ČR - Půjčovat si peníze z banky a téměř nic za to neplatit? S kreditní kartou jde i to, ovšem jen za podmínky, že peníze splácíte v rámci bezúročného období. V opačném případě počítejte s pokutami a velmi nevýhodnými úroky.
Pardubice /OD SOUSEDŮ/ – Na dostihovém závodišti byla v sobotu 20. srpna zahájena druhá polovina zdejší dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny.
Pardubice – Na dostihovém závodišti byla v sobotu zahájena druhá polovina místní dostihové sezony. Odstartoval ji mítink nazvaný Slovenský den, jehož hlavním bodem byla výtečně obsazená třetí kvalifikace na letošní 121. Velkou pardubickou České pojišťovny.
Praha - Uzavření pojištění přes mobilní telefon se pro řadu lidí stává postupně stejně běžnou věcí jako třeba nákupy po internetu. Přestože počet pojistek cestovního pojištění uzavřených prostřednictvím mobilu rychle roste, celkově zůstává jeho podíl nízký. Vyplývá to z ankety mezi domácími pojišťovnami.
Příbram – V posledním týdnu se to v Příbrami hemží různými zloději. Nějak ale nemají štěstí. Smolný den měl v pondělí i jednatřicetiletý Příbramák. Při „akci“ ho vyrušila policejní hlídka.
Pardubice – Tak je to potvrzeno. Jeden z nejtěžších dostihů na planetě – Velká pardubická steeplechase – bude mít i letos tradiční přívlastek „České pojišťovny“.
ČR - V Česku se tato zvířata těší rostoucí oblibě. Podle dostupných informací však v drtivé většině nejsou pojištěná. V porovnání s náklady na chov to přitom není finančně náročné.
Opava /FOTOGALERIE/ - „Jak to? Je zavřeno? Asi je teď málo ryb. A já je měla tak ráda,“ zalituje stará paní před prázdnou výlohou bývalé rybárny v Ostrožné ulici a po tváři jí steče nefalšovaná slza. I tak emocionální reakce vzbuzují některé změny, které postihují poslední dobou centrum Opavy.
Opava /DOPLNĚNO, FOTOGALERIE/ - „Jak to? Je zavřeno? Asi je teď málo ryb. A já je měla tak ráda,“ zalituje stará paní před prázdnou výlohou bývalé rybárny v Ostrožné ulici a po tváři jí steče nefalšovaná slza. I tak emocionální reakce vzbuzují některé změny, které postihují poslední dobou centrum Opavy.
Víte, že u nás chováme dva miliony psů a koček? Možná tedy i vy patříte mezi ty, kteří se před dovolenou každoročně zabývají otázkou, zda čtyřnohé přátele vzít s sebou.
S každým rokem přibývá lidí, kteří volí aktivní dovolenou spojenou s cykloturistikou. Od roku 1993 sice počet krádeží kol klesá, ale výše škody roste. V roce 2000 byla průměrná pořizovací cena kola devět tisíc korun, zatímco o deset let později již 16,5 tisíce. Milovníci cykloturistiky si kupují kola i několikanásobně dražší. Zloděje však lákají všechny.
Praha - Tuzemské pojišťovny registrují kvůli záplavám z posledních dnů stovky pojistných událostí za desítky milionů korun. Většinou jsou to menší škody na majetku a zemědělské půdě, vyplývá z vyjádření pojišťoven.
Ptýrov, Litomyšl – Vrcholem tuzemské jezdecké sezony bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které se konalo v krásném areálu ve středočeském Ptýrově nedaleko Mnichova Hradiště.
Letní měsíce s sebou stále víc přinášejí i časté výkyvy počasí, které znamenají zvýšené riziko pro byty a domy. Proto se rozhodně vyplatí mít majetek dobře pojištěn.
Praha - Tuzemské pojišťovny zatím registrují kvůli záplavám z posledních dnů stovky spíše menších pojistných událostí. Škody by podle dosavadních informací měly činit kolem 10 milionů korun. Vyplývá to z vyjádření pojišťoven.
Kutnohorsko - Prázdninové měsíce jsou obdobím žní, ale potkat v tuto dobu kombajny na poli je spíše náhoda. Bouřky, které se přes Kutnohorsko přehnaly minulý a předminulý týden, za sebou na mnoha místech zanechaly spoušť.
ČR – Bouřky, přívalové deště, silný vítr a krupobití, které se přehnaly nad Českem o víkendu a pak ještě ve středu a ve čtvrtek, způsobily klientům největších domácích pojišťoven tisíce škod za celkem více než 100 milionů Kč.
Praha /FOTOGALERIE/ – Silné bouře, které v posledních dnech zasáhly Česko, přinesly kromě jiného hrozbu požárů po úderu blesku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) naměřil od sobotního do pondělního poledne na území ČR více než 41.000 blesků, dva z nich způsobily na dvou objektech milionové škody, další zasáhl trafostanici a přerušil dodávku elektrického proudu.
ČR - Letní měsíce s sebou stále víc přinášejí i časté výkyvy počasí, které znamenají zvýšené riziko pro byty a domy. Proto se rozhodně vyplatí mít majetek dobře pojištěn.
ČR - Víte, že u nás chováme dva miliony psů a koček? Možná tedy i vy patříte mezi ty, kteří se před dovolenou každoročně zabývají otázkou, zda čtyřnohé přátele vzít s sebou.
Kraj – Na přírodním kolbišti u Primátorské hráze v Litomyšli probíhal od pátku třídenní jezdecký mítink, jehož vrcholem bylo už páté kolo Skokového poháru České pojišťovny 2011 Velká cena Litomyšle, která byla vypsána na úrovni ST** (140 cm).Do popředí výsledkových listin se propracovali také závodnáci Jezdeckého klubu Chotěbuz.
Hradec Králové – Co se událo před pěti lety, o čem jsme psali a jaký je dnes pohled na věc? Zajímavé srovnání, kam se události pohnuly, bude pravidelně přinášet na svých stránkách Hradecký deník.
ČR - Živly, ať už přírodní, nebo lidské, chodí nečekaně, ale jejich návštěva pro nás může mít osudové následky. Ne každý však má majetek správně pojištěný.
Opava /FOTOGALERIE/ – Velká cena Opavy přitáhla do areálu kolbiště JK Opava-Kateřinky několik stovek diváků. Celý víkend tam probíhalo celkem deset závodů šestého kola Skokového poháru České pojišťovny.
Praha - Janové a Petrové spoří na penzi málo, měli by si vzít příklad od Vladimíra a Ludmily. Vyplývá to z analýzy Penzijního fondu České pojišťovny, která odhalila, že křestní jméno může indikovat, nakolik je člověk spořivý.
Region - Na přírodním kolbišti u Primátorské hráze v Litomyšli probíhal od pátku třídenní jezdecký mítink, jehož vrcholem bylo už páté kolo Skokového poháru České pojišťovny 2011 Velká cena Litomyšle, která byla vypsána na úrovni ST** (140 cm).
Region - Na přírodním kolbišti u Primátorské hráze v Litomyšli probíhal od pátku třídenní jezdecký mítink, jehož vrcholem bylo už páté kolo Skokového poháru České pojišťovny 2011 Velká cena Litomyšle, která byla vypsána na úrovni ST** (140 cm). V kvalitní konkurenci si vedla dobře i početná ekipa z třinácti oddílů našeho jezdeckého regionu, který zasahuje i do okresu Šumperk, části Zlína a Přerova.