Orlickoústecko /NÁZOR/ - Zhoršující se ekonomická situace zvyšuje nabídku z řad politických subjektů, které se v jakýchkoliv příštích volbách budou ucházet o naše hlasy. Namátkou vyberu podnikatele Babiše a jeho snahu o „nové občanské fórum“, ale i poslance Jiřího Paroubka, který voliče osloví stranou NS-LEV 21.
Šatov – Poté, co soukromé společnosti nevyšel záměr postavit Prehistoric park v Boskovicích na Blanensku, pokukují podnikatelé po areálu bývalé keramiky v Šatově.
ČR - Jsou mladé, sexy a rády dávají na odiv své přednosti, protože chtějí přetáhnout klienty tradičním dinosaurům. Jaká je čtveřice nových bank na českém trhu z hlediska uživatelského komfortu?
Boskovice – Dinosauři v Boskovicích stát nebudou. Firma Real Company, která plánovala u westernového městečka postavit areál nazvaný Ztracený svět, tento týden od svého plánu odstoupila. Proti stavbě protestovalo přes dva a půl tisíce lidí, kteří se podepsali pod petici.
Blanensko - Proti plánovanému prehistorickému parku v Boskovicích jsou stovky lidí. Podnikatelé v pondělí veřejně představili svůj záměr. O stavbě možná rozhodnou lidé v referendu.
Washington - Vědci z Arkansaské univerzity objevili na soukromém pozemku v Arkansasu dobře zachované zkamenělé stopy dinosaura. Jsou staré 120 milionů let a je mezi nimi také otisk páru nohou masožravého druhu tříprstého dinosaura.
Jindřichohradecko/FOTO/ – Bývalý prezident Václav Havel zavítal na Jindřichohradecko několikrát. Hned v roce 1991 ho uvítalo zrovna rozkopané jindřichohradecké náměstí Míru.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Jakmile člověku padne pohled na olejomalbu pravěkých jelenů naproti pokladně, je lapen. V hlavě se rozjede řetězec vzpomínek na léta, kdy hltal všechny ty lovce mamutů a jelenů, a tak propadá nostalgii a tvář se roztáhne do úsměvu… Kolekce 130 slavných prací Zdeňka Buriana v Alšově jihočeské galerii zkrátka láká davy.
Boskovice – V lese u Boskovic nejspíš vznikne nový prehistorický lesopark. Takový návrh předložil zájemce o odkup lesních pozemků v blízkosti boskovického westernového městečka, firma Real Company.A boskovičtí radní prodejní záměr schválili. Nový zábavní park pro rodiny s dětmi by pak měl vzniknout zhruba do dvou let.
Boskovice - Vedení města Boskovice chce prodat víc jak třicet hektarů lesa, kam se má rozšířit dinopark. Lidé se bojí, že les obklopí plot. To majitel dinoparku vyvrací.
Praha - Vzpomínám si na to jako dneska. Bylo mi pět, poslouchal jsem na deskách Šmouly (tehdy ještě nebyli 3D a Fanánka na Kovárně u piva ani nenapadlo, že jednou po pádu totáče s nimi natočí svoji nejprodávanější platnu) a změnil se mi svět… Na Vánoce jsem dostal svoje první lego.
Slovácko – Mládí, prázdniny a tábory pro děti. Tři pojmy, které zdobily letošní léto. Aby je kluci a holky strávili co nejkrásněji, o to se letos na Slovácku starali především zaměstnanci domů dětí a mládeže, zájmové a společenské organizace, ale i zřizovatelé středisek pro dětskou rekreaci.
Tichá -Ladislav Majkus a Martin Fojtík, tak se jmenuje dvojice mladíků, která s pomocí myslivců, sponzorů a obce Tichá letos již podruhé uspořádala Nadační den. Jeho výtěžek, stejně jako loni, putoval pro potřeby Domova Tichá, zařízení Slezské diakonie.
Vyškov /FOTOGALERIE/ - Branou do areálu vyškovského zooparku a dinoparku, které mají společné vstupné, ve středu vstoupil návštěvník s pořadovým číslem jeden milion. Štěstí se usmálo na rodinu ze Zábřehu na Moravě.
Boskovice - Dimetrodon, styracosaurus a tyranosaurus se zuby ostrými jako břitva. O kus dál stojí další prehistorická příšera. Brontosaurus. Na tyto pravěké tvory mohou narazit turisté v těchto dnech v boskovickém westernovém městečku.
