vzpomínky a zážitky. Svůj vůz prostě mají rádi. Stejně jako Ital Carlo Tedeschi, který podstatnou část svého života strávil ve společnosti Fordu Fiesta.
Praha /VIDEO/ - Jedno auto ho srazilo přímo na přechodu, druhé ho přejelo vzápětí. Těmito slovy v úterý přiblížil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie osud chodce, který přežil střet hned se dvěma vozidly. Dvojnásobnou dopravní nehodu, k níž došlo v centru metropole: přímo před sídlem vlády. Před Strakovou akademií. Těžce zraněného muže sanitka odvezla do nemocnice.