
Bedřichov je v obležení
Bedřichov - Dopravní kolaps ochromil minulý víkend horské středisko Bedřichov. V obci na tento víkend vyhlásili mimořádná opatření.
Bedřichov - Dopravní kolaps ochromil minulý víkend horské středisko Bedřichov. V obci na tento víkend vyhlásili mimořádná opatření.
Horní Planá - Lipenské jezero je sice pokryté ledem, ale kdo dostane chuť jeho pevnost vyzkoušet, ať na to rychle zapomene.
Semilsko - Letošní zima je na krádeže vozidel skoupější. Když ale nějaké zmizí, zloději sázejí na Škodu Octavii. Potvrzují to i dva případy z tohoto týdne.
Přerov – Když mají to štěstí a nečekaně se někde jedno místo uvolní, je to téměř zázrak. Ve většině případů ale řidičům, kteří chtějí zastavit v centru Přerova, rychle stoupá tlak.
Břilice – Profesionální hasiči ze stanice Třeboň vyjeli ve čtvrtek čtyři minuty po 21. hodině Břilic, kde v lokalitě Gigant byl ohlášen požár osobního automobilu.
Nové Město na Moravě - Páteční úvodní závody Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě sledovalo podle údajů pořadatelů 32.000 fanoušků.
Praha - Šoférská vášeň a touha po zážitcích ze svezení v nóbl autě se staly osudnými 52letému muži, který pro své potěšení ignoroval uložený zákaz řízení. A co víc – nerozpakoval se používat kradených registračních značek. Tak moc mu učarovalo luxusní služební vozidlo, tolik ho spalovala touha povozit se, že hodil za hlavu dodržování veškerých pravidel. Nakonec se ukázalo, že pozapomněl i na zásadu řídit se zdravým rozumem…
Trutnovsko - Seriál o komisaři a jeho věrném vlčákovi Rexovi může veřejnosti připomínat příběh psa, který se stal hrdinou.
Prostějovsko – Stojící auta, neprůjezdné silnice. Dopravu na několika místech v regionu v pátek odpoledne zkomplikoval sníh a vichr.
Náchodsko - Po nadprůměrně teplém lednu se zdá, že únor nabízí tu pravou zimní atmosféru s možnostmi užívat si zimní radovánky. Sněhové nadílky z posledních dnů mohou využít také školáci, užívající si na Náchodsku právě probíhající jarní prázdniny, ale příležitosti jsou pro všechny generace.
Nové Město na Moravě – Do dějiště závodů Světového poháru biatlonistů v Novém Městě se v pátek sjížděly tisíce fanoušků už od dopoledních hodin. Na pořádek a bezpečnost během soutěží dohlížejí policisté i díky technice v řídicím štábu, který vysočinská policie zřídila v novoměstském obvodním oddělení.
Nové Město na Moravě - Do dějiště Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě přijely v pátek tisíce fanoušků. Auta začala už před polednem zaplňovat rozlehlou louku nad nemocnicí, která slouží jako provizorní parkoviště.
Mělník, Praha – Šest koček z mělnického útulku našlo na pražské valentýnské umisťovací výstavě domov. Podle Jaroslavy Tiché z Mělnického sdružení ochránců zvířat, který místní útulek provozuje, si pět z nich odvezli noví majitelé hned z výstavy. Šestou Lucinku si rezervovali a přijedou si pro ni po návratu z hor.
Jihlava – Pachatelé nejrozsáhlejších a sériových krádeží způsobili škodu za statisíce korun.
Olomoucký kraj – Stojící auta, neprůjezdné silnice. Dopravu na několika místech v regionu v pátek odpoledne zkomplikoval sníh a vichr.
Děčín – Až šest let může pobýt za mřížemi muž, který v opilosti autem zabil seniora a další zranil. Na verdikt soudu si ale počká na svobodě, státní zástupce o uvalení vazby nepožádal.
