Horská služba varuje neopatrné lyžaře
České Budějovice - Balíte na hory? Nezapomínejte na rady Horské služby.
České Budějovice - Balíte na hory? Nezapomínejte na rady Horské služby.
Plzeň - Kamery skryté na stromech v oblastech předpokládaných černých skládek, kurz sebeobrany pro ženy nebo zážitkový pobyt pro neorganizovanou mládež chce pořídit město z možné dotace ministerstva vnitra. Ta by mohla teoreticky dosáhnout až 1,5 milionu korun, reálná je ale spíš nižší částka.
Hustopeče – Dvakrát tolik peněz poputuje do městské pokladny v Hustopečích z pronájmu sloupů veřejného osvětlení, na kterých jsou navigační cedule k obchodům a soukromým společnostem.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Je zima, takže diskuze, zda i ve dne mají vozidla svítit, začne až s jarem. Bude důležitá jenom pro ty, kteří mají o bezpečnosti na našich silnicích zkreslené představy. Svícení i ve dne je pro nás doslova životně důležité, tvrdí Jiří Seidlic, ústecký dopravní psycholog.
Plzeň /MAPA/ – Diskuze, zda výherní automaty v Plzni nechat, či je úplně zakázat, už mají jednotlivé obvody za sebou. Jak ale rozhodnou zastupitelé města, kteří budou mít konečné slovo, ukáže až dubnové či květnové jednání.
Havlíčkův Brod – Celkem třináct stabilních kamerových bodů a jedna kamera přenosná. To je monitorovací kamerový systém města Havlíčkův Brod.
Rio de Janeiro /FOTOGALERIE/ - Světově proslulý karneval v brazilském městě Rio de Janeiro každoročně láká davy turistů. Letošní rok nebude výjimkou, na extravagantní slavnost podle organizátorů přijede zhruba 850 tisíc lidí.
Kolín - Jako v akčním filmu to vypadalo v neděli večer na kolínském nádraží. Fanoušci celku z ostravských Bazalů se přes Kolín vraceli po svém excesu v Mladé Boleslavi, kde zbili pořadatele.
Nový Jičín - V Novém Jičíně byli vyhlášeni nejlepší policisté za loňský rok. Ten byl pro strážce zákona opět o něco náročnější, navíc jejich počet neustále klesá.
Nový Jičín - V Novém Jičíně byli ve čtvrtek vyhlášeni nejlepší policisté za loňský rok. Ten byl pro strážce zákona opět o něco náročnější, navíc jejich počet neustále klesá.
Peking - Nejméně 16 lidí zahynulo v sobotu v Číně při dvou nehodách autobusů.
Příbram – Profesionální hasiči zasahují poměrně často u požárů rodinných domů a také při vznícení sazí v komínech. „Výjezdů kvůli vznícení sazí v komínech je skutečně hodně. Jednou, i dvakrát v každém týdnu máme v topné sezoně podobný výjezd. Na začátku topné sezony je to ještě horší,“ řekl Deníku Pavel Šušola z hasičského záchranného sboru v Příbrami. Při požáru sazí jsou velmi vysoké teploty a ty mohou poškodit komínové těleso nebo způsobit požár domu.
Berounsko – Mrazy sice polevily, ale topná sezona ještě nekončí. Ti, kdo hodili za hlavu povinné kontroly komínů, by si je měli v rámci vlastní bezpečnosti zajistit.
Plzeň – Kamery skryté na stromech v oblastech předpokládaných černých skládek, kurz sebeobrany pro ženy nebo zážitkový pobyt pro neorganizovanou mládež chce pořídit město z možné dotace ministerstva vnitra. Ta by mohla teoreticky dosáhnout až 1,5 milionu korun, reálná je ale spíš nižší částka.
Obořiště – Chodníky, které obecní úřad v Obořišti nechal vystavět z obecního rozpočtu, mají zvýšit především bezpečnost v obci.
Rokycany - Plzeňský podnikatel projevil zájem o objekt na okraji Rokycan. Zatím je určený k demolici.
Rokycansko – Častým problémem kamionů bývá jejich návěs. V zimním období se na něm tvoří vrstva sněhu nebo ledu.
Brno-Bystrc /FOTOGALERIE/ - Necelých čtrnáct dní funguje v Bystrci nová mateřská škola Kamechy. Jsou v ní nebezpečné nosníky, které pobouřily rodiče.
Ústí nad Labem - Když jsem byl osloven na focení, tak jsem se lekl. Syn byl zvídavý a líbilo se mu to.
Pelhřimovsko – Bum. A sněhový převis je na zemi. Přistál jen pár metrů před procházející důchodkyní ve Školní ulici v Pelhřimově.
Havlíčkův Brod – Derby klubů z Vysočiny patří v první hokejové lize takřka vždy mezi ty nejvyhrocenější zápasy.
Chrudim - Je nutné oddalovat důchodový věk natolik, že pracovníci nebudou schopni po zdravotní stránce splňovat pracovní požadavky, bude se zvyšovat riziko pracovních úrazů a dojde ke snížení bezpečnosti práce na pracovištích?
Mariánské Lázně - Zvýšit prevenci na ulicích a pocit větší bezpečnosti pro občany chce Městská policie Mariánské Lázně. Z tohoto důvodu plánují strážníci společné hlídky městských a státních policistů
Bystrc /FOTOGALERIE/ -Necelých čtrnáct dní funguje v Bystrci nová mateřská škola Kamechy. Jsou v ní nebezpečné nosníky, které pobouřily rodiče.
