Berounsko /FOTOGALERIE/ - Řidiči jedoucí po dálnici D5 v úseku na Berounsku se mohli dostat do dopravní kolony kvůli nehodě kamionu, který skončil na boku v řece. Jak řekl Pavel Truxa, mluvčí středočeských policistů, dálnice se musela uzavřít kvůli tomu, že havarovaný kamion musel být odtažený. „Byla vytyčena objízdná trasa,“ řekl k uzavírce dálnice kvůli havárii Pavel Truxa.
Závažný případ výroby drog v prostorách bývalé konírny na uherskohradišťském sídlišti Východ museli 1. února řešit tamní kriminalisté. Pachatel tam údajně připravoval metamfetamin, který měl následně uspokojovat poptávku v okolí.
Stod - Soutěžní výstava plastikových modálářů, která každý rok přiláká do Stodu na jižním Plzeňsku stovky návštěvníků z celé republiky, je na programu v tamním kulturním domě v sobotu 9. února.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Projekt 'Daruj radost' odstartoval v Českém Brodě již na podzim minulého roku. Široká veřejnost měla jasno, Český Brod dělá tím, čím je i lepším místem učitelka Olga Kupcová ze Základní školy v Českém Brodě. Druhé místo obsadila rodina Kiliánových a příběh jejich malé Adriany. Třetí místo získalo občanské sdružení Lecccos.
Práce na podepření poškozeného mostu v Bubenské ulici nedaleko stanice metra C Vltavská znovu omezí automobilovou a tramvajovou dopravu. Auta ve směru do Holešovic po mostě neprojedou od sobotního rána do neděle 24. února. Tramvajová doprava pod mostem bude přerušena o nadcházejícím a také posledním únorovém víkendu, mezi tím od pondělí 11. do pátku 22. února tramvaje pod mostem pojedou jen směrem z Vltavské na Strossmayerovo náměstí. Na svém webu to v pátek uvedla Technická správa komunikací (TSK).
Hrušovany nad Jevišovkou – Dvakrát během dvou týdnů neprošel testem na přítomnost drog devětadvacetiletý řidič. Poprvé ho policisté zastavili v Mikulově. Podruhé, a to už bez řidičáku, vyrazil autem na Znojemsko.
/FOTO Z MÍSTA/ Osmadvacetiletý řidič a jeho o sedm let mladší spolujezdkyně skončili na ošetření v přerovské nemocnici po nehodě, která se stala ve čtvrtek ráno v Palackého ulici v Kojetíně. Zavinila ji nejspíše nepozornost.
Osmadvacetiletý řidič a jeho o sedm let mladší spolujezdkyně skončili na ošetření v přerovské nemocnici po nehodě, která se stala ve čtvrtek ráno v Palackého ulici v Kojetíně. Zavinila ji nejspíše nepozornost.
Brno /FOTOGALERIE/ – Skalní fanoušci brněnské Komety se dočkají odměny. Hokejové hlídky totiž obchází auta a hledají na nich nálepky hokejového klubu. Jako odměnu za věrnost řidiči za stěračem najdou třeba poukázku na komeťáckou termosku nebo čepici. Hlavní výhrou je podepsaný dres a dvě vstupenky na utkání.
Na sociálních sítích se ve čtvrtek 7. února kolem poledne objevila informace, že policisté v Těšínské ulici v Opavě zastavili nákladní vozidlo, v jehož nákladovém prostoru se měli nacházet dva lidé.
Hrachov /FOTOGALERIE/ - K dopravní nehodě na silnici I/18 u Hrachova došlo v pátek 8. února před sedmou hodinou ranní. Nákladní automobil se střetl s dodávkou s přívěsem. Jeden z řidičů navíc zůstal ve vozidle zaklíněný. K události poblíž Vesteckého mostu přes Vltavu vyjely profesionální hasičské jednotky ze stanic Příbram a Sedlčany.
Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ – Zaparkovat auto u vlakového nádraží v Rájci-Jestřebí na Blanensku zatím bývá problém. Co nevidět se to ale změní. Řidičům totiž začne sloužit nové parkoviště.
Teplicko - Na Moldavě jsou místy až dva metry sněhu, zelené krajské autobusy se do horské vísky těžko dostávají. Lidé láteří, že se busem nemohou dopravit k lékaři, děti mají problémy se dostat do školy. Kraj už eviduje stížnost na absentující autobusy.
/FOTO Z MÍSTA/ Těžká havárie se obešla naštěstí bez zranění. Ve čtvrtek krátce před devátou hodinou ranní jela třiatřicetiletá žena ve svém vozidle Renault ve směru od Milkova na Hvozd. Auto, ve kterém byl vedle řidičky i její syn skončilo na boku a jen díky štěstí nespadlo do potoka.
