Kreativ

ŠTÍTEK: České Budějovice

Ilustrační foto.

Část zaměstnanců budějovického dopravního podniku je ve stávkové pohotovosti

V minulých dnech představenstvo Dopravního podniku města České Budějovice schválilo mimořádnou stabilizační odměnu pro řidiče vozidel. Jedna z odborových organizací ale vstoupila do stávkové pohotovosti a požaduje zvýšení mezd pro všechny zaměstnance. Podle primátora Jiřího Svobody je úkolem vedení podniku nastavit parametry fungování firmy tak, aby poskytované služby byly ufinancovatelné.

Nedokončená dálnice D3  - Ilustrační foto dálnice D3 u Lažan z 16. dubna 2021.

ŘSD věří, že úsek dálnice D3 u Tábora dostaví nejpozději na jaře 2023

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítá s tím, že zhruba 400 metrů dlouhý úsek dálnice D3 u Tábora dostaví nejpozději na jaře příštího roku. Optimistický předpoklad je, že ještě letos, řekl na dotaz ČTK generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Část dálnice u Tábora chybí kvůli dlouholetému sporu o vyvlastnění pozemků motocentra.

V pondělí 8. června 1998 se dvě vojenské stíhačky srazily v mracích nad Českými Budějovicemi. Jejich trosky dopadly na sídliště Vltava. A rozpoutalo se peklo.

Pády vrtulníků, letadel i stíhaček. Připomeňte si letecké nehody na jihu Čech

Za několik dní uplyne 24 let od nejděsivějšího novodobého leteckého neštěstí na jihočeském nebi. 8. června 1998 se nad budějovickým sídlištěm Vltava srazily dvě stíhačky. Trosky letounů byly rozmetány v okruhu kilometrů a sídliště připomínalo válečnou zónu. I když obecně se mluví o tom, že letecká doprava patří mezi nejbezpečnější, přesto si vybírá neštěstí ve vzduchu často daň nejvyšší. Podívejte se, k jakým leteckým neštěstím došlo na jihu Čech v posledních desetiletích. Deník připravil ohlédnutí za řadou událostí.

V pondělí 8. června 1998 se dvě vojenské stíhačky srazily v mracích nad Českými Budějovicemi. Jejich trosky dopadly na sídliště Vltava. A rozpoutalo se peklo.

Pády vrtulníků, letadel i stíhaček. Připomeňte si letecké nehody na jihu Čech

Za několik dní uplyne 24 let od nejděsivějšího novodobého leteckého neštěstí na jihočeském nebi. 8. června 1998 se nad budějovickým sídlištěm Vltava srazily dvě stíhačky. Trosky letounů byly rozmetány v okruhu kilometrů a sídliště připomínalo válečnou zónu. I když obecně se mluví o tom, že letecká doprava patří mezi nejbezpečnější, přesto si vybírá neštěstí ve vzduchu často daň nejvyšší. Podívejte se, k jakým leteckým neštěstím došlo na jihu Čech v posledních desetiletích. Deník připravil ohlédnutí za řadou událostí.

Tenisové přebory jednotlivců

První nasazený Mach porazil Mojžíše dvěma kanáry

Minulé dny tenistů patřily oblastním přeborům dorostu a mladšího žactva. Kategorie dospělých a staršího žactva mají oblastní přebory v programu ve dnech od 11. do 13. června. Dospělí budou hrát na kurtech LTC 1903 v Táboře a starší žactvo se sjede do Pelhřimova.

Josef Polák zůstává v Jihostroji

Mluvilo se tom nahlas, Pepa Polák zůstává doma

Odchovanec českobudějovického volejbalu Josef Polák bude pokračovat na jihu Čech. "Opět vytvoří dvojici s Oliverem Sedláčkem, který má v Jihostroji platnou smlouvu," potvrdil Deníku tuto informaci tiskový mluvčí a PR manažer klubu Matěj Mayer.

Letní plovárna v Českých Budějovicích.

Budějovická letní plovárna odložila zahájení sezóny o jeden týden

Na sobotu 28. května ohlásily České Budějovice otevření letní plovárny. Měla být první v okrese. Bohužel, počasí příliš letnímu koupání nakloněno nebylo. Proto město odložilo otevření koupaliště o týden. Už je ale zcela připravena na návštěvníky. Dokonale sestřižený trávník nebo napuštěné bazény jsou k dispozici.

