Při střetu dvou vozů v Meziříčí se zranili tři lidé
Valašské Meziříčí – Tři zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v sobotu 3. října odpoledne ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí – Tři zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v sobotu 3. října odpoledne ve Valašském Meziříčí.
Praha /ROZHOVOR/ - Pro někoho jsou Spojené státy vysněným místem, jiný upřednostní českou metropoli. Výzkum a manželství ho nejprve zavedly na Slovensko, odtud se s rodinou přestěhoval do Čech. Po pouhých třech letech v Praze se bez problémů domluví česky, slovensky umí lépe než většina místních.
Klatovy – Pro plzeňského pilota Václava Pecha jsou letos klatovské rallye zakleté. Po Šumavě nedokončil ani Rally Klatovy, která se jela v sobotu a která v kalendáři republikového šampionátu nahradila příbramskou rallye. Z prvenství se neradoval ani Jan Dohnal s Fordem Focus WRC, který sice vyhrál pět rychlostních zkoušek v řadě, ale před poslední ho zradilo auto. Triumf tak spadl do klína domažlickému Karlu Trněnému, jenž usedl za volant Škody Fabia WRC.
Děčín/Boletice - Rušno bylo v sobotu večer v děčínských Boleticích. V ulici V sídlišti totiž hořelo na balkoně jednoho z místních panelových domů.
Borovany - Už popáté vyrazil s rozhlasovým mikrofonem mezi jihočeské hasiče redaktor Českého Rozhlasu České Budějovice Zdeněk Zajíček, aby jen o pár dní později mohl posluchačům představit další partu chráněnců svatého Floriána v rámci soutěže Dobráci roku. Tentokrát zavítal do Borovan. Tady na něj kromě nejstaršího člena sboru Václava Hanzala čekal také náčelník Lukáš Macht a malí hasiči.
Plzeň - Zdemolovaný vůz, utržená náprava a za volantem spící muž. Tak dopadla nehoda, ke které došlo v noci na sobotu v Plzni pod Rondelem.
Klatovy - Pro plzeňského pilota Václava Pecha jsou letos klatovské rallye zakleté. Po Šumavě nedokončil ani Rally Klatovy, která se jela v sobotu a v kalendáři republikového šampionátu nahradila Rallye Příbram. Z prvenství se neradoval ani Jan Dohnal s Fordem Focus WRC, který sice vyhrál pět rychlostních zkoušek v řadě, ale před poslední ho zradilo auto. Triumf tak spadl do klína domažlickému Karlu Trněnému, jenž usedl za volant Škody Fabia WRC.
Praha - Přípravy na celkovou revitalizaci jednoho z nejvýznamnějších prostranství pražské památkové rezervace Malostranského náměstí pokračují. Resortně odpovědný náměstek primátorky pro územní plánování a rozvoj Matěj Stropnický (SZ, Trojkoalice) uvedl, že městská rada před časem schválila plán, podle kterého by měly být práce hotovy nejpozději do dvou let.
Střechov nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - V těsné blízkosti evropsky významné lokality na Benešovsku, chráněného území pstruhového Štěpánovského potoka s významným výskytem mihule potoční, chystá Ředitelství silnic a dálnic více než zdvojnásobit kapacitu parkovišť po obou stranách komunikace.
Hradecko /ČERNÁ KRONIKA - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Byl čtvrtek večer, když nedaleko Klamoše u Chlumce nad Cidlinou vylétlo auto z dálnice D 11.
Brno /REPORTÁŽ/– Do trenažeru nárazu auta se smíchem nasedají muž a žena. „Jen ve třiceti kilometrech za hodinu?" ujišťují se napůl zklamaně. Strážník tento dotaz slyší v sobotu často. „Až vysednete, bude se vám i těch třicet zdát moc," odpovídá. Jsou na dni otevřených dveří nového dopravního hřiště v Brně na Riviéře. Den patří zábavě a trénování se strážníky, hasiči a zdravotníky.
/VIDEO/ V sobotu okolo půl jedenácté dopoledne došlo k závážné dopravní nehodě, při níž se střetl motocykl s autem.
České Budějovice – Pan Miroslav se u Okresního soudu v Českých Budějovicích domáhal zaplacení 63 722 Kč jako přiměřené slevy z titulu odpovědnosti za vady prodané věci podle § 619 a násl. občanského zákoníku. Od žalovaného koupil osobní automobil, na němž se prý po několika dnech užívání objevila závada na automatické převodovce. Na její opravu musel vynaložit částku, jejíž uhrazení požadoval po žalovaném.
Stošíkovice /FOTOGALERIE/ – Křižovatka dvou okresních silnic mezi Práčemi, Stošíkovicemi a Prosiměřicemi na Znojemsku nevypadá z dálky nijak nebezpečně, přehledná je ze všech stran. Přesto se na ni v sobotu před polednem srazila dvě osobní auta, výsledkem je jedno lehké a jedno těžké zranění. „Pro zraněného musel přiletět vrtulník," popsal na místě jeden ze záchranářů.