Drnovice – Na kluzké vozovce nedaleko Drnovic v pátek ráno havarovalo osobní auto. Jeho řidička utrpěla lehké zranění a záchranka ji odvezla do nemocnice.
Policisté zastavili dva řidiče, kteří za volantem rozhodně neměli co dělat. Byli pod vlivem drog. Auto značky škoda policisté zastavili ve středu krátce po deváté hodině večerní na Sukově třídě v Pardubicích.
Deštné v Orlických horách - Krádež zánovního střešního boxu i s lyžařským vybavením šetří policisté obvodního oddělení Dobruška. Mobilní úložný prostor zmizel z parkoviště u jednoho penzionu v Deštném v Orlických horách v noci z pondělí na úterý.
Žďár nad Sázavou – Na ulice zasypané sněhem či neposypané chodníky si letos více než kdy jindy stěžují obyvatelé Žďáru. A podle jejich slov to asi nebude jen tím, že zima je bohatá na sníh i časté střídání mrazů a oblevy.
Podíl nových dieselových automobilů na trhu Evropské unie dál klesá. Ve čtvrtém čtvrtletí se snížil na 34,1 procenta ze 41,2 procenta před rokem. Oznámilo to dnes evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Z trendu těží vozy na benzín, jejichž podíl se zvýšil na 57,2 procenta z 52,3 procenta.
Liberecko – Zloděj okradl návštěvníky penzionu o lyžařské vybavení, neznámý zloděj řádil na stavbě a za poslední dva týdny vykradli zloději v Turnově pět aut.
Svatý Hostýn je místo, kam míří ročně tisíce poutníků a návštěvníků. Na kopec, jehož vrcholek se nachází 735 metrů nad mořem, vedou tři cesty. Pěšky, autobusem či autem. Pokud se rozhodnete využít poslední variantu, musíte pamatovat na to, že si je třeba dole zakoupit povolenku. Bez ní je cesta na Hostýn zakázaná.
Svatý Hostýn na Zlínsku je místo, kam míří ročně tisíce poutníků a návštěvníků. Na kopec, jehož vrcholek se nachází 735 metrů nad mořem, vedou tři cesty. Pěšky, autobusem či autem. Pokud se rozhodnete využít poslední variantu, musíte pamatovat na to, že si je třeba dole zakoupit povolenku. Bez ní je cesta na Hostýn zakázaná.
Strýčkovice – Zasněžené a namrzlé vozovky působí řidičům stále problémy. Pokud je ještě řidič posilněn alkoholem, dochází potom někdy i ke zbytečným nehodám.
Děčín – Nepříjemný zážitek má za sebou majitelka auta značky Volkswagen Golf z Děčína. Ve voze si v závěru minulého týdne nechala různé věci, včetně lyžařského vybavení a dalších drobností za přibližně sedm tisíc korun.
Strážníci Městské policie měli v posledních dnech na pilno. Zaměstnal je výtržník, který v centru Kroměříže zvonil na zvonky a poškozoval zaparkovaná vozidla.
Jičínsko - V katastru Staňkovy Lhoty na komunikaci I/16 se střetla dvě osobní vozidla. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky.
/STUDIE/ Mostecký autodrom chystá velké změny, které by měly oživit místní cestovní ruch a podnikání. Vlastník chce do víceúčelového areálu investovat desítky až stovky milionů korun. V plánu má například výstavbu hotelu, nové restaurace, zdravotnického střediska, parku pro dobrodružné terénní jízdy a speciálního polygonu pro testování aut budoucnosti. Počítá se i s rekonstrukcemi původního zázemí.
Ústí nad Orlicí – Nová budova centrálního příjmu, kterou Pardubický kraj plánuje do dvou let postavit v Orlickoústecké nemocnici, nedává obyvatelům sousední ulice Jana a Josefa Kovářů spát.
Znojmo /VIDEO/ – Kriminalisté dopadli podvodníka, který se v policejní uniformě snažil obelstít dva znojemské podnikatele. Falešný policista se od nich snažil vylákat peníze.
Teplicko – Smrtí skončila únorová nehoda v Oseku na Teplicku. I ona se počítá do tragických statistik roku 2018, které připomínají pomníčky kolem silnic. Při dopravních nehodách v Ústeckém kraji loni zemřelo celkem 37 lidí. Nejvíce jich umíralo na silnicích I. třídy (17). Naopak na dálnicích zemřel za tři roky jeden člověk.