Děčín – Po neznámém pirátovi silnic pátrají dva týdny děčínští policisté. Předminulý týden měl srazit na jednom z přechodů v centru Děčína chodce a z místa nehody ujet. Policie nyní žádá o pomoc případné svědky.
České Budějovice Lidé pracující v centru Budějovic se každé ráno perou zhruba o 250 míst na parkovišti u nedaleké sportovní haly. Brzy by tu mohlo stát až dvakrát více vozidel než teď. Radnice tento týden představila záměr postavit právě na místě současné plochy pro auta parkovací dům s kapacitou až pět set míst. Jenže zatímco nyní zde řidiči parkují zdarma, dá se předpokládat, že v parkovacím domě by motoristé na bezplatné stání mohli zapomenout.
Zlínský kraj – Osmnáct nových sanitek za více než 60 milionů korun rozdělí kraj téměř mezi všechna výjezdní stanoviště záchranky v regionu. Vybaveny jsou moderní výpočetní technikou a systémem, který je propojený s nemocnicí. Už při výjezdu budou tak záchranáři vědět důležité údaje o pacientovi, ke kterému pojedou.
Velké Karlovice – Osobní vůz Citroen havaroval ve čtvrtek 26. listopadu krátce po druhé hodině odpoledne do potoka ve Velkých Karlovicích. Auto zůstalo po karambolu ležet na střeše.
Znojmo – Po výhře 6:1 na ledě Klagenfurtu se znojemští hokejisté vrátili domů až ve čtyři hodiny ráno. A na obránce Petra Šenkeříka, který na jihu Rakouska oslavil svůj premiérový zásah v mezinárodní soutěži EBEL, čekalo hned po příjezdu nepříjemné překvapení. „Přišel jsem na parkoviště a auto nikde. Odtáhli mi ho, tak jsem musel po svých," usmívá se zadák, který dres Orlů obléká od konce října.
Jablonec n. N. - Trvalé vyřazení ze silničního provozu hrozí dočasně vyřazeným vozidlům umístěným před 1. červencem 2013 v takzvaném depozitu, jejichž majitelé se nepřihlásí do konce roku 2015.
V Česku je již více než sto stanic pro auta na stlačený zemní plyn (CNG). Od začátku roku přibylo v ČR 31 nových veřejných CNG stanic, o pět více než loni za celý rok. Podle plynařů má počet CNG stanic růst v tuzemsku i v dalších letech.
Lanškroun, Svitavy – Společnost AF-Cityplan zabývající se dopravním inženýrstvím zveřejnila nejnovější verzi mapy rizikových silnic. Vyplývá z ní, ze nejnebezpečnější silnicí v Česku zůstává komunikace I/43 mezi Svitavami a Lanškrounem.
Mostecko - Peníze ukradl s kasou ve večerce, kam se vloupal. Žhář zapálil další dva kontejnery. Házel plechovky na projíždějící auto. Policie dnes oznámila další kriminální případy.
Rousínov – Nového povrchu v Tyršově ulici se dočkají obyvatelé Rousínova. Tedy aspoň v její části. Dělníci začali pracovat na opravě jedné třetiny ulice v těchto dnech.
Staré Město – Velmi nešťastně začal čtvrtek 26. listopadu na silnicích Uherskohradišťska. K jedné nehodě došlo kolem půl šesté na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti, ke druhé zhruba ve stejnou dobu ve Starém Městě.
Brněnsko – Pozor led. Taková výstraha čekala na řidiče ve čtvrtek ráno téměř na všech silnicích na Brněnsku. Cestu za prací jim komplikoval i čerstvě napadený sníh.
Písek – Budoucnost Cocktail music baru La Noche v Jungmannově ulici budou mít ve svých rukách písečtí radní 10. prosince. Dostanou na stůl návrh na odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu.
Skuteč - Sníh je atmosferický jev, který rozděluje osoby za volantem na řidiče a majitele řidičského oprávnění. Důkazem toho mohla být řada dopravních nehod po sobotní chumelenici.
Břeclavsko – První výjezd mají silničáři z Břeclavska za sebou. Nejtěžší chvíle s údržbou cest je ale teprve čekají. Ačkoli lidé v regionu na větší sněhovou nádílku čekají, noční teploty klesají pod bod mrazu. Ráno se o tom přesvědčují například řidiči, již seškrabávají námraze skel aut.
