Děčín – Ženu z Bynova, kterou policie obvinila z vraždy manžela, poslal děčínský okresní soud ve středu dopoledne do vazby. Advokát obviněné ženy si na místě podal proti rozhodnutí stížnost.
Žatec - Během víkendu zaútočil jeden či více zatím neznámých pachatelů celkem na tři vozy Škoda Octavia. Zmizely pneumatiky, dětské sedačky, věci pro rybaření.
Rakovnicko – O obrovském štěstí dnes může hovořit mladý řidič, který o víkendu havaroval v nebezpečných serpentinách vedoucích k obci Zbečno. Z dramaticky vyhlížející situace totiž vyvázl nezraněn.
Olomouc – Pohotová pomoc a chladná hlava hasičky Ireny Piterákové, taxikáře Slavka Backa i příslušník justiční stráže Miroslava Laštůvky pomohli při záchraně života i dopadení zločince. Nyní bude jeden z nich za svůj odvážný čin odměněn Cenou Nadace bezpečná Olomouc za rok 2015.
Zlín – Jako červený prapor toreadora před rozzuřeným býkem. Takovou reakci vyvolal zdvižený prostředníček řidičky na dotírajícího kolemjdoucího muže na parkovišti za zlínskou poliklinikou v říjnu loňského roku.
Vyškov – Maxima Gorkého a Purkyňova. Dvě vyškovské ulice, které s převahou převálcovaly ty ostatní. I když nejde o prvenství, kterým by se zrovna chtěly chlubit. Respektive řidiči, kteří v ulicích parkují. Jedná se totiž o dvě nejhorší vyškovské lokality co do počtu odstavených aut při letošním blokovém čištění ulic po zimě.
Na motoristické slavnosti Legendy, která se uskuteční o víkendu 11. a 12. června v areálu bohnické psychiatrické nemocnice, budou mimo řadu dalších unikátních aut k vidění také vozy Formule 1. Svůj monopost AMG F1 přiveze Mercedes-Benz a petrolejářská firma Shell představí vůz Scuderia Ferrari F1.
Orlickoústecko – Sestřičkám z Oblastní charity už slouží nové auto, které bylo pořízeno díky projektu ERA, sponzorským darům a benefičním představením.
Skupina autobazarů AAA Auto letos téměř zdvojnásobí prodej ojetých aut na polském trhu z 2500 na 4500 vozů. Ještě před prázdninami otevře v Polsku čtvrtou pobočku, do které investuje dva miliony eur, tedy kolem 54 milionů korun.
Praha /VIDEO/ - Třikrát loupil v herně a jednou v hotelu. To kriminalisté III. obvodu pražské policie tvrdí o zadrženém 45letému muži, kterého podezřívají ze čtyř skutků spáchaných během února a března na území Prahy 2, 8, 9 a 10 s celkovou škodou šplhající se do desítek tisíc.
Berounsko – Policisté z Berouna řeší za poslední dny několik vloupání do chat i rodinných domů. Upozorňují proto veřejnost. aby byla ostražitá. Je pravděpodobné, že některé z kradených věcí se budou snažit zloději prodat.
Bratislava - Kolize dvou automobilů a kamionu dnes ráno zablokovala slovenskou dálnici D2 u hraničního přechodu Brodské-Břeclav. Po nehodě byla část dálnice ve směru do České republiky uzavřena. Odpoledne slovenská policie informovala, že provoz tam byl částečně obnoven.
Březno - Březno a jeho okolí jsou přímo prošpikovány kilometry cyklostezek a cyklotras. Známé jsou především ty krajské v okolí Nechranické přehrady a směrem na Žatecko, oproti kterým zůstávají místní cyklotrasy poněkud zapomenuty.
Chrudim - Dneska řeknu asi něco, čemu nikdo neuvěří. Město Chrudim má nadbytek parkovišť. Má nadbytek parkovacích a všech zpevněných ploch, kde dneska stojí auta. Tento prostor v porovnání s městem a výměrou jeho zástavby je ohromný a obludný.
Brno /VIDEO/ - Nenápadně se prošel po parkovišti. U aut, v nichž zahlédl něco hodnotného, rozlomil zámky a pak poodstoupil do bezpečné vzdálenosti. A čekal. Když nezareagoval alarm ani hlídači bezpečnostních kamer, k vozu klidně přistoupil, jakoby byl jeho majitel, a odnesl si, co chtěl.
Kostelec n. Č. l. – Nejen plasty, ale od středy 27. července také papírový odpad, mohou černokostelečtí obyvatelé skladovat do pytlů, pro které si vždy přijede svozový vůz.
Údolí Desné – Elektrizací Železnice Desná rozvoj této podhorské dráhy nekončí. U důležitých stanic by měly vzniknout přestupní terminály. Už za dva roky by se koleje mohly prodloužit do rekreačního areálu v Koutech. Mluvit se začíná i o variantě, že by trať v budoucnu pokračovala tunelem pod Červenohorským sedlem do Jeseníku.
Bratislava – Kolize dvou automobilů a kamionu dnes ráno zablokovala slovenskou dálnici D2 u hraničního přechodu Brodské-Břeclav. Slovenská policie řekla, že dopravu z dálnice ve směru do České republiky odklonila u obce Kúty.
Prezident japonské automobilky Mitsubishi Motors Tecuró Aikawa kvůli skandálu kolem manipulací s údaji o spotřebě pohonných hmot odstoupí z funkce. Kromě Aikawy skončí ve funkci i jeho náměstek.
Tachov, Domažlice – Už dva závody autokrosového seriálu Chodský čakan se konal na závodišti v Domažlicích. Tachovské závodnici Janě Míkové se příliš nedařilo.V první části seriálu jí unikl postup do finále.
Blanensko – Minulý týden začala druhá etapa oprav silnice mezi Olešnou a Hořicemi na Blanensku. Tamní lidé jsou za to rádi, ale zároveň se jim nelíbí, že práce postupují pomalu.
Prostějov – O obrovském štěstí mohou mluvit dvě malé děti a jejich rodiče z Prostějova. Děti ve středu ráno totiž srazil na přechodu v Olomoucké ulici osobní automobil, zdají se ovšem být v pořádku.
Praha /FOTOGALERIE/ - Prozatím neznámého žháře, který uprostřed noci na středu řádil v centru metropole na Vinohradech, hledají pražští policisté. Hledají pachatele, který zakládáním požárů způsobil více než stotisícovou škodu.
Kroměřížsko – Je to problém snad všech příměstských polí: kromě úrodné půdy jsou na nich k vidění odpadky. Trápí to majitele, vadí to ale i mnohým kolemjdoucím. Odpadky na pole pohazuje kdekdo, pachatele ovšem většinou nikdo nikdy nechytí.
Postřelmov, Šumperk – Vážná nehoda se stala v úterý 17. května večer, kdy jednašedesátiletá řidička nezvládla jízdu při sjíždění z postřelmovského obchvatu směrem na Zábřeh. Zraněnou motoristku záchranáři převezli do nemocnice v Olomouci. Dechová zkouška u ní ukázala 1,11 promile alkoholu, při druhém měření vyšla hodnota ještě o něco vyšší.
Chrudim - Křižovatka na konci obchvatu Chrudimi se stala opět dějištěm dopravní nehody. A scénář byl zase stejný. Z vedlejší silnice od Tří Bubnů vyjel dnes ráno před šestou hodinou pětatřicetiletý řidič stříbrné Škody Octavia.
Japonská automobilka Suzuki Motor u svých 16 modelů prodávaných na domácím trhu používala metody testování emisí a spotřeby, které nebyly v souladu s japonskými předpisy.
Kokory – Z trestného činu poškození cizí věci je podezřelý neznámý pachatel, který polil v úterý kolem třetí hodiny ráno neznámou látkou přední část vozidla Renault. Auto bylo zaparkované v obci Kokory.
Uherský Brod - S novou koncepcí zvýhodněných rezidenčních parkování chce přijít Uherský Brod. Centrum města totiž stále více sužují komplikace s odstavenými vozidly. Jakkoliv je situace už delší dobu v některých jeho částech a ulicích alarmující, vedení města zatím nemá pevnou představu o výhodnějších sazbách, které by měly ulehčit hlavně místním.
