Jihlava - Tahač s návěsem dnes ráno havaroval na dálnici D1 poblíž Větrného Jeníkova ve směru na Brno. Po nehodě souprava skončila napříč přes vozovku a komplikovala provoz směrem na Brno. Řidič skončil s lehčím zraněním v nemocnici. Po odstranění havarované soupravy byl provoz plně obnoven kolem 11:00, řekl policejní mluvčí David Linhart.
Česká automobilka Škoda před několika dny ukázala facelift svého nejprodávanějšího modelu. Výrobce k omlazení Octavie přistoupil rázně, auto totiž vybavil novou tváří s netradičními dělenými světlomety.
Velká Dobrá - Dopravní nehoda, která se stala na silnici nedaleko obce Velká Dobrá na Kladensku, zaměstnala v sobotu okolo půl sedmé večer policisty i hasiče. Devětadvacetiletá řidička pravděpodobně nezvládla řízení a se svým osobním vozidlem značky Ford Focus dostala smyk a následně vjela do příkopu.
Ústí n. O. – Aut v posledních letech geometrickou řadou přibylo, parkovacích míst nikoliv. Problémy s parkováním Ústí řešilo zavedením parkovacího systému, který měl v prvé řadě vytěsnit z parkovacích míst v centru ty, kteří tu odstavovali auta na celý den, a zvýhodnit krátkodobé stání. Parkování v některých lokalitách bylo zpoplatněno, zadarmo se dál parkuje v areálu bývalého textilního závodu Perla.
Baygorria (Uruguay) - Tři hodiny jízdy autem severně od Montevidea skrývají vody přehrady Baygorria poklad: stovky jeseterů, kteří oplývají kaviárem. Tato vzácná malá černá vajíčka z Uruguaye, která bychom v této zemi proslulé masem nečekali, si získávají vynikající světovou pověst, píše agentura AFP.
Děčín – Lidé žijící na sídlišti v Březinách si přes zimu odpočinou od stavebního ruchu. V minulých dnech totiž skončila první etapa revitalizace sídliště, ta další začne až na jaře.
Praha/VIDEO/ - Suverénně jít za svým cílem a na nic se neohlížet bude účinnější, než se ostražitě rozhlížet na všechny strany. Takhle nepochybně uvažoval prozatím neznámý muž, kterého policisté z pražského Zličína hledají jako podezřelého z krádeže jízdního kola. Tou majiteli vznikla škoda vyčíslená na 29 tisíc korun.
Olomouc – Nálada na hřišti Nových Sadů je i po patnácti odehraných zápasech divize E o něco lepší. Olomoucký tým prodloužil svou sérii vítězství na pět tříbodových úspěchů v řadě a dostal se do horní poloviny tabulky. Hosté z Nového Jičína potrestali gólem chybu a špatný výkon Nových Sadů v prvním poločase, ale po přestávce už vládli na trávníku domácí.
Vysoké Mýto - Když se v Mýtě ucpe „pětatřicítka", paralyzuje celé město. Radnice ale řeší dopravu nejen na frekventované tepně, nyní je v jejím hledáčku Žižkova ulice ve vilové čtvrti města.
Brno – Od konce září slouží řidičům nový parkovací dům Domini park v Panenské ulici. Během prvního měsíce tam parkovalo v průměru 230 automobilů denně. Lidé tedy kapacitu 361 míst plně nevyužívali. Představitelé Brněnských komunikací, které dům provozují, jsou ovšem spokojení.
Děčín – Řádění vandalů zažila v noci z pátku na sobotu jedna z děčínských čtvrtí. Zatím neznámí vandalové si vyhlédli auta, na kterých způsobili poměrně velkou škodu.
Frankfurt - Německá prokuratura v dolnosaském Braunschweigu zahrnula do svého vyšetřování z podezření na manipulaci s finančním trhem nynějšího předsedu dozorčí rady automobilky Volkswagen Hanse Dietera Pötsche. Oznámila to dnes sama automobilka. Pötsch byl loni, kdy propukl firemní skandál s obcházením emisních testů, finančním ředitelem Volkswagenu.
Přerov – Hořkou příchuť mělo pro přerovské fotbalisty domácí loučení s podzimem. Viktorka v sobotu před svými fanoušky podlehla předposlednímu týmu divize ze Šumperku 0:3 a v tabulce klesla na deváté místo.
Praha/VIDEO/ - Zasahovat poměrně daleko na území Středočeského kraje, na Mělnicko, jeli příslušníci pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. A to ještě netušili, že budou i střílet! Ani pach střelného prachu ovšem uprchlíka sedícího za volantem kradeného auta tak docela nezastavil… Okolnosti dramatické honičky z noci na úterý, kdy prchající řidič naboural do služebního auta a snažil se zmizet v lese, přiblížil v neděli Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Valašské Meziříčí – Do brány parkoviště u jednoho z průmyslových podniků v Krásně nad Bečvou ve Valašském Meziříčí naboural v neděli 6. listopadu časně ráno řidič osobního vozu Volkswagen. Havárie se obešla bez zranění.
Regeneraci dvou území, sídliště Mládežníků a vnitrobloku Josefa Knihy, za desítky milionů korun připravují Rokycany. K diskusi o budoucí podobě území a plánování změn přizvala radnice také obyvatele, kteří v lokalitách žijí. Na postupnou obnovu území se město pokusí získat dotace, řekl místostarosta Jan Šašek.
Praha - Jen s dvojicí tenistek Karolínou Plíškovou a Lucií Hradeckou odjel kapitán Petr Pála do Štrasburku, kde se Češky příští víkend utkají s Francií ve finále Fed Cupu. Zatímco polovina týmu usedala v areálu pražské Sparty ve Stromovce do aut, Petra Kvitová mířila v čínském Ču-chaji za titulem z Elite Trophy a Barbora Strýcová právě seděla v letadle a vracela se z Číny.
Jihlava - Kočička po úrazu, sražená autem, nyní v rekonvalescenci, nekastrovaná, velký mazel. Tak zní jeden z mnoha inzerátů Městského útulku pro opuštěná a nalezená zvířata Jihlava.
Boskovice, Sebranice /FOTOGALERIE/ – Smrtí starší ženy a těžkým zraněním muže skončila v neděli srážka dvou osobních aut u Boskovic. Pět lehce zraněných zůstalo odpoledne po srážce dvou aut na silnici I/43 u odbočky na Boskovice. Dopolední nehoda se stala kolem deváté hodiny u železničního přejezdu za městem ve směru na Knínice. „Podle předběžného šetření vyjel řidič auta značky BMW do protisměru, kde se čelně srazil s vozidlem Hyundai. Řidič BMW utrpěl lehká zranění, pro posádku druhého auta nehoda skončila tragicky. Spolujezdkyně zemřela, řidič je vážně zraněný," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.
Dubí - Dobrovolní hasiči v Dubí mají novou chloubu. Jde o klenot z Kopřivnice konkrétně Tatru 148. Před časem ji získali do svého vozového parku a vzhledem k tomu, že nebyla úplně v top stavu, tak ji opravili. No spíše z ní udělali „nový" stroj. „Skoro každou součástku jsme měli v ruce. Co se nevyměnilo, tak se alespoň řádně vyčistilo," řekl velitel SDH Dubí Robert Wegert.
Více než dvě pětiny kupců - přesně 41 procent - ojetých aut v Evropě se do roka u vozidla potýkaly alespoň s jednou závadou. Většina se projevila do jednoho měsíce od nákupu auta. Vyplývá to z průzkumu Evropské komise.
Zaječí – Jedním zraněním skončila sobotní večerní nehoda osobního auta u Zaječí. Řidič narazil do stromu. Zraněného jej odvezla z místa záchranná služba. „Pomohli jsme s naložením pacienta do sanitky," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle policie šlo však pouze o lehčí zranění.
Teplice - Od 1. listopadu byste měli mít na autě zimní pneumatiky. Především tedy v případě, že je na silnicích sníh nebo projíždíte horskými úseky, kde je zimní obutí povinné. Na Teplicku se taková povinnost týká silnic z Hrobu na Moldavu, z Oseka na Dlouhou louku, z Dubí na Cínovec, z Krupky na Komáří vížku. Za ignorování modré kulaté značky s vyobrazeným autem s vločkou hrozí bloková pokuta do 2000 Kč, ve správním řízení pak ve výši 1500 až 2500 Kč.
Ústí nad Labem – Vít Štovíček je vyučený foukač laboratorního skla. V Herbenově ulici v Ústí provozuje dílnu, kde vyrábí ručně a na míru náhrady za chybějící lidské oči. Skleněné protézy.
Blansko – Stačí jedna bouřka a dostat se po polní cestě do blanenské zahrádkářské kolonie Ve Žlíbkách je problém. Pěšky, natož autem. Voda tam vždy vymele hluboké rýhy. Město cestu nepravidelně opravuje navezením štěrku a stavebních zbytků, které ji mají zpevnit. To však vydrží do prvního většího deště, než vše voda spláchne pryč. Několikrát za rok. Zahrádkáři už léta na rozbitou cestu upozorňují.
