Kladensko - Vážná dopravní nehoda se stala u obce Ješín na silnici mezi Velvary a Slaným na Kladensku. Byl při ní usmrcen řidič osobního automobilu Citroën. Podle informací středočeského krajského mluvčího policie Jakuba Vinčálka tam nákladní automobil v zatáčce vjel do protisměru, kde narazil do osobního vozu.
V moderním automobilu je asi 180 kilogramů plastů. Americká automobilka Ford by v budoucnosti alespoň část ráda nahradila levnějšími a ekologičtějšími materiály. Například bioplastem vyrobeným z odpadu vzniklým při výrobě tequilly.
Vrhaveč – Na druhé pozici dojel Otakar Výborný z Vrhavče v pátém závodě divize Touring Autocross ME 2016 ve francouzském St. Georges de Montaigu o uplynulém víkendu.
Blanensko – Černé skládky, psí výkaly, počmárané zdi, rozsypané odpadkové koše nebo zaparkovaná auta v místech, kde nemají co dělat. Ale také rozbité silnice či nepovolené pálení. Na podobné případy upozorňují lidé úředníky ve Svitávce pomocí služby Oči na stopkách. Z mobilů posílají MMS zprávy na určené číslo. O problému se tak zástupci městyse dozvědí prakticky okamžitě.
Bystřice pod Hostýnem - Sbor dobrovolných hasičů Rychlova dostane nové auto, které bude primárně sloužit při zásazích a k plnění dalších úkolů na úseku požární a civilní ochrany.
Hořice/ Hradec Králové - Do pátku musí mít sochaři z hořického sochařského sympozia hotovo, protože v sobotu se díla vydají na svou cestu do Hradce Králové.
Paříž – Bezpečnostní opatření v jihofrancouzském městě Nice byla v den atentátu, při němž minulý týden zahynulo 84 lidí, dostatečná. Uvedla to podle agentury AFP policejní inspekce ve zprávě, kterou si po kritice pravicové a krajně pravicové opozice vyžádal socialistický ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Útok se stal večer 14. července, spáchal jej atentátník v autě na pobřežní promenádě.
Zábřeh – Autobusová nádraží ve větších městech na Šumpersku mají svá nejlepší léta za sebou. Cestující, kteří je denně používají, musejí při čekání na svůj spoj vzít za vděk jen několika vysloužilými lavičkami, přístřešky jsou omšelé a prorezlé, mnohdy chybí i možnost odskočit si na toaletu.
Nová Paka – Velice cenné vítězství vybojoval v pátém závodě mistrovství Evropy ve francouzském městečku Saint Georges du Montaigu český reprezentant Václav Fejfar.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve Frýdku-Místku se konalo velké cvičení záchranářů. Natrénovali si postup prací při události, která si vyžádala velký počet zraněných.
Praha - Vážné dopravní dopraní komplikace, které mají na svědomí bouřkové srážky, řeší ve středu policisté společně s hasiči na Praze-západ. V úseku Štěchovice – Davle opět zazlobil dlouhodobě problémový nestabilní svah nad silnicí podél Vltavy.
Mladá Boleslav - Záchranu lidského života si ve středu ráno mohou připsat mladoboleslavští strážníci. Operační důstojník si totiž na kamerovém systému všiml včas muže na Staroměstském náměstí, který se chtěl pokusit o sebevraždu. Muž silně krvácel z ruky a pod ním se tvořila kaluž krve.
Chebsko - Před pár dny slavnostně zahájila stavbu závodu společnost Deufol, která se zabývá výrobou průmyslových a exportních balení. V první fázi získá zaměstnání sto lidí. Spuštění výroby je naplánováno na jaro příštího roku, s náborem zaměstnanců ale společnost začne už koncem letošního srpna.
Zlín /ROZHOVOR/ – Příhodami ze soutěžení s hvězdnými cyklisty, jakými jsou Peter Sagan, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar či Jan Bárta, zpestřil úvodní tiskovou konferenci před 46. ročníkem Barum Czech Rally Zlín jezdec Tomáš Kostka. Před měsícem se totiž zúčastnil Mistrovství České republiky a Slovenska v silniční cyklistice, které se konalo v Kyjově.
Praha - Mám špatný den a chtěl jsem se jen projet. Takové vysvětlení svého počínání nabídl 19letý mladík, kterého strážníci z Prahy 3 odhalili jako řidiče pod vlivem drog, který se navíc nerozpakoval usednout bez dovolení majitele za volant cizího náklaďáku.
