ČESKÉ BUDĚJOVICE - Čtvrteční jednání českobudějovického zastupitelstva začalo rozdáváním růží a skončilo v temném mlčení. Důvodem byly spory o náhradní zdroj pitné vody pro město. Místo opozice se do vedení města obula část samotné vládnoucí ODS.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jaké atrakce a zázemí hledají turisté v jižních Čechách? Odkud jich do regionu přijíždí nejvíc? A co je třeba podniknout, aby byl kraj pro návštěvníky ještě přitažlivější?
ČESKÉ BUDĚJOVICE - K události byli ve 21 hodin vysláni i profesionální hasiči CPS Tábor. Podle informací ZZS měl být zraněný na slévárně uvězněn pod odlitkem.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Drůbež, kterou chovají podnikatelé, bezodkladně zavřená pod střechami, konec výstav a soutěží ptactva či daleko pozornější sledování zdravotního stavu opeřenců.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotu se utká krajské město s Táborem v zábavně dovednostním klání druhého dílu soutěže České televice Výzva. Soutěž je postavená především na místních osobnostech, proto budou obě města reprezentovat známí a úspěšní rodáci.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ačkoliv rozsáhlá výstava dovednosti a umu studentů středních a vyšších uměleckých škol, prezentovaná v prostorách českobudějovického Domu kultury Metropol pod názvem Iuventars, již skončila, má své další pokračování.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ačkoliv jméno Otakara Bílka, někdejšího rozhlasového režiséra, je dobře známé každému, kdo jen trochu žil či žije kulturním životem jižních Čech, on sám ani u příležitosti svých kulatin nechtěl o nějakém rozhovoru pro noviny ani slyšet.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělil v úterý obvinění 27letému muži z Třebíčska pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.
PLZEŇ - Nejedná se o letní novinářskou kachnu, ale o skutečnost. Mladší žáci SSK Talent Plzeň triumfovali v Liberci na neoficiálním mistrovství ČR minižáků v házené a právě potomci dvou slavných otců patřili k oporám týmu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nevzhledné pásy neudržovaných míst ve Stromovce by měly v dohledné době zmizet. Město se o tyto části začne starat, jakmile uzavře dohodu se soukromými majiteli, kteří dohromady vlastní zhruba čtvrtinu lesoparku, tj. rozlohou 145 tisíc metrů čtverečních.
JIHLAVA - Vysočina jako jediný kraj v České republice postrádá oddělení invazivní a intervenční kardiologie, které dokáže léčit choroby srdce. Pacientům už se však blýská na lepší časy. Po letech má v Jihlavě vzniknout vůbec první kardiocentrum v kraji.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ve středu deset minut před 3. hodinou si v herna–baru na křižovatce ulic Čechova a M. Vydrové lupič v černé kukle vymohl pohrůžkou střelné zbraně na obsluze vydání jedenáct tisíc korun. Ke zranění nedošlo.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hned čtyři loupežná přepadení zažilo krajské město od úterního večera do včerejšího odpoledne. Kriminalisté zatím nevylučují ani možnost, že mezi některými z těchto útoků mohla být i spojitost.
J. Hradec, Třeboň/ 37 900 korun je výtěžek, který se podařilo vybrat na akci Cihla v Českých Budějovicích. V sobotu se cihlové stánky otevřou pro změnu na třeboňském náměstí a před zámkem v J. Hradci.
JIHLAVA - Vysočina jako jediný kraj v České republice postrádá oddělení invazivní a intervenční kardiologie, které dokáže léčit choroby srdce. Pacientům už se však blýská na lepší časy. Po letech má v Jihlavě vzniknout vůbec první kardiocentrum v kraji.
PÍSEK - Na mistrovství Evropy seniorů v karate, kterého se v květnu v Bratislavě zúčastnilo 445 závodníků ze 45 zemí, ve váhové kategorii do 60 kg, získala zlatou medaili písecká rodačka Petra Peceková.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - To, co je v cizině už běžné, se v tuzemsku pomalu začíná rozbíhat. Řeč je o stavbě tak zvaných pasivních domů. Název v sobě skrývá takové technologie, které dokáží díky důmyslným systémům ušetřit obyvatelům vysoké částky za energie.
BRNO - Pokud město postaví byty za pomoci dotací od státu, nemusí v něm regulovat činže.Vyšší, smluvní nájemné neodporuje dobrým mravům ani v těchto bytech.
TRHOVÉ SVINY - Chcete opravovat dům, byt? Pořiďte si kromě povolení i křišťálovou kouli, aby vám vyvěštila, co všechno možného i nemožného se ještě může přihodit. I když máte pocit, že máte všechny doklady v pořádku, přilétne rorýs, uhnízdí se, a máte po ptákách.
