On-line rozhovor s Leošem Šimánkem
Ptali jste se on-line známého cestovatele, publicisty a fotografa. V pondělí 10. března představí Leoš Šimánek svou diashow v poděbradském divadle Na Kovárně od 19 hodin.
Ptali jste se on-line známého cestovatele, publicisty a fotografa. V pondělí 10. března představí Leoš Šimánek svou diashow v poděbradském divadle Na Kovárně od 19 hodin.
Vsetín - Roura k rouře pasuje: právě tak se jmenuje hra Jacquese Prevérta, kterou dnes večer už podruhé předvedou ochotníci z Divadla ve vsetínském Lidovém domě.
Prostějov - Zjevně opilý muž si ve středu dopoledne vyhlédl k vykonání malé potřeby památník manželů Vojáčkových před prostějovským divadlem.
Zlín - Milovníky umění zve Divadlo Malá scéna ve Zlíně na čtvrteční představení Dodo Gombára Mezi nebem a ženou. Světovou premiéru měl tento titul v březnu v roce 2003 v Budapešti, kde se dočkal neuvěřitelných téměř dvě stě repríz.
Olomouc -(PŘIDÁNA DALŠÍ VIDEA a FOTOGRAFIE) Moderátor Marek Eben, heraldik Jiří Louda, fotograf Vladislav Galgonek, ale i třeba Bolek Polívka se mimo jiných sešli ve středu večer na pódiu Moravského divadla při předávání Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2007.
Východní Čechy - Ve čtvrtek večer budou ve Východočeském divadle v Pardubicích oceněni dobrovolníci východních Čech. V rámci galavečera Den D převezme sošku anděla sedmnáct lidí, kteří dobrovolně a často ve svém volném čase a bez nároku na honorář pomáhají potřebným. Nad akcí převzali záštitu představitelé Pardubického kraje.
Louny - Milan Knížák zavítal do Loun a v divadle otevřel svou výstavu.
Pardubice/ Hlinsko – Kulturní oživení obce, znovuotevření divadla a hiphopový festival. Tyto projekty zvítězily v grantovém programu "Vpohybu" Nadace Vodafone a byly podpořeny částkou 170 tisíc Kč.
Kladno, Znojmo/ Pohádka aneb Na pytel se sahat nebude o hledání smyslu života, byla druhá na festivalu nekomerčního filmu Klapka 2008. Epický příběh o putování prince a krajánka Venci za štěstím režírovali studenti Univerzity T. Bati Jan Bártek a znojemský rodák Jan Otruba.
Litomyšl - Po Velikonocích do města přijede 120 Japonců z města Nara. Lidem představí čajový obřad nebo divadlo. V jednom z hotelů se budou podávat japonské speciality.
Opava - Slezské divadlo uvedlo v neděli 2. března dvě Pucciniho jednoaktovky Gianni Schicchi a Jeptiška, nastudované v italském originále.
Boskovice - Dramatický kroužek NABOSO připravil pod režijním vedením Tomáše Trumpeše již čtvrté představení divadla poezie.
PLZEŇ - Deset milionů korun má stát informační kampaň ke kandidatuře města na titul Plzeň, evropské hlavní město kultury 2015. Radnice o ně požádá Evropskou unii. Podání žádosti už schválili městští zastupitelé.
Šumperk/Olomouc -V olomouckém divadle se budouve středuvečer udělovat krajské ceny v oblasti kultury za rok 2007. Dvě z nich čeká po slavnostním večeru cesta do Šumperku.
Prostějov -Adaptaci provokativního textu Američanky Eve Enslerové s názvem Monology vagíny uvádí dnes (5. března)v 19 hodin Městské divadlo v Prostějově.
Poděbrady - Už za necelý týden se návštěvníci poděbradského divadla Na Kovárně mohou těšit na nově sestavenou diashow cestovatele a fotografa Leoše Šimánka. Ten v březnu vyráží na jarní turné po Čechách nazvané Na kanadském severu – Zpátky do divočiny.
Litomyšl - Do města dnes míří výkonný ředitel Česko–japonské společnosti Robin Šóen Heřman. V Litomyšli představí program dnů japonské kultury, který se tu uskuteční poslední březnový týden.
Křivoklát/ Blíží se desáté výročí svatořečení Anežky České. Marcela Slavíková připravuje na toto téma hru.
Zlín - Městské divadlo ve Zlíně našlo svého Sandokana. Pro novou inscenaci, která se začíná zkoušet již ve středu 5. března, však stále hledá nejméně tři krásné a pohybově nadané malajské tanečnice.
Brno - Brněnské HaDivadlo ve středu uvede první díl pětidílné politické satiry Kluzká plocha. Jako prvního si na mušku bere Václava Klause.
Rychnov nad Kněžnou - Ředitel rychnovské základní umělecké školy Pavel Kovaříček přišel s požadavkem před schvalováním úprav rozpočtu. Nákup nástroje podpořily finanční komise i odbor.
Poděbrady/ Už za necelý týden se návštěvníci poděbradského divadla Na Kovárně mohou těšit na nově sestavenou diashow cestovatele a fotografa Leoše Šimánka.
Mladá Boleslav/ Již tento pátek 7. února v 19.30 uvede Městské divadlo Mladá Boleslav novou hru Ingemara Bergmanna Scény z manželského života. Ve čtvrtek 6. února budou mít diváci od 19.30 hodin možnost zhlédnout hru Racek od Antona Pavloviče Čechova, která měla v Boleslavi premiéru 15. února a setkala se s mimořádným diváckým úspěchem. Hru režíroval Jan Novák. Boleslavský deník vám přináší druhou část rozhovoru s tímto známým režisérem.
