Mrazivá zima si v metropoli vyžádala první oběti
Praha - Desítky lidí musejí každý den odmítat organizace, které se zabývají pomocí lidem bez přístřeší. Denní centra tak zůstanou otevřená i přes noc.
Praha - Desítky lidí musejí každý den odmítat organizace, které se zabývají pomocí lidem bez přístřeší. Denní centra tak zůstanou otevřená i přes noc.
Krnov - Městští strážníci řeší téměř každý den extempore, za kterým stojí alkohol. Pro opilce není problém ustlat si na chodníku či provést nějakou lumpárnu a vzápětí vše zapomenout. Strážníci se podobné případy snaží řešit spíše po dobrém: domluvou.
Kladensko - Mrazivé počasí posledních dnů vyhání z doupat bezdomovce, kteří jsou i jindy zvyklí trávit noci pod širým nebem. Ti pak hledají útočiště třeba ve sklepech obytných domů, nebo se chodí ohřát do obchodních středisek, což jejich provozovatelé vidí velmi neradi, a tak řada z nich končí v rukou strážníků nebo policie. Na druhou stranu se však není čemu divit, když v Kladně nefunguje žádné zařízení, kromě soukromých, které by jim umožnilo přečkat alespoň ty nejkrušnější dny v teple pod střechou.
Zlín - Doslova v poslední chvíli zachránili v pátek 2. ledna zlínští strážníci život sedmačtyřicetiletému bezdomovci. Muž měl totiž akutní otravu krve, kterou dostal od zanícené rány na ruce. Nebýt hlídky strážníků, kteří šli bezdomovce nocující u Kaufladnu na Sokolské ulici zkontrolovat, muž by zemřel.
Zlín - Doslova vposlední chvíli zachránili vpátek 2.ledna zlínští strážníci život sedmačtyřicetiletému bezdomovci. Muž měl totiž akutní otravu krve, kterou dostal od zanícené rány na ruce. Nebýt hlídky strážníků, kteří šli bezdomovce nocující uKaufladnu na Sokolské ulici zkontrolovat, muž by zemřel.
Havlíčkův Brod - Mongolský dělník spáchal sebevraždu. Ocitl se v cizí zemi, jejíž jazyk neznal, bez práce a bez finančních prostředků. Nakonec skončil mezi bezdomovci. Dobrovolný odchod ze života se mu v dané chvíli zdál jako jediné řešení.
Havlíčkův Brod - Mongolský dělník spáchal sebevraždu. Ocitl se v cizí zemi, jejíž jazyk neznal, bez práce a bez finančních prostředků. Nakonec skončil mezi bezdomovci. Dobrovolný odchod ze života se mu v dané chvíli zdál jako jediné řešení.
Uherské Hradiště - /FOTOGALERIE/ Přítomnost bezdomovců v rozestavěném objektu někdejší organizace SSM na ulici 28. října v Uherském Hradišti měla neblahé následky. V neděli 4. ledna, v ranních hodinách, tam totiž začalo hořet.
Přerovsko - Teploty pod bodem mrazu působí v těchto dnech největší starosti lidem bez domova. Ti hledají přístřeší nejen v ubytovnách pro sociálně slabé, ale k úkrytu před mrazem využívají často i nádraží, markety a sklepy panelových domů.
Hranicko/Přerovsko - Teploty pod bodem mrazu působí v těchto dnech největší starosti lidem bez domova. Ti hledají přístřeší nejen v ubytovnách pro sociálně slabé, ale k úkrytu před mrazem využívají často i nádraží, markety a sklepy panelových domů.
České Budějovice - Rtuť v teploměrech klesá stále níž. Silné mrazy v posledních dnech trápí zejména lidi bez střechy nad hlavou. Situace ale není kritická, i když už většina azylových domů a ubytoven má plno.
Chomutovsko - Přestože teplota v posledních dnech sklouzávala i k mínus deseti stupňům, lidé bez domova nijak ubytovny nevyhledávají. Raději dávají přednost vlastní představě svobody, jak svorně tvrdí strážníci i sociální pracovníci.
