Doudleby - Malé čarodějnice, čarodějové a strašidla se v pátek sešli v doudlebské jednotřídce. "Dneska se neučíme, raději děláme pokusy a soutěžíme," řekla v pátek hlavní čarodějnice školy ředitelka Věra Sovová a podělila se o recept na domácí bublifuk, který se tu náramně osvědčit.
České Budějovice - Do ulice Jaroslava Bendy byli přivolání hasiči a policisté k údajnému požáru v domě číslo 22 v pátém patře. Ve skutečnosti ale nehořelo a šlo o poplašnou zprávu.
Dubné - V pátek večer uhynula všechna čtyři čápata v Dubném. Lidé, kteří mláďata od jejich narození s nadšením sledovali pomocí obecní webkamery, se jim pokusili pomoci. Potom, co si jeden čapí fanoušek všiml, že dvě z mláďat už nežijí, zavolal odbornou pomoc. Bohužel neúspěšně. i.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Díky vstřícnosti českobudějovické porodnice vám každý týden na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších dětí, které se narodily v Českých Budějovicích.
Brno – Co se popularity týče, korfbal s hokejem nelze srovnávat. Brněnští korfbalisté se však o víkendu mohou aspoň na chvíli vcítit do kůže šampionů z Komety. Už v sobotu totiž nastoupí v Českých Budějovicích s domácím týmem k finálovému duelu o mistra České republiky. „Samozřejmě bychom rádi komeťáky napodobili. Když však zvítězíme, otevřeným autobusem po městě asi jezdit nebudeme," usmívá se brněnská opora Jiří Ziegler.
Povedlo se. Česká hokejová reprezentace vstoupila do Carlson Hockey Games v Budvar aréně vítězstvím 3:2 nad Finskem, přestože v úvodu zápasu prohrávala už 0:2. Další zápas odehraje náš národní tým v sobotu se Švédskem (17) a s turnajem se rozloučí v neděli duelem proti Rusku (18.30).
Ústí n. L. – Více než šest stovek závodníků z 52 klubů celé ČR se zúčastnilo Velké ceny Ústí nad Labem v plavání, kterou pořádala Ústecká akademie plaveckých sportů v bazénu na Klíši. Putovní pohár pro vítěze soutěže družstev si nakonec odvezli zástupci Slavie VŠ Plzeň, kteří zvítězili před domácím klubem a třetími Českými Budějovicemi.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - „Původní ocelové potrubí postupně měníme za kvalitnější z polyetylenu,“ říká Jiří Větrovský, vedoucí Provozu plynu společnosti E.ON Servisní
České Budějovice - Každý den teď vyrážejí Radko Frček a Čestmír Hromada ze společnosti E.ON Servisní v Českých Budějovicích do terénu. S jarem pro ně totiž nastalo to ideální období pro kontrolu těsnosti plynového potrubí. Před sebou přitom mají pánové poměrně dlouhou štaci. Musí po zimě zkontrolovat plynové potrubí hned ve 250 obcích.
České Budějovice – Povedlo se. Česká hokejová reprezentace vstoupila do Carlson Hockey Games v Budvar aréně vítězstvím 3:2 nad Finskem, přestože v úvodu zápasu prohrávala už 0:2. Další zápas odehraje náš národní tým v sobotu se Švédskem (17) a s turnajem se rozloučí v neděli duelem proti Rusku (18.30).
Praha – Aquatlon a Kateřina Mičková. Toto spojení si dobře zapamatujte. Mladá závodnice ze Žďáru nad Sázavou se totiž v tomto čím dále více populárním sportu letos prokousala v celkovému třetímu místu v žákovské kategorii.
Budějovický Budvar včera představil nový koncept svých značkových restaurací, které ponesou název Original Pivnice Budvarka. První z nich otevřel začátkem března v centru Českých Budějovic, druhá včera zahájila provoz přímo v budově pivovaru. Následovat by měly další.
Dobrá Voda u Českých Budějovic - Exvrbenský Daniel Hostek v derby poprvé nastoupil proti Lokomotivě, ale gól nedal. On, ani nikdo jiný v domácim dresu.
České Budějovice – Autorem vítězného gólu české reprezentace v úvodním duelu Carlson Hockey Games proti Finsku (3:2) byl litvínovský štírek Robin Hanzl, jenž byl na české straně zároveň vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Jižní Čechy - Páteční ráno pro mnohé řidiče přineslo komplikace. Zejména na Prachaticku a Českokrumlovsku jsou kvůli popadaným stromům uzavřené některé úseky. Byl vyhlášen kalamitní stav. Zpoždění mají vlaky, stojí kamiony, některé silnice jsou uzavřené, místy vládne bezproudí. Zpoždění může někde mít i roznáška Jihočeského deníku. Stále doplňujeme fotogalerii akruálními snímky z jihu Čech.
Strakonicko – Pozvánka na sportovní akce, které se konají 29. a 30. dubna. V sobotním krajském přeboru přivítají fotbalisté Oseka Třeboň. Úřední začátky fotbalu jsou v 17 hodin.