Znojmo – Poté, kdy si řidiči ve Znojmě po pěti letech zvykli využívat část ulice Dolní Česká jako obousměrnou ulici, chystají úředníci na radnici návrat k jednosměrnému provozu. Dopravní policie je proti, změna se nelíbí některým podnikatelům či řidičům. Radnice však vzkazuje: bude tam bezpečněji.
Praha - Žhářský útok měl na svědomí požár zaparkovaného auta i zničení garáže, ve kterém vůz stál. Takový je závěr pražských hasičů, kteří ve středu likvidovali požár na Zbraslavi. K řadovým garážím v ulici Nad Kamínkou byli přivoláni pět minut po půl sedmé. Třebaže se plameny podařilo rychle zdolat, lehlo popelem; zasvé vzala i garáž s veškerým vybavením.
Wolfsburg - Úprava většiny naftových automobilů z německého koncernu Volkswagen, které umožňují falšování údajů o emisích oxidů dusíku, bude trvat méně než hodinu. Vyplývá to z plánů společnosti Volkswagen pro svolávání těchto vozů v Evropské unii.
Východní Čechy, Vysoké Mýto - Bývalý strážník Městské policie ve Vysokém Mýtě Pavel Koblížek by se mohl vrátit do služby jen teoreticky. Mimo ni byl postaven loni v prosinci poté, co v potyčce před místní diskotékou zastřelil jednoho muže a dalšího vážně zranil. Soud ho v pátek zprostil obžaloby, zatím nepravomocně.
Úprava většiny naftových automobilů z německého koncernu Volkswagen, které umožňují falšování údajů o emisích oxidů dusíku, bude trvat méně než hodinu. Vyplývá to z plánů společnosti Volkswagen pro svolávání těchto vozů v Evropské unii.
Praha - Pořadatelé vánočních trhů v centru Prahy přijmou kvůli bezpečnostní situaci speciální opatření. Kromě toho, že se nebude slavnostně rozsvěcet strom, počítají se zvýšením počtu členů bezpečnostní agentury, která bude na průběh akcí dohlížet, řekl v úterý novinářům Libor Votruba ze společnosti Taiko.
Olomouc – Krajský soud v Olomouci ve středu poslal na 8,5 let do vězení sedmadvacetiletého Martina B., který podle rozsudku letos v březnu znásilnil svou sousedku, studentku Janu S.
Neratovice – S posledním prosincovým dnem letošního roku ukončí svou činnost organizační složka Sociální služby města Neratovice, jejíž pracovníci se starají především o obyvatele pečovatelského domu v Kojetické ulici.
Radonice /FOTA/ - Se zbytkovým alkoholem zřejmě usedl 24. listopadu za volant řidič, který následně zavinil nehodu se zraněním řidiče protijedoucího auta.
Benešov – Sedmnáctiletá dívka zhruba v polovině listopadu uvedla policii, že ji měl po cestě do školy oslovit neznámý muž v neznámém vozidle s tím, zda nechce svézt. Měl dokonce i vystoupit z auta a dívku následovat.
Ústí nad Labem, Praha – Celníci minulý týden při 23 domovních prohlídkách zajistili 750.000 kusů padělaných a neznačených cigaret, 1,4 tuny řezaného tabáku, 12 kilogramů surových tabákových listů a půl tuny řezaného tabáku v maloobchodním balení.
Znojmo - Ke střetu auta s důchodkyní došlo ve středu před desátou dopoledne ve Znojmě. Po Přímětické ulici jel řidič s autem a v zatáčce a dostal smyk. Vyjel na chodník a tam narazil do třiasedmdesátileté ženy.
Rychnovsko – Tak jako každý rok i letos způsobila první sněhová nadílka v okrese několik dopravních nehod. Ty, které se zapsaly do zápisníku policie, nyní přinášíme.
Orlickoústecko – Tři miliony korun si díky úspěšnému programu „Era pomáhá regionům" rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.
Johannesburg – Jihoafrické úřady pustily novináře do domu, který patří Čechovi Radovanu Krejčířovi a v sobotu se bude prodávat. Reportéři dostali hodinu na podrobnou prohlídku členité budovy, která stojí na útesu v luxusní čtvrti Johannesburgu a poskytuje úžasný výhled. Krejčíř čelí v Jihoafrické republice několika procesům a v srpnu byl shledán vinným v jednom z nich. Vynesení rozsudku bylo několikrát odročeno a podle jihoafrických médií se Čech snaží z vězení uprchnout.