Jívová -V neděli našli v Jívové na Olomoucku mrtvé tělo bezdomovce. Podobný případ policie řešila už minulý týden v Náměšti na Hané.
Příbramsko/ V neděli se v hale Aquaparku odehrály úvodní zápasy okresního přeboru Příbramska ve futsalu. Zrodily se dva kontumační výsledky a také pět dvouciferných skóre, která se dokonce dvakrát dostala přes dvacet gólů!
Havlíčkův Brod - Mongolský dělník spáchal sebevraždu. Ocitl se v cizí zemi, jejíž jazyk neznal, bez práce a bez finančních prostředků. Nakonec skončil mezi bezdomovci. Dobrovolný odchod ze života se mu v dané chvíli zdál jako jediné řešení.
Plzeň - Páteční Plzeň je vylidněná, prázdné jsou i Šumavská a Wenzigova ulice kousek od vlakového nádraží. Teplota znovu sestoupila pod bod mrazu, počasí není pro bezdomovce v posledních dnech zrovna přátelské.
Plzeň — Páteční Plzeň je vylidněná, prázdné jsou i Šumavská a Wenzigova ulice kousek od vlakového nádraží. Teplota znovu sestoupila pod bod mrazu, počasí není pro bezdomovce v posledních dnech zrovna přátelské.
Sokolov - Uvízlého bezdomovce zachraňovali přes dvě hodiny
Ostrava - Noclehárny pro bezdomovce jsou v mrazech plné, člověku v nouzi i přesto pomohou.
Příbram/ Městská ubytovna pro lidi bez přístřeší funguje v Příbrami už od roku 1994. V současnosti poskytuje nepřetržitý provoz pro zájemce o nocleh. K dispozici je dohromady deset míst, která jsou nyní plně obsazena.
Olomouc - Jeden lidský život si už asi letos vyžádaly na Olomoucku mrazy, které se koncem loňského roku nastěhovaly i na Hanou. Hned na Nový rok našli mrtvého muže v Náměšti. Teploty silně pod bodem mrazu nahnaly opět mnoho lidí bez domova do nocléharen a azylových domů. Ty olomoucké už praskají ve švech.
Litoměřicko /FOTOGALERIE/ - Je 2. ledna, venkovní teploty pod nulou. V rohu haly vlakového nádraží v Lovosicích polehává žena, choulí se k radiátoru. Osobní věci v igelitkách. Na žádost lovosických strážníků se legitimuje.
Jižní Čechy - Jeden utonulý bruslař a pět topících se lidí. To je do v pátečního odpoledne bilance prvních dvou dní letošního roku na jihu Čech.
Jindřichův Hradec - Pravděpodobně podchlazení v současném mrazivém počasí bylo příčinou úmrtí jedenapadesátiletého bezdomovce, kterého v pátek kolem poledne našel jeho "kolega" na skládce města v Denisově ulici u křižovatky před mostem přes Hamerský potok.
Mladoboleslavsko - I v čerstvém roce 2009 lidé páší přestupky a zločiny.
Východní Čechy - Nejvíce ohroženi mrazem jsou v těchto dnech bezdomovci. Pomoc nabízí azylové domy
Jižní Čechy - Během zimních měsíců zaznamenávají policisté zvýšený nárůst vloupání do chat a chalup.
Mladoboleslavsko - Policisté a strážníci se ani v závěru roku nenudí.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Teplý vývar snudlemi a knedlíčky, česnečku, fazolovou či hrachovou polévku mohou vzimním období dostat lidé bez domova na pobočce zlínské charity na Zálešné.
Pardubice - Nejvíce ohroženi mrazem jsou v těchto dnech bezdomovci. Pomoc nabízí azylové domy
Lanškroun - Rozhovor s lanškrounským římskokatolickým farářem Zbigniewem Czendlikem.
