Policisté na Vysočině lapili nebezpečného lupiče
HUMPOLEC/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policistům v Humpolci se podařil husarský kousek. Při loupežném přepadení tam byl chycen dlouho hledaný nebezpečný čtyřicetiletý muž.
HUMPOLEC/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policistům v Humpolci se podařil husarský kousek. Při loupežném přepadení tam byl chycen dlouho hledaný nebezpečný čtyřicetiletý muž.
HUMPOLEC, ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policistům v Humpolci se podařil husarský kousek. Při loupežném přepadení tam byl chycen dlouho hledaný nebezpečný čtyřicetiletý muž.
STRAKONICE - Vybraná firma se bude muset pevně držet harmonogramu. Výluka je drahá
ČESKÉ BUDĚJOVICE - „Folklor ještě táhne, a jsem za to velmi ráda,“ komentovala Marie Oberfalcerová, vedoucí uměleckého studia v českobudějovickém domě dětí a mládeže (DDM) sobotní setkání dětských folklorních souborů.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Skupinky kluků v maskáčích, které v sobotu mohli potkat cestující MHD, neznamenaly mobilizaci. Ale to, že si hoši vyjeli zastřílet do Mokrého.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Čísla, která vykazuje českobudějovická nemocnice v kolonkách úmrtnosti svých nejmenších pacientů, nám může závidět nejen Evropa, ale i leckteré špičkové pracoviště ve vyspělém světě.
PELHŘIMOV - Premiérovou sezonu ve II. lize mají za sebou šipkaři pelhřimovského Skeletonu. Obstáli v ní. Zásluhou zlepšených výkonů ve druhé části soutěž bez problémů zachránili, což byl před sezonou také jediný cíl.
VYŠŠÍ BROD - Kemp pod hrází se stane místem Setkání bezpečnostních a záchranných sborů nejen z Českokrumlovska.
TÁBOR - Je nejvyšší čas začít zase s divadlem! řekl si táborský rodák.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Třetím rokem pokračuje projekt „Adopce na dálku“ Diecézní charity České Budějovice, v rámci něhož lidé posílají peníze chudým dětem do jižního Běloruska.
NETONICE, PIVKOVICE - Inspekce životního prostředí v Českých Budějovicích má na stole podnět od vodňanského odboru životního prostředí.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Už rok funguje v krajské metropoli moderní monitorovací systém, který umožňuje seniorům v případě nouze si okamžitě přivolat pomoc ošetřovatelek do svého bytu.
LETOHRAD - Pro hokejbalisty extraligového SK OEZ Testa Letohrad letošní sezona skončila stejně jako loni v semifinále play–off. Potřetí ve vyřazovacích soubojích nestačili na SK Sudoměřice, který je v sérii porazil 3:1 na zápasy. Hokejbalisté Letohradu tak obsadili v letošním ročníku extraligy mužů konečné čtvrté místo.
ČESKOBUDĚJOVICKO - V roce 1898 byl za Včelnou, přesněji na kopci za Benzinou, postaven romantický zámeček zvaný dračí, nebo také husarský, později Sokolov, jehož historie ve 2. polovině 20. století se přímo dotýká Českých Budějovic.
JIŽNÍ ČECHY - 37letý muž, který byl v únoru u známého v Č. Budějovicích na návštěvě, měl na místě odcizit hostiteli platební kartu a s využitím znalosti PINu vybrat natřináctkrát prostřednictvím bankomatů z uvedeného účtu celkem 22 400 Kč.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Volejbalisté Českých Budějovic získali po pěti letech mistrovský titul. Ve finálové sérii extraligy vyhráli nad Duklou Liberec 4:1 na zápasy, dnešní duel na jihu Čech skončil výhrou domácího Jihostroje ve třech setech.
Chladicí věže Temelína trčící v krajině nepůsobí zrovna jako upoutávka na pěkný výlet. Ale proč nespojit putování jihočeskou krajinou s návštěvou zámečku s neobvyklou expozicí?
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Již čtvrtečním shakedownem (testovací rychlostní zkouška) v Mojném začal 35. ročník tradiční Rallye Český Krumlov.
PRACHATICKO - Zemědělci a zahrádkáři, ale i mnoho lidí, kteří nemají se zemědělstvím nic společného, stále marně čekjí na déšť.
STRAKONICE -Policistéstíhají čtyřiadvacetiletého muže kvůli úvěrovým podvodům celkem za 145 000 korun.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kvůli současné tragické dopravě v krajském městě se rozhodla radnice pustit na Modrý most přes Malši automobilový provoz. „Už tady bourají schody! To je hrůza, vždyť tudy chodí děti do školy a oni sem pustí auta,“ zuří nad rozhodnutím magistrátu místní obyvatelé.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jako každým rokem, tak i letos se koná pro motoristy akce Radar. Ve středu si tak mohou řidiči bezpečně a beze strachu o pokutování vyzkoušet, jak přesně měří jejich rychloměr v autě.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Podmíněný trest s odkladem uložil českobudějovický soud policistovi z jihočeské policejní správy Vladimíru Řepovi, který těžce zranil třináctiletou školačku.
PELHŘIMOV - Úspěšně zahájili boj o návrat do ligy pelhřimovští tenisté. Vjihočeské divizi rozdrtili prvního soupeře, Humpolec vokresním derby přehráli 7:2. Ve prospěch hostí vyzněly až závěrečné čtyřhry, ale to už byl stav 7:0.
