Kostomlátky - I malá obec může uskutečnit velké věci. Například Kostomlátky provedly nákladnou rekonstrukci veřejného osvětlení a spolu s ní rekonstrukci veřejného rozhlasu.
Mělnicko - Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musí pracovníci každé mateřské školy zajistit, je bezpečnost svěřených dětí. Školky na Mělnicku to nejčastěji řeší uzamčením vstupních dveří a instalováním videotelefonu.
Jižní Morava /ANKETA/ - Upozorní na nebezpečí, ale dokáže mu i předcházet. Nová mobilní aplikace V bezpečí, kterou v pondělí představil Jihomoravský kraj, cílí hlavně na rodiče s dětmi a na staré lidi. Slouží jako osobní asistent bezpečnosti.
Hostěrádky-Rešov - Staré auto hasičům z Hostěrádek–Rešova zřejmě už brzy úplně doslouží. Podle starosty vesnice Zdeňka Petráše je ve velmi špatném stavu delší dobu. Proto se rozhodli požádat kraj o dotaci na nový. A dostanou téměř půl milionu korun. „Nechtěli jsme riskovat, že někde začne hořet a staré auto se nám zasekne uprostřed cesty kvůli poruše. Takové nebezpečí hrozí už několik let," přiblížil Petráš s tím, že kromě krajské se jim podařilo dosáhnout i na další dotaci. Ta činí tři sta tisíc korun.
Žďár nad Sázavou - Za nebezpečný mají někteří obyvatelé Žďáru nový přechod pro chodce v Santiniho ulici. Podle nich nestačí, že tam, kde předtím chyběl, vznikl. V místě by uvítali třeba snížení maximální povolené rychlosti.
Motoristický sport obecně patří mezi nebezpečné aktivity. Jedním z jeho nejrizikovějších odvětví je rallye, která umí být nelítostná nejen k samotným závodníkům, ale někdy bohužel i k divákům podél trati. Na zajištění bezpečnosti by se tu proto měl klást obrovský důraz. Na Ukrajině je to však zřejmě jinak.
Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ – S hranicemi vojenského prostoru sousedíme, na procházky chodit chceme, ale povolenky se nedočkáme. Tak po celý rok reagují lidé na režim povolování vstupu do lesů vojenského újezdu Březina. Jejich nespokojenost se změnou, která platí od začátku letošního roku, si vyžádala jednání se zástupci ministerstva obrany, újezdního úřadu i starostů obcí a předsedů osadních výborů.
New York - Šéf italského kabinetu Matteo Renzi dnes řekl, že neexistuje žádný důvod, proč spojovat dohromady boj proti terorismu a politické kroky v oblasti přistěhovalectví. Podle agentury AP premiér v New Yorku před novináři prohlásil, že "dávání bezpečnosti a imigrace do vzájemné souvislosti" není v tuto chvíli opodstatněné.
Pardubice - Výstavba nového letištního terminálu v Pardubicích pokračuje bez většího zdržení. Konsorcium stavebních firem Strabag a Chládek & Tintěra vyjádřilo před časem výhrady k projektu konstrukce haly, provozovatel civilního letiště v Pardubicích a investor stavby společnost East Bohemian Airport (EBA) je však odmítl. Problém tím byl ukončen, řekl předseda představenstva EBA Pavel Svoboda.
Praha - Češi ve srovnání s průměrem Evropské unie jezdí častěji do práce městskou hromadnou dopravou, nebo chodí pěšky. Zatímco v EU jezdí MHD 19 % lidí, v Česku hromadnou dopravu využívá 28 lidí ze sta. Pěšky do zaměstnání chodí 15 % Čechů, o 1 % víc než je průměr EU. Uvedl to dnes Tým silniční bezpečnosti s odkazem na evropské statistiky Eurobarometru zaměřené na kvalitu dopravy.
Dymokursko - Dymokurský okruh je součástí Mistrovství ČR v závodech motocyklů na přírodních okruzích. Znovu obnovit v minulosti populární závod si vzal za své Road Racing Club Dvůr Králové. Díky jeho iniciativě v čele s Petrem Civínem se jel o víkendu 4. ročník.
Mostecko - Až do listopadu potrvá v okresu Most dopravně sociologický průzkum. Odborníci formou dotazníků zjistí cestovní zvyky obyvatel. Sedm set jich osloví v Mostě, tři sta v Litvínově.
Praha – Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube v polovině září skončil ze zdravotních důvodů u policie. Dál by měl působit jako poradce ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) pro oblast bezpečnosti. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do funkce by měl nastoupit od 1. ledna 2017. Laubeho zatím ve funkci nahradí Milan Černek, který dosud byl ředitelem Útvaru speciálních činností. Policejní prezidium u tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
Sudice – Průtah v Sudicích neopravovali desítky let. To se ale má v nejbližších letech změnit. Silničáři připravují kompletní rekonstrukci za nejméně padesát milionů korun. „Nechají opravit nejen povrch silnice, ale mimo jiné také kanalizaci. Součástí akce bude rekonstrukce vedení nízkého napětí v celé obci," uvedla starostka Sudic Olga Dočkalová.