Kladensko – Teplé a slunečné počasí posledních dnů láká cyklisty na vyjížďku do okolí. Mnozí však netuší, že při jízdě na kole se stávají účastníkem silničního provozu, proto by se měli chovat jako řidiči a dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikacích.
Aféra s naftovými motory, které si samy vylepšovaly údaje o vypouštěných škodlivinách, znovu vstupuje do života českých řidičů. Tentokrát už reálně, nikoliv jen jako novinový titulek. Tuzemské zastoupení Volkswagenu začalo od pondělí dopisem svolávat první tisícovku aut. V servisech jim technici aktualizují počítačový program, aby motor nevylepšoval své výsledky.
Konopiště – Automobilová doprava přináší problémy samozřejmě i v Benešově. Jeho radnice nyní řeší hned dva takové případy. První se týká areálu v Konopišti, druhý samotného centra. O vyřešení problému aut stojících v areálu zámeckého parku na jakýchsi divokých parkovištích, usiloval už v létě 2014 tehdejší místostarosta Tomáš Podhola. Nepovedlo se mu to a další šanci dotáhnout tento záměr do cíle nedostal při podzimních komunálních volbách. Ovšem nezdařilo se to ani jeho nástupci na pozici šéfa Městské policie Benešov. A tak stejný úkol stojí teď před současným vedením města.
Ministerstvo dopravy připravilo plán na přechod od papírových dálničních kuponů k elektronickému kamerovému systému, takzvanému videotollingu. Na silnicích ale systém zřejmě nebude dříve než v roce 2019.
Praha - Řemeslo se někdy dědí z otce na syna, jindy třeba přechází z přítele na partnerku. I to zlodějské. Podle zjištění detektivů to alespoň platí v případě ženy, kterou kriminalisté IV. obvodu pražské policie v těchto dnech zadrželi jako osobu podezřelou z krádeží dětských autosedaček ze zaparkovaných aut.
Praha - Po autech jsme se pováleli, ale jen trochu - a nebylo jich více než tři čtyři. Tahle se pražským strážníkům půl druhé hodiny před půlnocí přiznávala dvojice viditelně alkoholem ovlivněných mužů ve věku 29 a 31 let, kvůli jejichž počínání kolemjdoucí přivolali hlídku městské policie z Prahy 6.
Brno – Celých sto let už brázdí auta německé značky BMW silnice po celém světě. Před osmačtyřiceti lety si jeden z vozů pořídil také brněnský podnikatel a majitel společnosti Renocar Miloš Vránek starší. Kabriolet BMW 326 od té doby doplnil ještě dalšími auty. Několik vozů z jeho sbírky si nyní mohou zájemci prohlédnout v autosalonu společnosti v Brně-Slatině.
Kostelany – Z vraku havarovaného auta museli v pondělí v podvečer hasiči a zdravotníci vyprostit poblíž Kostelan zraněnou ženu. Spolujezdkyně skončila v nemocnici, řidič auta vyvázl bez zranění.
Klatovy, Borovy – Až na chodník vletěl se svým BMW v Klatovech tamní mladík. Vůz pořádně poničil o lampu, velkým štěstím ale je, že v tu dobu na chodníku nikdo nestál. Nic se nestalo ani osádce auta.
Vřesová - Vážně zraněného řidiče v autě, které se srazilo s cisternou. Z té navíc začala unikat nebezpečná látka a další lidé v šoku, kteří z havarovaného vozu utekli. Tak to vypadalo na místě dopravní nehody mezi Vřesovou a Dolními Nivami v pondělí odpoledne.
Cheb - Protidrogový vlak Revolution train přijel do Chebu. Jeho hlavní funkcí je přimět děti a náctileté, aby nebrali drogy. Zejména školáci v něm mají šanci na vlastní kůži a přitom bezpečně zažít rizika spojená s užíváním drog.
Přerov – Dopravní omezení v Bratrské ulici v Přerově, kterou už několik týdnů částečně blokuje úprava proluky vedle budovy bývalé vojenské správy, brzy skončí. Stavebníci totiž finišují s rekonstrukcí tohoto zanedbaného prostranství a tento týden se vrátí vše do starých kolejí.