Praha - Satelitní přenos kabaretu zlínského divadla Ovčáček čtveráček vidělo v kinech 17.652 diváků. Divácky úspěšný nekorektní kabaret se trefuje do některých představitelů politické scény a zejména do mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Derniéra se uskutečnila 7. února v pražském Divadle Za plotem, satelity ji přenášely do 70 kin v zemi. Hrubé tržby Ovčáčka čtveráčka v kinech dosáhly na tři a tři čtvrtě milionu korun, sdělila v pondělí Jana Stránská, zástupkyně distribučního labelu prenosydokin.cz, který byl producentem přenosu.
Praha - Satelitní přenos kabaretu zlínského divadla Ovčáček čtveráček vidělo v kinech 17.652 diváků. Divácky úspěšný nekorektní kabaret se trefuje do některých představitelů politické scény a zejména do mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Derniéra se uskutečnila 7. února v pražském Divadle Za plotem, satelity ji přenášely do 70 kin v zemi. Hrubé tržby Ovčáčka čtveráčka v kinech dosáhly na tři a tři čtvrtě milionu korun, sdělila v pondělí Jana Stránská, zástupkyně distribučního labelu prenosydokin.cz, který byl producentem přenosu.
Praha - Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis představí ode pondělka do soboty špičkové evropské soubory. Festival se koná v pražském Paláci Akropolis, kde dnes večer vystoupí finská skupina Nuua s představením Taival, a v Divadle Ponec.
Jaroměř - Jaroměřská radnice je jako mezi mlýnskými kameny. Plánovaný koncert kapely Ortel, která je často označovaná za xenofobní a kontroverzní, vyvolal pozdvižení. Vznikly dokonce dvě petice. Jedna vyzývá vedení města, jako vlastníka divadla, ve kterém se má koncert uskutečnit, aby se akce zrušila. V opačném případě slibuje demonstraci. Druhá přesvědčuje, že by se koncert konat měl. Starosta Jiří Klepsa zatím mlčí.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Začátek víkendu byl ve Znojmě ve znamení známé hry Osvobozeného divadla v podání herců, které kolem sebe shromáždila režisérka Martina Výhodová. Zcela zaplněné hlediště tleskalo lidem, pro které se stalo divadlo velkým koníčkem. Hru si nenechal ujít ani Pavel Herman z Lesonic, který je velkým fanouškem amatérského divadla. „Přijel jsem s rodinou podívat se na paní Emilii Mácovou, která je ředitelkou naší školy. Viděl jsem již minulé představení Balada z hadrů a byl jsem spokojený. Herci mě ani tentokrát nezklamali a jejich výkon byl profesionální. Hra měla spád i pointu a rozhodně se hodí do současnosti," říká Herman.
Louny - Členové spolku 2020 usilují o to, aby místo bylo architektonicky upravené podle uměleckého díla světoznámého výtvarníka, od jehož narození v roce 2020 uplyne sto let.
Ústecký kraj – Pohádka O malém velkém slonovi se stane základem pro výtvarnou soutěž, která bude vyhlášená už v pondělí 13. února na úrovni jednotlivých okresů Ústeckého kraje.
Nový Bor - Medaile sbírá na horském kole s mapníkem v disciplíně MTBO už od dětství. Celkovým vítězem ankety Nejúspěšnějším sportovcem Českolipska se však dvaadvacetiletý Kryštof Bogar (9. 7. 1994) stal letos poprvé.
Nový Bor – Mecenáši, dobrodinci a morální vzory. To jsou držitelé Cen Ď, které se letos budou po celé republice udělovat už po sedmnácté. Děkovat se bude i v Novém Boru, který je generálním partnerem pro Liberecký kraj. Nominace mohou lidé posílat do konce února.
Prostějov – Michal! Michal! Michal! Toto skandování rozezvučelo v sobotu dopoledne Městské divadlo v Prostějově. K prasknutí naplněné hlediště dětmi totiž vítalo svého oblíbence z televizní Kouzelné školky – Michala Nesvadbu.
Ústí nad Labem - Talentu má dvanáctiletá Pavla Matějková na rozdávání. Všiml jsem si jí na pódiu bývalého kina Hraničář, kde s dalšími studenty gymnázia bavila rodiče a své kamarády. Dnes chodí do šesté třídy, nejvíce času věnuje baletu, ale moc ji přitahuji i egyptské pyramidy. Dokonce se sama naučila hieroglyfickou abecedu.
/FOTOGALERIE/ V pražském Národním divadle budou 25. března uděleny prestižní Ceny Thálie za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce v oborech činohra, opera, balet, pantomima, muzikál a opereta.
Rakovník – Děti, které zůstávají o jarní prázdniny ve městě, nemusí být smutné. Mají také šanci, zažít něco pěkného, protože vyžití na každý den dětem už několik let připravují pracovníci Domu dětí a mládeže v Rakovníku a zvlášť také v Novém Strašecí. Oddechnou si i zaměstnaní rodiče.
