Šumpersko, Brumovice - Sedm dní strachu a nejistoty. Příbuzní ani přátelé čtyřiačtyřicetiletého podnikatele z Brumovic Milana Foltýna nevěděli, co se mohlo stát. Ve středu nakonec muže vypátrali v jedné z obcí na Šumpersku tamní policisté. Pohřešovaný údajně vůbec netušil, že ho někdo hledá, ale přesto nechce, aby rodina věděla, kde je.
Brno /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Tvoří v opozici ke společenské frustraci a depresi. Tématizují ideový chaos a přehlcení médii. A usilují o hravost, o čemž svědčí i jejich název. „PuMoWo může znamenat cokoliv, třeba i neurčitou hmotu podobnou WaSaBi,“ říká spoluzakladatel souboru Martin Macháček. Historii i současnou tvorbu divadla PuMoWo představuje další díl sobotního seriálu Malá divadla jižní Moravy.
Plzeň – Speciální benefice pro pozůstalé po redaktorovi České televize Karlu Vovesném se koná už v pondělí večer v Kulturním domě Šeříkovka v Plzni na Slovanech.
Teplice - Trenér Vysokého Mýta Roman Páral po druhém čtvrtfinálovém utkání tipoval, že série s Balticflorou Teplice ještě bude dlouhá. Nakonec byl dlouhý jen seznam střelců Nejzbachu. "Vlci" doma prohráli s Mýtem 3:11 a sezona pro ně končí.
Liberec /RECENZE, FOTOGALERIE/ - Undergroundová odnož Šaldova divadla, Divadlo F. X. Kalby, představilo v sobotu v noci svou novou hru Mickey Mouse je mrtvý. Diváci se smáli i trnuli. Tekla i krev a herci se dočkali zcela zaslouženě standing ovation. Pokud někdo od nové hry Divadla F. X. Kalby Mickey Mouse je mrtvý očekával parodii na kreslené seriály, dost se sekl. Čtvrtá hra této divadelní partičky byla docela drsná. Místy to byl horor a pěkná deprese, ale z hlediště se často ozýval i smích.
Praha - Změna v cenách léků a jejich úhrad ze zdravotního pojištění k 1. dubnu se podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Vlastimila Sršně pacientů nedotkne. Ceny se sice vrátily o sedm procent nahoru, o stejné procento se ale vrátily i úhrady od pojišťoven.
Liberec /RECENZE, DIVADLO, ANKETA, FOTOGALERIE/ - Undergroundová odnož Šaldova divadla, Divadlo F. X. Kalby, představilo v sobotu v noci svou novou hru Mickey Mouse je mrtvý. Diváci se smáli i trnuli. Tekla i krev a herci se dočkali zcela zaslouženě standing ovation.
Ústí nad Labem /REPORTÁŽ/ – Hodně lidí ho už odepsalo. Bulvár ho vůbec nešetřil. Titulky typu: „Müller na pokraji smrti. Můžou za to drogy, alkohol či deprese?“ byly bohužel běžné. On se ale nedal. Před časem jel úspěšnou koncertní šňůru Potichu Tour 1, vydal nové album „Eště“ (Universal 2011) a opět vyrazil s kapelou po vlastech českých, slovenských i moravských. Tentokrát s Potichu Tour 2, respektive 2,5. S ní se představil i v Domě kultury v Ústí nad Labem. V sále, kde se tradičně konají nejprestižnější ústecké plesy, ale také třeba tradiční Trampský potlach, který i letos zahájí Mezinárodní hudební festival Porta. Publikum zde sedělo a bylo téměř plno. A to i při ceně vstupenky kolem 700 set korun… „Strávil jsem tu první tři roky svého života, starala se o mě ústecká tetička,“ prozradil překvapenému publiku úřadující slovenský Zlatý Slávik.
