Krnovští strážníci zaznamenali podivný příběh o bezohlednosti a nezodpovědnosti. Má sice dobrý konec, ale zůstává po něm pachuť z toho, jak někdo může naložit se svým psem, když už ho omrzel.
Benátky nad Jizerou - V posledním kole základní části se střetla v benátecké sportovní hale dvě družstva z první poloviny tabulky, která již mají zaručenu účast v play off.
Ústecký kraj - Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších polohách leží čerstvý sníh. S tím musejí počítat i řidiči na dálnici D8 směrem k hranici s Německem. Policie řeší nehody na Děčínsku a Litoměřicku.
Přerov – Stal se skutečnou legendou svého sportu. Československý autokros patřil v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století k absolutní špičce, osm závodních sezon však musel čekat na svého prvního mistra Evropy. Dlouho čekal také přerovský Karel Havel, který ačkoliv jezdil na úrovni těch nejlepších, reprezentační nominace ne a ne přijít. Až s titulem republikového šampióna dostal pozvánku mezi kvarteto jezdců, závodících v seriálu mistrovství Evropy.
Jičínsko - /AKTUALIZOVÁNO O FOTOGALERII/ Ke střetu osobního a nákladního automobilu došlo dnes ráno nedaleko Dřevěnice. Jedenadvacetiletý řidič osobního auta, který jel z Jičína na Novou Paku, vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde v ten okamžik projíždělo nákladní auto.
Tišnov – Hned dvakrát během jedné hodiny zastavili policisté v Tišnově na Brněnsku stejné auto. Pokaždé za volantem seděla jiná osoba, ale oba řidiči byli pod vlivem drog. Podezřelé auto kontrolovali policisté vždy v ulici Ostrovec. Nejprve řídila jedenadvacetiletá žena, informoval na začátku týdne o víkendovém případu policejní mluvčí pro Brněnsko Bohumil Malášek.
Prachaticko /FOTOGALERIE/- Desítky řidičů, kteří museli v úterý 15. března ráno jet za prací autem, zaskočil sníh. Meteorology avizovaná sněhová nadílka komplikuje dopravu komplikuje. Prachatická správa a údržba silnic má v terénu více než třicet sypačů a další techniky. "Na některých úsecích jsme museli zdvojit síly," řekl Martin Grožaj ze Správy a údržby silnic v Prachaticích.
Jižní Čechy /FOTOGALERIE/ - Do bílého rána se v úterý probudili lidé na Českobudějovicku. Meteorology avizovaná sněhová nadílka komplikovala dopravu. Například u Boršova nad Vltavou se střetlo pět osobních automobilů, sníh dopoledne zastavil i tři linky budějovické MHD.
Jindřichohradecko - Při srážce vlaku s osobním autem u Děbolína se dva lidé těžce zranili. Nehoda se stala na málo frekventovaném přejezdu za letištěm, kudy se dá projet na Školní statek.
Český Těšín - Vštípit dětem pravidla bezpečného chování doma i na ulici. To je cílem programu Sebeochrana, který se vyučuje na prvním stupni českotěšínských základních škol.
Kroměřížsko – Sníh ráno na Kroměřížsku překvapil nejednoho řidiče. Meteorologové vydali totiž už v úterý ráno výstrahu před sněžením i pro celý Zlínský kraj, naštěstí sníh v regionu mnoho škod nenapáchal.
Mělnicko - Na silnici mezi Všetaty a Čečelicemi na Mělnicku srazilo po soumraku auto chodce. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové byl šestačtyřicetiletý muž v tmavém oblečení bez jakéhokoli reflexního prvku. Navíc šel po pravé krajnici vozovky, tedy po nesprávné straně.
Blanensko – Tragický příběh. Na jeho konci odváží auto pohřební služby tělo pětadvacetiletého muže. Ten zemřel v pátek pod koly vlaku na železničním přejezdu v letovické ulici Tyršova. Podle všeho se jednalo o sebevraždu. „Z výpovědí dvou svědků a strojvůdce vše nasvědčuje tomu, že mladík pod vlak skočil sám. Případ šetříme jako sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.
Břeclav – S těžkým zraněním skončila v pondělí večer v nemocnici šestasedmdesátiletá cyklistka. Srazil ji jednačtyřicetiletý řidič ve Fordu Mondeo, který vyjížděl krátce po půl osmé v Břeclavi z vedlejší silnice na ulici Lidickou.
Brno – Technologie, které byly ještě před pár lety k vidění jenom v sci-fi filmech, si mohou lidé prohlédnout i naživo. Čtyřiadvacátý ročník veletrhu elektrotechniky Amper, který startuje v úterý a potrvá do pátku, totiž přivítá více než šest set vystavovatelů z celého světa. Ti představí technologické novinky. „Lidé budou mít navíc možnost také diskutovat s odborníky," řekl hlavní manažer veletrhu Richard Malina.
Rájec – Škoda za 160 tisíc korun zůstala po dopravní nehodě, která se stala v neděli 13. března u obce Rájec. Střetla se tam dvě auta, jeden z řidičů se lehce zranil.
