Robousy - V obci na Jičínsku zasedá v komisi Bohuslav Tomančík z Jičína. Když si povídáme o tom, jak se tu během dvou dnů ve volném čase zabaví, ukazuje nám hermelínovou kuchařku se spoustou zajímavých receptů.
FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Martin Hudec
/ROZHOVOR/ Jak Ladislav Špaček hodnotí prezidentský šatník a může si hlava státu obléknout, co chce? Proč má mužské odívání více pravidel než to ženské a jaké dělají obě pohlaví chyby a proč ženy telefonují více než muži, prozradil v rozhovoru Mr. Etiketa a někdejší poradce Václava Havla Ladislav Špaček.
Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ – Profesor Martin Hilský je jedním z nejznámějších českých překladatelů kompletního díla Williama Shakespeara. Mimo jiné se s ním mohli jeho obdivovatelé na Vysočině setkat také na loňském říjnovém havlíčkobrodském knižním veletrhu, kde se stal jedním z nejvýznamnějších hostů. Přednášel tam o Shakespearovi a obrazu politiky v jeho hrách.
Královéhradecko, Jičín - Prezidenta Miloše Zemana sleduje jeho dvaašedesátiletý jmenovec Miloš Zeman z Jičína už třicet let. Od doby, kdy se v roce 1988 objevil v technickém magazínu článek, jehož autorem byl pracovník prognostického ústavu Miloš Zeman a nastínil zde vizi našeho státu.
Mladá Boleslav – Byly to nervy k prasknutí. Po pátečním večeru ale známe ty, které považují diváci mladoboleslavského městského divadla za nejoblíbenější herce.
Kutná Hora - Školáci objevili staré skladiště, ve kterém nakonec našli inspiraci pro příběh svého chystaného divadelního představení. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat hra s názvem Ve starém skladu se svítí, kterou na jevišti Malé scény Tylova divadla uvedli ve čtvrtek 25. ledna mladí umělci Tylovy herecké školy.
Plzeň - Hlavní část cestovatelského festivalu Kolem světa se sice uskuteční až na jaře v Praze. Program největší akce svého druhu v Čechách se ale v sobotu a v neděli 27. a 28. ledna se zastaví v Plzni.
Železný Brod – Divadelní spolek Tyl Železný Brod pořádá od pátku 26. do neděle 28. ledna festival ochotnického divadla s názvem Železnobrodské divadelní hry.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Divadélko Mateřského centra Hvězdička z Benešova připravilo pro své příznivce další půlhodinku s pohádkou ve středu 24. ledna. Představení O veliké řepě odehráli nejmenší divadelníci spolu se svými lektory. Pohádka měla děti v publiku nejen pobavit, ale také naučit se soustředit.
/ROZHOVOR/ Modelka a herečka Kateřina Klausová trochu klame tělem. V médiích se o ní často píše v souvislosti s tím, na jaké vernisáži či večírku se objevila, kdo ji doprovázel a jaké šaty měla právě na sobě. Zkrátka – typické prokletí mimořádně krásných žen. Přitom Kateřina studuje Fakultu sociálních věd, hraje na divadle i ve filmu a je rovněž aktivní sportovkyní, dlouhá léta se například věnovala golfu.
Pohádka plná písniček se brzy objeví na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Královna Koloběžka první bude však jiná než známá filmová pohádka z osmdesátých let, vycházet bude přímo z knihy Jana Wericha.
Mladá Boleslav - V pátek večer odhalí v mladoboleslavském městském divadle výsledky ankety Zážitek roku. V něm Městské divadlo spolu s Boleslavským deníkem prostřednictvím fanoušků divadla hledají nejoblíbenější interprety prestižní boleslavské scény. Anketu, kterou v divadle pojímají jako samostatný komponovaný pořad, se uskuteční v této podobě už pošesté.
Chrudim - Ve středu byla v divadle Karla Pippicha v Chrudimi slavnostně vyhodnocena anketa o Nejúspěšnějšího sportovce roku 2017 Chrudimska. V novodobé historii to byl už dvacátý ročník této ankety.
Se zavřením bufetu Centrum z historického jádra Olomouce zmizí poslední vzpomínka na lidové jídelny, kde se zaháněl hlad laciným teplým či studeným jídlem konzumovaným často tzv. "na stojáka" - tedy u vysokých stolů bez židlí.
VIDEO / Komedii Mnoho povyku pro nic uvede v sobotu 27. ledna v premiéře Slovácké divadlo. Nestárnoucí hru Williama Shakespeara z roku 1599 nastudoval v Uherském Hradišti režisér Zdeněk Dušek a divadlo ji představí v překladu Jiřího Joska.
Po dlouhých letech by se těšínští divadelníci mohli už letos v září dočkat očekávané nové Malé scény, která začala na podzim roku 2012 vznikat v bývalé kotelně zdejšího divadla.
/ROZHOVOR/ Modelka a herečka Kateřina Klausová trochu klame tělem. V médiích se o ní často píše v souvislosti s tím, na jaké vernisáži či večírku se objevila, kdo ji doprovázel a jaké šaty měla právě na sobě. Zkrátka – typické prokletí mimořádně krásných žen. Přitom Kateřina studuje Fakultu sociálních věd, hraje na divadle i ve filmu a je rovněž aktivní sportovkyní, dlouhá léta se například věnovala golfu.
Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992.
Brno - Bojovali ve světových válkách. Učili několik generací studentů. Bavili Brňany v divadlech. Na brněnském Ústředním hřbitově je pochovaných spousta významných osobností. Po místech jejich posledního odpočinku lidi provede nedávno dokončený projekt Průvodce po hřbitovech.
Bojovali ve světových válkách. Učili několik generací studentů. Bavili Brňany v divadlech. Na brněnském Ústředním hřbitově je pochovaných spousta významných osobností. Po místech jejich posledního odpočinku lidi provede nedávno dokončený projekt Průvodce po hřbitovech.
Klášterec nad Ohří – Soutěže a nástrahy probouzejících se upírů, čertů, bílé paní a dalších strašidel čekají na všechny děti i rodiče, kteří dorazí v sobotu do kulturního domu v Klášterci nad Ohří.
Pardubice – Grand Festival smíchu, v němž soutěží nejlepší divadelní komedie z celé republiky, má dnes na programu inscenaci Dotkni se vesmíru a pokračuj v podání Městského divadla Brno. K vidění bude od 19 hodin na velké scéně Východočeského divadla Pardubice.
Praha, Ml. Boleslav /FOTOGALERIE/ - Zlaté a stříbrné medaile si vezou z pražské soutěže orientálních tanečnic dětské i dospělé tanečnice z Taneční skupiny TS Shareefa. V pražských Bohnicích se v divadle Za plotem konal další ročník soutěže Orientální princezny tančí.
Sušice – „Tady v Sušici jsem s tvorbou začínal a tady v Sušici s ní také končím,“ okomentoval pro Deník svoji výstavu, která byla v pátek slavnostně zahájena v galerii Sirkus v Sušici, výtvarník Josef Pospíchal (81). Sušický rodák, který žije v Železné Rudě a který má na svém kontě řadu ocenění.
Jihlava – Horácké divadlo v Jihlavě uvede další premiéru, tentokrát na Malé scéně. V hlavní roli skandinávské komedie Popel a pálenka vystoupí dlouholetá členka hereckého souboru a momentálně stálý host Horáckého divadla Eva Kaplerová.