Jeden vybílil auto, druhý vykradl sklep
Prostějovsko - Krimi kousky z regionu. podívejte se, co se událo v minulých dnech.
Prostějovsko - Krimi kousky z regionu. podívejte se, co se událo v minulých dnech.
Náchod - K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu byli v neděli po půl desáté ráno přivoláni profesionální hasiči Náchoda.
Stříbro – Dvakrát zasahovali v pondělí hasiči ve Stříbře na hlavní silnici – poprvé přímo v serpentinách, podruhé na kruhové křižovatce.
Domažlice – Tři zavřené železniční přejezdy, objízdné trasy, dva týdny nejezdící vlaky na dvou tratích. To jsou opatření, která vznikla kvůli renovaci železničního svršku, který v Domažlicích opravuje Správa železniční dopravní cesty.
Vysoké Mýto – Město se vrátilo do „starých dobrých časů", kdy se po silnicích proháněla auta s karosériemi Sodomka, na pořádek dohlíželo četnictvo, gentlemani nosili klobouky a dámy tlačíc nízko posazený proutěný kočárek svou alabastrovou pleť chránily slunečníkem.
Liberec - V Zeleném Údolí má vzniknout nová fabrika.
Boskovice - Ukázka výcviku policejních psů, záchrana ohroženého člověka z bouřícího davu nebo vyproštění zraněného z havarovaného auta. Bohatý doprovodný program a občerstvení. Na to všechno láká akce s názvem Den s policií, která se uskuteční zítra v parku u Zámeckého skleníku v Boskovicích. Začíná o půl deváté ráno a je určená především pro děti.
Přerov – První červnový týden se v Přerově konala celorepubliková dopravně bezpečnostní akce „Y".
Turnovsko - U obce Tatobity nezávisle na sobě havarovala dvě auta. Havárie způsobilanafta na silnici.
Brno - Chceme předejít dalším nebezpečným pádům starých stromů, zní z bystrcké radnice i od místních. Lidé od vedení městské části požadují lepší kontroly stromů. Na konci května tam totiž silná bouřka vyvrátila vzrostlou vrbu, která spadla na šest aut. O nehodě už Brněnský deník Rovnost dříve informoval.
V Česku stále jezdí kolem 100 000 vozidel, která sice mají platnou technickou kontrolu, ale nemají dokončený převod. V polovině roku budou vyřazena z registru a jejich další provoz bude nezákonný. Uvedl to dnes ministr dopravy Dan Ťok.
Velká Bíteš - Velká Bíteš - Dálnice D1 byla v úterý na 153. kilometru ve směru na Brno téměř celý den uzavřena. Po nehodě se tam převrhla cisterna, převážející glycerin. V místě se vytvořila až sedmnáctikilometrová kolona.
Brno /FOTOGALERIE/ – Vypil příliš mnoho alkoholu, nezvládl řízení a skončil v obchodní výloze mezi regály s jídlem. Brněnští strážníci v pondělí v brzkých ranních hodinách dopadli řidiče, který v ulici Mozolky nezvládl řízení. „Naboural do prodejny potravin. Při nárazu do domu prorazil zeď, čímž poničil dokonce i regály a potraviny umístěné uvnitř obchodu," popsal celou událost mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
Severní Čechy - Předběžné statistiky nehodovosti na severu Čech od ledna do konce května představují optimistické čtení.
Františkovy Lázně - Místo sobotní pohodové jízdy po lázeňském městě na to muž v centru Františkových Lázní šlápl.
Praha - Neudělal jsem to naschvál. To v úterý prohlásil před trestním senátem Krajského soudu v Praze 24letý Josef Novák z Brandýsa nad Labem, který loni usmrtil policistku, když se snažil ujet jiné policejní hlídce. Trvá ale na tom, že nechtěl nikomu ublížit. „Chtěl jsem ujet, ale ne za cenu, abych někoho zabil," prohlásil vazebně stíhaný obžalovaný. S dodatkem, že jde o tragédii, s níž se nevyrovná do konce života.
Hradčany /FOTOGALERIE/ - Více než 80 hasičů a těžká technika bojovali od pátečního odpoledne s požárem stohu v Hradčanech na Nymbursku. „Projel jsem střechu termokamerou a vypadá to dobře. Jen na jednom místě balíky ještě doutnají. Pošlu tam kluky, aby to proudem zajistili," řekl jeden z hasičů veliteli zásahu Jiřímu Zimovi v pondělí krátce před polednem.
Náchod - K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu došlo v pátek 5. června po patnácté hodině v ulici Pražská v Náchodě. K nehodě byli přivoláni profesionální hasiči z Náchoda.
