Boskovice – Přímo na Masarykově náměstí v Boskovicích se ve čtvrtek utkalo deset čtyřčlenných týmů profesionálních hasičů v krajské soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných aut. Soutěžící si vylosovali scénář dopravní nehody a předem nevěděli, co je čeká. „Tím se to hodně blížilo realitě, protože ve skutečnosti hasiči také netuší, jakou situaci budou muset na místě řešit," přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.
Hrušovany nad Jevišovkou – Poslední městem v regionu bez nových autobusových terminálů přestanou být Hrušovany nad Jevišovkou. Představitelé města zamýšlí do dvou let zmodernizovat zastávky u náměstí a nedaleko zámku. U náměstí přibude i parkoviště pro čtyřicet aut.
Úlibice – Do asfaltového povrchu hlavní silnice na Hradec Králové se na průtahu obcí včera zakousla fréza. Doprava kolabovala, auta stála už na čtyřpruhu ve směru od Jičína, a pak i od Nové Paky.
Hulín – Nepříjemný zážitek si ve středu dopoledne připsali u štěrkoviště nedaleko Hulína dva zaměstnanci geologické společnosti, kteří tam přijeli provádět terénní měření.
Střížovice – Hodně nebezpečně vyhlížející nehodu museli ve čtvrtek odpoledne řešit policisté, hasiči a záchranáři mezi Střížovicemi a kroměřížskou místní částí Trávník. Řidič auta tam po nárazu do stromu skončil i s autem v poli na střeše, přivolaní záchranáři jej převezli do nemocnice.
Jičínsko – Práce řidičů je velmi zodpovědná, přesto však často není dostatečně oceněna; ne všechny firmy si svých pracovníků váží a snaží se stabilizovat je různými benefity.
Pasov – Dolní Bavorsko postihla po silných deštích katastrofální povodeň, při níž podle předběžné bilance ve středu zahynuly čtyři ženy. Tři ve věku 28, 56 a 78 let našli večer v zaplaveném domě záchranáři, které na přítomnost osob v přízemí upozornili obyvatelé vyšších pater. 80letá žena utonula v potoce sousedního Julbachu.
Václavy – Příznivce sportu, piva a hlavně dobré nálady zvou dobrovolní hasiči z Václav na už pětadvacátý Běh přátel piva. Sportovní klání připravili už na tuto sobotu, 4. června.
Nymburk - Policisté začali používat i neoznačené auto. Zastavují s ním hlavně piráty silnic. Několika naměřili při jízdě přes Nymburk 90 kilometrů za hodinu.
/FOTOGALERIE/ Parkování zadarmo na štěrkové ploše u Trojhalí Karolina definitivně odzvonilo. Začátkem týdne sem město nechalo navézt betonové zátarasy a od pátku by mělo být definitivně uzavřené. Lidem se to ale nelíbí.
Miroslav – K dopravní nehodě se zraněním, která se stala ve středu na hlavním tahu ze Znojma na Pohořelice, vyráželi záchranáři. U Kašence nedaleko Miroslavi tam projížděl šestatřicetiletý řidič s Fordem Transit. Pár minut před půl desátou se tam podle policie zřejmě nevěnoval plně řízení. „Asi na okamžik zavřel oči a po jejich otevření již nestačil pro krátkou vzdálenost zabránit nárazu do vozidla, které jelo před ním," přiblížila ve čtvrtek znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Písek – Sídliště Portyč, kde žije přes pět tisíc obyvatel města, nebylo vyprojektováno zrovna šťastně. Zástavba je zde velmi zahuštěná, bylo zde málo zeleně i míst pro volnočasové aktivity zejména dětí.
Jeruzalém - Izraelská armáda dnes zastřelila palestinskou ženu, která se pokusila nožem napadnout vojáka. K incidentu došlo na kontrolním stanovišti na okupovaném Západním břehu Jordánu, uvedla agentura AP s odvoláním na prohlášení armády.
