
Kdo dědí připojištění
Stále více lidí uzavírá penzijní připojištění. Kdo ho v případě jejich úmrtí dědí?
Stále více lidí uzavírá penzijní připojištění. Kdo ho v případě jejich úmrtí dědí?
ZLÍNSKÝ KRAJ - Předseda lidovců Jiří Čunek se včera před svými kolegy hájil před obviněními, že neprávem pobíral sociální dávky, ačkoli měl na účtech miliony korun. Odkud byly?
PRAHA - Předseda lidovců Jiří Čunek se včera před svými kolegy hájil před obviněními, že neprávem pobíral sociální dávky, ačkoli měl na účtech miliony korun.
ŽIŽELEVES - Představitelé obce Hořiněves tvrdí, že bez prostředků z ministerstva kultury by příští rok záchranné práce pravděpodobně nepokračovaly.
BRNO - Honosné stavby. Velkolepé slavnosti. Náboženská procítěnost. Takový byl svět barokního Brna. Jeho hvězdná hodina nastala v roce 1645, kdy odolalo dvacetinásobné švédské přesile.
BEROUN - Zájemci zde vedle Berounska najdou i mapu Kladenska, Slánska či Rakovnicka
SOBOTA - 27. října
VODŇANY - Nové vzdělávací programy upouštějí od biflování. Vyhánějí děti z lavic.
SLABCE - O nálezu klasicistní výmalby a pravděpodobně hospodářského schodiště jsme v RD již informovali. Po dalších sondách se na slabeckém zámku objevují další zpřesňující skutečnosti.
KOLÍNSKO - Brněnského herce a dramatika lidé znají z filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag nebo pohádky Lotrando a Zubejda. V exkluzivním rozhovoru pro Deník zavzpomínal na oblíbené filmové průpovídky.
BOLOGNA - Rodina slavného pěvce Luciana Pavarottiho si dělí majetek. Mistr, který minulý měsíc zemřel ve věku jednasedmdesáti let, po sobě zanechal dluhy ve výši dvanáct milionů liber, tedy asi 480 milionů korun.
DĚČÍN - Více než šedesát let ukrývalo Labe v Děčíně smrtící hrozbu
PORADNA - Radek Matuštík odpovídá na vaše dotazy.
VOJNÍKOV - V pátek otevřeli v obci výstavku ručních prací, které byly doménou našich maminek i babiček.
OSTRAVA - Už pošesté bude Ostrava hostit mezinárodní festival filmů a televizních pořadů o technických a průmyslových památkách Techné.
LYSÁ NAD LABEM - Brněnského herce a dramatika lidé znají z filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag nebo pohádky Lotrando a Zubejda.V sobotu v Lysé si zavzpomínal na své oblíbené filmové průpovídky.
LYSÁ NAD LABEM - Brněnského herce a dramatika lidé znají z filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag nebo pohádky Lotrando a Zubejda.V sobotu v Lysé si zavzpomínal na své oblíbené filmové průpovídky.
PŘEDBOŘICE - Vesnice Předbořice leží jen kousek za hranicemi Tábosrkého okresu. Asi před 250 lety se tu prý udál prapodivný příběh, který měl vazbu i na táborské Vyšetice a proto jsem toto vyprávění výjimečně zařadil do tohoto seriálu. Z oné události se dochovala pouze pověst a ta, jak známo, roste podáním.
RYCHNOVSKO - Zámky na Rychnovsku za letošní sezonu zaznamenaly větší příliv návštěvníků než v loňském roce.
BŘECLAV - Už koncem října by opět mohla mít Břeclav místní sdružení ODS. Nová devítičlenná formace, s plány změnit břeclavskou ODS od základů, čeká jen na rozhodnutí oblastní a výkonné rady.
BŘECLAV - V břeclavské ODS to znovu vře. Bývalí členové nedávno přišli o licenci a už se formuje nové místní sdružení. Zvolilo si vedení a zažádalo o udělení licence.
Základním dokladem pro vyřízení hypotéky je ocenění nemovitosti, kterou bance dáte do zástavy. Zeptejte se smluvního odhadce banky, jaké bude chtít doklady a zdavámje vrátí. Některé budete znovu potřebovat.
BRNO - Pokud se zajímáte o architekturu a hledáte inspiraci pro sobotní vycházku, budou i pro vás během sobotního dne otevřeny brány významných brněnských staveb.
STŘEDNÍ ČECHY - Nakladatelství Libri vydává v ediční řadě Stručná historie států, jež nabízí přehledné a zároveň čtivě podané dějiny jednotlivých států, publikaci Františka Šístka Černá Hora.
STŘEDNÍ ČECHY - Nakladatelství Libri vydává v ediční řadě Stručná historie států, jež nabízí přehledné a zároveň čtivě podané dějiny jednotlivých států, publikaci Františka Šístka Černá Hora.
HOSLOVICE - Strakonicko má nejvýznačnější památku mezi vodními mlýny v České republice.
KLATOVSKO - „Peníze, které potřebuji na jídlo a na cestování za prací, si vyžebrám, ale na alimenty nemám,“ těmito slovy se hájila před klatovským soudem Jitka B. (44), která zde stanula kvůli neplacení výživného na svoji dceru.
