
Ricardo Goncalves se těší i do Českých Budějovic
Praha - Keňan Benard Kimeli obhájil triumf na Pražském půlmaratonu. Vylepšil si osobní rekord na 59:07 minuty, čímž se dostal na třetí místo letošních tabulek.
Praha - Keňan Benard Kimeli obhájil triumf na Pražském půlmaratonu. Vylepšil si osobní rekord na 59:07 minuty, čímž se dostal na třetí místo letošních tabulek.
Jindřichohradecko – Během uplynulého týdne se hasiči potýkali s požáry trávníků a hrabanky.
České Budějovice - Díky vstřícnosti českobudějovické porodnice vám každý týden na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších dětí, které se narodily v Českých Budějovicích.
České Budějovice - Padesátka dobrovolníků z Dívčic na Českobudějovicku a jejich spádových obcí, České Lhoty, Dubence, Novosedel a Zbudova, uklidila v sobotu 6. dubna „svůj kus Česka“.
České Budějovice - V semifinále extraligy volejbalistek jsou proti sobě dvě hráčky z jihu Čech. Obě prošly českobudějovickým volejbalem.
Plzeň - Zkouška MHD na Výsluní v Plzni prokázala, že se v budoucnu obyvatelé této lokality veřejné dopravy dočkají. Při testu byl použit nejen běžný autobus, ale také vozy jiných rozměrů zapůjčené z dopravních podniků z Prahy, Českých Budějovic nebo Karlových Varů.
Velešín - Městská knihovna ve Velešíně se v pátek 5. dubna zaplnila do posledního místa. Právě tady se totiž křtil mysteriózní thriller „Prokletí Schwartzovy vily“ Anny Beatrix Bártové.
/ROZHOVOR/ Nevýslovná radost zavládla dnes večer v táboře pražských Lvů. Juniorský výběr vyhrál na domácím mistrovství republiky i svůj čtvrtý zápas a stojí krok od titulu. „Chceme dosáhnout na zlatý hattrick,“ smál se po semifinále s Ostravou (3:0) Petr Špulák. Šestnáctiletý supertalent, jenž si už letos osahal mužskou extraligu.
České Budějovice - Sedmadvacetiletého muže, který pracuje jako řidič, přitom není držitelem řidičského oprávnění, "vyhmátli" v pátek v podvečer českobudějovičtí strážníci.
České Budějovice - Českobudějovický Jihostroj vyhjrál i v Ostravě a v semifinálové sérii extraligy volejbalistů vede 2:0. Asistent trenéra Tomáš Skolka pro Deník uvedl: "Po osmihodinové cestě jsme se ráno protáhli a potrénovali v cizím prostředí," popisuje chvíle před druhým utkáním.
Prostřední Svince /VIDEO/ - Dlouhé roky se o stavbě dálnice D3 pouze mluvilo, a najednou je to tady. Obyvatelé Svinců mají množství techniky a stavbu dálnice přímo za humny.
Strakonicko - Starostové už aroganci ministerstva a vlády snášet nechtějí. Starostové měst a obcí, které se nacházejí na silnici I/22 (na trase Klatovy - Horažďovice- Strakonice - Vodňany) a kterých se může velmi citelně dotýkat plánované zpoplatnění silnice I/20 (Plzeň - Blatná - Písek - České Budějovice) už jsou rozzlobeni na nejvyšší míru.
Nedělní dvojboj. Ještě předtím než na jihu Čech rozehrají pardubičtí hokejisté další zápas baráže, budou ve stejném městě bojovat hráči FK Pardubice o druholigové body. Fotbalový souboj Českých Budějovic a Pardubic v rámci 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná ve 14.30 hodin.
České Budějovice - Jihostroj vyhrál v semifinále i podruhé a v úterý může slavit postup.
Jindřichův Hradec - Dvěma zápasy, ve kterých se činili střelci, uzavřelo sezonu béčko mužů florbalového klubu Slovan Jindřichův Hradec.
České Budějovice - Do největšího běžeckého závodu v Česku pro střední školy se pustili studenti i učitelé z českokrumlovské zdrávky a odborného učiliště.
Tábor – Čtvrtý ročník pivního festivalu jde do finále. V sobotu dojde k ocenění těch nejchutnějších piv, poté vystoupí legendární kapela Vypsaná fixa.
České Budějovice – Po více než dvou měsících, na které mu vystavil stopku zlomený palec na ruce, naskočil do hry zkušený útočník ČEZ Motoru Jiří Šimánek (40 let). Vzhledem k dlouhému hernímu výpadku si nevedl vůbec špatně a porážka 3:4 v barážovém duelu s Kladnem ho hodně mrzela.
České Budějovice – Třetina baráže o extraligu je za námi a ČEZ Motor má na kontě pouhé dva body. Další nepřidal v pátečním duelu s Kladnem (3:4), kdy sice předvedl mohutný finiš, který ale přišel bohužel pozdě. V nedělním domácím duelu se zatím suverénními Pardubicemi (17) by Jihočeši nutně potřebovali bodovat.
Ostrava - Bojovali, ale ani doma to nevyšlo. Ostravští volejbalisté ve druhém semifinále extraligy podlehli v pátek pod svou sítí Jihostroji České Budějovice 1:3 a jsou krok od vyřazení. Série play-off se hraje na tří vítězství a v úterý pokračuje na jihu Čech.
České Budějovice - Sdílená kola jsou v krajském městě stále populárnější. Nyní přibudou stojany v dalších budějovických lokalitách.