Brno – Chtěl se nechat jenom ostříhat. Drze se ale chopil příležitosti, když uviděl bundu kadeřníka bez dozoru a ukradl z ní klíče od auta. Jeden z pachatelů, kteří na začátku roku začali v Brně krást ve velkém, pak nechal muže pracovat a ještě ho utěšoval a litoval, že klíče nemůže najít. Když si odskočil pro náhradní, s autem zloděj odjel. Podobné chování bylo pro šestičlený gang typické.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Na kolejích stojí částečně zničená Felicia a v ní muž v bezdvědomí. Do ní je namáčklá lokomotiva rychlíku, z níž vylézá evidentně v šoku strojvedoucí s ošklivým krvavým šrámem na hlavě. Chvíli vravorá. Pak vytáčí na mobilu číslo nymburského nádraží.
Praha - Automobiloví výrobci v rámci Sdružení automobilového průmyslu loni zvýšili tržby o sedm procent na rekordních 912 miliard korun. Obrat odvětví včetně firem mimo sdružení pak poprvé překonal hranici jednoho bilionu Kč. Export tvořil 85 procent tržeb. Za růstem stojí rekordní výroba zejména osobních vozů, která se zvýšila o čtyři procenta na téměř 1,3 milionu aut. Uvedli to zástupci sdružení na dnešní tiskové konferenci.
Karlova Ves – V Karlově Vsi udržují zajímavou tradici. Během noci, která předchází oslavě staročeských májů, píše skupinka místní omladiny před domy vtipné nápisy.
Lišany - Rušno bylo v neděli krátce před čtrnáctou hodinou na návsi v Lišanech u Rakovníka. Devětadvacetiletý řidič z Kladenska tam zaparkoval své vozidlo a následně se na několik minut od něj vzdálil. Když však přišel zpět, auto tam nebylo.
Tokio - Už pět dní pokračuje pátrání po sedmiletém japonském chlapci, kterého rodiče přiměli vystoupit z auta uprostřed lesa, aby ho tak „potrestali" za nevhodné chování. Když se pro něj o několik minut později vrátili, byl chlapec pryč a od té doby se po něm nenašla ani stopa.
Vsetín, Valašsko – Automobiloví kaskadéři z týmu Tomáše Zelenaye dorazí dnes (čtvrtek 2. června) se svojí Monster Truck Show na Valašsko. Ve čtvrtek a v pátek vždy od 17 hodin odpoledne se nejprve představí na zpevněné asfaltové ploše u zimního stadionu Na Lapači ve Vsetíně.
Karlovarsko - Nabídky práce pro řidiče autobusů a profesionální šoféry kamionů v poslední době visí na každém rohu. Přepravní společnosti mají nedostatek kvalitních mužů a žen pro kabiny svých vozidel a o ty vhodné se přetahují. Problémem pro osobní přepravce je především chybějící praxe za volantem velkých aut u čerstvých držitelů řidičského oprávnění. Dopravní společnosti zase o řidiče přicházejí hlavně kvůli lepším platovým podmínkám u konkurence.
Břeclav, Lanžhot – Obličej jí zdobí čokoládové oči, plné rty a zářivý úsměv. „Líbí se mi zdejší klidné prostředí. Vždycky jsem sem chtěla přijet. Lidé jsou tu vřelí. A mají dobré víno." Další úsměv. Dvaadvacetiletá Mexičanka Alexia Meza společně s dalšími šesti vysokoškoláky ze zahraničí tráví týden v Břeclavi a Lanžhotě.
Výrava - Nevídané škody, které sobotní blesková povodeň napáchala ve Výravě na Hradecku, pomáhali celou neděli odklízet především dobrovolní hasiči z hradeckých čtvrtí.
Němčicko – Až tři roky vězení hrozí čtyřiadvacetiletému muži z Němčicka za vloupání. Na svědomí jich má hned několik a to jak do rodinných domů, tak do auta.