Teplicko - Odchyty různých zvířat nejsou pro strážníky z okresu nic neobvyklého. Ve statistikách jednoznačně vedou odchyty psů. Strážníkům se tzv. do ruky dostanou ale i kozy, bobři či srnky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Šest zranění vyžadujících převoz do nemocnice si ve středu vyžádala nehoda v pražském Karlíně, která se půl druhé hodiny po poledni stala v oblasti Invalidovny. Zřejmě ji má na svědomí šofér těžkého nákladního auta, které v Sokolovské ulici narazilo do soupravy jedoucí směrem od centra právě ke stanici Invalidovna; ta po střetu vykolejila. Přesné okolnosti nicméně stále zůstávají předmětem šetření.
Vídeň - Sedmapadesátiletá Rakušanka zemřela, když se na její vůz převrátil český návěs převážející kmeny stromů. Spolujezdec ženy byl při nehodě těžce zraněn. Dnes o tom informovala agentura APA.
Korytná – Přestože policisté v minulých dnech zadrželi gang zlodějů aut, krádeže vozidel v pohraničí se Slovenskem neustávají. V noci z neděle na pondělí 25. července přišel o svůj vůz muž z Korytné.
Lešany – Srážku auta s cyklistou vyšetřují po úterku policisté. K nehodě došlo krátce před jednadvacátou hodinou na silnici mezi Kostelcem na Hané a Lešany.
Jablonec n. N. - Třiadevadesátiletá žena zemřela v pondělí v liberecké nemocnici na následky zranění po střetu s autem. Tragická nehoda se stala v Jablonci v pondělí odpoledne.
Valašsko - Zázrak se podle provozovatelů tuzemských kempů neděje. Na Valašsku jsou i uprostřed sezony zaplněné jen z poloviny. Navzdory zvyšujícím se obavám z útoků teroristů ve známých přímořských letoviscích.
Dobrovolní hasiči z Frýdku měli včera spoustu práce. Nespěchali k požáru nebo třeba k likvidaci bodavého hmyzu, ale čekalo na ně asi devadesát dětí, které si do areálu zbrojnice přišly užít tradiční Hasičský den.
Nymbursko - Sedm dní, osm hodin a dvacet minut. Přesně tak dlouhou trvalo stopařům Michaele Šofkové a Davidovi Švecovi ujet 4 964 kilometrů na Mistrovství České republiky v autostopu. Při této cestě jim zastavilo 53 aut a podívali se do deseti evropských zemí. Z jedenácti posádek skončili čtvrtí.
Ivanovice na Hané – Setkávají se s kritikou, že zaměstnanci společnosti, zaměřující se především na výrobu vakcín pro zvířata, parkují všude po městě. Obyvatelé Ivanovic na Hané tak mají mnohdy problém najít volné místo pro svoje auto. Reakce vedení ivanovické Biovety? Postaví si vlastní parkoviště. A prý to nebude žádná rovná betonová plocha.
Břeclav – Měl smůlu, ke které však přispěl vlastní chybou. Když řidič kamionu projížděl ulicí Na Valtické v Břeclavi, jeho souprava minula radar strážníků o přibližně dvacet kilometrů rychleji než by měla. A když se muž večer vracel, prohřešek zopakoval.
České Budějovice - Auto má každý druhý obyvatel Budějovic včetně nemluvňat. Všechna vozidla, i ta, která lidi do Budějovic vozí za prací nebo nákupy, se musejí vměstnat na území s rozlohou 55 kilometrů čtverečních. To je přibližně o polovinu menší plocha, než má třeba Olomouc se srovnatelným počtem obyvatel.
Ústecký kraj/Děčínsko – Policie v Ústeckém kraji využila peníze z Evropské unie na pořízení nových aut, vybavení policistů i služeben a na zajištění společných hlídek s Němci.
Praha - Hlavní město pro městskou policii nakoupí nové radiostanice. Vedení Prahy vypsalo tendr, v kterém hledá dodavatele zařízení, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Na kolik stanice vyjdou, není jasné, maximální cena je stanovena na 22 milionů korun. Od tendru město očekává úspory téměř desítky milionů.
Praha - Čilý pracovní ruch panuje od středečního rána na Vysočanské estakádě – frekventované spojnici pražských Vysočan a Proseka. V úterý vpodvečer se nedaleko vysočanského vlakového nádraží po bouřce s přívaly deště propadla vozovka v místě havárie potrubí a uvízla tam dvě auta; naštěstí se vše obešlo bez úrazu.
Mladá Boleslav - Automobilce Škoda Auto v 1. pololetí vzrostl prodej o 4,6 procent na 569.400 vozů. K rekordnímu výsledku přispěl dobrý vývoj na nejdůležitějších trzích, v Číně a Evropě, a také výrazný růst prodeje modelů Fabia, Superb a Yeti. V červnu dodala automobilka zákazníkům 98.800 aut, meziročně o 4,4 procenta více. Oznámila to dnes firma v tiskové zprávě.