Rychnov nad Kněžnou - „Bezpečně ve škole i mimo školu“ a „U nás ve střední Evropě“ je název projektového dne.
Berounsko – Profesionální hasiči zasahovali během letošního roku už u několika požárů rodinných domů a desítek výbuchů sazí.
Okrouhlá Radouň – Motokrosový areál v Okrouhlé Radouni se stal hlavním centrem „Zimní radouňské Hobby rallye 2012“, kterou uspořádal Radouň Motorsport Team.
Liberec, Afghánistán - Liberečtí chemici se zúčastnili mise na ropná naleziště v severní části Afghánistánu.
Králův Dvůr – Sprostým nadávkám a urážkám s rasistickým podtextem musí už delší dobu čelit sociální pracovnice Městského úřadu v Králově Dvoře.
Smržovka - Do konce týdne má vzniknout pracovní skupina, jež má řešit parkování před školkou.
Opava - Úmysl dobrý. Výsledek mizerný. Je to už takřka šest let, kdy se Magistrát města Opavy rozhodl zrušit na křižovatkách v tzv. ruské čtvrti dopravní značky oznamující přednost v jízdě. Od té doby zde prý dochází minimálně téměř k jedné nehodě měsíčně.
Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/ - Zloději stále častěji používají ke krádežím zboží v hradeckých obchodních centrech speciálně upravené tašky, které při průchodu pokladní zónou vyřadí z provozu bezpečností kód na kradeném zboží, a tím i výstražnou signalizaci.
Jihočeský kraj – Pyrotechnici loni uskutečnili 90 výjezdů. Nejvíc se zapotili při likvidaci munice v Holýšově.
Mladá Boleslav – Zdejší řidiči už se brzo dočkají, tento týden by měl být definitivně znám termín, kdy bude možné využívat plnou kapacitu parkovacího domu, tedy všech 77 míst.
Krouna - Dlouhotrvající mrazy se nehezky podepsaly na padesátiletých stromech. Rány strašily celou Krounu.
Opava - Sochař a výtvarník Oldřich Morys kontra ředitelka Opavské kulturní organizace (OKO) Daniela Pekárková. To jsou dvě strany ve sporu, který se svým charakterem mění v zákopovou válku.
Profesionální hasiči zasahovali během letošního roku už u několika požárů rodinných domů a desítek výbuchů sazí.
Králův Dvůr – Sprostým nadávkám a urážkám s rasistickým podtextem musí už delší dobu čelit sociální pracovnice Městského úřadu v Králově Dvoře.
Pardubice – Ve dvou mateřských a třech základních školách v Pardubicích se prokázala přítomnost azbestu ve stavebních materiálech. Vyplynulo to z kontroly, kterou na začátku tohoto roku provedl pardubický magistrát.
Břeclav – Projet břeclavskými ulicemi Bratislavská či Na Zahradách po cyklostezce? Ano. Radní hodlají požádat o dotace, aby dotáhli do konce loňské práce.
Vimperk – Změnit pohled obyvatel Vimperku na Pasovskou ulici se snaží vedení města už řadu let, zatím bezúspěšně. Momentálně poslední ideu, jak zamezit problémovému chování v této lokalitě, vidí vedení radnice v možnosti zrekonstruovat dům č. p. 150 a pro jeho budoucí nájemníky stanovit jasná a přísná pravidla.
Opava - Sochař a výtvarník Oldřich Morys kontra ředitelka Opavské kulturní organizace (OKO) Daniela Pekárková. To jsou dvě strany ve sporu, který se svým charakterem mění v zákopovou válku. Nejdříve se problém tutlal v kuloárech a mělo se za to, že je ukončen, v pondělí však prosákl na veřejnost.
Blanensko -O chytání ryb pod ledem je zájem. Míst, kde je tento způsob rybaření povolen, je však na Blanensku málo.
Jihočeský kraj - I téměř 70 let od ukončení druhé světové války ohrožují bezpečnost Jihočechů stovky tun nevybuchlých leteckých pum, granátů, min a další munice.
Volduchy - K pracovní úrazu směřovaly o víkendu všechny jednotky integrovaného záchranného systému.
Břeclav – Téměř půldruhého milionu korun si žádá plán na zvýšení bezpečnosti v sociálně vyloučených oblastech Břeclavi. Radní chtějí získat dotace na dva romské asistenty a bezpečností opatření domů okolo Riegerovi ulice. S návrhem musí souhlasit ještě zastupitelé.
Damašek - Damašek dnes potvrdil odhodlání potlačit vzpouru v zemi a iniciativy Ligy arabských států (LAS) označil za vměšování do vnitřních záležitostí. Syrské vládní síly podle opozice dnes opět bombardují vzbouřenecké město Homs.
Bečov - V Bečově na Mostecku oslavili výročí dvacet let od založení obecní policie.
Praha - Škoda tuzemských firem při ztrátě pracovního notebooku zaměstnance se loni zvýšila v průměru o osm procent na 235.000 korun. Zatímco cena ztraceného nebo ukradeného počítače proti předloňskému roku klesla, hodnota ztracených dat se výrazně zvýšila. Vyplývá to z průzkumu společnosti Intel mezi 212 tuzemskými podniky.
Vítkov - Měl štěstí v neštěstí. Když v pátek krátce před osmou hodinou večerní pracoval třiadvacetiletý zaměstnanec ve střihárně firmy Lanex Packaging spol. s r. o. ve vítkovské Wolkerově ulici, byl neopatrný.