Příbramsko /INFOGRAFIKA/ - Ačkoliv v řadě škol na Příbramsku mohou žáci při vyučování v některých případech využívat tablety, u mobilních telefonů to rozhodně neplatí. Školáci jej mohou používat jen omezeně.
Havlíčkův Brod – „Možná se mělo při první rekonstrukci více přemýšlet a zvolit nerezové bazény, které mají například v Přibyslavi," stěžuje si na sociální síti Facebook Hana Sladkovská.
Česká Lípa - Herny, záškoláctví, i pořádek na veřejnosti v České Lípě od nynějška hlídají ve spolupráci s městskou policií dva asistenti prevence kriminality.
Praha - Zakázku Správy Pražského hradu (SPH) na zajištění ochrany osob a majetku v rámci organizace návštěvnického provozu v objektech Pražského hradu získala ze sedmi obdržených nabídek pražská společnost FENIX INTERNATIONAL za téměř 16,2 milionu Kč bez DPH. Informace pochází z věstníku veřejných zakázek. Podle mluvčího SPH Davida Šebka zakázka ale nesouvisí s novými bezpečnostními opatřeními na Hradě.
Praha - Zakázku Správy Pražského hradu (SPH) na zajištění ochrany osob a majetku v rámci organizace návštěvnického provozu v objektech Pražského hradu získala ze sedmi obdržených nabídek pražská společnost FENIX INTERNATIONAL za téměř 16,2 milionu Kč bez DPH. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Podle mluvčího SPH Davida Šebka zakázka ale nesouvisí s novými bezpečnostními opatřeními na Hradě.
Děčín – Děčín nechá v plavecké hale vyměnit kvůli prasklinám dva tobogány. Město už v areálu opravilo střechu, zrekonstruovalo vytápění, nyní bude radnice řešit další rozvoj areálu a opravu fasády. Uvedla to mluvčí magistrátu Markéta Lakomá. Stavbou se kvůli chybějící stavební dokumentaci znovu zabývá policie.
Frýdek-Místek – Návštěvníci multifunkčního hřiště v lokalitě přehrady Olešná nemůžou využívat obří skluzavky a houpací lana. V souvislosti s vysokou návštěvností během celého roku, a zejména v době prázdnin, je nutné opravit terén na svazích a dopadové plochy.
Praha - Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov uvažuje o založení think-tanku, který by se zabýval aktuálními geopolitickými problémy. Naznačil to v poselství, které zaslal mezinárodní konferenci s názvem Společná evropská bezpečnost po studené válce, jíž se měl v Praze účastnit. Ze zdravotních důvodů nakonec nepřicestoval. Tým intelektuálů bude propojen s nadací New Policy Forum, za kterou pětaosmdesátiletý Gorbačov stojí.
Praha - Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov uvažuje o založení think-tanku, který by se zabýval aktuálními geopolitickými problémy. Naznačil to v poselství, které zaslal mezinárodní konferenci s názvem Společná evropská bezpečnost po studené válce, jíž se měl v Praze účastnit. Ze zdravotních důvodů nakonec nepřicestoval. Tým intelektuálů bude propojen s nadací New Policy Forum, za kterou pětaosmdesátiletý Gorbačov stojí.
Sokolov - Notes strážníka Pavla. To je název nového projektu, na kterém spolupracovala oddělení prevence kriminality městských policií několika měst v kraji. Nositelkou myšlenky je Kamila Hofmanová z Městské policie Karlovy Vary.
Praha – Platební karty jsou mezi Čechy stále oblíbenější. Od roku 2006 do loňského prosince vzrostl počet bezhotovostních transakcí uskutečněných prostřednictvím karet u obchodníků téměř čtyřikrát. Objem transakci stoupl 2,3krát. Dvě třetiny bezhotovostních plateb tvoří bezkontaktní platby, vyplývá ze studie České bankovní asociace.
Praha - V Praze v sobotu druhým dnem pokračuje mezinárodní konference s názvem Společná evropská bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Od dopoledních hodin budou řečníci, mezi kterými jsou významní bývalí i současní politici, mluvit jak o bezpečnosti, tak i o migraci nebo terorismu.
Otázky kolem bezpečnosti, obrany českého území, akceschopnosti naší armády, ale také policejní reorganizace dominují veřejné debatě už několik měsíců. Na významu získaly poté, co se do Evropy začaly valit vlny uprchlíků z Blízkého východu a Afriky. Migranti dokázali rozdělit Evropu i domácí politickou scénu. Bohuslav Chalupa se bezpečnostní problematice věnuje mnoho let, dříve coby profesionální voják, nyní v barvách hnutí ANO jako poslanec.
