
Bezpečnost silnic: Břeclav spadla až ke dnu
Břeclav – Bezpečnost na silnicích v Břeclavi se stále zhoršuje. Loni byla druhým nejrizikovějším okresním městem v České republice.
Břeclav – Bezpečnost na silnicích v Břeclavi se stále zhoršuje. Loni byla druhým nejrizikovějším okresním městem v České republice.
Strakonice – Slíbené pokračování Štafety Strakonického deníku, ve kterém měl na otázky učitele Jana Babky odpovídat muzikant Martin Štěpánek, se z technických důvodů neuskuteční. Redakce tak na sebe vzala zodpovědnost s určením dalšího aktéra pátečního seriálu těchto rozhovorů. Volba padla na dobrovolnou pracovnici humanitární organizace ADRA a zaměstnankyni bezpečností agentury Cobra Security, s. r. o Strakonice Evu Škulkovou.
Šumperk – Rozšíření parkovací plochy požadují obyvatelé domů čísel 5, 9 a 7 v Lidické ulici v Šumperku, kteří si stěžují, že odpoledne a večer nemají auto kde odstavit. Již kvůli tomu sepsali také petici, kterou podepsaly desítky lidí a odevzdali jí na šumperské radnici.
Cheb, Pomezí nad Ohří – V chebské přehradě Skalka je v současné době jen minimum vody
Vaňov, Dolní Zálezly /FOTOGALERIE/ – Tuny prachu a hluk, který budí ze spaní. Tak se žije mezi přetíženou silnicí a železnicí.
Ústecký kraj - Když špatně zapálíte oheň, hrozí vám až 25 tisícová pokuta, varují hasiči.
Mladá Boleslav - Na neděli 1. května se opět připravuje velká akce - bruslení Mladou Boleslaví.
České Budějovice - Železniční trať mezi krajským městem a Nemanicemi se modernizuje. Cestující budou mít i nové přístřešky
Rudolfov - Druhá undergroundová pouť Na Americe hostila DG 307, Umělou hmotu i harmonikáře Pepíčka Čečila.
Českobudějovicko - Letos českobudějovický magistrát zruší sedm pískovišť
Vysočina- Nejbezpečnější silnice měla z krajských měst v roce 2010 opět Jihlava, následovaly Plzeň a Olomouc. Na druhé straně žebříčku byly Liberec, Ostrava a Zlín. Vyplývá to z žebříčku ČP Indexu bezpečnosti zpracovávaného Českou pojišťovnou.
Mladá Vožice - Historie mladovožických domů.
Kutnohorsko – Přípravu na letošní pálení čarodějnic obce na Kutnohorsku nepodceňují. Osobně jsme navštívili vatry v Chotusicích, Vrdech a Nových Dvorech. O tom, že zde v sobotu zaplanou skutečně pořádné ohně, není pochyb.
Ústí nad Labem - Žebříček dopravní bezpečnosti měst ovlivňuje příliš mnoho faktorů.
Dubí – Dubí se skoro změnilo ve westernové městečko. Na jeho území je 17 chovů koní. Dvakrát radost z toho nemají někteří místní občané. Podle nich totiž zvířata znečišťují ulice, chodníky a ničí cesty v parcích, lesíkách a na loukách. Radnice chce dát vztahu: kůň – lidi – město řád.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Nová Škodovka, která rozměrově zapadá mezi modely Octavia a Fabia už se testuje před výrobou.
Mladá Boleslav – Nová Škodovka, která rozměrově zapadá mezi modely Octavia a Fabia už se testuje před výrobou.
Plzeň – Fotbalová válka mezi tábory vlajkonošů Viktorie a Slavie, která vypukla v závěru pondělního utkání a při níž létaly vzduchem pyrotechnika, sedačky, kameny a byla tak vážně ohrožena bezpečnost ostatních fanoušků, nenechala chladným vedení západočeského klubu.
Hranicko/Přerovsko – K preventivní dopravně bezpečností akci přistoupili v úterý ráno a dopoledne policisté v Hranicích a v Přerově a jeho okolí.
Hořovice – Nemocnice Hořovice byla oceněná za snižování rizik poranění a pracovních úrazů personálu
Zlínský kraj – Spolufinancování rekonstrukce silnice mezi Nedašovou Lhotou a slovenskou obcí Červený Kameň schválili zastupitelé Zlínského kraje na svém středečním zasedání.
Komentář - Po pár letech se Brno znovu chystá na „žhavý“ První máj. Několikrát se magistrát i radnice Brna-středu snažily zabránit akci Dělnické mládeže, která je propojená s kontroverzní Dělnickou stranou sociální spravedlnosti.
Ústí nad Labem – Dům dětí a mládeže čelí stížnosti maminky. Spor o pohyb s kočárkem po ústeckém Domě dětí a mládeže (DDM) vede s jeho ředitelem Janem Eichlerem Ústečanka Kateřina Součková.
Praha - Nejbezpečnější silnice měla z krajských měst v roce 2010 opět Jihlava, následovaly Plzeň a Olomouc.
Ústí nad Labem – Ústečané příští víkend neprojedou částí ulice Masarykova, další víkend Podmokelskou.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO/ – Bez udání důvodů rezignoval na funkci ředitele znojemské městské policie Petr Kolouch. Radnice na uvolněné místo vypsala výběrové řízení.