Londýn – Britský herec a automobilový fanatik Rowan Atkinson prodal za osm milionů liber (téměř 300 milionů korun) svůj supersportovní vůz McLaren F1. Představitel Mr. Beana ho přitom v roce 1997 koupil za „pouhých" 640.000 liber (asi 24 milionů korun) a od té doby s ním dvakrát pořádně boural, uvedl list Daily Mail.
Přerov – Částečná uzavírka Tovačovské ulice čeká od středy řidiče, projíždějící Přerovem. Potrvá až do poloviny září – dá se tedy očekávat, že doprava v této části města během letních měsíců zhoustne. Důvodem uzavírky je výstavba levobřežního a pravobřežního kanalizačního sběrače odpadních vod s napojením na Dluhonice a Kozlovice.
Milevsko - Na nová parkovací místa se mohou těšit řidiči v Milevsku. V zadním traktu mateřské školy Klubíčko v ulici Boženy Němcové vznikne zpevněná plocha na parkování, další místa budou v ulici Pod Stadionem a hotová už jsou v lokalitě Vzor. Město také chystá studii, která by se zabývala novými místy v ulici J. A. Komenského. Ta by „ukrojila" část pozemku 2. ZŠ.
Havlovice – Desítky dětí se zúčastnily sobotního dětského dne na havlovické louce, který zde uspořádaly místní hasičky za pomoci svých protějšků a kamarádů.
Beroun Kdo by neznal pohádku Otesánek! To by přece nebylo ani možné. Ale pohádka Otesánek z ničeho nic, bez příprav a ještě se slavnými osobnostmi, to je ovšem skutečnost.
Hradecko - V neděli odpoledne nedopadl dobře motorkář, který jel po silnici nedaleko Nového Města nad Cidlinou. Osmačtyřicetiletý řidič osobáku, jenž jel od nedaleké Klamoše, mu totiž podle všeho nedal přednost.
Dolní Dobrouč – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí v 17.43 hodin na silnici nedaleko Lanšperka, kde havaroval osobní automobil BMW. Řidič narazil s autem do stromu, ten se po nárazu rozpůlil. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí a dobrovolní hasiči z Dolní Dobrouče. „Hasiči vyprostili řidiče a poskytli mu první předlékařskou pomoc. Zraněný řidič byl předán do péče zdravotníkům," uvedla tisková mluvčí HZS Vendula Horáková. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby.
Hradecko - V neděli odpoledne nedopadl dobře motorkář, který jel po silnici nedaleko Nového Města nad Cidlinou. Osmačtyřicetiletý řidič osobáku, jenž jel od nedaleké Klamoše, mu totiž podle všeho nedal přednost.
Karlovarský kraj - Jak trávit nedělní večer, třeba házením cihly po autu v autobazaru.
Aukční síň RM Sotheby's láká bohaté nadšence do aut na jedinečnou aukci úžasné sbírky vozů. Uskuteční se 13. srpna v rámci dražby California's Monterey 2015 Classic Car. Nic podobného tu dosud nebylo.
Liberec - Během června skončí bezplatné parkování u otočky tramvaje v Lidových sadech.
Brno – Všichni řidiči, kteří jedou v úterý ráno po dálnici D1 směrem na Brno musejí počítat se zdržením. Kolony aut se tvoří u Rudy na Žďársku. Na dálnici na 153. kilometru havarovala cisterna s tahačem. Nákladní auto zatarasilo oba jízdní pruhy a na silnici vytekl glycerin. Nehoda se stala v úterý před šestou hodinou ráno.
Benešovsko – Obyvatele dalších tří aglomerací na Benešovsku čeká zlepšení životního prostředí. Po Vlašimi a Olbramovicích také lidé z Divišova, Benešova a Týnce nad Sázavou nebudou tolik trpět automobilovou dopravou. Auta tam při průjezdu místem už nebudou tolik hlučet. Ne proto, že by jim tamní zastupitelé, podobně jako ve švýcarském Zermattu, zcela zakázali vjezd na území města, ale proto, že vozidla mezi obytnými domy pojedou po takzvaném tichém asfaltu. K jeho pokládce musejí cestáři nejprve odfrézovat svrchní část stávající komunikace. To se už nyní děje v Divišově, kde jsou ze zmiňovaných aglomerací, v tomto směru, nejdál. Do půlky měsíce tam cestáři odfrézují vozovku v Benešovské a Šternberské ulici, tedy těch komunikacích, které využívají motoristé mířící k dálnici D 1 nebo k Benešovu. Neúměrné zvýšení hlukové zátěže Divišovské postihuje ještě více, když se na dálnici stane nehoda. Přes městys totiž vede objízdná trasa.