JIHLAVA - Druholigové nohejbalisty Sokola Bedřichov čeká po vítězné štaci ve Veselí nad Lužnicí náročnější víkend.
ČESKÝ KRUMLOV - Na devadesát soutěžních posádek se letos vydalo na trať divácky atraktivní rallye.
Č. BUDĚJOVICE, Č. KRUMLOV - V pátek začínající Rallye Český Krumlov předvede show divákům na budějovickém výstavišti.
ČESKÝ KRUMLOV - 35. ročník začíná a končí v Č. Krumlově, mnohé dění se však přenáší do Č. Budějovic.
RUDOLFOV - Brána do Pohádkového lesa se otevře v sobotu 2. června 2007 na Farské louce za kostelem v Rudolfově. Tématem letošního 9. ročníku Pohádkového lesa jsou pohádky pro děti na dobrou noc vysílané v České televizi.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská Lambda se tento měsíc připojí k mezinárodnímu dni v boji proti AIDS. Sdružení gay, lesbických a bisexuálních osob plánuje například řadu výstav a přednášek.
ZLÍN - Zatím jedinou posilu získal hokejový klub RI Okna Zlín. Na úvodním srazu se slovenskému kouči Bokrošovi hlásil jeho krajan Miroslav Ďurák ze Slovanu Bratislava. Vysoký bek část minulé sezony vynechal kvůli zranění.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - S cílem posílit noční hlídky policistů v kritických částech města zahájila Policie České republiky ve spolupráci s Městskou policií České Budějovice zkušební projekt.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jedinečnou příležitostí pro mladé zpěváky populární hudby ve věku od 10 do 20 let je celokrajská soutěž s názvem Zlatý mikrofon, kterou již podruhé připravuje českobudějovická Koncertní síň O.Jeremiáše, Základní umělecká škola Piaristická a agentura Song.
HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Baseballisté Hluboké nad Vltavou zahájili sezonu v Českomoravské lize dvěma domácími zápasy proti pražskému Sabatu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovická stavební společnost CBPS začne už v polovině května stavět v ruském Baškirsku komplex továren na výrobu stavebních hmot. Takzvaný Učalinský vápenocementový kombinát vyjde na 340 milionů eur, tedy zhruba 9,5 miliardy korun.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes zažije krajská metropole dvě dost veliké akce. Společně se totiž koná studentský majáles a rallye Český Krumlov. A to jen pár metrů od sebe. Koncerty budou na parkovišti u Kauflandu a závody naproti na výstavišti.
PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Právě se koná akce Táborského deníku - Den s Deníkem.
Suchdol nad Lužnicí - Bezdrátové propojení do místních částí je již funkční, zbytek bude do sezony.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Za nehorázný a absurdní považuje Vladimír Šlajch ze Samot u Besednice zážitek, který si společně se čtyřletou dcerou odnesl z českobudějovické nemocnice. Přivezl ji tam se zlomenou rukou a podezřením na úraz hlavy.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na nedávno skončeném mistrovství ČR mládeže v šachu startovali i tři mladí talenti z ŠO TJ Slavoj České Budějovice a současně žáci Šachové školy Luniaczek. Ve velmi náročné soutěži se drželi statečně, získali polovinu možných bodů.
TÁBORSKO - Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje má za sebou první rok v roli samostatné organizace.
PRAHA - Na pět desítek návštěvníků obchodního centra v Letňanech včera čekalo překvapení. Ke svému nákupu dostali i malou borovici. Stromky zde zdarma rozdávaly Lesy České republiky, které převzaly záštitu nad akcí Evropské unie nazvanou Greenwave – Zelená vlna.
NETOLICE - Sbírka o historii animovaného filmu se na státní zámek Kratochvíle u Netolic nevrátí, protože její současný vlastník už ji památkovému ústavu nezapůjčil k vystavení.
TÁBOR - Na řidiče se valí další náročné období. Od soboty začne desetidenní výluka vlaků na trati do Českých Budějovic, a to v úseku mezi Táborem a Soběslaví.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Primátor Juraj Thoma rozhodl, že se městští strážníci podrobí v květnu fyzickým testům. Kdo je nezvládne, může měsíc trénovat, a poté se pokusit o opravu. Pokud se nevejde do tabulek ani nyní, končí u městské policie.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dítě a zdravý životní styl – to je téma mezinárodní konference, která se uskuteční v pondělí 7. května v prostorách Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v ulici Boreckého 27.
ČESKOBUDĚJOVICKO - Většina českých i světových médií přinesla v minulých dnech zprávu o úmrtí věhlasného ruského violoncellisty Mstislava Rostropoviče. Ačkoli v hudebním světě bylo jeho jméno pojmem, laická veřejnost ho asi znala jen okrajově, anebo vůbec ne.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pozemní hokejistky Meteoru Č. Budějovice obsadily v základní části extraligy 2. místo za pražskou Slavií, obhájkyní titulu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jednou ze stále více žádaných kapel, která ve čtvrtek v 18.30 hodin vystoupí v rockovém klubu Velbloud, je táborská hudební skupina Peshata.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rodiče, kteří již pobírají přídavek na svého potomka, se mohou vyhnout podzimním frontám na úřadech. Mohou si již nyní podat tvz. prodlužovací žádost.