
Policisté stíhají majitele sběrny
Česká Lípa – Policie obvinila majitele sběrny na Českolipsku z přečinu podílnictví. „Vykupoval kovový odpad, i když věděl, že je kradený,“ řekla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.
Česká Lípa – Policie obvinila majitele sběrny na Českolipsku z přečinu podílnictví. „Vykupoval kovový odpad, i když věděl, že je kradený,“ řekla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.
Přerov – Bezpečnost přecházení a soulad s platnou vyhláškou. To jsou hlavní důvody, proč chce přerovský magistrát ještě do konce letošního roku nasvětlit a bezbariérově upravit třináct přechodů pro chodce ve frekventovaných částech Přerova.
Dobříš – Padesát dobříšských seniorů se v pražském Divadle U hasičů zúčastnilo zábavně vzdělávací akce Vzpomínky nám zůstanou, kde se setkali hvězdami šoubyznysu.
Planá u Českých Budějovic - Víkendový Letecký den v Plané přilákal milovníky starých strojů inové techniky.
Vyškov - Vyškovské radnici došla trpělivost s parkováním a zkracováním si cesty přes Hřbitovní ulici ve Vyškově. Zároveň chtěla posílit bezpečnost před vyškovskou největší Základní školou Nádražní 5.
Bělá nad Svitavou – Kriminalisté koncem minulého týdne v rámci pátrací činnosti v souvislosti s podezřelými nákupy chemikálií předvolali k podání vysvětlení pětačtyřicetiletého muže s trvalým bydlištěm v Německu. Údajně i tady ho vyšetřovala za podobnou činnost policie a zajistila u něho nebezpečné látky.
Bělá nad Svitavou – /AKTUALIZOVÁNO/ Na konci minulého týdne objevili policisté v bývalém statku nebezpečné látky. Objekt střeží i dnes.
Děčín – Loni policisté řešili jednadvacet nehod, kde byl jedním z účastníků cyklista.
Lhenice – Částku ve výši jednoho milionu korun uvolnili na nedávném jednání lheničtí zastupitelé.
Olomouc – O čtyři roky dříve skončí kompletní proměna Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech. Odborníci radním kývli na zkrácení pětileté lhůty, která měla oddělovat první a druhou etapu obnovy. Zbylé stromořadí od restaurace Fontána k Polské ulici tak padne k zemi už za rok.
Liberecký kraj – Upravit nebezpečné úseky silnic, zamezit střetům aut se zvěří nebo odstranit nepovolené reklamy. To jsou způsoby, jak chce úřad snížit počet dopravních nehod na silnicích v Libereckém kraji.
Liberecký kraj – Upravit nebezpečné úseky silnic, zamezit střetům aut se zvěří nebo odstranit nepovolené reklamy. To jsou způsoby, jak chce úřad snížit počet dopravních nehod na silnicích v Libereckém kraji.
Novojičínsko - Policisté navrhli Ředitelství silnic a dálnic České republiky řešení jednoho z míst častých dopravních nehod. K větší bezpečnosti by podle nich mohly přispět takzvané tlumiče nárazu.
Balené salámy prodávané na tuzemském trhu často obsahují přídatné látky, takzvaná éčka, které mohou škodit zdraví.
Liberecký kraj – Upravit nebezpečné úseky silnic, zamezit střetům aut se zvěří nebo odstranit nepovolené reklamy. To jsou způsoby, jak chce úřad snížit počet dopravních nehod na silnicích v Libereckém kraji.
Štětí – Lidé, kteří chodí pěšky mezi Štětím a blízkou místní částí Hněvice, se ještě letos dočkají bezpečné stezky.
Pardubice – Postaráno bude při nedělní Velké pardubické nejen o zdraví koňů, ale i návštěvníků.
Neratovice - Nová výsadba počítá opět s javory, ale odolnějším druhem babyka, kterému nevadí ani sůl.
Most – Kandidát na primátora Karel Novotný. S nadsázkou se přirovnal ke kalifornskému guvernérovi. Chce, aby město bylo čisté, bezpečné, aby lidé měli práci a byli hrdí na místo, kde žijí. V kampani ukázal, že umí vzbudit emoce a nebojí se kontroverzních témat.
Olomouc – Nepříjemnou zkušenost si odnesl dvouletý chlapec z obchodního centra na okraji Olomouce. Při průchodu otáčivými dveřmi upadl a noha se mu v karuselu zasekla.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Tři měsíce. Tak dlouho potrvá mise v Afghánistánu, na kterou nyní odlétá stovka vojáků z přerovské vrtulníkové základny. Příslušníci čtvrtého kontingentu se v pátek na bochořském letišti rozloučili s armádními veliteli i se svými blízkými. Po jejich odletu se základna dočasně ocitne bez velitele – ten totiž odcestuje do válkou zkoušené země spolu s vojáky.
Valašsko – Druhý pokus o rekonstrukci ohňové signalizace, kterou si naši předkové předávali varování při vpádech cizích nájezdníků, chystá skupina nadšenců na Valašsku.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/– Soudní proces vedený sPetrem Štýblem zBrna pokračuje. Ten je obviněný ztoho, že před čtyřmi lety zlákal mladistvou Češku na práci barmanky vRakousku. Ve skutečnosti tam ale pracovala jako prostitutka.
Kyjov – Díky programu Nadace Partnerství Na zelenou mohou děti mluvit se zástupci obce a policie o místech, kde se při cestě do školy necítí bezpečně. Děti ze speciální ZŠ a MŠ Za Humny v Kyjově v pátek předaly zástupcům města, kraje a policie dopravní studii obsahující návrhy, jak zvýšit bezpečnost v okolí jejich školy.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Boleslavská opozice zuří. ČSSD považuje otevření Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi za předvolební mítink. ODS to rozhodně odmítá.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Už jste někdy uklízeli v kleci dvousetkilového lva indického nebo krmili tygry? Redaktorka Deníku si to na vlastní kůži vyzkoušela. Na jeden den se stala ošetřovatelkou velkých šelem v ostravské zoo.
Neratovice- Kandidátdo zastupitelstva městaNeratoviceMiroslav Ulbrich (Starostové a nezávislí)odpovídá na otázky Deníku.
Brno /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ – Přísně střežený prostor s několikačlennou ochrankou, bezpečností rámy a pátravé pohledy ostrahy do kabelek a batohů. Tak včera večer vypadalo brněnské studio České televize, odkud se vysílal předvolební speciál Otázek Václava Moravce.
Hustopeče /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Pětice hustopečských kandidátů na starostu se zamýšlela nad dopravou, bezpečností ve městě či parkováním.
Ústí nad Labem - Ptali jsme se lídrů třech politických stran, které mají šanci mít v Ústí svého primátora.
Kralupy- Kandidátkado zastupitelstva městaKralupy nad VltavouJana Homolová (nezávislý kandidát)odpovídá na otázky Deníku.
Praha - /FOTOGALERIE/ Kandidáti na pražského primátora debatovali o hlavních problémech města.
Jižní Morava - Už od listopadu bude v Černé Hoře zrušeno obvodní oddělení policie. Starosta se bojí o bezpečnost v obci.
Černá Hora - Obvodní oddělení policie v Černé Hoře jako jediné z původně sedmi navrhovaných v Jihomoravském kraji končí. A už k poslednímu listopadu.
Rakovník /FOTO/ - V další dopravní akci se tentokrát policisté Dopravního inspektorátu v Rakovníku zaměřili na cyklisty a kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu před jízdou.
Šternberk – Kvůli motoristické soutěži AZ pneu Rally Jeseníky 2010 se v pátek 8. října a v sobotu 9. října uzavře centrum města Šternberk.
Bílovec - První etapa milionového projektu se pomalu chýlí ke konci. Během čtyř měsíců vyrostla na základní škole TGM v Bílovci půdní nadstavba, kterou možná už v příštím roce zabydlí žáci.
Víno - Obora Víno pro daňky a divočáky se rozkládá na obrovské ploše kolem 440 hektarů a je celoročně pro veřejnost uzavřená. Žádný turista ale nezjistí její přesnou polohu, protože není v mapách.
Most – Střední školy z Mostecka a nejen ony se přihlásily na generálku státních maturit, která se uskuteční ve dnech 11. až 14. října. Mostecký deník zjišťoval, jak probíhají přípravy.
Holohlavy – Řidiči i obyvatelé obce, kterou se denně valí desítky tisíc aut, si oddechnou. Po dvou měsících stavebních prací, které omezovaly dopravu na průtahu, bude od soboty cesta opět volná. Místní přivítají, že tudy auta budou muset jezdit pomaleji.
Ivanovice na Hané /AKTUALIZOVÁNO/ - Město Ivanovice na Hané trápí vážné problémy. Místní politici se před komunálními volbami snaží přesvědčit voliče, že je umějí vyřešit, a právě proto si zaslouží jejich hlas.
Praha - Sdružení obrany spotřebitelů provedlo průzkum u 23 balených salámů. Výsledky jsou alarmující.
Hořovice - Ptáme se jedniček stran kandidujících v komunálních volbách 2010 v Hořovicích: 1. Proč jste se rozhodl kandidovat? 2. Co uděláte jako první věc v roli starosty? 3. Co chcete v Hořovicích po volbách změnit?
Vysoké Mýto - Úspěch zaznamenalo město v případě žádosti o dotaci na první etapu projektu na zvýšení bezpečnosti na místních komunikacích.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, DISKUSE/ - Volby do ostravského zastupitelstva se rychle blíží. Tváře kandidátů se na nás smějí z billboardů v ulicích, na lavičkách v parcích i v novinách a časopisech a voliči se rozhodují, komu dají svůj hlas. Abyste měli lepší představu o lidech, kteří chtějí v následujících letech vládnout Ostravě, pozvali jsme do redakce lídry nejsilnějších stran k on-line rozhovoru.
Kladno - Do ústí hlavně pistole v úterý krátce po poledni hleděla na smrt vyděšená pracovnice sázkové kanceláře v Kladně na Sítné. Vystrašil ji maskovaný lupič, který jí vyhrožoval, že pokud mu nevydá tržbu, bude střílet.
Plzeň - Přijede nákladní auto, pracovník firmy zkontroluje zabezpečení a pak teprve předá řediteli zapečetěnou bednu. Americký film? Ne, realita. To jen začal rozvoz otázek pro státní maturity nanečisto a podle podobného scénáře dorazil i na Gymnázium Luďka Pika v Plzni.
Kladno – Do ústí hlavně pistole v úterý krátce po poledni hleděla na smrt vyděšená pracovnice sázkové kanceláře v Kladně na Sítné. Vystrašil ji maskovaný lupič, který jí vyhrožoval, že pokud mu nevydá tržbu, bude střílet.
Louny - Strany se shodují, že péči ve městě je nutné zlepšit; každá přichází s jinými plány a vizemi.
Znojmo - Už koncem měsíce by mohli řidiči ve Znojmě využívat nový kruhový objezd.