
Chuligáni mají zákaz vstupu na stadion Teplic
Teplice - Tak přece jen na ně došlo. I když zprvu se to jevilo jako boj s větrnými mlýny.
Teplice - Tak přece jen na ně došlo. I když zprvu se to jevilo jako boj s větrnými mlýny.
Nové Město nad Metují - Máte věk 21 let? Jste bezúhonný? Máte maturitu a vstřícný přístup k občanům? Pak jste správným adeptem na strážníka městská police v Novém Městě nad Metují.
Sokolovsko - Bezpečnostní akce se přesunula i do měst a obcí na Sokolovsku. Policie zadržela dvě hledané osoby. Přistihla i řidiče, který byl za volantem opilý
Ostrava - Na vše, co se týká zajišťování bezpečnosti v Ostravě a vůbec k práci ostravské policie se mohli ptát účastníci středečního on-line rozhovoru v redakci Moravskoslezského deníku ředitele ostravské policie Tomáše Landsfelda.
Kyjov - Vůbec prvního zbrusu nového stroje se dočkala posádka Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Kyjově.
Karviná - Po několika „generálkách“ v Asii i severní Americe nadešel čas dobýt vrchol nejvyšší. Dva horolezci TJ Baník Karviná, Věslav Chrząszcz a Milan Pěgřímek, se za pár dní vydají do Himaláje, aby zdolali nejvyšší horu světa – 8848 metrů vysoký Mt. Everest.
Hradec Králové - Ze zamčených bran kolem nádvoří sídla Královéhradeckého kraje už ostraha sundávala opilou dívku.
Jičín - Milan Koláčný, pedagog na Soukromé střední škole podnikatelské – ALTMAN, s.r.o. přišel s nápadem na projekt, který by řešil dopravní výchovu žáků osmých a devátých tříd ZŠ.
Pec pod Sněžkou /AKTUALIZACE 13.15/ - Po problémech se statikou, kterým čelí polský hotel smeteorologickou stanicí na nejvyšším českém vrcholu, se Poláci vpondělí rozhodli uzavřít pro veřejnost turistické trasy. Čeští správci parku trasu po žluté zatím neuzavřou
Pec pod Sněžkou - Po problémech se statikou, kterým čelí polský hotel s meteorologickou stanicí na nejvyšším českém vrcholu, se Poláci v pondělí rozhodli uzavřít pro veřejnost turistické trasy. Čeští správci parku trasu po žluté zatím neuzavřou.
Pec pod Sněžkou /AKTUALIZACE 13.15/ - Po problémech se statikou, kterým čelí polský hotel smeteorologickou stanicí na nejvyšším českém vrcholu, se Poláci vpondělí rozhodli uzavřít pro veřejnost turistické trasy. Čeští správci parku trasu po žluté zatím neuzavřou.
Svitavy - Od ledna platí zákon, který vytváří podmínky pro reformu Policie ČR.
Pec pod Sněžkou - Tíze sněhu podlehl na nejvyšší české hoře jeden z talířů observatoře.
Vrchlabí - Policisté vsobotu dopoledne 14. března zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ke kontrole vcentru Vrchlabí na Krkonošské ulici osobní motorové vozidlo značky Seat.
Praha - Za každý padlý strom vysadíme dva nové. Takový je záměr středočeských radních, který v pondělí tlumočil novinářům náměstek hejtmana pro oblast dopravy Robin Povšík (ČSSD). Podle jeho slov se sice chystá rozsáhlejší kácení stromů podél silnic II. a III. třídy v majetku kraje, ale opominuta nezůstane ani obnova stromořadí podél silnic.
Pec pod Sněžkou - Po problémech se statikou, kterým čelí polský hotel smeteorologickou stanicí na nejvyšším českém vrcholu, se Poláci vpondělí rozhodli uzavřít pro veřejnost turistické trasy. Čeští správci parku trasu po žluté zatím neuzavřou.
Pec pod Sněžkou - Na vrcholu nejvyšší české hory zavládlo koncem týdne zděšení. VPolské boudě smeteostanicí najednou začala praskat podlaha, zdi, zkřížily se dveře na terasu. Nakonec ji museli opustit zaměstnanci, obsluhující personál ihosté.
Praha - Za každý padlý strom vysadíme dva nové. Takový je záměr středočeských radních, který v pondělí 16. března tlumočil novinářům náměstek hejtmana pro oblast dopravy Robin Povšík (ČSSD)
Znojmo - Na příjezdové cesty na Načeratický kopec nainstalovalo město závory a značky zákazu vjezdu. Opatření by měla přispět k větší ochraně vzácného území a vyšší bezpečnosti pěších návštěvníků. Na tomto místě lidé často zakládali nelegální skladky nebo ho využívali jako motokrosový a autokrosový areál.
Praha -Kraj chystá rozsáhlé kácení stromů podél silnic. A ještě masivnější výsadbu.
Praha/ Za každý padlý strom vysadíme dva nové. Takový je záměr středočeských radních, který vpondělí tlumočil novinářům náměstek hejtmana pro oblast dopravy Robin Povšík (ČSSD)
Střední Čechy - Letos má být pokáceno 902 stromů, za každý z nich kraj slibuje dva nové.
Liberec - Liberecká 31. brigáda chemické a biologické ochrany v pondělí oslavila desáté výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance.
Krnov - Tahanice o to, zda lípy na křižovatce Mikulášské a Bezručovy ulice v Krnově budou pokáceny nebo zachovány, trvají několik let. Výsledek? Odbor životního prostředí ustoupil a povolil pokácet jednu lípu. Městská rada původně chtěla odstranit všechny čtyři stromy v křižovatce.