Žešov – Ke srážce dvou aut u Žešova vyjížděli před půl devátou ráno policisté. „Nehoda se stala na staré cestě směrem na Brno. Podle prvotních informací jedno z osobních vozidel narazilo zezadu do automobilu s přívěsným vozíkem, které jelo před ním. Vozidlu, které narazilo do přívěsného vozíku, začala hořet motorová část. Jeho řidička stačila z auta vystoupit," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková.
Japonská Honda patří mezi výrobce, kteří považují vodík za palivo s vysokým potenciálem. Už příští rok by chtěla začít sériově vyrábět sedan, který se bude pohybovat právě díky vodíkovým palivovým článkům.
New York – Google dokončil svoji reorganizaci do nové holdingové firmy Alphabet. Akcie Googlu budou automaticky přeměněné na akcie firmy Alphabet a od pondělí se s nimi začne obchodovat na burze Nasdaq pod stejným symbolem GOOG a GOOGL. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty, jako samořídící auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života, a Alphabet se stala mateřskou firmou všech těchto menších společností. Jednou z nich je také Google.
Prapořiště – „Prapořiště jsou jedna velká skládka," říkají naštvaně místní. Odpadky se v okolí obce válejí všude.
Ahoj. Pokud vyrážíte časně zrána a pokud nemáte elektrická odmrazovací okna na svém autě, tak vás jistě neminulo škrábání námrazy, což je v tento podzimní čas jev obvyklý, ale stejně vždy překvapí, jako první sníh obsluhu sypačů silnic.
Moravské Budějovice - Projet v současnosti Moravské Budějovice, aniž by řidiči nenarazili na uzavírku, není možné. Stejný problém mají cyklisté, kteří si začali objízdné trasy zkracovat jízdou po chodníku. Kvůli stížnostem od chodců začala situaci řešit městská policie.
Plzeň – Motorkáři se zelené nedočkají, nezbývá jim než riskovat.
TJ Sokol Železný Brod A - TJ Jiskra Tanvald B 9:9
Praha - Mít prarodiče je luxus, říká první mezigenerační seznamka v České republice, jež byla v těchto dnech spuštěna. Nese proto i příhodný název Babička je lepší než auto! Díky ní mohou seniorky a senioři najít náhradní rodinu s dětmi, kterým by se mohli věnovat, pokud z jakýchkoli důvodu nemohou být s vlastními příbuznými. Stejně tak si mohou rodiče najít dědečka, který se postará o jejich ratolesti, když jsou v zaměstnání.
Veltrusy – Kolem haldy zeminy a suti, která se tyčí nedaleko Veltrus, se šíří černé skládky. Podle místních strážníků je tam pravděpodobně zakládají neznámí podnikatelé.
Hradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nejen Hospital Kuks ale i obec ležící po obou březích řeky Bystřice zve všechny příznivce koní a myslivosti na tradiční Hubertovu jízdu. Letos se v Boharyni pojede už po 6. v řadě, sraz účastníků je plánován na 10. hodinu na louce mezi Boharyní a Homylí.
Skuhrov – Kvalitní české suroviny bez přidaných glutamátů a poctivá domácí výroba.
Paříž/Berlín/Řím - Kvůli skandálu s měřením emisí u naftových aut z koncernu Volkswagen zahájily vyšetřování úřady ve Francii a v Itálii. Pařížská prokuratura vyšetřuje podezření z podvodu s přitěžujícími okolnostmi, uvedla s odvoláním na své zdroje agentura Reuters. V Itálii pak zahájil vyšetřování tamní antimonopolní úřad. Podle německého ministerstva dopravy zatím nic nenaznačuje, že se manipulace s měřením emisí dopustily i jiné automobilky.
Pardubický kraj - Každá základna záchranky dostane alespoň jednu novou sanitu. Jsou zase o něco lepší.
Pracovníci technických služeb často naráželi na řidiče, kteří nepřeparkovali svá auta. Poprvé proto využili odtahovou službu.
Brno – Projet se na kole po dopravním hřišti za houkání vlaku, zopakovat si značky a pravidla na dotykové tabuli nebo vyzkoušet chování v modelových situacích. Takové možnosti dostanou děti i dospělí v novém, v pátek oficiálně otevřeném areálu dopravní výchovy na Riviéře.
Nymburk - Rychle jsme si zvykli za posledních 25 let na vysoký životní standard. A konzumujeme stále víc. Chceme ještě lépe bydlet, chceme ještě častěji a dál cestovat, chceme ještě lepší auto, ještě chytřejší telefon. Na to všechno potřebujeme peníze. Že je zrovna nemáme na účtu? Vždyť jsou tu banky s tak vstřícnou nabídkou!
Kroměříž – U nehody motocyklu a osobního auta museli v pátek odpoledne zasahovat hasiči, policisté a záchranáři v Kroměříži.
