Crazy prohrávaly do půlky zápasu. Pak to šlo
Liberec - Ve florbalové extralize žen sice Budějovice v Liberci půlku zápasu vedly, ale pak přišla gólová smršť Crazy Girls a jejich zasloužené vítězství.
Liberec - Ve florbalové extralize žen sice Budějovice v Liberci půlku zápasu vedly, ale pak přišla gólová smršť Crazy Girls a jejich zasloužené vítězství.
České Budějovice – Hokejisté HC Mountfield stoupají tabulkou vzhůru a on na tom má asi největší podíl. Gólman Jakub Kovář (24 let) se dostal do skutečně famózní pohody a z posledních pěti duelů má obdivuhodný průměr jeden inkasovaný gól na zápas. V pátek čeká jeho i celý tým hodně důležitý extraligový duel s Pardubicemi (17.30).
České Budějovice /Zločiny z archivu/ - V kanceláři Policie ČR v Plavské ulici došlo v noci 17. ledna 2002 k výbuchu. S následným požárem způsobil škody za více než 8,1 milionu korun.
České Budějovice – Notorický stěžovatel P. Č. v říjnu 2010 požádal Krajský soud v Č. Budějovicích o poskytnutí instrukce ministerstva spravedlnosti, sdělení čísla změny rozvrhu práce soudu, podle něhož jsou konkrétní dva soudci předsedy senátů, o sdělení, v jakém typu obálek se doručují písemnosti neurčené do vlastních rukou a zda je jejich dodavatelem nadále ministerstvo spravedlnosti.
České Budějovice - Konečně. Chodníky ve městě jsou s opatrností schůdné, vozovky sjízdné, na řadě parkovišť jsou už zase namísto hromad sněhu místa pro auta. Dlužno podotknout, že až týden poté, co na jihu Čech sněžilo.
České Budějovice – Radní Jihočeského kraje pro školství a kulturu Vítězslava Baborová (KSČM) ve své funkci zřejmě skončí. Funkce se chce vzdát sama.
České Budějovice – Jihočeská krajská radní pro školství Vítězslava Baborová (KSČM) uvažuje o rezignaci na svou funkci. Řekl to předseda jihočeských komunistů Petr Braný. Pokud by Baborová, která prakticky od svého jmenování do funkce marodí, skutečně odstoupila, nahradil by ji patrně další zástupce komunistů. Proti tomu, že krajským radním pro školství je člen KSČM, protestují od listopadu loňského roku v jižních Čechách tisíce lidí.
České Budějovice – Paní Petra (24) měla jako řidička v březnu 2009 v Katovicích dopravní nehodu, za niž pak byla obžalována pro ublížení na zdraví. Její obhájkyně požádala ing. Š. (60), jednatele znaleckého ústavu, o analýzu nehodového děje s tím, že pokud najdou řešení, které bude odpovídat místu střetu v pravé polovině vozovky, znalecký posudek vypracují, a pokud místo střetu bude v levém jízdním pruhu, pak znalecký posudek vypracovávat nebudou.
Jižní Čechy - Životy dalších dvou Jihočechů si za posledních 24 hodin vyžádal chřipkový virus. Oběti hlásí nemocnice v Českých Budějovicích a v Táboře.
Kolín – Jeden z vrcholů sezony čeká tento víkend na korfbalisty Kolína. V Třeboni totiž budou bojovat o vítězství v Poháru Europa Schield.
České Budějovice - S herečkou o jejích začátcích v Jihočeském divadle, Snu noci svatojánském na českokrumlovské točně i o zpívání do žárovky.
Jičín – Druhá nejvyšší kuželkářská soutěž žen pokračovala 13. kolem. Jičín B v přímém souboji o třetí příčku tabulky hostil celek z jihu Čech, který předvedl výkon s prvoligovými parametry (3106), jemuž tentokrát domácí sestava nedokázala čelit.
České Budějovice - Konečně. Chodníky ve městě jsou s opatrností schůdné, vozovky sjízdné, na řadě parkovišť jsou už zase namísto hromad sněhu místa pro auta. Dlužno podotknout, že až týden poté, co na jihu Čech sněžilo.
České Budějovice – V zápase Tipsport ligy s Hradcem si debut za Dynamo odbyl jednadvacetiletý Jakub Hora, který přichází na jih Čech z Plzně na půlroční hostování.
