
Čtenáři Deníku nadělovali dárky opuštěným zvířatům
Liberec – Jako každý rok Liberecký deník zorganizoval koncem roku sbírku pro opuštěná zvířata v útulcích.
Liberec – Jako každý rok Liberecký deník zorganizoval koncem roku sbírku pro opuštěná zvířata v útulcích.
Jirkov - Skupina lidí má na kontě řadu přestupků, kterými obtěžují ostatní. Městská policie jim nyní chce pořádně narušit jejich "klídek".
Jižní Morava – Tisíce lidí bez domova se začátkem zimy řeší, jak a kde přečkat chladné noci. Často hledají úkryt ve vchodech bytových domů nebo opuštěných budovách. Velké mrazy ale zatím kraj nezasáhly a mnoho z nich tak i nadále nocuje venku. „Zima zatím není tuhá, stížnosti na bezdomovce, kteří se snaží ohřát v soukromých objektech, řešíme jen ojediněle,” uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
České Budějovice – Ceny za svoz a ukládání odpadu zůstaly ve městech regionu na loňské hodnotě. Jen Borovanští to mají zdarma.
Jihlava – V provizorní jihlavské noclehárně v Žižkově ulici 109 přespalo přes nedávné vánoční svátky a Silvestra denně až dvacet bezdomovců. Budova se pro lidi bez domova opět otevřela od prosince. Nocleh by tam měli najít až do začátku letošního dubna.
Hurikán Maria jim vloni zničil domovy. Z obyvatel karibského ostrova se tak rázem stali squatteři, kteří rozmožili beztak alarmující počet bezdomovců na tomto území. Portorické úřady teď požadují od vlády USA federální pomoc.
Domažlice – Během oslav konce roku řešili domažličtí strážníci především drobné výtržnosti či narušování veřejného pořádku způsobené zvýšenou konzumací alkoholu.
Pardubice /FOTO + VIDEO/ - Silvestrovská noční služba se záchranáři v Pardubicích. Podívejte se, čím vším si musí projít první den nového roku.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Silvestrovská noční služba se záchranáři v Pardubicích očima redaktora Deníku. Podívejte se, čím vším si musí projít první den nového roku.
Chrudim – Den před svátkem Silvestra se bezdomovci usídlili v nemocnici. Dopoledne jeden z nich žebráním obtěžoval pacienty, a tak ho strážníci z areálu vykázali.
Jihočeský kraj - Dopravní nehody, hašení požárů či odstraňování škod při kalamitách. To je denní chleba hasičů. Ti ale občas řeší nejen dramatické či dokonce tragické situace.
Hradec Králové - Kulturní památka opředená legendami je na prodej. Stávající vlastník Červeného Dvoru Petr Krejčíř přitom chtěl hradeckou památku otevřít veřejnosti.
Příbram – Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a dobročinností. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo i letos uspořádat charitativní vánoční akci, jejíž výtěžek bude určený na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova. O stříbrném víkendu se na adventních trzích na náměstí 17. listopadu opět uskutečnila akce „Dobrá polévka pro dobrou věc“. S její pomocí se podařilo vybrat 3 300 korun.
Most - Daruj a zahřej. Tak se jmenovala dobročinná sbírka, která pomůže lidem bez domova přečkat zimu na ulici.
Mladá Boleslav – Shon s dárky a nákupy ve většině rodin ustal. Konečně. Město ztichlo. Ne všude a pro každého. A někde se Vánoce vůbec neřešily, natož pak Štědrý den. „V devět hodin ráno byl v Neratovicích zadržen uprchlý vězeň, který je již zpátky ve věznici Jiřice,“ řekla čtyřiadvacátého prosince dopoledne policejní mluvčí Lucie Nováková, která na konci minulého týdne oznámila jeho útěk.
Chrudim - I lidé bez domova měli v Chrudimi možnost sejít se u společné štědrovečerní večeře. Stačila k tomu jen jejich dobrá vůle, nikdo je k účasti nenutil.
Plzeň - Ani na Štědrý den nezapomíná charita na bezdomovce a opuštěné.
Před dvěma lety se v Prostějově poprvé rozjel projekt pomoci bezdomovcům.
Karla (51), Jiří (66) a Zdeněk (50) oslaví vánoční svátky spolu se třemi kocoury Čertem, Mikešem-Mikulášem a Frederickem v lese, kde bydlí.
Pasov – Thomas Zauner (50) ze Simbachu se jako první z Dolního Bavorska připojil v srpnu k Bratrstvu Barber Angels, holičských andělů, jejichž název asociuje motorkářské Hells Angels, pekelné anděle. Také místo bílých plášťů nosí černé „rokerské“ vesty.
Jirkov - Strážníci zarazili znečišťování Mostecké ulice a poslali muže bez domova do ubytovny.
Plzeň - Plzeňští policisté žádají veřejnost o spolupráci.
Kolínsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.
Polorozpadlé domy v ulici Generála Svobody rychlým tempem mizejí, nákladní vozy v těchto dnech už odvážejí tuny suti. Nový vlastník zanedbaných objektů je nechává zdemolovat.
Vánoční sentiment a kruté mrazy vedou k soucitu s bezdomovci. Pomoc ale raději přenechte profesionálům. Ať nedopadnete, jako krnovská rodina.
Nový Bor – Někteří proti nim podepisují petici, jiní jim perou oblečení a kupují jídlo. V Novém Boru se obyvatelé k lidem bez domova staví různě.
