ČESKÁ LÍPA/ Poslední večeře, Jidášova zrada, zatčení Ježíše v zahradě Getsemanské, soud a ukřižování. To vše zažil na Bílou sobotu vodní hrad Lipý v České Lípě. Již počtvrté se hrad stal kulisou pro Pašijové hry, které přilákaly rekordních 1200 návštěvníků.
OSTRAVA/FRÝDEK-MÍSTEK - Tytam jsou časy, kdy celý národ čekal na knižní čtvrtky a před knihkupectvími již od rána stávaly fronty. „Knížky se prodávají méně než dříve. Není to však nezájmem čtenářů. Trh je nasycený novinkami, nabídka výrazně převyšuje poptávku. Svou roli sehrává i cena. Navíc si dnes knihy můžete koupit už i v hypermarketech,“ hořekují prodejci.
PELHŘIMOV/JIHLAVA – Pátá účast na regionální přehlídce středoškolských divadel přinesla pelhřimovskému souboru Domino při domě dětí a mládeže žeň ocenění. Letos nastudovali pro porotce recesi klasické pohádky bratří Grimmů Sněhurka.
PELHŘIMOV - Městské divadlo v Pelhřimově přivítá v úterý 10. dubna, dámy ve společenských róbách a pány ve smokincích.
Od 19.30 hodin zde začíná divadelní představení Dva muži v šachu.
KLADNO - Na jeviště Středočeského divadla Kladno se téměř po třiceti letech vrátila světoznámá komedie Jevana Brandona-Thomase nazvaná Charleyova teta. Naposledy byla na této scéně uvedena v roce 1978. V novém nastudování hostujícího režiséra Gustava Skály dostal velkou hereckou příležitost Radim Jíra, který ztvárnil titulní roli Charleyovy tety.
Za pár dní otvírají novou budovu Slovenského národního divadla. Je to určitě velká událost. Nejen proto, že jde o reprezentativní scénu, ale i proto, že jsme na to otevření čekali víc než dvacet let.
PARDUBICE - Na prvním ze dvou finálových zápasů pardubických hokejistů s pražskou Spartou byl v hledišti ČEZ Areny k vidění také herec Východočeského divadla v Pardubicích Josef Pejchal.
BENEŠOV - V seriálu zaměřeném na podnikání na Benešovsku představujeme nyní jeho první díl. Dvakrát 12 otázek tentokrát dostal Vladimír Kravjanský z Benešova.
Náměstí se promění ve staročeské historické tržiště
ÚŠTĚK – Velikonoční svátky oslaví v Úštěku tradičně. Již posedmé se tu budou zítra konat „Úštěcké Velikonoce“– slavnost vynášení Morany, jarmark s řemesly, pouličním divadlem, staročeskou a folklorní muzikou.
ČESKÝ TĚŠÍN - Festival Divadlo bez hranic, který každoročně baví diváky na obou březích řeky Olše v Českém Těšíně a polském Těšíně, letos chystá pro návštěvníky novinku.
ČESKÝ TĚŠÍN - Kontejnery na nepotřebné oblečení a hračky byly rozmístěny v ulicích Českého Těšína. Jde o ojedinělý plán, který zdejší radnice připravila ve spolupráci s polskou firmou.
VYŠKOV - Autorka populární série knih začínajících slůvkem Když, fejetonů a nepostradatelná nápověda pražského Činoherního klubu Irena Fuchsová dorazila v úterý odpoledne za návštěvníky Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově.
PRAHA - Prestižní Festival hudebního divadla Opera vznikl v roce 1993, aby zpopularizoval a podpořil deset regionálních operních souborů, které se po převratu ocitaly ve zvláštním vakuu veřejného zájmu, a od té doby je pořádán každé dva roky.
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Jak se vyhýbat úrazům a co dělat, když k nim dojde. To byl program včerejšího Dne bez úrazů, který ve Frenštátě, již podruhé, pořádalo Centrum volného času Astra.
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na sto dvacet divadelních umělců a jevištních techniků se vydalo ve středu odpoledne k bavorským sousedům, aby pasovskému publiku ve Stadttheater Passau předvedlo právě oceněné představení Křídový kruh.
PRAHA - Na scénu Hudebního divadla Karlín se vrátil legendární muzikál Limonádový Joe, který se poprvé objevil na divadelní scéně koncem druhé světové války.