Zloději způsobili minulý rok obyvatelům domů a bytů po celé České republice škody okolo 1,5 miliardy korun. Krádeže vloupáním do bytů v Libereckém kraji loni dosáhly 1 335 000 Kč a do rodinných domů za 5 102 000 Kč. V Ústeckém kraji vloupání do bytů stálo majitele 7 790 000 Kč a do rodinných domů 6 674 000 korun.
Praha – Rodiče zřejmě budou moci vypovědět stavební spoření svých nezletilých dětí bez souhlasu soudu, ale jen za určitých podmínek. Souhlas soudu zřejmě nebude třeba ani k tomu, aby úřady vyplatily příspěvky na zvláštní pomůcku zdravotně postiženým dětem. Změnu mají přinést novely, které má Senát podle doporučení svých výborů tento týden schválit.
Hošťálková – Takřka před nosem majitele ujeli neznámí zloději s jeho přívěsným vozíkem. Svůj kousek předvedli v Hošťálkové v neděli před třetí hodinou ráno.
Jablůnka – Přes dvě promile alkoholu nadýchal pětadvacetiletý cizinec za volantem Opelu Astra. Policejní hlídka jej zastavila, když se doslova prokličkovával po silnici z Bystřičky směrem na Jablůnku.
Znojmo – Ve městě rozšíří svoz biologicky rozložitelného odpadu. Znojmo ke odvozu běžných popelnic na bioodpad, který funguje už dva roky, dodá do vytipovaných lokalit i velkoobjemové kontejnery. „Městská zeleň totiž loni s využitím dotace pořídila dvě svozová auta. Právě těmi se bude svážet pouze tráva, listí a větve. Tato služba bude pro obyvatele zcela zdarma," popsala mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.
Příbram – Nájezd zlodějů zažilo v posledních dnech okresní město Příbram. Od středečního večera do sobotního rána bylo vykradeno osm vozidel převážně na Březových Horách, dále na Zdaboři a také v Anenské ulici.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Kvůli nehodě, kterou vyšetřují policisté, stála v pondělí kolem poledne silnice vedoucí ze Znojma na Hatě. Kolony aut se tvořily v obou směrech a policisté až do druhé hodiny odpolední odkláněli dopravu. „Na silnici I/38 směrem na Chvalovice, konkrétně v úseku za odbočkou na letiště se střetlo osobní auto a dvě nákladní auta. Dopravu jsme odkláněli ze Znojma směrem na Nový Šaldorf, v opačném směru pak na Vrbovec a Načeratice," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Zhruba do třetí hodiny odpolední pak řídili dopravu kyvadlově.
Praha - Ministerstvo spravedlnosti přiznalo písemnou omluvu a 180.000 korun exministru obrany Martinu Bartákovi za trestní stíhání v kauze nákupu aut Tatra pro českou armádu. Stejnou částku dostane i druhý obžalovaný v kauze údajné korupce, zbrojař Michal Smrž, dnes to uvedlo tiskové oddělení ministerstva. Podle dřívějšího vyjádření úřadu žádal Smrž zadostiučinění přes 31 milionů, Barták 200.000 korun. Soud je pravomocně osvobodil v prosinci 2014.
Prostějov – Patnáctitisícovou škodu za sebou nechal řidič, který boural v ulici Karla Svolinského v Prostějově. Policisté však zatím neví, kdo za nehodou stál.
Olomouc – Ke střetu nákladního a osobního automobilu došlo v pondělí před desátou hodinou v blízkosti solných mlýnů v Přerovské ulici v Olomouci. Provoz na silnici je už částečně obnoven, policie musela dopravu odklánět ulicemi U Solných mlýnů, Sladkovského a dále, ve směru na Přerov ulicemi Tovární a Sladkovského. Při nehodě se zranili čtyři lidé.
Praha - O půl hodiny času v ranním chvatu připravila řidiče směřující do hlavního města v pondělní dopravní špičce trojice nehod, jež byly na příjezdu po dálnici D10 „navlečeny" mezi osmým a čtvrtým kilometrem za sebou jako korálky na šňůře. Hned na třech místech zůstal kvůli nim zatarasen levý jízdní pruh; někde dokonce zůstal průjezd možný pouze odstavným pruhem.
Hořovice – Doslova horké chvíle zažili v předchozích dnech zaměstnanci firmy v hořovické ulici Pod Nádražím. Neznámý pachatel zde během půl hodiny zapálil dva osobní vozy.
Zlín – Větší komfort pacientům. To zřejmě už do roka nabídne zlínské Centrum prenatální diagnostiky a genetiky Prediko, které sídlí v prostorách tamní polikliniky.
Hořovice - Doslova horké chvíle zažili v předchozích dnech zaměstnanci firmy v ulici Pod Nádražím v Hořovicích na Berousnku. Neznámý pachatel tam během půl hodiny zapálil dva osobní vozy. První automobil se podařilo uhasit právě lidem z firmy, kde žhář řádil, ovšem za několik minut začalo v areálu hořet znova.