Ústí nad Labem - „Strávil jsem tu první tři roky svého života, starala se o mě ústecká tetička,“ prozradil překvapenému publiku úřadující slovenský Zlatý Slávik
Most - Vážnému obvinění čelí František Trilč z Mostu, který v těchto dnech stanul před mosteckým okresním soudem. Obžaloba ho viní z toho, že zfetoval 26letou ženu, která byla krátce jeho přítelkyní, a násilím ji pak držel ve svém bytě. Ženě se nakonec povedlo utéct a přivolat si pomoc. Skončila v nemocnici s těžkou psychózou. Trilč tvrdí, že nic z toho není pravda.
Most - Vážnému obvinění čelí František Trilč z Mostu, který v těchto dnech stanul před mosteckým okresním soudem. Obžaloba ho viní z toho, že zfetoval 26letou ženu, která byla krátce jeho přítelkyní, a násilím ji pak držel ve svém bytě. Ženě se nakonec povedlo utéct a přivolat si pomoc. Skončila v nemocnici s těžkou psychózou. Trilč tvrdí, že nic z toho není pravda.
Ostrava - „Ahoj, sháním nějaké silné léky na spaní“ nebo „Prodám patnáct čípků Tramal proti bolestem“. Redakce Deníku našla na internetu několik podobných inzerátů na prodej návykových léků v Ostravě a okolí. Prodejcům hrozí až třímilionová pokuta.
Ostrava - „Ahoj, sháním nějaké silné léky na spaní“ nebo „Prodám patnáct čípků Tramal proti bolestem“. Redakce Deníku našla na internetu několik podobných inzerátů na prodej návykových léků v Ostravě a okolí. Prodejcům hrozí až třímilionová pokuta.
Plzeň - Plzeň - Reportér České televize Karel Vovesný, který divákům přinášel zprávy z Plzeňska, spáchal sebevraždu. Svůj život skončil skokem z mostu v Plzni-Liticích. Policie potvrdila nález mrtvého osmatřicetiletého muže i dopisu na rozloučenou. Informaci přinesl deník Blesk.
Plzeň - Reportér České televize Karel Vovesný, který divákům přinášel zprávy z Plzeňska, spáchal sebevraždu. Svůj život skončil skokem z mostu v Plzni-Liticích.
Ostrava – Bylo mu zle, hovořit se mu nechtělo. MARTIN RŮŽIČKA měl dost. Deset vteřin před koncem třetí zápasu čtvrtfinále smolně pustil Štefankovu střelu ze zoufalství.
Stres, trauma, drogy, alkohol – to vše jsou jevy, které ruku v ruce s hektickou dobou „přiložily pod kotel“ sklonům k sebevraždám. Policejní statistiky i vyjádření psychologů a psychiatrů jsou neúprosná. Potvrzují, že tomu tak je a že se situace patrně bude ještě více zhoršovat.
Třinec – Jako přejetí parním válcem působili extraligoví hokejisté Zlína ve třetím duelu předkola play off na ledě Třince. Po nadějně vypadajících bitvách na domácím ledě se berani úřadujícím šampiónům poklonili až příliš snadno.
Třinec – Jako přejetí parním válcem působili extraligoví hokejisté Zlína ve třetím duelu předkola play off na ledě Třince. Po nadějně vypadajících bitvách na domácím ledě se berani úřadujícím šampiónům poklonili až příliš snadno. Ve vyřazovacích bojích prohráli venku již popatnácté v řadě a v neděli je od 18.10 hodin čeká ve čtvrtém duelu série zápas o všechno!
Zlín – Byl opět jako zeď! Brankář extraligových hokejistů Zlína Luboš Horčička i popáté v sezoně přiváděl Třinec k naprostému zoufalství. A deset minut před koncem první bitvy předkola play off berani třikrát udeřili se smrtící účinností. Naděje Ocelářů pohřbil Leška. Ještě hlouběji je poté ještě zadusal Holík s Čajánkem. Bitva číslo dvě je na programu již ve čtvrtek od 17.30.