Břeclav - Turisté se až do konce dubna nedostanou kvůli vodě v oboře Soutok dál než k zámečku Pohansko. Řadu lidí zákaz naštval.
Pec pod Sněžkou - Na vrcholu nejvyšší české hory zavládlo koncem týdne zděšení. VPolské boudě smeteostanicí najednou začala praskat podlaha, zdi, zkřížily se dveře na terasu. Nakonec ji museli opustit zaměstnanci, obsluhující personál ihosté.
Litomyšl - Kácení stromů na Zámecké ulici v Litomyšli pokračuje. Jde o přestárlé lípy. Řidiči musejí počítat s třídenní uzavírkou silnice ve směru na Českou Třebovou.
Šumperk - Tři vzrostlé topoly zmizely z ulice 17. listopadu v Šumperku, důvodem jejich odstranění byl havarijní stav.
Soběslav - Soběslavská přeložka řidičům mate hlavu.
Suchdol nad Lužnicí - Kamionovou dopravu a bezpečnost chodců v Suchdole nad Lužnicí chtějí řešit zastupitelé.
Kouřim - Další pomoc pro zdraví a bezpečnost seniorů, kteří obývají kouřimský domov důchodců nabídli městští zastupitelé.
Teplicko - Euroregion Krušnohoří, jehož členy jsou i některé obce a sdružení z Teplicka, se zapojí do několika ze 17 bilaterálních projektů na podporu přeshraniční spolupráce. Vedoucím partnerem dvanácti projektů je saská strana, pět projektů vede strana česká.
Hranice - Nový maturitní obor nabídne studentům od příštího školního roku Střední soukromá odborná škola v Hranicích. Z převážné většiny bude věnován bezpečnosti a právu a zčásti bude podobný učebnímu programu na Střední policejní škole v Holešově.
Jablonec n. N. - Bezprostředně pod základem hlavní hráze ve Mšeně vede štola, do které se mohou zájemci podívat v rámci letošních oslav Světového dne vody. Přehrada Mšeno Jablonec - sobota 21. února, 9.00 – 15.00
Hranice - Nový maturitní obor nabídne studentům od příštího školního roku Střední soukromá odborná škola v Hranicích. Z převážné většiny bude věnován bezpečnosti a právu a zčásti bude podobný učebnímu programu na Střední policejní škole v Holešově.
Soběslav - Soběslavská přeložka řidičům mate hlavu.
Pardubicko - Další preventivní bezpečnostní akci uspořádaly ve čtvrtek na území kraje cizinecká policie, Policie ČR, Centrum dopravních služeb a Generální ředitelství cel.
Hranice - S nebývalým zájmem publika se setkalo vystoupení dvou hranických kapel v Zámeckém klubu v Hranicích. Skupina Jam s předskokanem Feekus v pátek večer zcela vyprodala podzámecký parket.
Břeclav - Zdravotnická záchranná služba v Břeclavi může být spokojena. Ve čtvrtek odpoledne k nim z Brna dorazí nový špičkově zařízený sanitní vůz Mercedes Benz 318 Sprinter.
Glosa - První paprsky sluníčka vylákaly ven aktivní cyklisty, po kterých se v zimě nám řidičům tolik stýskalo!
Kamenický Šenov - Strážníci by měli hlavně hlídat chování dospívajících a opilé řidiče, kteří jezdí po městě.
Východní Čechy - Pátek třináctého byl nejen pro mnohé „smolným dnem“, ale i tradičním Dnem požární bezpečnosti. „Hasiči se snaží pověru o nešťastném pátku zlomit, poskytnout lidem informace o požárech a jiných mimořádných událostech a připomenout jim, jak se při nich mají zachovat a předcházet jim,“ uvedla při této příležitosti mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.
Bystřice nad Olší – Bystřická radnice zpracovala dva projekty, díky kterým chce zvýšit pasivní bezpečnost na komunikacích v obci.
Hulín - Že se nevyplácí pít před usednutím za volant poznal v noci z pátku na sobotu v Hulíně devatenáctiletý řidič Felicie.
Močovice - Stovky lidí přihlížely v neděli odpoledne demolici čtyřicetimetrového komína bývalé cihelny v Močovicích. Stavbu z roku 1906 poslal k zemi střelmistr Zdeněk Šobíšek. Potřeboval na to osm kilogramů trhaviny a dvacet rozbušek.
Hodonín - Zdravotnická záchranná služba v Hodoníně může být spokojena. V úterý odpoledne k nim z Brna dorazí nový špičkově zařízený sanitní vůz Mercedes Benz 318 Sprinter.
Východní Čechy - Pátek třináctého byl nejen pro mnohé „smolným dnem“, ale i tradičním Dnem požární bezpečnosti.
Východní Čechy - Pátek třináctého byl nejen pro mnohé „smolným dnem“, ale i tradičním Dnem požární bezpečnosti. „Hasiči se snaží pověru o nešťastném pátku zlomit, poskytnout lidem informace o požárech a jiných mimořádných událostech a připomenout jim, jak se při nich mají zachovat a předcházet jim,“ uvedla při této příležitosti mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.
Příbramsko - Obce prý z vlastních peněz suplují úlohu státu. Březnice totiž posiluje počty strážníků, protože chybí policisté. Vytvoření městské policie se brání z větších měst v regionu jenom Rožmitál.
Močovice - Zajímavou podívanou může zažít každý, kdo se v neděli odpoledne vypraví do Močovic. Střelmistr Zdeněk Šobíšek, známý v regionu realizací unikátního odstřelu komína staré mazutové kotelny v Kutné Hoře, zde totiž na žádost místních zastupitelů pošle k zemi jeden z cihlových komínů.