ATÉNY - Velkou hrobku z období římské říše obsahující zlaté šperky, keramiku a bronzové předměty objevili archeologové na řeckém ostrově Kefalonia. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na řecké ministerstvo kultury.
OPAVA– Primátor města Opavy Zbyněk Stanjura (ODS) čelí trestnímu oznámení. Podal je na něho opavský zastupitel Petr Škarohlíd (bez politické příslušnosti v klubu KSČM). Důvod? Hospodaření Slezského divadla.
VELKÉ BÍLOVICE – Za svými kamarády na jižní Moravu do Velkých Bílovic přijela v sobotu herečka Iva Janžurová. Zúčastnila se tu společenských akcí v rámci dne Putování za vínem a vzhledem k řadě srdečných uvítání bylo zřejmé, že tu není poprvé.
STŘEKOV – Veřejnou generálku představení Famiglia, původní hry s podtitulem Questo é la Cosa Nostra (Tohle je naše věc), uvede dnes od 11.00 hodin Činoherní studio. Premiéru má zítra od 19.00 hodin.
PROSTĚJOV - Denní stacionář Sociálních služeb Prostějov v ulici Pod Kosířem slouží mentálně postiženým lidem, kteří se pro svůj dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav nemohou zapojit do zaměstnání.
OLOMOUC - Moravské divadlo Olomouc zažilo na pražském Festivalu hudebního divadla Opera 2007 obrovský úspěch. Odborná porota odhlasovala jako nejlepší inscenaci festivalu olomoucké nastudování opery Giuseppe Verdiho Attila.
BRNO – Lidická ulice možná není Hollywood Boulevard a Městské divadlo v Brně asi nikdy nebude tak slavné jako jeho bratříček na Broadwayi. Přesto mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
ZNOJMO – Změny značek, nový ostrůvek a zrušený odbočovací pruh. Po letech petic a sporů má být přechod přes rušnou silnici u znojemského divadla bezpečnější. Rodiče nápravu vítají, zcela spokojeni ovšem nejsou. Na nebezpečné přechody upozorňují i zástupci dalších škol.
ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Při krajské postupové přehlídce dětských skupin scénického tance tančily v úterý v ústeckém Roškotově divadle sestavy z Ústí nad Orlicí, Chocně, Lanškrouna, Broumova a Prahy.
HRADEC KRÁLOVÉ -Ani nemusíte jezdit do Benátek a jedičnou karnevalovou atmosféru, kdy se městem v laguně procházejí masky, můžete zažít na jevišti Klicperova divadla v Hradci Králové.
ÚSTÍ NAD LABEM – Čtvrtý ročník postupové přehlídky scénického tance dětí, mládeže a dospělých Tanec Tanec 2007 začne ve čtvrtek ve 14.00 hodin v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem.
TEPLICE - Prezident České republiky Václav Klaus včera dopisem oficiálně poděkoval teplickému primátorovi Jaroslavu Kuberovi za zorganizování jeho schůzky s německým kolegou Horstem Köhlerem.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do českobudějovického klubu Velbloud přijede dnes večer zahrát brněnská kapela Čankišou, jejíž muzika zaujímá přední místo v oblasti české wordmusic.
Hradec Králové – Statutární města budou do nového zákona o rozpočtovém určení daní prosazovat změny. Shodla se na tom Komora statutárních měst Svazu měst a obcí.
PRAHA - Galakoncert mladých tuzemských pěvců, podle pořadatelů velmi slibných talentů, uzavřel dnes v metropoli program festivalu Opera 2007. Osmý ročník přehlídky všech deseti profesionálních českých operních scén se v pražských divadlech uskutečnil od 9. do 24. března.
PRAHA: Nejen herecké role jsou v připravované novince Hudebního divadla Karlín - muzikálu Limonádový Joe - alternovány. Jaká by to byla "koňská opera", řekl si režisér Antonín Procházka a do inscenace, jejíž premiéra se chystá už na tento čtvrtek, zařadil hned dva živé koně.
CTINĚVES / ČERNĚVES – Prakticky žádnou změnu v rozložení sil ve ctiněvském obecním zastupitelstvu nepřinesly sobotní nové volby. V nich totiž občané rozhodli o tom, že strana Ctiněves – náš domov dostane opět tři křesla v zastupitelském sboru.