Bratislava - Na potřebě omezit nebo zastavit nelegální migraci do Evropské unie se podle německé kancléřky Angely Merkelové shodli na neformálním jednání v Bratislavě státníci 27 zemí EU. S cílem dosáhnout tohoto cíle by EU měla uzavřít dohody se třetími zeměmi, řekla Merkelová po skončení summitu na společné tiskové konferenci s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem, podle kterého musí EU zintenzivnit ochranu vnějších hranic.
Bratislava - Evropská unie musí co nejrychleji zajistit bezpečnost svých občanů, mimo jiné dosažením akceschopnosti Evropské pohraniční a pobřežní stráže. Shodli se na tom předsedové vlád zemí visegrádské skupiny v rámci dnešního summitu Evropské unie v Bratislavě. Ve společném prohlášení dále hovoří o nutnosti posílení role národních parlamentů či potřebě úzce spolupracovat s Tureckem a dalšími neunijními zeměmi při řešení migrační krize.
Praha - Mezi novinky cestovních kanceláří na zimní exotickou sezonu patří letos kubánské město Holguin a Haiti. Prodejci zájezdů očekávají růst zájmu o exotiku zhruba o desetinu. Část turistů, kteří v létě na leteckou dovolenou kvůli obavám o bezpečnost neodjeli, přesunula svoji dovolenou na podzim či zimu a zamíří do vzdálených destinací, vyplývá z ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi.
Praha/Moskva - Krajní znepokojení nad stavem světa a výzvu k účinným skutkům k jeho nápravě obsahuje videoposelství, které účastníkům pražské konference "Celková bezpečnost po studené válce. Jak řešit nové problémy? Evopská bezpečnost a Rusko" adresoval bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov. Poslední vůdce SSSR vykreslil chmurný obraz dnešního světa a zdůraznil, že při překonávání krize "je třeba začít s Evropou, samozřejmě včetně Ruska".
Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany začal personál v poledne plánovaně snižovat výkon druhého reaktorového bloku, ještě dnes přestane tento blok do sítě dodávat elektřinu. Jeho odstávka potrvá 180 dní, ukončena bude 15. března 2017, sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Celkové dodávky elektrického proudu z Dukovan se tak sníží na polovinu, protože do začátku října budou mimo provoz dva ze čtyř bloků elektrárny.
Znojmo, Moravský Krumlov – Další tři nové kamery, které budou hlídat ulice a bezpečnost na nich, přibudou do konce roku ve Znojmě. Lidé o nich mnohdy ani neví, nebo jim jejich přítomnost nevadí.
Praha - Do pražského tunelu Blanka během ročního provozu několikrát vběhla zvěř. Do tunelu se také vydaly dvě ženy s kočárkem a stalo se tu několik desítek nehod. Na chodce upozornil dozorce bezpečnostní systém například loni před Vánoci. „V prosinci do něj vešly dvě ženy s kočárkem. To je věc, nad kterou zůstává rozum stát," řekl dnes novinářům Alexandr Butovič, ředitel společnosti Satra, která pro město tunel provozuje.
Nové Sedlo - Masarykova ulice v Novém Sedle je bezpečnější. Město tu otevřelo nově vybudovaný chodník a přechod s osvětlením. Na bezpečnostním osvětlení přechodu se finančně podílela Nadace ČEZ.
Praha - V Praze začíná mezinárodní konference, na níž z videozáznamu zazní projev bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova. Pětaosmdesátiletý Gorbačov se měl akce zúčastnit, ale znemožnily mu to zdravotní problémy. O tématu evropské bezpečnosti a aktuálních hrozbách budou diskutovat na tři stovky účastníků, mezi nimiž jsou významní bývalí i současní diplomaté.
Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze dostane od hlavního města přes čtyři miliony korun na ochranu před terorismem. Rozhodli o tom ve čtvrtek zastupitelé hlavního města. Vyslyšeli tak žádost policie.
Sokolov - Nová městská vyhláška přinese hned několik změn pro majitele psů v Sokolově. Na jedné straně jim přibudou lokality, kde mohou mít svá zvířata takzvaně na volno, na straně druhé je budou muset mít na klasickém vodítku. Elektronické obojky nebudou povoleny a jejich majitelé je mohou využít mimo město.
Praha - Prevence požární bezpečnosti, ochrana zdraví i bezpečnost silničního provozu. To jsou oblasti, k nimž od pondělka do pátku nabízejí specialisté z jednotlivých složek integrovaného záchranného systému poučení na holešovickém výstavišti v Praze. V Křižíkových pavilonech B a C jsou „školicí hnízda", která vždy dopoledne přivítají děti ze třetích až pátých tříd základních škol v Praze 7 – ovšem zúčastnit se mohou i jednotlivci z řad veřejnosti, sdělila Deníku Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.