V divadle zazní flétna a klavír, zahraje Duo du Reve
Louny - Jana Jarkovská a Bohumír Stehlík nabídnou komorní hudbu na nejvyšší úrovni.
Louny - Jana Jarkovská a Bohumír Stehlík nabídnou komorní hudbu na nejvyšší úrovni.
Pardubice - Pardubické divadlo uvede muzikál Kiss me, Kate.
Praha - V Praze byly v pondělí předány Ceny divadelní kritiky, dříve pojmenované po Alfrédu Radokovi. Divadlem roku 2016 se stala Komorní scéna Aréna Ostrava. Za herecké výkony byla oceněna Pavlína Štorková v titulní roli inscenace Olga/Horrory z Hrádečku, kterou Divadlo Letí uvádí v pražské Vile Štvanice, a Stanislav Majer v projektu Studia Hrdinů s názvem Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny. V 25. ročníku ankety časopisu Svět a divadlo hlasovalo 89 kritiků.
České Budějovice - Čtveřice se připravuje na první rande. Chtějí působit na protějška dobrým dojmem. Stejně stresující i komické může být například svatba, setkání s tchyní a tchánem, a nebo problémy s dětmi.
Vedení ostravského obvodu Radvanice a Bartovice hledá nájemce pro svůj Společenský dům. Jedním ze zájemců je provozovatel kasina, to si ale lidé v obci nepřejí. Bojí se zvýšení kriminality. Starostka proto na dnešek svolala diskusní setkání s občany.
/ROZHOVOR/ Do konce sezony 2015 vedl Roman Groszmann opavský činoherní soubor k radosti souboru i diváků. Velmi oblíbené byly i jeho autorské tituly.
Kynšperk nad Ohří - S tvojí dcerou ne je název komedie Antonína Procházky. V repertoáru ji má i sokolovské Divadlo bez zákulisí, které s ní velmi úspěšně obráží region. Další představení budou moci zhlédnout Kynšperští.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Benešovské Mateřské centrum Hvězdička představilo minulý týden krátkou pohádku Tři prasátka v aule zdejšího gymnázia.
Písek - Příjemné dopoledne prožili předškoláci ze žluté třídy 15. mateřské školy v Erbenově ulici v Písku při návštěvě kamarádů – předškoláků ve 13. mateřské škole v Písku.
Prachatice – Rádobydivadlo Klapý je stálicí prachatické přehlídky amatérských divadel Štít.
Praha - V Hlavním městě budou v pondělí večer vyhlášeny Ceny divadelní kritiky za rok 2016. Na základě ankety časopisu Svět a divadlo o nich rozhodlo 89 kritiků. Po třech nominacích získaly pražský soubor Divadlo Letí a Národní divadlo Brno. Na titul Divadlo roku mají naději Divadlo v Dlouhé, Komorní scéna Aréna Ostrava a Národní divadlo Brno.
Pardubice – Další díl cyklu scénických čtení INprojekty uvede dnes od 19 hodin Východočeské divadlo v Pardubicích. V české premiéře představí hru Povolání Heather Roseové.
Libčeves - Setkání s písničkami a vyprávěním začne v sále pohostinství už dnes odpoledne.
Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.
Od čtvrtka 16. března do soboty 18. března bylo Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně plné ochotníků a milovníků divadla. Konala se zde postupová přehlídka amatérských ochotnických spolků s názvem Divadelní Vsetín 2017.
Osov - Mezi nejoblíbenější osovské kulturní akce patří řadu let Den osovských žen. Na tradiční setkání přišla v sobotu 18. března do tělocvičny místní základní školy téměř stovka žen.
Chomutov – Kapela Zrní, která je držitelem ceny Anděla 2012, vydává po více než dvou letech desku. Skladby z alba Jiskřící uslyší jako první v chomutovské Kulisárně, kde začíná turné po třinácti městech Čech a Moravy.
V loutkovém divadle byl už asi každý. Jak to ale vypadá v jeho zákulisí, se mohli dozvědět zájemci, kteří o víkendu zavítali na Černou louku do Divadla loutek.
Přerov – Již pětadvacátý ročník Divadelního Kojetína přivítal mnoho divadelních souborů. V sobotu 18. března i soubor ze Základní umělecké školy Zlín, který zahrál představení na téma E. A. Poe: Večer pro Edgara aneb Maska červené smrti.
Jihlava – Mladí jihlavští divadelníci ze souboru Čupakábra Základní umělecké školy (ZUŠ) Jihlava opět zabodovali na regionální postupové přehlídce studentského divadla JID. Letos uspěli s inscenací Prohlášení.
Třeboň - Další dva pondělní termíny mohou zájemci využít k prohlídce zákulisí divadelní budovy.
Padesát let historie novojičínského pěveckého sboru Ondrášek si připomněli jeho současní i bývalí členové a jeho příznivci v sobotu 18. března v Beskydském divadle v Novém Jičíně. Sbor i s přípravkami se představil ve dvou koncertních vystoupeních, při tom druhém organizátoři připomněli jména těch, kteří se velkou měrou podíleli na činnosti sboru.
Brno /FOTOGALERIE/ – Novou divadelní hru mohou zhlédnout mladí Brňané. Divadlo Radost v Bratislavské ulici představilo Veselé paničky windsorské. Zpracování Shakespearovy komedie se ujal ředitel divadla a režisér Vlastimil Peška.
Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.
Chrudim – Za Divadlem Karla Pippicha zmizely tři vysoké jehličnany. Ustoupily úpravám prostranství. Nejviditelnější z nich bude stěhování pomníku Stalingrad – Dukla – Chrudim. Zmizí i chodníčky a podesta. Zbude jen trávník.
Děčínsko - Čištění ulic, amatérské divadelní soubory v děčínském divadle, změny na autobusové trase Děčín - Malšovice nebo novinka pro nevidomé návštěvníky zámku. Přečtěte si co se nyní děje na Děčínsku.
Velikonoce v parku, Přidejte se k nám a Putování za tajemným hradem. Tři atraktivní akce se uskuteční v dubnu v rámci projektu Živý Zlín. Garantem programu je opět divadlo ve spolupráci s městem.
Královéhradecko, Meziměstí - Nenápadné dveře skrývají stovky unikátních exponátů.
Prachatice/OBRAZEM/ - Festival amatérského divadla Štít 2017 už zná své vítěze.
Louny – Další ročník prospěšné akce se má uskutečnit první dubnovou sobotu.
Českokrumlovsko - Nabídka je rozmanitá. Od ručních prací přes až po moderovanou zajímavou debatu.
Celostátní akce s názvem Národní týden trénování paměti zavítala také do Karviné.
Třeboň – Radní v Třeboni schválili vyřazení starého a nepotřebného majetku.
Liberec – /ROZHOVOR/ S Michaelou Homolovou tvoří tvůrčí pár Naivního divadla. Filip Homola je členem souboru této liberecké loutkoherecké scény. Ta sdružuje mnoho výrazných tvůrčích osobností. Michaela i Filip Homolovi k nim rozhodně patří. Ovšem tentokrát se budeme věnovat Filipu Homolovi, herci, režisérovi a v neposlední řadě hudebníkovi, který si vydobyl renomé v oblasti elektronické hudby.
/ROZHOVOR/ Operní soubor Slezského divadla nyní povede Lubor Cukr, který je opavské divadelní veřejnosti už znám z režijního ztvárnění pěti titulů.
Jirkov - Příběh v podání divadelního spolku MIM se začne v divadle odvíjetv 15 hodin.
Český Krumlov - Český Krumlov – Festival dokumentárních filmů Jeden svět slavnostně odstartoval ve čtvrtek večer v Městském divadle Český Krumlov. Letošním tématem je Umění spolupráce. Festival nabídl osm filmů zahraniční i české provenience.
Karlovy Vary - Divadelní společnost StageArtCz přijela do Karlových Varů s příběhem o muži, který si myslí, že je z jiné planety. K-PAX, Svět podle Prota je hra na motivy světového bestselleru Gena Brewera.
Příbramsko - Dášeňka, čili život štěněte je divadelní adaptace známé knihy Karla Čapka. Pražské Divadlo AHA! ji v sedlčanském Kulturním domě Josefa Suka uvede v neděli 19. března. Pohádka pro nejmenší děti o tom, jak se malá Dášeňka učí všem psím dovednostem, aby se pak jako psí slečna mohla sama vydat do světa, začíná v 15 hodin.
Vodní divadlo s amfiteátrem, veřejný gril, různé atrakce, bludiště nebo možnost konání nočních svatebních obřadů. To vše by mohl obsahovat nový park pod havířovským soudem.
Pardubice – Derniéru hry Králova řeč z pera dramatika a filmového a televizního scenáristy Davida Seidlera máv sobotu od 19 hodin na programu Východočeské divadlo v Pardubicích.
Praha - Herečka Mahulena Bočanová, která 18. března oslaví padesátiny, vstoupila do povědomí diváků již dětskými rolemi. Jako dívka si zahrála například v seriálu Chalupáři, ve filmech s panem Tau či v populárních dětských snímcích Lucie, postrach ulice a … a zase ta Lucie. Později se objevila i v mnoha pohádkách. V současnosti hostuje v několika divadlech, moderuje televizní pořady a pracuje v dabingu.
Brno - Když jako dítě zpívala v chrámovém sboru, nenapadlo ji, že se z ní stane úspěšná operní zpěvačka. Nyní šestadvacetiletá Zdislava Bočková před pár dny získala druhé místo na prestižní evropské soutěži. Díky tomu se v dubnu odstěhuje do Itálie, kde bude v příští sezoně zpívat. „Itálii beru jako startovní čáru. Je to pro mě velká příležitost a nový vítr, po kterém jsem dlouho toužila," říká zpěvačka.
ROZHOVOR / Alena Mornštajnová z Valašského Meziříčí je původní profesí překladatelka. Po celé republice je ale známá také jako autorka románů, povídek, fejetonů i knih pro děti.
Třeboň – Na živou hudbu v ulicích, přednášku, umělecké přednesy a především na hromadu poezie zve akce Třeboň poetická, která startuje v pátečních 17 hodin.
Čáslav - „Pobaltské republiky a Petrohrad" byl název dalšího cestovatelského pořadu Hany Kátrové v Dusíkově divadle. S organizací přednášky pomáhala kamarádka Jarmila Sejčková, však také obě dostaly od spokojených posluchačů krásné růže.
Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.
Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.
Kam můžete vyrazit na Kolínsku? Přečtěte si naše tipy!