Česko prohrálo s Kanadou. Zápas sledoval v budějovických Masných Krámech i český hokejový útočník Jiří Novotný, mistr světa z roku 2010 (uprostřed).

Mistr světa mezi fandy v Masných krámech: Bitva o bronz nebude nic lehkého

Naděje na finále pro český tým trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen v semifinále hokejového mistroství světa, které se hraje ve finském Tampere, rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA půjde o bronz a zároveň ukončení desetiletého čekání na medaili.

Most Kosmonautů v Mánesově ulici v Českých Budějovicích.

Na mostu v Mánesově ulici v Budějovicích omezili tonáž, velké kamiony neprojedou

K omezení tonáže vozidel, která budou smět na most Kosmonautů přes Malši v českobudějovické Mánesově ulici, musí sáhnout Jihočeský kraj. Vozidla nad 23 tun na most nesmí. Týkat by se to mohlo velkých nákladních kamionů a například i některých velkých zájezdových autobusů. Důvodem dopravního omezení je zhoršení technického stavu mostu. Jihočeský kraj bude muset most do pěti let opravit.

Nadstavba 1. ligy RAGBY XV 2022 (skupina o 5. až 8. místo): Rugby Šumava Nýrsko/RC České Budějovice (černobílé dresy) - RC Havířov 47:32.

FOTO: Ragbisté porazili Havířov, v neděli je v Ostravě čeká jarní derniéra

Společný výběr ragbistů Rugby Šumava Nýrsko a RC České Budějovice zvládl úspěšně úvodní nadstavbový zápas 1. ligy RAGBY XV ve skupině o 5. až 8. místo. Na domácím hřišti porazil nevyzpytatelný RC Havířov 47:32 a v neděli si zahraje až v daleké Ostravě poslední utkání jarní sezony o konečné 5. místo se Sokolem Mariánské Hory, který deklasoval béčko Tatry Smíchov a Pragy 62:25.

Budějovický Majáles.

GALERIE: Takový byl letošní Budějovický Majáles. Podívejte se na fotky z dění

Devatenáctý ročník multižánrového festivalu Budějovický Majáles byl v pátek 27. května 2022 velkolepě zakončen průvodem jedenácti škol. Během celého týdne alternativní kulturní program pokrýval téměř celé centrum Českých Budějovic. Na jeho průřez se můžete podívat v naší galerii. Za poskytnutí fotek děkujeme spolku Budějovický Majáles a jeho fotografům.

Král majálesu 2022 Martin Tetour.

Majálesový průvod prošel centrem Budějovic. Král je z BIGY

Souboj tří finalistů na českobudějovickém Sokolském ostrově v pátek 27. května 2022 určil krále letošního Budějovického Majálesu. Po celý týden sbíralo jedenáct zúčastněných škol body v různých disciplínách, aby se jejich kandidát dostal do tříčlenného finále. Ve čtvrtek po 17. hodině měly největší šanci Biskupské gymnázium (4 330 bodů), Gymnázium J. V. Jirsíka (3 889 b.) a Gymnázium Jírovcova (3 484 b.).

Univerzita třetího věku v Jindřichově Hradci

Univerzita třetího věku v Hradci má rozmanitou nabídku

Vysoké školy v České republice věnují již několik desetiletí péči a úsilí vzdělávání a zkvalitnění života seniorské generace. Jednou z možností vzdělávání je studium na tzv. univerzitách třetího věku (U3V). Na Fakultě managementu v Jindřichově Hradci běží studium U3V již od roku 1999. Nabídka U3V je rozmanitá, nabízí předměty z oblasti společenskovědní, tělovýchovné i z oblasti výpočetní techniky. Děkujeme Aleně Bindrové a Marii Fronkové za příspěvek. 

Běh kolem Destinky 2022

Vyrazíte na Běh kolem Destinky? Meta je 1000 kol

Petra Krejčová nachystala Běh kolem Destinky. Nenáročná atletická akce pomáhá rozhýbat děti i jejich rodiče. V minulosti pořadatelé připravili několik výzev, zajímavé motto nachystali i letos. 100 kol jsme zvládli. Zvládneme 1000?