
Zdrogovaný Mostečan s nožem vyhrožoval v Litvínově lidem na zastávce MHD
Mostecko - Sprosté nadávky padaly v centru Litvínova. Hlídky hledaly ve městě výtržníka.
Mostecko - Sprosté nadávky padaly v centru Litvínova. Hlídky hledaly ve městě výtržníka.
Broumy – František Novotný z Broum má v nominačním kuponu Řádu srdce číslo 5.
Obchvat Příbora, silnice I/58, je v provozu již více než čtyři roky, před několika týdny se na něm vyskytla další komplikace. Tentokrát začal ujíždět svah.
Rychnovsko – K první nedělní havárii vyjížděla hlídka rychnovské Skupiny dopravních nehod krátce po osmé hodině ranní za Čestice.
Brno – V Blučině na Brněnsku skončilo krátce před půl jedenáctou dopoledne osobní auto převrácené na bok. Na místě zasahovala policie i zdravotnická záchranná služba. „Vzhledem k tomu, že je řidička těhotná, převezli ji záchranáři k vyšetření do nemocnice," informoval mluvčí policistů Brno-venkov Bohumil Malášek. Utrpěla jen lehká zranění. „Předali jsme ji tedy kolegům na oddělení traumatologie Fakultní nemocnice Brno," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. Dopravní policisté vyloučili přítomnost alkoholu, škoda na autě je dvacet tisíc korun.
Hradec Králové /LINKA 112/ - Krátce po jedné hodině ranní se pokusil mladý muž vloupat do telefonního automatu. Jeho nápadné jednání však neuniklo pozornosti místních obyvatel, kteří se okamžitě obrátili na městskou policii.
Karlovy Vary - Po letech by Tuhničtí mohli přejít frekventovanou Moskevskou ulici bez rizika, že je srazí auto
Prostějov – Se změnami v městské hromadné dopravě musejí od tohoto týdne počítat cestující v Prostějově. Hned několika linek se dotkly posuny spojů. V některých případech jde o změny v řádu minut, v jiných případech autobusy jedou po jiných trasách.
Praha /FOTOGALERIE/ - Velkoprostorové automobily, takzvané Taxíky Maxíky, budou vozit seniory a lidi se zdravotním postižením. Prvními dvěma městy, která dostala auta darem, jsou Liberec a Prachatice. Auta jim pořídilo Konto Bariéry díky zákazníkům lékáren Dr. Max. Z každého prodaného produktu jejich privátní značky totiž putovala po dobu dvou měsíců jedna koruna na nákup automobilů.
Brno – Střelba z auta doprovázela pondělní hon na vlka arktického. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, zvíře uteklo z brněnské zoologické zahrady. Víc než dvoumetrovým skokem se dostalo z provizorního výběhu. Zoo vylučuje, že za útěk mohou chovatelé.
Krnovsko v uplynulých dnech sužoval silný vítr. Největší škody natropil v pátek.
Praha - V šetření hasičů i policie stále zůstávají okolnosti vzniku požáru automobilu značky Ford zaparkovaného v Italské ulici na pražských Vinohradech. Plameny v přední části vozu, které byly viditelné i poměrně z daleka, byly ohlášeny v pondělí deset minut po jedné odpoledne. Silně dýmající požár zlikvidovali hasiči zásahem v dýchací technice; podařilo se zabránit rozšíření ohně na další auta.
Další dvě mrtvé vydry registrují českotěšínské úřady. Sraženého samce nahlásila hlídka městské policie v pondělí 9. listopadu, další dvě zvířata pak našla smrt pod koly aut na konci listopadu v Ostravské ulici a na přivaděči k hraničnímu přechodu s Polskem v Chotěbuzi (poblíž závodu Donghee).
Hněvkovice - Padesátiletý řidič osobního automobilu v pondělí zemřel po havárii u Hněvkovic na Havlíčkobrodsku.
Žamberk – Na přechodu pro chodce v Žamberku srazil neznámý řidič sedmnáctiletou dívku. Z místa nehody ujel. Nyní po něm pátrá policie.
Slavkov u Brna – Dopravní nehody na denním pořádku a tím pádem i menší bezpečnost. Taková je nyní situace na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna. A zatímco teď po něm může třeba Marie Slezáková ještě jezdit v obou směrech, v dohledné době se možná bude muset připravit na změnu. Vedení radnice oprášilo myšlenku zjednosměrnění centra města.