JIŽNÍ ČECHY - Na jihu Čech letos přibylo onemocnění, která přenášejí klíšťata. Klíšťovou encefalitidou od začátku roku onemocnělo devět lidí, tedy o dva více než ve stejném období loni.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českou varhanici Hanu Bartošovou bude v pondělí příštího týdne hostit katedrála sv. Mikuláše v rámci Mezinárodního varhanního cyklu, který se stal v krajském městě již očekávanou tradicí.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Řada našich zaměstnanců je v předdůchodovém věku a pokud si chtějí udržet zaměstnání ve firmě, je třeba jim v tom přiměřeným dovzděláním pomoci.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po čtyři dny připravoval osmačtyřicetiletý holandský umělec Jan van der Ploeg přímo pro galerijní stěny Domu umění v Českých Budějovicích speciální instalaci osmi nástěnných barevně kontrastních maleb.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zastupitelstvo čeká jednání o náhradním vodním zdroji pro téměř stotisícové Č. Budějovice. Na investici za 180 milionů korun ale zatím chybějí peníze.
JIŽNÍ ČECHY - Ačkoli většina stavebních firem v jižních Čechách zaznamenává v poslední době nebývalý nápor práce, ve srovnání s ostatními regiony se na území kraje proinvestuje ve stavebnictví málo peněz.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V souvislosti se současnou mediální kampaní o možné spolupráci Václava Neckáře s StB jsme se zeptali jeho manažera a českobudějovického hudebního producenta Aleše Trdly na jeho názor.
TRHOVÉ SVINY - Chcete opravovat dům, byt? Pořiďte si kromě povolení i křišťálovou kouli, aby vám vyvěštila, co všechno možného i nemožného se ještě může přihodit. I když máte pocit, že máte všechny doklady v pořádku, přilétne rorýs, uhnízdí se, a máte po ptákách.
PODĚBRADY - V areálu fotbalového oddílu TJ Bohemia Poděbrady se konalo mistrovství České republiky v petanque dvojic. Soutěže se zúčastnilo 164 hráčů z celé České republiky.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Přes čtyři stovky skutečně vnímavých posluchačů navštívilo první ročník kytarového festivalu Na dvanácti strunách, který proběhl ve druhé červnové dekádě díky agentuře Belidis s Josefem Kordou a kytarovým nadšencům Pavlovi Steffalovi a Emanuelu Kümmelovi.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Poslední den měsíce června byl zvolen pro start vícežánrového kulturního projektu Múzy na vodě, který vstupuje nyní již do třetího ročníku.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ačkoli době bílých ponožek k tmavému pánskému obleku a botám už naštěstí odzvonilo, dnes spíš ohromí zákazníky ve specializované prodejně s ponožkami široký sortiment.
CHOMUTOV - Chomutov má novou zajímavost. Tou je takzvaná Gerstnerova stezka, kterou slavnostně otevřeli včera dopoledne představitelé města Chomutova a německého Annabergu. Začíná u knihovny a končí na Blatenské, kde byla kdysi vlaková zastávka.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Strážníky mimo jiné zaměstnává také odchyt nejrůznějších volně pobíhajících zvířat. Jako například naposled chytala městská policie mládě divoké kuny. Malá šelmička totiž pokousala třináctiletou holčičku, která se na Sokolském ostrově pokoušela kuničku s kamarády chytit.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Příjmy z konkurzu KT–Služby, společnost s r. o., České Budějovice (12 K 181/2005), přesáhly 2,84 milionu. K rozvrhu věřitelům je 2 028 378,31 koruny.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V těchto velkých parnech řada lidi nepohrdne oroseným pivem. Večerní posezení v restauracích či na zahrádkách s přáteli jsou tak na denním pořádku. Je však dobré si dávat pozor na zbytkový alkohol v krvi.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po loňském vydařeném prvním ročníku Festivalu pouličních divadel Svatý P.R.D aneb Pouliční rozhlas divadel se pořadatelé, kterými jsou Statutární město České Budějovice a Divadlo Kvelb, vrhli do příprav dalšího ročníku, který odstartuje už ve středu večer.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Šestnáctého ledna 2003 bylo v lesoparku Stromovka v Č. Budějovicích nalezeno tělo 25leté Veroniky. Byla uškrcena. Z vraždy byl obviněn tehdy 31letý Jaroslav Steinbauer.
PROSTĚJOVSKO - Čím dál častěji čekají v trávě na své oběti nepříjemní roztoči. Nemoci, které přenášejí, můžou končit i smrtí. Na místě je vždy obezřetnost.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Více než dva tisíce cyklistů a bruslařů projede ve všední den odpoledne po cyklistické stezce číslo 12 v úseku mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou.