Srážku policejního vozidla a motorky šetří inspekce
PRACHATICE - Dopravní nehodu policejního osobního vozidla a motocyklu, která se stala 13. července letošního roku, šetří v současné době českobudějovické oddělení Inspekce ministra vnitra.
PRACHATICE - Dopravní nehodu policejního osobního vozidla a motocyklu, která se stala 13. července letošního roku, šetří v současné době českobudějovické oddělení Inspekce ministra vnitra.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Již šest let působí v okresních soutěžích hokejbalové AHbK tým HBC Paluba. „Začínali jsme v nejnižší soutěži. Tři roky jsme dávali tým dohromady. Pohybovali jsme se ve středu tabulky a páté místo bylo naším nejlepším umístěním,“ říká duše týmu Jan Fríd.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zprůjezdnění Modrého mostu v Českých Budějovicích před několika měsíci vyvolalo mezi obyvateli obrovský rozruch. Radnice rozhodla na most pustit dopravu poté, co se začala opravovat ulice Mánesova a Boženy Němcové a silnice ucpávaly kolony aut.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dálnice na východ od města - ano. Je to rychlé spojení se světem. Nemanice si oddechnou. Odlehčí se přetíženým křižovatkám na levém břehu Vltavy. Ale na automobilové zácpy a na množství aut v centru města to zásadní vliv mít nebude.
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Zatímco se hlubocké maminky na mateřské dovolené potí v učebně u počítačů, jejich ratolesti si užívají den u zvířat v zoo nebo na blízkém hřišti.
ČESKÉ BUDĚJOVICE / PRAHA - Policejní prezídium ČR zveřejnilo výsledky výzkumu veřejného mínění na téma „Spokojenost občanů s prací Policie ČR“.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Současné výluky sice počítají s půlhodinovým zpožděním, způsobeným přestupem cestujících do autobusů a následnou přepravou, občas ale někteří lidé dorazí do práce i o hodinu nebo dvě později.
PRACHATICE - Druhý týden v červenci začala letní příprava prachatických fotbalistů na novou sezonu. Po dlouhých sedmi letech se bude hrát na Tatranu divize. Letní přestávka je vždy hodně krátká a navíc došlo v Prachaticích k velkým obměnám.
ČESKOBUDĚJOVICKO - I v létě, kdy každý potenciální dárce odjíždí na dovolenou a počet nehod prudce stoupá, je v jihočeských nemocnicích, oproti ostatním regionům, krve dostatek.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Tropické teploty uplynulých dnů opět vyvolaly vlnu diskusí o pravidlech, která by lidé měli v extrémních podmínkách dodržovat. Dostatečný příjem tekutin a vyhýbání se zbytečnému pobytu na slunci jsou základní pravidla, jak se vyhnout zdravotním potížím.
PRAHA - Za srážku vlaků v Čerčanech na Benešovsku, při které zemřel strojvedoucí a patnáct cestujících bylo zraněno, může chyba železničářů. Potvrdily to dnešní výslechy čerčanských železničářů.
SOKOLOV - Oproti loňské sezoně se mohou Sokolováci těšit na nové soupeře. A diváci i na posunutý začátek domácích utkání.
HRADEC KRÁLOVÉ - Český génius, světem dosud neobjevený Jára Cimrman, se dočkal další pocty své renesanční osobnosti. V Březové nad Svitavou se již zhruba měsíc tyčí dobře ukrytá rozhledna nesoucí jeho jméno.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích chce pozvat do řad svých čtenářů také zájemce s vadami zraku.
Jindřichohradecko/ Rekordní počet devíti dopravních nehod během dne se škodou 255 000 korun zaznamenali policisté v pondělí. Bohužel, jedna z nich měla i tragické následky.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pořadí již třetí letošní koncert mezinárodního varhanního cyklu, který se koná pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice Juraje Thomy a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, pořádají v pondělí 6. srpna v 19. hodin Římskokatolická farnost, děkanství U sv. Mikuláše.
VOLARY - Řidiči zejména nákladních vozidel se včera museli mít na pozoru. Konala se totiž další dopravně bezpečnostní akce. Jejím úkolem ve Volarech byla kontrola doby řízení, přestávek a odpočinku, jak to stanovuje zákon.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nedostatečný pohyb a nadbytečný příjem potravy provázejí náš každodenní život a jsou příčinou nadváhy a obezity. Na tuto nechvalnou skutečnost chce upozornit celostátní kampaň zdravotníků, kteří vyhlásili soutěž s názvem Přijmi a vydej 2007.
ČESKÉ BUDĚJOVICE / BRNO - Pavel B. (60) přijel loni 14. října v 9.40 hodiny se zapůjčeným Fiatem Ducato na hraniční přechod Strážný. I bylo zjištěno, že není držitelem řidičáku.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Další hokejová sezona v Českých Budějovicích již klepe na dveře. Stavba City Centra CB na jejím začátku ale může udělat pěknou kaňku. Společnost Hochtief, která staví sousední budovu, musí městu v zimním stadionu dostavět nemalou část.
SEDLČANY - Sezona 2006 - 2007 vsedlčanském Kulturním domě Josefa Suka teprve nedávno skončila a již je připravena nová.
PLANÁ - Velké plány mají do budoucna dobrovolní hasiči z Plané nedaleko Českých Budějovic.
Stráž nad Nežárkou/ Od pondělka znají policisté totožnost muže, kterého 23. června krátce po půlnoci u Stráže nad Nežárkou srazilo auto.
TÁBOR - Parking pod Střelnicí. Tak zní oficiální jméno nového parkovacího domu, který začnou řidiči využívat od prosince letošního roku. Na jménu se shodli projektant a Ústav památkové péče v Českých Budějovicích.