Přerovsko/Hranicko – Stojící auta, neprůjezdné silnice. Dopravu na několika místech na Přerovsku v pátek odpoledne zkomplikoval sníh a vichr.
Přerovsko - Krimi kousky z regionu. Podívejte se.
Ústí nad Labem - Generální manažer basketbalistů Slunety se pustil do rozhodčích a pak musel pryč z lavičky. „Lidem se to muselo líbit," smál se po svém extempore Tomáš Hrubý.
Studená – Již po 49. zítra odstartuje běžecký závod Studenská patnáctka, který je zařazen do seriálu Lyžařský běžec Vysočiny a jehož pořadatelem je obec Studená.
Ústecký kraj - Deset kilogramů marihuany ukryté v honosně vypadajícím Mercedesu odhalila v minulých dnech hlídka ústeckých celníků při silniční kontrole na dálnici D8.
Ústecký kraj - Deset kilogramů marihuany ukryté v honosně vypadajícím Mercedesu odhalila v minulých dnech hlídka ústeckých celníků při silniční kontrole na dálnici D8.
Chrudim - Projet Chrudimí na zeleně svítící semafory není jednoduché, stěžují si někteří řidiči.
Nymbursko - Drama s velmi akční zápletkou se odehrálo v noci na pátek mezi Kostomlaty a Lysou nad Labem na Nymbursku. Jejím vyvrcholením byla srážka nákladního vlaku s osobním autem, které uvízlo v kolejišti mimo železniční přejezd.
Trmice - Ústecký krajský úřad vydal souhlasné stanovisko k záměru obnovit provoz v průmyslovém lihovaru v Trmicích.
Lysá nad Labem - Posádka stihla z auta vyskočit, střet lokomotivy s Oplem Corsa se obešel bez zranění.
Český Dub – Třiačtyřicetiletého muže, který v noci z neděle na pondělí střílel z plynové pistole na náměstí v Českém Dubu na Liberecku a v obličeji poranil devatenáctiletého mladíka jež se ho pokusil zadržet, obvinil policejní vyšetřovatel nejen ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilného charakteru, ale také z trestného činu výtržnictví a za majetkovou trestnou činnost.
Děčín – Policie obvinila pětadvacetiletého muže, který opilý smetl autobusovou zastávku, z několika trestných činů.
Slovácko – Překročení rychlosti, telefonování za jízdy či zastavení a stání tam, kde se to nesmí. To jsou nejčastější přestupky, se kterými se potýkali policisté na Uherskohradišťsku. Ovšem ne všichni viníci chtěli o svém protiprávním jednání s policisty diskutovat.
Český Dub – Třiačtyřicetiletého muže, který v noci z neděle na pondělí střílel z plynové pistole na náměstí v Českém Dubu na Liberecku a v obličeji poranil devatenáctiletého mladíka jež se ho pokusil zadržet, obvinil policejní vyšetřovatel nejen ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilného charakteru, ale také z trestného činu výtržnictví a za majetkovou trestnou činnost.
Sezimovo Ústí - Do druhého ročníku ankety Miss Sezimovo Ústí se přihlásilo 30 dívek, které již 20. února čeká první rozstřel. Do závěrečného finále půjde jen 10 z nich.
Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly u nehody na okraji Příbora.
Hradec Králové - V podzemních garážích na hradecké třídě Edvarda Beneše seděla mladá dívka. Byla schoulená na nákladové rampě a hlavu si opírala o zeď. Na dotaz kolemjdoucích lidí vůbec nereagovala.
Praha - Žhářský útok, k němuž došlo v Točné na jižním okraji metropole v ulici příznačně pojmenované (alespoň v souvislosti s tímto případem) Ke Spálence, šetří od noci na pátek pražští policisté. Tečem pachatele, který k založení ohně použil zápalnou láhev, se před půlnocí stal osobní vůz značky Audi zaparkovaný před domem.