Šumice – Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se stala v úterý 1. června uprostřed Šumic na Uherskobrodskou. K bouračce vyjeli profesionální hasiči v 11 hodin a 11 minut, aby zajistila vozidla proti vzniku požáru. Oba řidiči nakonec vyvázli z nehody se zraněním.
Prostějov – Zbytečný rozruch vzbudil ve středu kolem svého auta jeho majitel. Ten se po půl druhé odpoledne obrátil na policii s tím, že mu z parkoviště před prostějovskou nemocnicí někdo ukradl Octavii a to i s doklady. Jak se však později ukázalo, k ničemu takovému nedošlo.
Prostějov – Nezvyklou příčinu měla středeční dopravní nehoda, k níž došlo v prostějovské Hloučelní ulici. Za srážkou Mazdy s dopravní značkou totiž podle všeho mohl pes.
Sokolov - Město Sokolov chce zrevitalizovat zanedbané území lesíka pod rozhlednou Hard, kterému někteří z obyvatel přezdívají džungle. První etapa by se měla týkat části od hřbitova směrem k nemocnici, stát by měla zhruba 5 milionů korun.
Plzeň - Plzeňským policistům se podařilo dopadnout muže se severního Plzeňska, který se během dvou let třikrát uspokojoval před zraky stejné senorky. Za výtržnictví mu hrozí až tři roky ve vězení.
Mníšek /GALERIE/ – Dnes ráno u půl sedmé došlo k smrtelné nehodě v ulici Liberecká v Mníšku. Střet s kamionem nepřežila spolujezdkyně řidiče osobního auta. Bylo jí teprve osmnáct let. Zraněného řidiče osobního vozu museli vyprostit hasiči pomocí hydraulického zařízení.
Detroit - Většině předních automobilek klesl v květnu ve Spojených státech meziročně prodej. Přispěla k tomu slabší poptávka po sedanech a nižší počet prodejních dní. Výjimkou byl Fiat Chrysler, jehož prodej o jedno procento vzrostl. Podle údajů společnosti Autodata se prodej v květnu snížil o šest procent na 1,54 milionu vozů. V celoročním přepočtu pak činil 17,45 milionu vozů a nižší byl rovněž o šest procent.
Jindřichův Hradec Z pěší zóny na jindřichohradeckém náměstí Míru, která na jeho značné části funguje již od loňského roku, si někteří řidiči příliš těžkou hlavu nedělají.
Příbramsko - V noci na středu byla vyslána posádka příbramské rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous k začínajícímu porodu. Nastávající tatínek se snažil svou ženu, pro kterou to byl první porod, rychle dostat vlastním autem do porodnice, ale situace nabrala rychlý spád, a tak byl nucen zastavit.
Předlice – Řidič poštovního přepravního vozu zastavil u brány číslo deset, vzal z auta balík, udělal pár kroků a BUM! Muž padl jako podťatý, z roztrženého balíku se sypala bílá látka. Okolí vzápětí zavalil hustý dým.
Orlickoústecko – Ranní vyjíždění od domu ve Sloupnici se úplně nepovedlo mladíkovi, ročníku narození 1997, který se ve středu okolo páté hodiny při tomto manévru srazil s projíždějícím autem.
České zastoupení automobilky Hyundai u nás začíná prodávat modernizované SUV Grand Santa Fe. Největší model v tuzemské nabídce jihokorejského výrobce si můžete pořídit pouze s 2,2litrovým turbodieselem.
Žďár nad Sázavou - S nepříjemnou situací a strachem o bezpečnost žáků se potýká Základní umělecká škola Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou. Ačkoli je po silnici vedoucí v těsné blízkosti budovy školy zakázán průjezd, řidiči si tudy rádi zkracují cestu kvůli uzavírce nedaleké ulice Smetanova.