Zlín – „Jednou jsem šel s dětmi po chodníku na Kútech. Naštěstí šly tehdy za mnou. Najednou totiž tři metry před námi spadla větev," popisuje svůj nepříjemný zážitek David Ščuglík. Bydlí se svou rodinou na sídlišti nedaleko Januštice ve Zlíně.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Titul Gentleman silnic si tentokrát zasloužili dva řidiči z Berounska. Nezalekli se plamenů šlehajících z nabouraného automobilu a pomohli zaklíněnému řidiči ven. Tím mu zachránili život, auto totiž po chvíli explodovalo. Za jejich hrdinský přístup je před dvěma dny Česká pojišťovna ocenila titulem Gentleman silnic, který uděluje ve spolupráci s Policií ČR už jedenáct let.
Beroun – Titul Gentleman silnic si tentokrát zasloužili dva řidiči z Berounska. Nezalekli se plamenů šlehajících z nabouraného automobilu a pomohli zaklíněnému řidiči ven.
Lidé by si měli v předvánočním období více dávat pozor na otevřený oheň. Hořící svíčky v bytě bez dozoru nebo požár při přípravě potravin mohou pokazit vánoční svátky. Jako každý rok na to znovu upozorňují hasiči. Pražští hasiči naposledy v pondělí večer zasahovali u požáru, jehož příčinou byla nedbalost člověka, který nechal zapálenou svíčku v bytě bez dozoru.
Prachaticko - Z deseti nominovaných miminek, která jsme zveřejnili v rubrice Právě jsme se narodili během měsíce listopadu 2015, můžete až do středy 30. prosince vybírat to nejsympatičtější. To se nakonec stane Miminkem Prachatického deníku za měsíc listopad 2015.
Brno – Nacházejí se v opačném rozpoložení. Florbalisté prvoligového brněnského Hattricku vévodí tabulce druhé nejvyšší soutěže a vezou se na vlně výher. Regionální rival Znojmo Laufen je v jiné situaci. Po minulých úspěšných sezonách se po dobrém startu trápí a patří mu až devátá pozice. Právě tyto dva jihomoravské celky se utkají ve dvanáctém kole ve Znojmě proti sobě. Duel začíná v sobotu v osm hodin večer. „Na soupeře si věříme. Není v optimální formě," hlásí brněnský útočník Roman Houbal.
Zábřeh – Zbrusu nové prostory slouží od pondělka 30. listopadu zákazníkům České pošty v Zábřehu. Dřívější nepříliš útulný interiér se během měsíční rekonstrukce proměnil k nepoznání.
Česká pojišťovna pravidelně vyhlašuje tzv. Gentlemana silnic, tedy člověka, který se zásahem u dopravní nehody podílel na záchraně zraněných. Včera v Opavě ocenění převzal Jaroslav Bernát z Nových Sedlic.
Praha – Výnosy transformovaných penzijních fondů budou letos od 0,5 do 1,8 procenta, a opět tak příliš nepřekročí inflaci. Důvodem nižších výnosů je povinnost investovat do bezpečných nástrojů a nízké úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření zástupců penzijních společností na dotaz redakce. Ministerstvo financí čeká inflaci za tento rok 0,4 procenta. Za loňský rok činily výnosy těchto fondů od 0,7 do 1,7 procenta.
Česká Lípa - Bez bodu a s porážkou 5:7 od Mladé Boleslavi ukončili florbalisté České Lípy své působení v letošní osmifinálové skupině Poháru České pojišťovny.
Kylešovickému Obchodnímu centru Žabka byla před několika dny odsouhlasena žádost o dotaci na rekonstrukci, jejíž cena se má pohybovat mezi 12 až 14 miliony korun.
Šumperk – Poslední vystoupení v rámci poháru České pojišťovny čeká na florbalisty Asperu Šumperk. Na závěr osmifinálové skupiny vyzvou na vlastní palubovce zástupce nejvyšší soutěže Ostravu.
Prachaticko /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Z deseti nominovaných miminek, která jsme zveřejnili v rubrice Právě jsme se narodili během měsíce října 2015, můžete až do pátku 4. prosince vybírat to nejsympatičtější.
Šumperk – Ani drtivý finiš nestačil florbalistům Asperu k úspěchu nad Havířovem. Přestože se tentokrát šumperský celek ve druhém osmifinále poháru České pojišťovny pral o výsledek až do poslední chvíle, vítězství si opět odváží hosté.
Česká Lípa - Dnes se hraje další kolo 1. ligy. Českolipští florbalisté hostí na své palubovce tým Black Angels, který v základní hrací době ještě neporazil. Zápas začíná v 19 hodin a vstupné je zdarma.