České Budějovice - Osmadvacetiletý Dominik Hes z Českých Budějovic pracoval déle než dva roky ve zdravotnickém zařízení ve Rwandě. Dokonce tam našel lásku a prožil tradiční africkou svatbu.
České Budějovice - Osmadvacetiletý Dominik Hes z Českých Budějovic pracoval déle než dva roky ve zdravotnickém zařízení ve Rwandě. Dokonce tam našel lásku a prožil tradiční africkou svatbu
Trutnov - Florbalisté FBC Trutnov (DTJ) neuspěli na další venkovní štaci. Nyní nastoupí čtyřikrát doma.
Hradec Králové – Už jen pár týdnů zbývá do otevření nového parkovacího domu pro jízdní kola, který je situován na hradeckém Riegrově náměstí naproti vlakovému nádraží.
České Budějovice - Do Českých Budějovic přijeli vědci, politici a člen kapely The Plastic People, aby podpořili kandidáta na prezidenta. "Není důležité koho budete volit, ale hlavně jděte k volbám," shodují se pozvaní hosté.
Sydney, New York - Velkou vlnu zájmu probudila první přímá volba prezidenta v České republice i u krajanů na druhé půlce světa. „Cesky krajane v USA sleduji volby Presidenta," napsala mailem redakci Deníku Jitka Kozáková, která už přes třicet let žije ve Spojených státech.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
České Budějovice - Primátor Českých Budějovic nařídil jednorázový úklid, chopí se jej soukromé firmy. Do boje s následky sněhového přívalu vyrážejí i hasiči
České Budějovice - Primátor Českých Budějovic nařídil jednorázový úklid, chopí se jej soukromé firmy. Do boje s následky sněhového přívalu vyrážejí i hasiči
České Budějovice - Soud povolil oddlužení Renému a Eleně Kautmanovým, Skočice (26 INS 9331/2012), splátkami a částkou, která zbyde po uspokojení zajištěného věřitele po zpeněžení domu dlužniků.
České Budějovice – Hráč s obrovským potenciálem, který zatím ještě ani zdaleka plně nevyužil. I když on sám tuto větu nerad slyší, tak přesně to je útočník HC Mountfield Lukáš Květoň (30 let).
Praha – Rozhlédněte se kolem sebe a spočítejte, kolik lidí ve vašem okolí se právě věnuje mobilnímu telefonu. Telefonují, píší textové zprávy nebo v přístroji cosi vyhledávají. Vnucuje se otázka, jak jsme bez mobilních telefonů dříve mohli vůbec fungovat, či dokonce žít. O extrémní poloze tohoto uvažování psychologové hovoří jako o nomofóbii (no mobile phobia), tedy o strachu ocitnout se bez mobilu. Proto jsme ochotni se pro zapomenutý mobil vracet domů, shánět pracně nabíječku, pokud se vybije.
České Budějovice - Už čtvrté úmrtí pacienta v souvislosti s chřipkou hlásí českobudějovická nemocnice. Podobně jako v předchozích třech případech podlehl v pondělí nakažlivé nemoci starší člověk, který trpěl jiným chronickým onemocněním a samotná těžká chřipka typu A značně zhoršila jeho zdravotní stav.
České Budějovice - Už čtvrté úmrtí pacienta v souvislosti s chřipkou hlásí českobudějovická nemocnice. Podobně jako v předchozích třech případech podlehl v pondělí nakažlivé nemoci starší člověk, který trpěl jiným chronickým onemocněním a samotná těžká chřipka typu A značně zhoršila jeho zdravotní stav.
České Budějovice – To byl výkon, který strhl i jindy chladné jihočeské publikum. Hokejisté HC Mountfield v extraligové dohrávce prohrávali s Kometou Brno 0:2, přesto příkladně zabojovali, dokázali zápas otočit a připsali si dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.
Jižní Čechy - Člověk má tendenci zapomínat. Aktuální sněhová záplava, která trápí například České Budějovice, není rekordní. Potvrdila to jihočeská klimatoložka Miloslava Starostová.
Sydney, New York - Velkou vlnu zájmu probudila první přímá volba prezidenta v České republice i u krajanů na druhé půlce světa. „Cesky krajane v USA sleduji volby Presidenta," napsala mailem redakci Českobudějovického deníku Jitka Kozáková, která už přes třicet let žije ve Spojených státech.