Třebíč - Velmi zvolna, ale zato jistě a vytrvale se posouvá ke svému naplnění silniční obchvat Třebíče. Na Ředitelství silnic a dálnic se začíná rodit technická studie jihozápadní trasy.
Las Vegas /NAPSALI NÁM/ – Dobrý den a ahoj! S novým měsícem přinášíme nový report o české expedici kolem světa, jejíž jste součástí.
Kladno - Policisté, záchranáři a hasiči zasahovali v pondělí krátce po osmnácté hodině v ulici Sportovců v Kladně. Projíždějící červený osobní automobil zde srazil přecházejícícho chodce.
Praha /VIDEO/ - Dvakrát bez papírů - a navíc za volantem kradeného auta - načapali během jediného dne pražští strážníci muže se zákazem řízení. Vlastně během jediného nedělního odpoledne. Nejprve si hlídka všimla bílého auta, které jednosměrkou vyjíždělo v protisměru z prostoru stanovišť autobusů u stanice metra Nádraží Holešovice.
Ústí nad Labem - Nehoda osobního automobilu a kamionu zablokovala v pondělí večer křižovatku v ulici Předmostí v centru Ústí nad Labem.
Praha - Nízkoemisní zóna nevznikne v hlavním městě dřív, než bude dostavěn Pražský okruh. Proti jejímu vyhlášení před dokončením okruhu se postavilo asi 20 z celkem 57 městských částí. Novinářům to v pondělí řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Vyhláška o zřízení nízkoemisní zóny měla začít platit od 1. ledna 2016 a v praxi měla začít fungovat od ledna 2017.
Bystřice pod Hostýnem – Příjezd jednotky profesionálních hasičů vylekal v pondělí před polednem obyvatele Mlýnské ulice v Bystřici pod Hostýnem. Podle oznámení tam mělo dojít k nehodě dvou osobních vozidel se zaklíněním a zraněním několika lidí – brzy se ale naštěstí ukázalo, že jde pouze o cvičení, které mělo profesionální záchranáře prověřit z připravenosti na podobné situace.
Slovácko – „Co tam děláte? To snad spíte," i s takovou se řidiči obracejí na dispečink Správy a údržby silnic Slovácka. Nadávky a stížnosti na neposypané silnice na sebe nenechají dlouho čekat, i když se mnohdy ukáže, že si za své problémy řidiči mohou sami.
Študlov /REPORTÁŽ/ – Projíždím liduprázdným Študlovem. Nějak se mi to nezdá. Je totiž sobota, a ta v dědině patří mikulášským pochůzkám. Jen co vystoupím z auta, abych se do jednoho z domů u silnice šel zeptat, co a jak, uklidňuji se. Je slyšet čertovské zvonce a mohutné čertovské brblání.
Praha - Velkoprostorové automobily – tzv. Taxíky Maxíky - budou vozit seniory a lidi se zdravotním postižením. Prvními dvěma městy, která dostanou auta darem, jsou Liberec a Prachatice. Auta jim pořídilo Konto Bariéry díky zákazníkům lékáren Dr. Max. Z každého prodaného produktu jejich privátní značky totiž putovala po dobu dvou měsíců jedna koruna na nákup automobilů. Auta budou slavnostně předána v pondělí v pražské Písecké bráně.
Plzeň – Magistrátní odbor registru vozidel a řidičů spočítal, že takových vozidel je šest tisíc.
Praha - Necelých deset minut věděla hlídka strážníků z Prahy 11 o celostátním pátrání po pohřešované 14leté dívce - a již mohla hlásit: máme ji. O tom, že policie hledá školačku, která nedorazila domů, slyšela z vysílačky právě ve chvíli, kdy kontrolovala terminál na Hájích; odtud měla v úmyslu přejet na Opatov prověřit tamější autobusové zastávky.
Český Krumlov - Mladík v Golfu si v pátek večer včas nevšiml chodkyně na přechodu u Plevna.
Nové Dvory - Novodvorští se motivovali čarodějnicemi z Lomu a po jejich vesnici se teď u rodinných domů můžete potkat již s osmi anděly.
Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 4. prosince 2015 odpoledne u požáru osobního vozidla u rodinného domu v Otakarově ulici v Hořicích na Jičínsku.