Brno - Bývalý fotbalový talent a v úetrý už čtyřiatřicetiletý útočník po nečekaném konci v druholigovém Znojmě hledá nové angažmá. Kromě zahraničí zvažuje i divizi.
Břeclav /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Dveře zaklaply a ze všech stran se valí kouř. Snažím se skrýt lehkou nervozitu. Během pár okamžiků se kolem rozprostírá neprostupné bílo. „Musíme chodit,“ slyším hlas kolegy sporťáka. Je blízko, přesto ho nevidím. Stojíme v jediné kryokomoře na Břeclavsku. Teploměr ukazuje něco málo pod minus sto dvacet stupňů Celsia.
Břeclav /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Dveře zaklaply a ze všech stran se valí kouř. Snažím se skrýt lehkou nervozitu. Během pár okamžiků se kolem rozprostírá neprostupné bílo. „Musíme chodit,“ slyším hlas kolegy sporťáka. Je blízko, přesto ho nevidím. Stojíme v jediné kryokomoře na Břeclavsku. Teploměr ukazuje něco málo pod minus sto dvacet stupňů Celsia.
Ostrava -Ještě tak aby oči slzely tento název nese sbírka veršů Güntera Motýla, která vyšla koncem loňského roku v ostravském nakladatelství Repronis. Je to průřez autorovy tvorby ze šedesátých až osmdesátých let minulého století.
Každé desáté dítě žije ve Spojených státech s rodičem závislým na alkoholu. Vyplývá to ze studie americké vlády citované agenturou Reuters, podle níž těmto dětem ve zvýšené míře hrozí zdravotní a psychické problémy.
Chicago - Každé desáté dítě žije ve Spojených státech s rodičem závislým na alkoholu. Vyplývá to ze studie americké vlády citované agenturou Reuters, podle níž těmto dětem ve zvýšené míře hrozí zdravotní a psychické problémy.
Chicago - Každé desáté dítě žije ve Spojených státech s rodičem závislým na alkoholu. Vyplývá to ze studie americké vlády citované agenturou Reuters, podle níž těmto dětem ve zvýšené míře hrozí zdravotní a psychické problémy.
Opava - Devětadvacetiletý Pavel S. absolvoval v úterý druhé kolo své soudní kauzy, spočívající podle obžaloby v týrání vlastní matky. Možná pod vidinou trestu neustále diskutoval s předsedou senátu a snažil se ho přesvědčit, že ne on, ale svět kolem něj je špatný.
Ostrava - Každou sobotu po čtvrté hodině odpoledne se můžete na vlnách Českého rozhlasu (107,3, 99,0, 105,3 a 102,6 MHz) zaposlouchat do autorského čtení spisovatele Miroslava Sehnala.
Moskva - Seřizovat si hodinky kvůli změně zimního a letního času museli Rusové naposledy loni 27. března. Tehdy na pokyn prezidenta Dmitrije Medveděva byl zimní čas zrušen, prý jednou provždy.
Chicago - Léky podávané dětem nakaženým virem HIV, který způsobuje nemoc AIDS, nezvyšují riziko psychiatrického onemocnění těchto dětí. Uvádí to lékařská studie zveřejněná v nejnovějším čísle amerického odborného časopisu Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine.
Veselí nad Moravou - Border kolii Meri jsou tři roky. Většinu jejího života ji její majitelka připravovala na canisterapii. Přestože zatím fenka ještě studium nezavršila zkouškou, vyzkoušela si už i praktickou část vzdělávání, když dvakrát navštívila klienty ve veselském Denním stacionáři Zdislava.
Opava - Těsně před Štědrým dnem byl na gynekologické ambulanci opavské nemocnice nalezený novorozenec. Chlapeček ležel v papírové firemní tašce IKEA, přikrytý dvěma vlněnými šály, starým froté ručníkem a starým potahem na peřinu.