Skuteč – Zahájení desátého ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč bude skutečně velkolepé. Mozartova opera Don Giovanni v provedení Jihočeského divadla v Českých Budějovicích se stala vrcholem léta na českokrumlovské točně. Režie se ujal sám držitel filmového Oskara Jiří Menzel. Nyní ji můžeme vidět ve Skutči.
Jindřichův Hradec – První velký křest ohněm za sebou mají Služby města Jindřichův Hradec, které jsou ve městě nad Vajgarem výhradním dodavatelem prací spojených se zimní údržbou. A jak obstála?
Tábor - Inspekce životního prostředí s největší pravděpodobností zahájí správní řízení
České Budějovice –V dohrávce 19. kola extraligy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Kometou Brno 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru v řadě. V pátek Jihočeši hostí na svém ledě Pardubice (17.30).
České Budějovice - Podle obžaloby 49letý muž přivodil u poškozených posttraumatickou stresovou poruchu.
Česká Lípa - Trenér Chocholouš: „Míč je kulatý, porazit se dá každý soupeř. A my budeme bojovat."
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
České Budějovice - Už třetí úmrtí mezi pacienty českobudějovické nemocnice má na svědomí chřipka. V noci na pondělí tu prohrál boj s nemocí starší muž. „Byl to chronicky nemocný pacient. Podlehl chřipce typu A," konstatoval mluvčí nemocnice Jan Dušek.
Velešín /NEBEZPEČNÁ DOPRAVNÍ MÍSTA/ - Píše se dvacátý srpen 2012 a polský řidič Opelu Astra Karavan objíždí na silnici E55 dvě stojící vozidla. Krátce poté čelně naráží do protijedoucího nákladního automobilu.
České Budějovice – Kdo se stane novým prezidentem, ani fotbalisté ještě nevědí… Svého předsedu na Českobudějovicku ale znají.
Litvínov – Bylo to příjemné vítězství před důležitými zápasy u těžkých soupeřů. Litvínovská Verva ve svém posledním duelu vypráskala sedmi brankami pražskou Slavii. Nejvyšší výhra Severočechů v probíhající sezoně. Domácí střelecký účet načal obránce Jiří Zeman. Jak on střetnutí viděl?
Plzeň – Nejtěžší možné soupeře měli v posledních dvou zápasech základní části I. ligy volejbalisté USK Slavia Plzeň. Hostovali totiž na hřištích prvních dvou celků tabulky a domů se vrátili bez zisku jediného setu.
České Budějovice / Praha - Porota prestižních divadelních cen Thálie ocenila výkony členů Jihočeského divadla v činoherním dramatu Tramvaj do stanice Touha a baletu Romeo a Julie.
České Budějovice - Už třetí úmrtí mezi pacienty českobudějovické nemocnice má na svědomí chřipka. V noci na pondělí tu prohrál boj s nemocí starší muž. „Byl to chronicky nemocný pacient. Podlehl chřipce typu A," konstatoval mluvčí nemocnice Jan Dušek.
Nymburk – Volejbalisté Nymburka letos ještě nevyhráli a to chtěli zvrátit. Před velmi slušně zaplněným hledištěm nastoupili v plné síle proti mladému družstvu Volejbal Brno B a zápas bezpečně vyhráli. Pak ale nestačili v náhradní hale v Benátkách nad Jizerou na Hradec Králové.
České Budějovice - Z výkonu trestu ve valdické věznici přivezli před krajský soud Milana D. (49) z Vimperka, aby senát rozhodl, zda si neposedí za mřížemi déle než do srpna, kdy by měl jít domů.
České Budějovice - Rozčarování vládne v krajském městě nad způsobem, jakým se společnost .A.S.A. zhostila zimní údržby silnic a chodníků. Podle primátora Juraje Thomy svůj úkol nezvládla. Navrhne proto na zasedání radních, aby město smlouvu s touto společností vypovědělo.
České Budějovice - Sérii narozeninových koncertů chystá letos folková skupina Nezmaři z Českých Budějovic. Slaví 35 let od svého vzniku a bude s sebou celý rok vozit videoprojekci, kde se její členové postupně představí i jinak než jako hudebníci.
České Budějovice - Už třetí úmrtí mezi pacienty českobudějovické nemocnice má na svědomí chřipka. V noci na pondělí tu prohrál boj s nemocí starší muž. „Byl to chronicky nemocný pacient. Podlehl chřipce typu A," konstatoval mluvčí nemocnice Jan Dušek.