Prostějov – Více parkovacích míst u prostějovské nemocnice by mohli řidiči začít využívat v listopadu. Práce na novém parkovišti, po kterém už dlouhý čas volali lidé i pacienti nemocnice, jsou téměř hotové.
Hradec Králové - Čekání na závěrečný podnik Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) si Michal Matějovský zpestří nevšedním zážitkem. O tomto víkendu se v Číně zúčastní dalšího dílu tamního šampionátu tahačů!
Střechov nad Sázavou /AKTUALIZOVANÉ/ – V těsné blízkosti evropsky významné lokality, chráněného území pstruhového Štěpánovského potoka s významným výskytem mihule potoční, chystá Ředitelství silnic a dálnic více než zdvojnásobit kapacitu parkovišť po obou stranách komunikace. Krajská samospráva vydala zamítavé stanovisko.
Hranice – Velké emoce, jak ze strany zastupitelstva, tak z řad lidu, vzbuzuje zrušení obecně závazné vyhlášky, kterou v roce 2012 donutili zastupitelé přepravce z lomů v okolí Hranic, aby sypké materiály jako je písek, štěrk nebo hlína při převozu přikrývali plachtou. Zástupci města tím chtěli aspoň zčásti omezit prašnost, se kterou se Hranice potýkají již delší dobu.
Kunovice, West – Podepsáním smlouvy o vzájemném partnerství s americkým městem West vyvrcholila návštěva starostky Kunovic Ivany Majíčkové. Ta do Spojených států amerických vyrazila na začátku září na pozvání starosty městečka West, Tommyho Musky.
Znojemsko - Hned pět různých nehod se během velmi krátké chvíle odehrálo v pátek zhruba hodinu po poledni na silnicích Znojemska. V rozmezí asi patnácti minut byly policii ohlášeny dvě ze Znojma, dvě z hlavního tahu ze Znojma na Pohořelice a jedna z Olbramovic. Naštěstí si vyžádaly většinou jen škody na autech.
Točník – Dopravní nehodu, která se odehrála v uplynulém týdnu mezi obcemi Točník a Březová a při které málem uhořel mladý řidič, stále připomíná spálený travní porost a střepy z havarovaného vozu.
Orlickoústecko – Chvilková nepozornost mohla vést k tragédii v Lanškrouně, kde ve středu krátce po druhé hodině vběhlo dítě při přecházení vozovky do cesty dodávce.
Kvůli skandálu s měřením emisí u naftových aut z koncernu Volkswagen zahájily vyšetřování úřady ve Francii a v Itálii. Pařížská prokuratura vyšetřuje podezření z podvodu s přitěžujícími okolnostmi, uvedla s odvoláním na své zdroje agentura Reuters. V Itálii pak zahájil vyšetřování tamní antimonopolní úřad.
Karlovarský kraj - Na 76 milionů korun přišla modernizace vozového parku Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Karlovarského kraje.
Chomutov - V zahrádkách na Pražské ulici v Chomutově hořela chatka, hrozil i výbuch propanbutanové lahve.
Na odlehlém místě Moravskoslezského kraje zastavuje vozidlo kurýrní služby s objednaným elektro zbožím. Motoristu naviguje údajný kupec. Z přepravního auta vystupuje řidič, kterým je ve skutečnosti ochránce zákona. Proti němu se rozbíhá muž v masce a s namířenou pistolí v ruce. Chce se zmocnit elektroniky a peněz.
Radnice - V hodně kvalitním střetnutí krajské 1. B třídy rozhodovaly penalty o druhém bodu. Fotbalistům TJ Sokol Radnice slušel zisk dvou bodů ve střetnutí krajské 1. B třídy. Soupeř ze severu byl totiž výborný.
Benešovsko – Pryč jsou doby, kdy bylo možné potkat na silnicích či v ulicích měst pouze bicykly takzvaně na lidský pohon.
Luková, Lanškroun – Motosrazy v Lukové si užívají nejen motorkáři, kterých jezdí rok od roku víc, ale i stovky návštěvníků, pro něž bývá připraven zajímavý program. Pořádající parta, která si říká Motobigbang, se však umí nejen bavit, ale také pomáhat.
Slovácko /FOTOGALERIE/ – Třiačtyřicetiletého drogového fantoma dopadli členové toxitýmů složeného z kriminalistů z Uherskohradišťska a Hodonínska. V kapse měl více než šedesát tisíc korun. Podle odhadů vyráběl kolem čtvrt kilogramu pervitinu měsíčně, který pak dále prodával.
Olšany u Prostějova – Srážku dvou aut u Olšan u Prostějova vyšetřují prostějovští policisté. Třicátého září se u obce na rychlostní silnici R 46 střetlo osobní a nákladní auto.
Příbram – Od května do začátku září „řádil" v Příbrami 26letý zloděj. Na svém „kontě" má 15 akcí a škodu za čtvrt milionu korun. Chodil krást především do chodeb obytných domů, do kočárkáren, ale i do rodinných domů.