Otrokovice – Odplata za superligovou prohru se florbalovým Otrokovicím proti brněnským Buldokům nepovedla. Ve skupinové fázi poháru České pojišťovny sice vedli 2:0, ale hosté převrátil stav na 5:3 ve svůj prospěch.
Otrokovice – Po měsíci a jednom týdnu jdou florbaloví rivalové znovu do sebe! Ve druhém zápase skupinové fáze Poháru České pojišťovny hostí ve čtvrtek od 19 hodin otrokovičtí Panteři brněnské Buldoky.
Praha – ČSA má novou kolektivní smlouvu, která platí do konce příštího roku. Vedení ji podepsalo se všemi pěti odborovými organizacemi. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Kolektivní vyjednávání v ČSA trvalo od loňského podzimu. V únoru, po vypršení platnosti staré kolektivní smlouvy, prosadilo vedení společnosti razantní snížení platů provozních zaměstnanců.
Šumperk – Florbalisté šumperského Asperu se připravují na druhé osmifinálové utkání Poháru České pojišťovny. Tentokrát v domácím prostředí přivítají Havířov.
Praha - Letušky a stevardi Českých aerolinií (ČSA) přistoupili po ročních sporech s vedením společnosti na návrh kolektivní smlouvy. Řekla to místopředsedkyně Odborové organizace posádek letadel (OOPL) Tereza Löffelmanová. Podle nové dohody, jež by měla platit do konce roku 2016, bude letošní snížení platů letušek kompenzováno jejich částečným zvýšením. Základní mzda se tak zvýší téměř o čtyři tisíce korun.
Domažlice /FOTOGALERIE/ – Zjednosměrnění ulic překvapilo motoristy, kteří tam byli zvyklí na určitý režim. Jsou si nejistí, hlavně co se týče možnosti parkování.
Šumperk – Další dva zápasy v divizi mají za sebou florbalisté šumperského Asperu. O víkendu však byli na domácí palubovce úspěšní pouze na padesát procent s bilancí porážky a výhry.
Pardubice – Ve městě perníku se rodí nový projekt pro příští sezonu, a to cyklus překážkových dostihů o Pohár Visegrádské skupiny, který by se měl běhat na závodištích v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a také v Česku.
Zlínský kraj - Detektivové pojišťoven mají pořád plné ruce práce. I když se jim daří díky dokonalejší technologii objevovat a objasňovat více případů pojistných podvodů, nepoctiví klienti pojišťoven to na ně stále zkouší.
Prachaticko /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Z deseti nominovaných miminek, která jsme zveřejnili v rubrice Právě jsme se narodili během měsíce září 2015, můžete až do pátku 6. listopadu vybírat to nejsympatičtější.
Pardubice – Ve městě perníku se rodí nový projekt pro příští sezonu, a to cyklus překážkových dostihů o Pohár Visegrádské skupiny, který by se měl běhat na závodištích v Polsku, Maďarsku, na Slovensku a také v Česku.
Praha - Pojišťovny letos odhalily tisíce podvodů za celkem stovky milionů korun. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce podvodů je nadále spojených s pojištěním motorových vozidel. Stále více podvodů je v úrazovém pojištění, a to i za účasti doktorů.
Šumperk – Florbalisté šumperského Asperu se chystají na další sportovní svátek. V rámci osmifinálové skupiny poháru České pojišťovny vyzvou v domácím prostředí extraligové Vítkovice.
Praha - Za první tři čtvrtletí letošního roku vydělaly České aerolinie (ČSA) 374 milionů korun. Loni byl dopravce za stejné období 225 milionů ve ztrátě. Dnes to uvedl deník E15. ČSA také poprvé po sedmi letech dosáhly provozního zisku, a to 208 milionů.
Prozatím nejtěžší protivník florbalistů Orcy Krnov přijel v sobotu do sportovní haly na Janáčkově náměstí. V dalším utkání divize přivítali Krnováci Asper Šumperk.
Pardubice – Město perníku má nové partnerské město. Stal se jím polský Bełchatów, s nímž pardubická radnice již dlouhodobě spolupracovala, avšak oficiální dohoda byla podepsána až nyní. Slavnostní akt se odehrál v Historickém sále pardubické radnice.
Počenice – Florbalový svátek čeká v pátek od 20 hodin florbalisty Počenic, kteří ve sportovní hale v Morkovicích v rámci 5. kola Poháru České pojišťovny vyzvou superligové Panthers Otrokovice.
Šumperk – Úspěšné tažení šumperských florbalistů letošním Pohárem České pojišťovny pokračuje. V pátek Asper na domácí palubovce přehrál Opavu a postupuje mezi šestnáctku nejlepších týmů republiky.
Pardubice - Letošní 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se koná už tuto neděli na pardubickém závodišti, bude osobně sledovat i legenda dostihového světa, italský žokej Frankie Dettori.