Louny - Vrchlického divadlo uvede nedoceněného génia české hudební scény.
Třešť - Milovníci divadla si letos opět přijdou na své v Třešti na Jihlavsku. Tam od pátku vypukne již 47. ročník divadelního festivalu s názvem Třešťské divadelní jaro (TDJ).
Kutná Hora/ Koncert Jarka Nohavici byl v programu Tylova divadla výjimečný. Nejen mnohými pravidly, která s ním byla spojena (například při prodeji lístků), ale také mimořádným zájmem posluchačů.
Olomouc - Předsevzetí dramaturgů Divadla hudby uspořádat alespoň jeden jazzový koncert měsíčně se naplní dnes v 19.30 hodin, kdy do sálu v Denisově ulici zavítá olomoucký rodák Emil Viklický se svým triem.
Havířov – Divadelním kabaretem oslavilo v sobotu ve zcela vyprodaném loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče havířovské amatérské divadlo Sputnik své desáté narozeniny.
Poděbrady - Velkolepá akce s názvem Den Poděbrad se konala o víkendu v lázeňském městě.
PLZEŇ - Po Knize džungle, Limonádovém Joeovi, Chicagu a před Koločavou přineslo Divadlo J. K. Tyla v Plzni další muzikál. V české premiéře uvedl soubor muzikálu a operety na scéně plzeňského Velkého divadla Carousel.
Olomouc - V úterý začíná v Olomouci už čtvrtý ročník Japonského jara. Tři týdny nabitého programu, kultury, zábavy a příjemných zážitků připravil pro širokou veřejnost Japonský klub Olomouc při Katedře asijských studií Univerzity Palackého.
KVASETICE - Letos oslaví 84. narozeniny kronikář Kvasetic u Plánice Antonín Hanzlík. Do kroniky zapisuje události obce už od roku 1990.
Šumperk -Vynikající výkon v roli Salieriho v inscenaci hry Amadeus vynesl herci Divadla Šumperk Petru Komínkovi širší nominaci na Cenu Thalie. Uděluje ji Herecká asociace za mimořádné jevištní výkony.
Jilemnice - Čtrnáctý ročník tradičního divadelního festivalu Březen – měsíc divadla, na prknech Společenského domu Jilm, v neděli otevřel pražský soubor Ty–já–tr hrou Pověsti pro štěstí.
Česká Třebová - Až do sobotního večera jsem si, zřejmě jako většina z vás čtenářů, pod pojmem pantomima představila především typickou dvojici pierot a kolombína.
Netolice - Víkendové představení ochotnického spolku Tyl Netolice zaplnilo městské divadlo takřka do posledního místa. Sál byl tentokrát dostatečně vytopený, takže divákům ani hercům zima nebyla.
Český Brod - MC Kostička ve spolupráci se ZUŠ Český Brod tímto úspěšně zakončili stejnojmennou výstavu probíhající v galerii Šatlava
Brno - VDivadle Reduta se Brňanům představí Chantal Poullain a Jiří Schmitzer.
Brno – Za mřížemi brněnské vazební věznice byla premiéra hry z dílny Járy Cimrmana. Představil ji divadelní spolek vězňů Šutr.
Ptení- Ptenský dětský divadelní soubor nastudoval již patnácté jubilejní představení. V neděli odpoledne v aule místní základní školy herci z řad žáků představili pohádku Jak zlý kocour Černoděs nakonec ostrouhal.
Chrudim / Praha - v sobotu 1. března proběhl v pražském divadle Říše loutek klubový večer s názvem Splněná přání, který běl věnován Muzeu loutkářských kultur včera, dnes a zítra.
Ústí nad Labem - V jednu velkou trolejbusovou vozovnu se proměnilo v pondělí odpoledne centrum města. Kvůli poruše trolejového vedení se totiž zastavila trolejbusová doprava.
Okres Louny - Na jaké kulturní lahůdky se můžete těšit?
Teplice - Koncert legendární šansoniérky, který se měl uskutečnit v pondělí večer v Krušnohorském divadle v Teplicích se skupinou Petra Maláska, je odložen. „Zpěvačka má bohužel chřipku,“ informoval včera Zdeněk Kymlička z agentury For, která měla akci pořádat.
Brno - Bláznivé dílny, vybudování skateparku a další čtyři menší projekty zvítězily v grantovém programu Vpohybu Nadace Vodafone. Organizace dostanou na jejich realizaci 378 tisíc Kč. Na projektech budou pracovat mladí lidé do šestadvaceti let.
Kyjov - Strakoničtí dudáci, japonské gejši i animovaná Božena Němcová bavili v sobotu večer návštěvníky kyjovského domu kultury.
Ostrava -Třetím rozborovým seminářem byl včera krátce po poledni v divadelním klubu ostravského Divadla Jiřího Myrona zakončen dvanáctý ročník festivalu ostravských činoherních divadel Ost-ra-var, který probíhal v moravskoslezské metropoli od středy minulého týdne.
Zlín - Přes šest set lidí zhlédlo v sobotu v Městském divadle Zlín premiéru jevištní adaptace jednoho z pilířů světové literatury Dekameron. Inscenaci s příznačným podtitulem Dokud jsi na světě, bav se, nastudoval se zlínským souborem mladý slovenský režisér Jakub Nvota.
Ústí -Nadšeným potleskem odměnili diváci v Ústí ochotníky z Divadelního souboru Tyl Drahouše.
Ústí -Nadšeným potleskem odměnili diváci v Ústí ochotníky z Divadelního souboru Tyl Drahouše.