Jičínsko - Profesionální hasiči z Jičína byli přivoláni v pátek v 7:43 k dopravní nehodě osobního automobilu a traktoru, která se stala uprostřed vesnice Březina. Jeden řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.
Brno – Skoro sedmdesát tisíc aut denně. Přetížená osobní i hromadná doprava. A kus města rozdělený silnicí na dvě části. Tak vypadá v současnosti situace v brněnském Komárově, především Hněvkovského ulici. Ulehčit jí má plánovaná silnice Bratislavská radiála. Podle informací Brněnského deníku Rovnost nyní silničáři mění její trasu. Spolu s dálnicí D1 má sloužit jako náhrada za jižní část městského okruhu.
Vzít, či nevzít svého čtyřnohého kamaráda k moři? Pokud se rozhodnete pro první variantu, připravte se na to opravdu včas. Vy máte zabaleno za deset minut, ale víte, co všechno je potřeba zařídit svému psovi? Jaká očkování musí mít před vstupem do Itálie a stačí mu obyčejné tetování jako identifikace?
Písecko - Nejlepší práce z Písecka.
Sušice – Jen málo chybělo a v řece skončil i s autem 83letý důchodce, který havaroval v sobotu odpoledne na Sušicku.
Ústecko - Lidé v Ústeckém kraji trpí největším materiálním nedostatkem. Maso si nemůže dovolit pětina domácností. Šetřit musí i na dětech.
Lidé, kteří se přihlásili do soutěže Do práce na kole, najeli v moravskoslezské metropoli 61 743 kilometrů.
Trnovany - V pondělí kolem 15.30 hodin v obci Trnovany nezvládla německá důchodkyně po přejetí železničního přejezdu vozidlo.
Brno – Smůlu mají brněnští řidiči, kteří byli zvyklí projet ulicí Cejl, odbočit na silnici na Kolišti a pak pokračovat dále směrem na jih. Město tam totiž nechce znovu povolit odbočování vlevo ani poté, co skončí rozsáhlé výluky kvůli rekonstrukci Milady Horákové. Řidiče, kteří z Cejlu potřebují jet na jih města, navedou značky na křižovatku Koliště s Bratislavskou.
Šakvice – Kuriózní případ řeší hasiči a policisté poblíž Šakvic. Od pondělního poledne se zabývají osobním autem, které skončilo v novomlýnských nádržích. Havárie se obešla bez zranění. „Řidič zaparkoval a šel si umýt ruce, zapomněl však auto zajistit, a to sjelo do vody," uvedla mluvčí policistů na Břeclavsku Kamila Haraštová.
Loučka – Na velké oslavy se připravují v Loučce na Meziříčsku. Příští týden tu oslaví 120 let od založení své jednotky Sboru dobrovolných hasičů.
Němčice – Další nehodu s účastí motocyklisty museli na sklonku víkendu řešit policisté a záchranáři na Kroměřížsku. Došlo k ní v neděli 7. června večer v Němčicích a zasahovali u ní profesionální hasiči z Holešova.
Hranice – „Hoří!" znělo chodbami. Kouř, křik, volání o pomoc, strach. Děti a učitelé vyrazili ven ze zakouřených prostor. Hasiči museli dokonce jednoho učitele evakuovat oknem po žebříku.
Kroměříž – Obvinění z několika trestných činů má momentálně na krku jednačtyřicetiletý muž z Kroměříže: tamní kriminalisté ho totiž viní z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Těžkým zraněním skončila pondělní srážka dvou osobních aut v Orlové. Jedno z nich skončilo převrácené na střeše.
Jindřichův Hradec – O pěší zóně na jindřichohradeckém náměstí Míru se mluví již dlouhou dobu. To, co prozatím bylo jen ve fázi plánů, se ale má od příštího měsíce proměnit ve skutečnost.
Hradčany - Více než 80 hasičů a těžká technika bojovali od pátečního odpoledne s požárem stohu v Hradčanech.
Stříbro, Těchlovice – Rovinka na frekventované silnici mezi Stříbrem a Těchlovicemi svádí k vyšším rychlostem. A tak se chodci či cyklisté, kterých se tu pohybuje nemálo, ocitají ve větším ohrožení. Jen zázrakem se tady v posledních letech nestala žádná vážnější nehoda. Strach pro chodce a cyklisty z rychle jedoucích aut ale brzy skončí, bagry už rýply do země, aby zahájily výstavbu nové cyklostezky, která obě sídla spojí.
Brno – Dojet pohodlně až do centra města a za zaparkované auto neplatit. Systém, o kterém většina Brňanů jenom sní, funguje na opraveném Zelném trhu. Ale jenom dočasně. Zadarmo tam mohou lidé parkovat pouze, dokud opravené náměstí nebude zkolaudované.