Je to šílenost, ale když je venku kolem 20 stupňů Celsia a nic nenasvědčuje tomu, že se počasí v následujících dnech zlepší, možná vezmete zavděk i střílečkou Dino D-Day. Grafika vás vrátí zhruba o 10 let nazpět, nicméně příběh je originální až ztřeštěný, a to se počítá.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 21. ČERVENCE/ - Milý deníčku, ten neustále skotačící déšť mně statečně pije krev už několik týdnů. Ale že ho něco předčí, jsem opravdu nečekal. Si to vezmi, coby věhlasný stopař, který přehlédne i stopu dinosaura, jsem se vydal číhat na mimozemšťany.
Praha, Ostrava /RECENZE/ – Vysočanská O2 arena zažila pořádný hardrockový a heavymetalový nářez. Poslední červnový úterní večer se na pódiu představili dva hudební „dinosauři“ ze staré dobré Anglie – Whitesnake a Judas Priest. Více než čtrnáct tisíc hudebních fajnšmekrů nejen ze všech koutů Česka, ale i z blízkého zahraničí dostali možnost k vyslechnutí dvou zásadních bigbítových zpěváků – Davida Coverdala a Roba Halforda. Dvojkoncert Judas Priest a Whitesnake zkrátka nabídl čtyřhodinovou plavbu proti proudu času…
Praha, Ostrava – Vysočanská O2 arena zažila pořádný hardrockový a heavymetalový nářez. Poslední červnový úterní večer se na pódiu představili dva hudební „dinosauři“ ze staré dobré Anglie – Whitesnake a Judas Priest.
Štramberk /FOTOGALERIE/ - Kdo by neznal úžasné kresby dinosaurů nebo pračlověka či dobrodružných výjevů, jež vzešly z rukou Zdeňka Buriana. Jeho dílo je nyní možné spatřit ve zcela nových prostorách.
Canberra - Ostatky dinosaura s krokodýlí tlamou, který se po světě proháněl před stem milionů let, nalezli vědci v Austrálii. Přitom se podle australského tisku předpokládalo, že dinosauři ze skupiny spinosaurů obývali pouze severní kontinenty.
Hranicko – Už po třetí se společně setkali žáci českých a polských škol o posledním květnovém víkendu v polské obci Kolonowskie. Akce s názvem Dětské dny ekologie se zúčastnily děti ze základních škol v Hustopečích nad Bečvou, Stříteže nad Ludinou a Bělotína.
Krnov /FOTOGALERIE/ – Návštěvníci do krnovského muzea v pátek vyrazili neobvykle pozdě. Nenechali si ujít poslední příležitost prožít muzejní noc ve vile v Zacpalově ulici. Muzeum se totiž brzy bude stěhovat a vila bude na prodej.
Boskovice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Tak přijíždí poslední kovboj, sombrero vmáčklé do čela, zpívá Michal Tučný z rádia zaparkovaného tranzitu u boskovického westernového městečka. Za volantem si dává dvacet starší muž v maskáčovém triku. Stylovější uvítání jsem si snad ani nemohl přát.
Vratislavice nad Nisou – Pyramidy, posvátný kalendář, tajemné jeskyně s pozůstatky lidských obětí, kráter po meteoritu, který vyhubil dinosaury, majestátní sopky i věštba, předpovídající na rok 2012 konec světa…
Boskovice - Do boskovického westernového městečka se nastěhovali dinosauři. Několik modelů pravěkých kolosů stojí již nyní v tamním velkém amfiteátru. Vedení western parku chce v městečku v budoucnu totiž udělat nové lákadlo pro turisty.
Rakovník – „Přeji vám, abyste s tímto vedením dosáhli v příštích volbách lepšího výsledku než v těch minulých.“ Těmito slovy reagoval Jaromír Tupý na rozhodnutí místního sněmu rakovnických občanských demokratů (ODS), který jemu spolu s Rudolfem Pánkem a Pavlínou Čiberovou ukončil členství v rakovnické ODS. Reakce "Svobodných rebelů" najdete v úterním vydání Rakovnického deníku. Již nyní můžeme prozradit, že se jedná o zajímavé příspěvky.
Boskovice – Indiáni na koních, kovbojové s roztančenými lasy, plné saloony a hned za rohem řvoucí dinosauři. Takto bude vypadat již od letních prázdnin bokovické westernové městečko. Návštěvníci si nově projdou na jediném místě dva zábavní parky – z Divokého západu zamíří rovnou do pravěku.