Jižní Morava /ROZHOVOR/ – Doposud ho lidé znali spíše jako šéfa brněnských strážníků. Se svou kanceláří v brněnské Štefánikově ulici se ale pomalu loučí. Čeká ho hejtmanská na Žerotínově náměstí. „Na kancelář si moc nepotrpím, vždy si s sebou přinesu jen pár osobních věcí, jako jsou modely aut a vyznamenání," říká budoucí hejtman Bohumil Šimek, který vystřídá po osmi letech ve funkci sociálního demokrata Michala Haška.
Turnov - Při nehodě osobního vozu zemřel v sobotu večer v Turnově dvaašedesátiletý muž. Policie nevylučuje, že měl zdravotní potíže. Příčinu havárie má objasnit pitva, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
Kyjov, Bzenec – Šestadvacet parkovacích míst. Tolik mohlo vzniknout za kyjovským domem kultury kvůli zrušení starého skate parku. Jezdci na prknech, BMX či bruslích však nemusí smutnit, za pálenicí v kyjovské části Nětčice se již pro ně připravuje nové místo.
Vranovice – Celkem 880 tisíc korun stálo nové auto, které dostali hasiči ve Vranovicích. Polovinu se podařilo zaplatit díky dotaci, o zbytek se podělila obec a Jihomoravský kraj.
Blansko – Když se řidič v dopravní špičce ocitne u železničního přejezdu na Staré Blansko, chce to pevné nervy. Kvůli značnému provozu na trati jsou závory spuštěné dlouhé minuty. Tvoří se před nimi kolony aut, které se táhnou až ke kruhovému objezdu v páteřní Svitavské ulici. „Kolikrát se mi stalo, že jely i tři vlaky za sebou a čekal jsem tam několik minut. Zvláště když se člověk potřebuje někam rychle dostat, je to o nervy. Přiznám se, že už jsem si v koloně párkrát i zanadával," sdělil v pátek odpoledne jeden z projíždějících řidičů Adam Novotný.
Brno - Díky dvěma posledním letům, kdy se hodně lidí rozhodlo strávit dovolenou v Česku, měli majitelé kempů vyšší tržby, které zpětně investovali do obnovy zařízení. Podle sekretáře Asociace kempů ČR Martina Písaře se vybavenost i kvalita služeb stále zlepšuje. Proto do kempů míří více turistů s karavany, vracejí se lidé se stany i ti, kteří vyhledávají ubytování v chatkách, řekl Písař na brněnském veletrhu Caravaning Brno.
Brněnsko /REPORTÁŽ/ – První listopadovou sobotu mají členové honebního společenství v Modřicích na jih od Brna svátek. Chystají se totiž na hon bažantů. Kromě škodné se nic jiného střílet nesmí.
Praha - Přímo na místě činu zadržela muže, který se pokusil vloupat do zaparkovaného auta, hlídka srážníků z Prahy 4. Klec spadla v pátek v půl čtvrté ráno díky všímavému svědkovi, který si v Sedlčanské ulici Michli všiml dvojice postav v černém oblečení s kapucemi na hlavách a s batohem na zádech, majících zřejmě i černé úmysly: dotyční se podezřele ochomýtali kolem stříbřitého auta – a zjevně měli snahu dostat se do vozu bez klíčku.
Lipová-lázně – Tragická nehoda se stala v sobotu 5. listopadu krátce po 10. hodině u obce Lipová-lázně na Jesenicku. Sedmdesátiletý senior kolizi nepřežil.
Prostějov – Náhradní díly na auta, motocykly, jízdní kola, ale také odznáčky, porcelán, staré hodiny, časopisy a spousta dalších věcí. Duši milovníků techniky a starožitností pohladila sobotní Motoburza v Prostějově u obchodního domu Tesco. Už podvacáté ji pořádal zdejší Hanácký auto a moto veterán klub.
Praha /FOTOGALERIE/ - Vážná a nepěkně vyhlížející nehoda v křižovatce ulic Bělohorská a Říčanova, střet kamionu s tramvají, která po nárazu vykolejila, zablokoval v sobotu půl hodiny po poledni nejen průjezd po kolejích, a to v obou směrech, ale i cestu pro auta. Událost si vyžádala zásah všech hlavních složek integrovaného záchranného systému. Včetně záchranářů; nepotvrdila se totiž původní informace o tom, že se nehoda obešla bez zranění. Do nemocnice byli odsvezeni oba řidiči; naštěstí utrpěli pouze lehká zranění. Povolat k odstranění následků nehody bylo třeba i jeřáb dopravního podniku.