JIŽNÍ ČECHY - Krajské volby pozvou voliče k urnám na podzim roku 2008. Politici se už na ně ale pomalu začínají připravovat. Hlavní část rozhodování se u nejdůležitějších rivalů odehraje na podzim.
JIČÍN - Jak jsme vás informovali, odsouhlasili zastupitelé vyhlášku o veřejném pořádku, která zakazuje skladování a vystavování zboží v území památkové rezervace.
CHOMUTOVSKO - Významný astronom a matematik František Josef Gerstner, rodák z Chomutova, který je znám více jako otec projektu koněspřežky z Českých Budějovic do Lince, zemřel před 175 lety, 25. července 1832.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Deset běloruských dětí přijelo minulý týden na prázdniny do jihočeské metropole.
STRAKONICE - Basketbalový trenér Milan Janda se po šestiletém úspěšném působení vrací z Č. Budějovic do Strakonic, kde bude trénovat místní basketbalisty, nováčky II. ligy.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Vedra posledních dnů snižují potřebu jíst na minimum. „ Když je takové horko, nemám moc velkou chuť na nějaká hutná jídla. Obvykle mi stačí nějaký salát, pizza nebo těstoviny,“ řekl včera Petr Böhm, student, který je pracovní dobou nucen obědvat při nejvyšších denních teplotách.
ČESKOBUDĚJOVICKO - „Mám veliký zájem o historii, jsem rád, že se můžu účastnit archeologického výzkumu,“ řekl Jakub Hrdý, student historie Masarykovy univerzity v Brně.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Řada šoférů nekouká jen po nově opravené křižovatce ulic Mánesova a Boženy Němcové v Českých Budějovicích. Častými terči pohledů motoristů jsou také malé bílé kamery, které sledují provoz ze semaforů nad každým jízdním pruhem.
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - Moravskobudějovičtí chtějí zuby nehty zachránit tamní lékařskou pohotovost. Kraj Vysočina, který pohotovosti dotuje, je totiž od nového roku hodlá provozovat pouze v okresních nemocnicích.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajský soud prohlásil konkurz na majetek Milana Štefla z Počátek. Navrhla jej Glory Dazy Ass. pro pohledávku převyšující 43 miliony z úvěru od Agrobanky z listopadu 1994.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Soud schválil konečnou zprávu o zpeněžení podstaty úpadce Libuše CB, s. r. o., České Budějovice (12 K 94/2003). Příjmy činí 366 725,95 koruny, II. třída si rozdělí 259 071,65 Kč.
TROCNOV - Téměř válečné písně a tance i tóny kytar a zpěv starých trampů se v pátek a v sobotu ozývaly pod kamennou sochou Jana Žižky z Trocnova v areálu jeho památníku. Uskutečnilo se zde už po třinácté Jihočeské zpívání.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Osmnáct vysokoškoláků z Rakouska a osmnáct z České republiky společně prožilo tři prázdninové týdny s výukou na Letní jazykové škole v Českých Budějovicích
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek odpoledne došlo k dalšímu loupežnému přepadení v krajském městě.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Záměr českobudějovického magistrátu – vybudovat nové parkoviště na sídlišti Máj v ulici A. Barcala, vyvolal nesouhlas části obyvatel této lokality. Své námitky vtělili do petice, kterou doprovodilo 12 archů s celkem 234 podpisy.
SOBĚSLAV - Sobota byla divácky nejsilnější za posledních pět let. Přišlo 2450 lidí.
STRAKONICE - Přerušení vlakové dopravy přijde „jen“ na miliony korun, ne na desítky milionů.
PARDUBICE – Na východě Čech pokračovala v minulých dnech tradice mezinárodního festivalu šachu, bridže a her Czech Open.
Soběslav - Právě dnes začíná 13. ročník mezinárodního festivalu Kubešova Soběslav
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Znalec tramvají ve městě a v České republice Jan Bajer složil ze dvou snímků, pořízených kolem roku 1925 krátce po sobě z balkonu hotelu U tří kohoutů, panoramatický pohled na náměstí Přemysla Otakara II. (tehdy Náměstí Svobody).
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejový tým HC Mountfield má ve svém středu úřadujícího mistra světa a nic na tom nemění fakt, že obránce Milan Toman přivezl ze Španělska zlato v hokeji na kolečkových bruslích.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Doba letních prázdnin a dovolených je přímo ideálním obdobím pro zloděje. Byty a domky zejí prázdnotou, protože rodiny odjíždějí na zaslouženou dovolenou, a tak mají ti, kteří si neváží klidného života a majetku ostatních, dobré podmínky pro nezákonnou činnost.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Řidiči, kteří si do konce roku musejí vyměnit své průkazy, tento problém zatím neřeší. Netrápí je ani fakt, že tak mohou učinit jen do konce roku.
PRAHA - Neváhali a vydali se často přes celou republiku do Prahy. Důvod byl jedný: včera v jednu hodinu po půlnoci středoevropského času byl i ve zdejších knihkupectvích zahájen prodej závěrečného dílu série J. K. Rowlingové o kouzelnickém učni Harry Potterovi. Zájemce neodradil ani fakt, že ke koupi je zatím jen anglická verze knihy Harry Potter and the Deathly Hallows a její cena se vyšplhala na téměř 700 korun.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Někteří si bez klimatizace už ani nedokáží představit léto, jiní na tento neustále se rozšiřující trend nepějí přílišnou chválu. Chladicí zařízení v dnešní době najdete skoro všude, v osobních autech, kancelářích, ordinacích či také v domácnostech.