Příbram – V sobotu se na Farmářských trzích podávala „Dobrá polévka pro dobrou věc“. Její koupí veřejnost přispěla na pomoc pro lidi bez přístřeší, kterých je v Příbrami kolem pěti desítek, ale jejich počet v zimním období stoupá.
České Budějovice - V neděli 17. prosince v půl deváté ráno vyjížděla hlídka městské policie na Lidickou třídu na oznámení ke kontejneru na elektroodpad, v němž přebýval muž.
Zhruba 3 miliony korun bude stát kompletní rekonstrukce vilky, ve které město Havířov provozuje denní centrum poskytující služby bezdomovcům.
Litoměřice – Bezdomovcům v Litoměřicích jsou k dispozici ubytovny. K jejich využití je ale nikdo nutit nemůže.
„Projeli jsme hodně měst, ale tohle jsme zatím zažili jen ve Zlíně,“ kroutí nevěřícně hlavou Vladimír Herberk, manažer ostravské kapely Šajtar.
Projekt Daruj kabát se vrátí do Dejvic i letos. Blanka Fröhlichová, která s myšlenkou darování teplého oblečení přišla, má přislíbenou podporu od radnice Prahy 6. Na „Šesťák“ i další místa už městská část namontovala tři plastové skříně.
Brno /FOTOGALERIE/ – Chvíle napětí zažili zaměstnanci i zákazníci brněnské pobočky Raiffeisenbank v Masarykově ulici. V odpoledních hodinách se tam podle svědka muž dožadoval peněz. Hrozil údajně bombou.
Plzeň – Ve čtvrtek před polednem byla nalezena mrtvola muže. Tělo bylo spatřeno v řece Radbuze nedaleko Presslovy ulice.
Cheb - V poslední fázi je bourání starých plechových garáží na Švédském vrchu. Město se pro jejich zbourání rozhodlo zejména proto, že se tu zdržovali bezdomovci a lidé se tu báli večer procházet.
Karvinsko – Na ulici přibývá mladších lidí, které tam přivádějí nejčastěji problémy s tvrdými drogami. Naopak, roste počet starších a „zasloužilých“ bezdomovců, kteří se rozhodli řešit svou situaci, inspirací jim jsou často i zdravotní problémy. První týdny mrazů v této komunitě zatím vážnější problémy nepřinesly.
Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz už zahájil správní řízení o odstranění bufetu u mostu Miloše Sýkory. Hygiena v něm kromě běžného porušování hygienických předpisů ale nic neobvyklého nespatřuje.
Boleslavsko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Boleslavska.
Kladno – Zima je pro většinu lidí bez domova velmi kritickým obdobím. S první sněhovou nadílkou začíná bezdomovcům doslova hra o život, a tak tito lidé začnou houfně vyhledávat opuštěné budovy a hlavně parovody, v blízkosti kterých se jejich šance na přežití značně zvyšuje.
Klatovy – Městské strážníky z Klatov nyní každý den zaměstnávají bezdomovci, s nimiž jsou problémy zejména u obchodních domů.
Jirkov – Strážníci z Jirkova vyjeli během jednoho dne hned ke dvěma bezdomovcům, kteří si ustlali na ulici.
Jindřichův Hradec - Město za zajištění chátrající památky zaplatilo 3,2 milionu korun. Příští rok u pivovaru postaví plot.
Rakovnicko - Zvlášť s klesající venkovní teplotou a blížícími se vánočními svátky se každoročně myslí na ty, kteří svůj domov z jakéhokoli důvodu nemají. Na lidi i zvířata bez domova. A zatímco opuštěným zvířatům se dostane péče a přístřeší v útulcích, s bezdomovci je situace složitější. Mnohé z nich totiž ani hrozba umrznutí nepřinutí ulici opustit.
Příbram – Přicházející zima, sníh, mráz a blížící se Vánoce rozsvěcují radostná světýlka nejen v očích dětí, ale i dospělých. Jak jsou na tom ovšem lidé bez domova, kterým zimní období velmi komplikuje život a může pro některé být i fatální, je jiná otázka. Hrozí jim podchlazení, vážné onemocnění a v extrémním případě i umrznutí.
Městská část Praha 11 nabízí lidem bez přístřeší mobilní terénní služby z programu Armády spásy. Díky tomu mohou bezdomovci dostat zdarma základní materiální pomoc (čaj, polévku, oděv, obvazy) a také základní zdravotní pomoc nebo konzultaci.
Beroun - První mrazivé dny letošní zimy provázené silným studeným větrem potrápily hlavně lidi bez přístřeší. V Berouně a jeho okolí jich jsou desítky. Město Beroun bohužel patří mezi lokality, které trápí zvýšený počet bezdomovců.
Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Co šlo ukrást a zpeněžit, zmizelo. Včetně částí kovových konstrukcí dnes velmi zchátralých budov. Přestože má areál bývalé vyškovské traktorové stanice majitele, dlouhodobě leží ladem a stahují se do něj bezdomovci. Nebezpečí ale hrozí nejen jim.
Varnsdorf - K vraždě ženy v České Lípě se přiznal mladý bezdomovec.
Litoměřice - Vstup do haly železniční zastávky Litoměřice - město je pouze pro otrlé.
Česká Lípa - Asistentka prevence kriminality pomohla v České Lípě handicapovanému muži bez domova.