Na Znojemsku skončily tři pobočky České pošty. Znojmo zažilo nejbombastičtější vinobraní v historii. V rozbořených chatách na zahradách v místech budoucího obchvatu se zabydleli bezdomovci. Tým archeologa Čižmáře objevil v Mašovicích další pravěkou plastiku ženy. Expremiera Zemana postihla ve Znojmě ledvinová kolika. Září 2008 očima reportérů Znojemského deníku
Mostecko/ Je mrazivá předsilvestrovská noc, krátce po dvaadvacáté hodině.Ve stanovém „městečku“ za litvínovským nádražím přespává pětice bezdomovců. Někteří leží v bundách na zemi poseté krystaly ledu.
Ostrava - Zavražděného bezdomovce našli v úterý dopoledne náhodní kolemjdoucí před restaurací U čerta poblíž křižovatky ulic Martinovské a Čs. Armádního sboru v Ostravě-Porubě.
Jižní Čechy - Smutý konec vánočních svátků zažili majitelé dvou objektů, do kterých se vloupal neznámý zloděj.
Jižní Čechy - Během zimních měsíců zaznamenávají policisté zvýšený nárůst vloupání do chat a chalup.
Jižní Čechy - Smutý konec vánočních svátků zažili majitelé dvou objektů, do kterých se vloupal neznámý zloděj.
Havířov - K silně podchlazenému muži byla v pondělí ráno volána záchranná služba z Havířova. Jednalo se o šestadvacetiletého cizince, podle dostupných informací o Bělorusa.
Brno - Rtuť teploměru v Brně klesla dnes až na mínus deset stupňů Celsia. Pohotovost mají sypači, strážníci, záchranáři i azylové domy.
Hradec Králové/Pardubice - Popelnice a jejich okolí jsou nyní jejich zlatým dolem. Vyhrabávají staré věci, které lidé vyměnili po ježíškovi za nové.
Hradec Králové/Pardubice - Popelnice a jejich okolí jsou nyní jejich zlatým dolem. Vyhrabávají staré věci, které lidé vyměnili po ježíškovi za nové
Hradec Králové/Pardubice - Popelnice a jejich okolí jsou nyní jejich zlatým dolem. Vyhrabávají staré věci, které lidé vyměnili po ježíškovi za nové
Paříž - Lidé bez střechy nad hlavou se možná budou moci brzy přesunout z ulic do stanů. Nezisková organizace Děti dona Quijota jich plánuje po celé Francii postavit desítky tisíc. Jestli je policie nestrhne jako loni, se ale neví.
Sokolov - Lidé bez domova budou moci využívat moderní prostory v Sokolově.
Valašsko - Pro většinu lidí jsou Vánoce strávené v pohodě rodinného kruhu samozřejmostí. Ne tak pro bezdomovce. Zhruba čtyři desítky jich přijaly pozvání ke štědrovečernímu stolu ve vsetínském Azylovém domě Elim.
Český Těšín - Na třicet tašek plných potravin a teplého oblečení rozdali bezdomovcům o štědrovečerním ránu na českotěšínském náměstí a u zdejšího nádraží dobrovolníci z humanitární organizace ADRA.
Mělnicko/ Nová vyhláška upravuje pravidla výkupu kovového odpadu ve sběrných surovinách
Hradec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na jaře odešel po sedmi letech z věznice ve Valdicích. Na Štědrý den stál s miskou na hradeckém nádraží a žádal zaměstnance charity o polévku. V kulichu a špinavé bundě, s batohem, se zažloutlými vousy, ale vnitřně smířený s osudem.
Hradec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na jaře odešel po sedmi letech z věznice ve Valdicích. Na Štědrý den stál s miskou na hradeckém nádraží a žádal zaměstnance charity o polévku. V kulichu a špinavé bundě, s batohem, se zažloutlými vousy, ale vnitřně smířený s osudem.
Havířovc - Vánoční atmosféra zavládla na Štědrý den v Azylovém domě Armády spásy v ulici Na Spojce. K bohatě prostřenému štědrovečernímu stolu tam zasedli lidé, kteří ztratili střechu nad hlavou a teď hledají cestu k návratu do běžného života.