České Budějovice – Vítězstvím 3:2 nad Finskem vstoupili čeští hokejisté do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, kterým jsou Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích. Druhý zápas odehraje náš národní tým v sobotu proti Švédsku (17).
České Budějovice - Po sezoně se dají očekávat v českobudějovickém Jihostroji zásadní změny. Tou největší je odchod nahrávače Filipa Habra. Kdo ho nahradí? Přečtete si v pátečním tištěném vydání Deníku.
Táborsko – Výluka na trati je vždy komplikací. Pro cestující i pro dráhy, které se dostávají pod palbu pasažérů. Nepřetržité omezení provozu na trati Tábor – České Budějovice, které začalo v pondělí, se v pátek dostane do své druhé části.
České Budějovice – Nikoli vědci z Prahy, Olomouce nebo Brna, ale vědci z Českých Budějovic, v čele s Daliborem Kučerou z Katedry pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (na snímku), přišli s myšlenkou nevšedního výzkumu mezilidské komunikace.
České Budějovice - Oslavy volejbalistů Jihostroje pokračují v Masných krámech, kde šéfkuchař Luděk Hauser naservíroval čerstvým mistrům buchty a symbolicky je vyzdobil cukrem: hráči od něj dostali jedničku! Zaslouží si ji… Českobudějovický tým vyhrál ve středu večer domácí finálový zápas s Kladnem a stal se mistrem extraligy.
České Budějovice – Hokejový svátek je tady. Česká reprezentace se dnes večer střetně s Finskem v úvodním duelu Carlson Jockey Games. Začátek atraktivního duelu je v 18.30.
České Budějovice - V Budvar aréně se 27., 29. a 30. dubna odehrají České hokejové hry Carlson a pro jejich návštěvníky bude zajištěno bezplatné parkování na volné asfaltové ploše u Vltavy na Jiráskově nábřeží pod Dlouhým mostem, jejíž kapacita je kolem 500 aut.Nájezd k tomuto místu je připraven ze tří směrů, tzn. Praha, Písek a Český Krumlov.
České Budějovice – Dneškem skončila mnohaletá vláda Jiřího Zimoly (ČSSD) Jihočeskému kraji. Hejtman na svou funkci rezignoval. Jeho nástupkyní byla zvolena Ivana Stráská (ČSSD). Jiřímu Zimolovi zlomila vaz kauza Lipno i další aféry, například nátlak hejtmanových lidí na média prostřednictvím peněz z krajské kasy. Poté, co média o kauzách informovala, vystoupilo z koalice s ČSSD hnutí ANO. Tento týden vznikla nová koaliční smlouva, kterou podepsali zástupci ČSSD, PRO JIŽNÍ ČECHY, KDU-ČSL a JIHOČEŠI 2012. Koalice má těsnou většinu 28 hlasů.
Jižní Čechy - Podívejte se, do jakého rána se ve čtvrtek, 27. dubna, probudili Jihočeši. Šumavu, ale i nižší polohy zasypal těžký sníh, na Jindřichohradecku po něm nebylo ani památky. A takové bylo ráno v Prachaticích, v Českém Krumlově, na Lipně a dalších místech Jihočeského kraje i díky snímkům, které poslali naši čtenáři. Bohužel, není to jen o zasněžených záběrech, ale také o nehodách.
Jižní Čechy – Soudní spory firem o zakázky, problémy s majiteli některých nemovitostí nebo až kuriozní debaty o tom, jestli má nebo nemá být zpoplatněna jízda po rozestavěné dálnici.
Kladno – Dvě minuty před středeční večerní půl desátou hodinou poznal český volejbal svého nového mistra. Po dvouleté pauze se titul vrací do Českých Budějovic, které v šestém utkání porazily Kladno 3:1 a sérii vyhrály 4:2.
České Budějovice - Jihostroj má zlato. České Budějovice vyhrály extraligu! Rekordní návštěva desetiletí, skvělé výkony, to bylo finále extraligy volejbalistů.
České Budějovice – Před soudem skončí do dvou týdnů devětadvacetiletý muž kvůli krádeži třiceti rohlíků a masných výrobků v jednom z českobudějovických obchodů.
Praha - Ve věku 90 let zemřel v úterý 25. dubna v Praze operní pěvec Miroslav Smyčka. Média o tom informovala jeho dcera Jolana Smyčková, herečka a zpěvačka pražského Divadla Semafor.Olomoucký rodák v letech 1945 až 1949 studoval filologii a filozofii na Masarykově univerzitě v Brně, ale při politických prověrkách byl vyloučen. Jako pěvec nejdříve působil jako sborista v Opavě, poté jako sólový barytonista v operních domech v Liberci, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích.
České Budějovice - Odešla Eva Valentová, dlouholetá sólistka a sopranistka opery Jihočeského divadla (JD). V pátek 14. dubna zemřela v Praze ve věku nedožitých 94 let.