PLASY - Po dvou stech letech ožijí památky v Plasích na severním Plzeňsku. Vrátí se do nich život, který poznaly naposledy za doby cisterciáků. Zástupci města, památkářů, Národního technického muzea (NTM) a České zemědělské univerzity (ČZU) představili ve čtvrtek odpoledne v plaském kině asi padesáti lidem multiprojekt Plasy – město 21. století (P. 21).
PÁTEK - 5. října
SVOJŠÍN - Případem dědictví po faráři ze Svojšína na Tachovsku se zabývají policisté
SLAVOŠOV(pokračování) - Bylo to poslední, co prozrazený Stanislav Stodola v životě udělal - svého souseda zardousil. Tělo potom uložil do postele a kolem zapálil svíčky - správně doufal, že tak způsobí požár a zahladí částečně stopy. Byla to finta na druhou: vdovec Stanislav Šanda si několikrát stěžoval na příbuzné a v hospodě měl prohlásit, že než aby po sobě zanechal dědictví, tak raději barák podpálí. A vyšlo to…
ZNOJMO - Stovka bankéřů a zástupců významných českých firem se ve středu dopoledne sešla ve Slupi. Představitele České národní banky zde pokřtili zlatou pamětní minci s motivem zdejšího mlýna. Je čtvrtá v sérii s vyobrazením historických objektů.
LOS ANGELES - Šestadvacetiletá Paris Hiltonová již odmalička žila s tím, že jednoho dne zdědí část Hiltonova impéria. Proto se také její život stal jedním velkým, nikdy nekončícím mejdanem, ve kterém nebylo takřka na vzdělání a školy místo.
PRAHA - Tvář průmyslové doby se jmenuje výstava unikátních fotografií z archivu Národního technického muzea v Praze věnovaná industrializaci a instalovaná ve výstavním sále ve 4. poschodí Staroměstské radnice.
BŘECLAV - Břeclavská společnost Tranza není majoritním vlastníkem pozemků, na nichž stojí. Většina patří ženě z Poštorné, která je zatím firmě neprodala.
NOVÝ JIČÍN - Jednopokojový byt na ulici Msgr. Šrámka číslo 29 v Novém Jičíně, ve kterém řadu let ležela mrtvola Františka Konvičky, má již svého majitele. Zastupitelé odsouhlasili jeho prodej předsedovi Sdružení vlastníků domu Miroslavu Davidovi.
HLINSKO - Kromě jediného už hlinecká radnice vlastní všechny pozemky potřebné k zamýšlené stavbě nového rybníku v lokalitě Rataje.
TRUTNOV - Jedinečný kus práce má za sebou trutnovský kronikář Antonín Just. Při Dnech evropského dědictví prezentoval v pořadí už 49. ručně psanou kroniku města Trutnova. „Má 589 stránek a jsou k ní asi dva tisíce fotografií, které dává dokupy Karel Hybner
BEROUN/KRALŮV DVŮR - Důvěřivosti pětaosmdesátileté stařenky zneužila ve středu kolem jedné hodiny odpolední v Berouně mladá žena snědé pleti.
BEROUN, KRÁLŮV DVŮR - Hyeny v lidské kůži opět zaútočily. Za oběť si vybraly bezbranné staré občany. Bez skrupulí je připravily o jejich úspory
PRAHA - Jevištní báseň Plačky o jednom pánovi a šesti lidech, kteří spolu zažijí zvláštní setkání, dnes uvede v premiéře na scéně pražského Divadla Archa režisérský tandem SKUTR (Martin Kukučka/Lukáš Trpišovský).
PRAHA - Jevištní báseň Plačky o jednom pánovi a šesti lidech, kteří spolu zažijí zvláštní setkání, dnes uvede v premiéře na scéně pražského Divadla Archa režisérský tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský).
OKRES LOUNY - Na neobvyklá a za normálních okolností veřejnosti nepřístupná místa se v sobotu mohli dostat návštěvníci památek v rámci Dnů evropského dědictví.
KADLÍN - Malinká obec na Mělnicku, Kadlín, má za sebou další obrovskou akci
ÚSTÍ NAD LABEM - Staré ústecké domy a budovy, během roku obvykle uzavřené, otevřely o víkendu své dveře v rámci Dnů evropského dědictví i ostatním obyvatelům města. Zájem o ně stále neutuchá. Důkazem toho je i množství návštěvníků, kteří si je přišli prohlédnout.
Před dlouhými deseti lety se objevil na CD první průřez skeči cholerického „taťuldy“ a prostořekého „synstva“ od Josefa Skupy. Nyní, kdy snad už definitivně skončily soudní tahanice o dědictví dřevěných klaunů, vydává Supraphon pětialbový komplet dochovaných nahrávek, které plzeňský stvořitel Spejbla a Hurvínka adresoval dětem i dospělým.
LITOMĚŘICKO - Kdo nevyužil možnost navštívit v sobotu biskupskou rezidenci v Litoměřicích, zaváhal.
HRANICE -Celkem 1210 lidí navštívilo v sobotu 15. září v rámci Dnů evropského dědictví památkové objekty na Hranicku, které jsou široké veřejnosti běžně nedostupné.
HRANICE -Navštívit památkové objekty na Hranicku, které jsou široké veřejnosti jinak nedostupné, umožnily Dny evropského dědictví. Ty se v Hranicích uskutečnily v sobotu 15. září.
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Volný vstup do sbírek Horáckého muzea a Horácké galerie, hudební a divadelní vystoupení. Tak to vypadalo v sobotu v Novém Městě na Moravě.