Jihlava – Nový parkovací systém u jihlavské nemocnice lidé poničili už několikrát.
Svitavy – Ve středu řešili strážníci městské policie různé záležitosti.
Ústecký kraj - Lyžařský areál Zadní Telnice se připravuje na jarní prázdniny. Další alternativou pro lyžaře na Ústecku je Malečov.
Strážný /FOTOGALERIE, VIDEO, AUDIO/ - Objekt muselo urychleně opustit přes sto lidí, nikdo nebyl zraněn. Příčinu vyšetřují kriminalisté.
Zašová – Vydat se na cestu do vesnice či města k lékaři, do úřadu a podobně teď pro seniory v Zašové a Veselé není žádný problém. Vedení vesnice totiž pro ně zavedla službu označovanou jako seniortaxi.
Prostějovsko - Krimi kousky z regionu. Podívejte se.
Východní Čechy - První měsíc roku si na východočeských silnicích vyžádal pět obětí na životech, tři v Pardubickém a dvě v hradeckém kraji.
Olomouc, Věrovany – O automobil značky Škoda Fabia v noci ze středy na čtvrtek přišel motorista, který auto v nočních hodinách zaparkoval před domem ve Věrovanech na Olomoucku.
Znojmo – Před osmou ranní se na Přímětické ulici ve Znojmě srazilo osobní auto s projíždějící sanitkou. Kolize sanitního vozu a osobního auta se obešla bez vážnějších následků.
Ideální podmínky čekají o nadcházejícím víkendu na lyžaře v Beskydech. Sněhu je dostatek, počasí má vyjít. Provozovatelé vleků proto očekávají vysokou návštěvnost.
Praha – Průmyslová výroba v roce 2014 meziročně stoupla o 4,9 procenta. Pomohla tomu hlavně výroba automobilů, kovovýroba a výroba elektrických zařízení. V samotném loňském prosinci průmysl, který se významně podílí na růstu české ekonomiky, vzrostl meziročně o 7,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.
Teplicko - Ideální lyžařské podmínky hlásí na víkend skiareál Bouřňák v Krušných horách na Teplicku. Zalyžovat si tam můžete i večer a to pod umělým osvětlením. „Noční lyžování máme v pátek od 18.00 do 21.00 hodin na sjezdovkách Slalomák a Údolíčko," řekl předseda správní rady SC Bouřňák o.p.s. Petr Benda a dodal: „Vedení Sport Centra rozhodlo, z důvodu vynikajících sněhových podmínek, že o víkendech se posouvá začátek provozní doby na 8:30 hod (pokladny budou otevřeny od 8:10 hod) . Ukončení je v 16:00 hod. Mikeska bude v provozu (o víkendech) nepřetržitě od 9:00 do 16:00 hod.Máme dostatek přírodního sněhu. Všechny sjezdové tratě jsou otevřeny a upraveny."
České Budějovice – Žádné stovky milionů korun na přestavbu kasáren a žádných deset milionů korun na projekt přestavby. Nová českobudějovická rada města odložila k ledu plán minulého vedení radnice na proměnu kasáren Jana Žižky z Trocnova, která se nacházejí nedaleko autobusového nádraží. Do areálu se totiž mělo nastěhovat několik odborů magistrátu z různých budov, aby byly soustředěny na jedno dobře dostupné místo. Místo úředníků chce ale nyní město poslat do kasáren auta.
Kunčina - Ležící muž nepřežil střet s vozidlem. Řidič ho nestačil v nočních hodinách zaregistrovat.
Kunčina - Ležící muž nepřežil střet s vozidlem. Řidič ho nestačil v nočních hodinách zaregistrovat.
Hranice – Lidé, kteří v těchto dnech marně hledají práci v Hranicích, se mohou radovat. Korejská firma Shin Heung Cz (SHC) zaměstná v průběhu tohoto roku několik desítek lidí. Provozovat začne v květnu v areálu CTParku (bývalý Phillips).