Město Albrechtice – Unikátní turistická rozhledna, která vznikne propojením dvou vyřazených telekomunikačních věží, se právě začala budovat na česko-polských hranicích nad Městem Albrechticemi.
Vimpersko – Nejmohutnější jihočeskou lípu, která se nachází na začátku nově zrekonstruované naučené stezky v Sudslavicích, čeká speciální ošetření, a to již tento pátek.
Svojšín – Ohradní zeď zámku pod kostelem obnovili ve Svojšíně.
Plzeň - Plzeňany zase obtěžují skupinky bezdomovců a žebráků. Situace je kritická hlavně na Americké třídě u Teska a u vlakového nádraží. Přitom už tady měl být klid.
Častolovice, Doudleby nad Orlicí - Z vlaku do autobusu a naopak.
Jindřichův Hradec – Proti loni vybudovaným veřejným dětským hřištím na sídlišti Vajgar vypadají ta v mateřských školách jako „chudí příbuzní“. Přitom v rozpočtu města je letos na nová hřiště částka tři miliony korun a na opravy 600 tisíc. Změní se v této souvislosti něco? – Takový závěr vyplynul z diskusního příspěvku zastupitele Vojtěcha Duby na březnovém zasedání jindřichohradeckého městského zastupitelstva.
Zlín – Je to jen špatný vtip, frustrace z Velikonoc, či se snad někdo mstí šoférům městské hromadné dopravy? Na ně totiž takřka denně na území města Zlína číhá záhadný střelec. Je dokonale vyzbrojen. Na trolejbusy však nepoužívá pistoli, ale slepičí vejce.
Praha – Nový ministr vnitra Jan Kubice v úterý odvolal prvního náměstka pro vnitřní bezpečnost Jaroslava Salivara a náměstka pro ekonomiku a provoz Jiřího France.
Mělnicko -Zásah byl kvůli těžko prostupnému lesnímu porostu velmi náročný
Cerekvice n. B. – Přeplněné mateřské školy netrápí jen města.
Horní Suchá – Uzavření mostu v Karviné, které si vyžádala celková oprava kvůli značnému poškození při poslední velké vodě, postihne zvýšeným provozem po objízdných trasách také obce v okolí. V Horní Suché však žádná zvláštní opatření provádět nemohou. Obec na ně totiž nemá peníze.
Praha, Liberec – Zatímco pro většinu lidí jsou nadcházející velikonoční svátky příjemným prodloužením víkendu, pro dopravní policisty představují naopak noční můru.
Uherské Hradiště – Jeden z nejrizikovějších zápasů dosavadní fotbalové sezony, duel mezi 1. FC Slovácko a FC Baník Ostrava skončil poklidnou remízou na hřišti i v ulicích města. I když sice nedošlo k vážnějšímu narušení bezpečnosti ani veřejného pořádku, přece jen se objevilo několik problematických okamžiků, které museli strážci zákona v ulicích řešit.
Soběslav –Vodní záchranná služba Soběslav a město Soběslav pořádaly 12. ročník veřejného vytrvalostního plaveckého závodu na 2000 metrů.
Vršovice – Personál jeslí v Jakutské ulici každoročně čelí velkým problémům s tím, jak ochránit zdraví malých svěřenců. Plody a květy myrobalánu třešňového každoročně lákají velké množství hmyzu, konkrétně včel a vos. To však není podle radnice důvod k pokácení stromů.
Most - Rekonstrukce nemocniční kuchyně v Mostě jde do finále. Do kolaudace už zbývá poslední měsíc. Poté se místo, kde se vaří pro několik stovek strávníků, bude lesknout novotou a pyšnit se nejmodernější technologií.
Damašek - Desetitisíce Syřanů se v sobotu vydaly doprovodit na poslední cestě oběti pátečních policejních zásahů proti demonstrantům v desítce syrských měst a znovu se přitom domáhají svržení režimu.
Kamenický Šenov – Že si s koloběžkou rozumějí a znají rovněž pravidla silničního provozu, ukázaly všechny děti, které ve čtvrtek přišly pod Panskou skálu na Práchni.
Kostelec, Slavonice - Drážní inspekce už čtyři roky železničáře marně upozorňuje na vážné závady na trati.
Slaný – Kdo si hraje, nezlobí. Toto úsloví vzali doslova a do písmene za své ve Slaném. Pro smysluplné trávení volného času těch nejmenších byla z peněz Regionálního operačního programu Střední Čechy a slánské radnice podpořena hned dvě hřiště.
Jižní Morava – Hlídat bezpečnost a plynulost provozu na silnicích budou o prodlouženém velikonočním víkendu hlídat policisté v celém kraji.
Krnov - Česká rocková skupina Abraxas patří bezesporu k legendám domácí hudební scény. Na narozeninovém turné se zastaví i v krnovském klubu Kofola, a to v pátek 22. dubna. Program koncertu nabídne průřez celou dosavadní tvorbou. Vstupenky jsou stále ve všech předprodejních místech.
Hradec Králové – „Stříšky budou nejspíše kvůli bezpečnosti plechové,“ uvedl Václav Hartman z magistrátu
Plzeň – Plzeňany zase obtěžují skupinky bezdomovců a žebráků. Situace je kritická hlavně na Americké třídě u Teska a u vlakového nádraží. Přitom už tady měl být klid.