České Budějovice - Kam se můžete na Českobudějovicku vypravit za zábavou a poznáním
České Budějovice /ROZHOVOR/ – Během sezony přišel vyztužit kladenskou defenzivu vytáhlý zadák André Lakos. Zejména ve vyřazovacích bojích ukázal mimo jiné svůj důraz a pomohl tak Rytířům až do baráže. Na ledě českobudějovického Motoru ale kromě toho přidal i gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. „Česky rozumím čím dál více, ale na rozhovor si ještě netroufám,“ smál se po zápase Rakušan.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve čtvrtém kole baráže o extraligu s Kladnem 3:4 a v dalším utkání v neděli doma s Pardubicemi (17) už nutně potřebují zabrat.
Prachatice - Zubní pohotovost
Strakonice – O víkendu 6. a 7. dubna bude zajišťovat zubní pohotovost vždy od 8 do 11 hodin MUDr. Olga Papáčková, Palackého 464, Blatná, tel. 383 423 771.
Rokycansko – V sídle rokycanské radnice byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci i týmy.
České Budějovice - Semifinále play off volejbalové extraligy mužů pokračuje v pátek a v sobotu. Netradičně v pátek večer se představí Jihostroj v Ostravě. "Není to pro nás žádný problém. Měli jsme jeden den volna, to je dost," říká ukrajinský blokař Valerij Todua.
České Budějovice - Českobudějovičtí kriminalisté vyšetřují případ neoprávněného užívání motorového vozidla. Na konci března 2017 se třicetiletý muž z krajského města podle policejního mluvčího Milana Bajcury zmocnil osobního vozidla Opel Astra a nějakou dobu jej užíval.
Prachaticko - Fanoušci sportu budou mít o víkendu z čeho vybírat.
České Budějovice – Pohárová soutěž ve sportovním aerobiku a soutěži Fisaf Fitness družstev nabídla fanouškům tohoto sportu první závody jarní části.
České Budějovice - Největší zdravotnické zařízení v kraji povede Michal Šnorek. Představenstvo Nemocnice České Budějovice v pátek zvolilo do funkce předsedy představenstva dosavadního ředitele Úseku interních oborů.
Tábor - Diakonie Rolnička potřebuje jeden milion korun, aby mohla své služby nabídnout více lidem.
České Budějovice – V Budějovicích a okolí začali silnice obsazovat stavbaři.
VIDEO/ Pořádnou ostudu udělali svému klubu fanoušci AZ Havířov, kteří měli po utkání s Českými Budějovicemi napadnout příznivce hostujícího klubu a vzít jim dresy a šály. Dostáli svému vlastnímu označení Havířovská zvěř a teď za to čelí stíhání pro loupež.
/FOTOGALERIE/ Nový ležák z produkce Budějovického Budvaru má název 33, do lahví ho v národním podniku ale zatím nestáčejí.
České Budějovice /VIDEO/ - Nový ležák z produkce Budvaru má název 33, do lahví ho v národním podniku zatím nestáčejí.
Českobudějovicko – Dopravní omezení pocítí i tranzitní doprava přes jihočeskou metropoli.
Jižní Čechy – Na zavřené dveře můžete o velikonočních nebo květnových svátcích narazit, vydáte-li se s akutními zdravotními problémy na pohotovost.
České Budějovice - Kam se můžete na Českobudějovicku vypravit za zábavou a poznáním
Festival Zlatá Pecka bude! A to skutečně v Chrudimi a v několika okolních městech a obcích, a ne třeba v Českých Budějovicích, jak to také jednu chvíli mohlo vypadat.
České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria
Splnili, co si předsevzali. A jejich výkon byl ještě o kousek lepší. „Tak snadný vstup do turnaje jsem nečekal,“ přiznal po vítězství 3:0 kouč juniorského výběru pražských Lvů Tomáš John.
České Budějovice – Nadaní studenti ze 14 jihočeských gymnázií, kteří se tento týden zúčastnili Talent Akademie, se ve čtvrtek sešli v Gymnáziu Česká, aby akci zhodnotili.
České Budějovice - Obsazená už jsou znovu všechna křesla v představenstvu českobudějovické nemocnice.
Jindřichův Hradec – Republikové finále Sportovní ligy středních škol a gymnázií ve volejbale O pohár ministra školství, které uspořádala Asociace školních sportovních klubů ČR, hostil Jindřichův Hradec. Vítězi v chlapecké kategorii si zcela zaslouženě odvezli hráči z příbramského Gymnázia pod Svatou Horou.
České Budějovice - Jihostroj porazil Ostravu v prvním semifinále extraligy volejbalistů jasně 3:0. Deník zjišťoval, co průběhu utkání říkali aktéři utkání.
České Budějovice – Na kurtech budějovické sokolovny vyvrcholil badmintonový krajský přebor družstev kategorie žactva, který měl rozhodnout o přeborníku kraje po předchozích dvou kolech.
Zda výstavba nových úseků dálnice kolem jihočeské metropole běží podle plánu, pomůže silničářům ohlídat i dron. Tedy malé, dálkově ovládané bezpilotní letadlo s kamerou. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ho nasadí v rámci technického dozoru. V tuzemsku jde o první využití dronu při silniční stavbě v takovém měřítku, poslouží k hodnocení plnění týdenních harmonogramů.
Ústí nad Labem, Tachov – Tachov nedal seveřankám šanci. V Ústí nad Labem vyhrál jednoznačně 39:20.