Rokycany - Záchranáři zasahovali na Šťáhlavské. Auto se převrátilo na střechu. Jen zázrakem neskočila nehoda tragédií
Praha - Lidé v budoucnu nebudou muset kvůli změnám v registru vozidel chodit jen na úřady v místě bydliště nebo sídla firmy, ale budou je moci vyřídit na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Vyplývá to z novely zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích, kterou dnes schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor vlády.
Domažlice – Srážka dvou aut na křižovatce ulic Elišky Krásnohorské, Waldhegerovy a Hruškovy není levná.
Most - Policie v Mostě obvinila tři muže (32,33 a 45 let) z Litvínova, Teplic a Chomutova. V noci před mosteckým hotelem oslovili cizince a nabídli mu ženu. Cizinec souhlasil a nasedl s neznámými do jejich auta. Odjeli k mosteckému nádraží, kde na bývalém překladišti všichni vystoupili.
Rozsochatec – O titul Dobráci roku v soutěži vysočinského Českého rozhlasu Region, v níž je Deník mediálním partnerem, se uchází také sbor dobrovolných hasičů z Rozsochatce na Havlíčkobrodsku.
Moravská Nová Ves /FOTOGALERIE/ – Dvě poničená auta a dva lidé odvezení sanitkou jsou výsledkem pondělí nehody, která se stala na silnici spojující Moravskou Novou Ves a Mikulčice na Hodonínsku. Na místě zasahovali policisté, hasiči i zdravotníci.
Poděbrady - „Sem do poděbradského Handicap centra Srdce jsem byl hozen prakticky ze dne na den, a ačkoliv mám vzdělání na speciální pedagogiku, administraci se učím dodnes. Musím říci, že za sebou cítím daleko víc konkrétní práce odvedené než ve státních službách. Pracovat s odsouzenými na alternativní trest, to není práce na den. Když vezmu tady děti z denního stacionáře, je na naše snažení daleko rychlejší odezva, a výsledek se objeví okamžitě."
Plzeň – Tři roky ve věznici s ostrahou stráví podle pondělního rozsudku Martin Štěpánek z Lounska. Čtyřicetiletý muž letošního 4. června při honičce s policisty naboural do jejich služebního auta a tři muže zákona zranil. Po nehodě vyplynulo na povrch, že muž byl pod vlivem pervitinu.
Most - Důvěřivý cizinec odjel s cizími muži za prostitutkou. Dopadlo to špatně.
Olšany u Prostějova – Bez zranění se obešla páteční nehoda nedaleko Olšan u Prostějova. Ve čtvrt na šest odpoledne se zde bočně srazila dvě vozidla.
Dymokury - Dvě těžká a čtyři lehká zranění. Taková je bilance vážné nehody, která se stala v neděli večer na jičínském tahu. Přesněji na jeho křížení s odbočkou na Městec Králové nedaleko Dymokur.
Srazil sedmiletou dívenku autem a aniž by jakkoli pomohl, ujel pryč. Takto odporný případ se stal v sobotu v Haškově ulici v Karviné. Policie po řidiči pátrá a prosí o pomoc také případné svědky.
Slapy – Poříční policisté z třebenického oddělení už brázdí Slapskou přehradu v nových výkonných člunech. K prámu, který používají už delší dobu a tahali s ním například v létě potopené auto od živohošťského mostu k loděnici, kde mohlo být z vody zcela vytažené, si převzali výkonný kajutový a nízkoponorový člun.
Slapy – Poříční policisté z třebenického oddělení už brázdí Slapskou přehradu v nových výkonných člunech. K prámu, který používají už delší dobu a tahali s ním například v létě potopené auto od živohošťského mostu k loděnici, kde mohlo být z vody zcela vytažené, si převzali výkonný kajutový a nízkoponorový člun.
Žďár nad Sázavou, Sedlejov - Čtyři mladé ženy se zranily tři hodiny po pátečním poledni při dopravní nehodě ve Žďáře nad Sázavou.
Dobrušsko / Skuhrov nad Bělou – Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla ve čtvrtek před sedmou hodinou ráno přivolána k dopravní nehodě, která se stala v obci Běstviny.
Rychnovsko – Mikulášský víkend na Rychnovsku je za námi. Jak zvládly nejdrsnější tuzemský zvyk děti?
Louny – Automobil zachytil ženu zpětným zrcátkem. Ke zranění došlo při následném pádu.
Olomouc - Pouhé tři vteřiny stačily zloději, aby vyloupil auto zaparkované na ulici.