Šumperk – Lidé už nyní mohou v anketě hlasovat o takzvaném participativním rozpočtu, v němž je vyčleněna částka půl milionu korun. Mohou tak přímo rozhodnout o použití těchto peněz na menší investiční akce.
Plzeň - Už přes 3000 dětí ze sousedního Bavorska navštívilo od roku 2011 Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Do Plzně vyrážejí děti pravidelně se svými učiteli českého jazyka, češtinu si totiž mohou na základní škole vybrat jako volitelný předmět.
České divadlo se vrací do Muzea umění v Columbusu v americkém státě Ohio. Výstava nazvaná Shakespeare in Prague uvádí scénografické návrhy, fotografie, kostýmy a makety vztahující se k významným českým inscenacím her Williama Shakespeara od počátku 20. století po současnost. Připravili ji pracovníci Národního muzea a Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU) v Praze, oznámila v pátek mluvčí IDU Judita Hoffmanová.
Kutná Hora – Sportovní komise Města Kutná Hora má za sebou další rok pod vedením Jana Třískaly. V rozhovoru jsme se ho zeptal na fungování komise pod jeho vedením v loňském roce, ale i na blížící se galavečer vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory za rok 2016.
Střekov – V krajinu drsného severního Irska městečko Leenane se změní divadlo na Střekově. V sobotu nabídne všechny tři hry Martina McDonagha, tzv. Connemarskou trilogii.
Kladno - Šestou premiéru této Sezony uvede v sobotu večer Městské divadlo v Kladně. Tentokrát se jedná o drsnou irskou komedii Poručík z Inishmoru, od proslulého autora Martina McDonagha. Divadlo ji prezentuje jako vtipnou krvavou podívanou v tarantinovském duchu.
Praha - Praha chce rekonstruovat budovu Divadla na Vinohradech, náklady oprav by měly být do miliardy korun. Médiím to ve čtvrtek řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Důvodem rekonstrukce je špatný stav budovy. Město také připravuje vypracování projektové dokumentace na opravu jeviště, která má vyjít na dalších 300 milionů.
Přerov – Tanec s medvědem, masky nebo koblihy.Oblíbená tradice se v obcích na Přerovsku těší stále veliké oblibě. Dle tradice bylo vyvrcholením oslav masopustní úterý, to letos připadá na 28. února. Jedná se o pohyblivý svátek, který se slaví sedmačtyřicet dní před Božím hodem velikonočním. Někde se průvod nazývá masopustem, jinde voděním medvěda.
Praha - Hudba Gaetana Donizettiho se ve čtvrtek večer vrátí do repertoáru Národního divadla v Praze. Premiéru slavného díla Poprask v opeře uvede česká první scéna ve Stavovském divadle v hudebním nastudování, které připravil italský dirigent Enrico Dovico. Režie se ujal Radim Vizváry.
Uherské Hradiště, Praha - Od 7. do 9. února se v Praze koná divadelní festival Žižkovská štace. Letos na něm nebude chybět Slovácké divadlo, které pražskému publiku nabídne hned tři své inscenace.
Praha - Hlavní město si vytipovalo více než dvě desítky budov, které chce vybavit takzvanými chytrými technologiemi. Týkaly by se například energetických úspor. Ve středu to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Vybrané budovy jsou ve vlastnictví Prahy a jsou mezi nimi například školy, divadla nebo úřední budovy. Pražští radní již v úterý schválili výběr šesti škol, kde chtějí rovést úpravy vedoucí k energetickým úsporám.
Pardubice – V zábavné talk show s názvem Bez nápovědy se dnes v 19 hodin na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice potkají oblíbení herci Jan Hyhlík, Dagmar Novotná a Lída Vlášková.
Praha - Pro děti třeba Ferda Mravenec a pro dospělé Rocky. Nových muzikálových titulů bude ale v Praze v následujících měsících k vidění daleko víc. Které to budou?
Bílina - V pořadí už 20. ročník recitační soutěže nazvané Bořeňská čarodějnice se bude konat tento čtvrtek, od 8.30 hodin v prostorách mětského divadla v Bílině.
Nové Strašecí – V Novostrašeckém kulturním centru se představili Jiří Krampol, Luděk Sobota a další herci a zpěváci s pásmem písniček, povídek, scének a vyprávění a zavzpomínali na Miloslava Šimka. V zábavném pořadu ve stylu legendárních „Návštěvních dnů" Šimka a Grossmanna, se mimo již zmíněných herců představil imitátor Petr Jablonský a Adriana Sobotová a nejznámější písničky připomněli Viktor Sodoma, Jana Svobodová a Miluška Voborníková. Publikum po představení odměnilo účinkující velkým potleskem a v zákulisí si poté na své přišli i sběratelé podpisů.
Praha /FOTOGALERIE/ - V pražském Divadle Za plotem mělo v úterý večer derniéru představení zlínského divadla Ovčáček čtveráček. Pro velký zájem publika se divadlo živě přenášelo do 70 kinosálů po celé zemi, další lidé ho ještě večer uvidí ze záznamu. V divácky obrovsky úspěšném kuse si moravští divadelníci dělají legraci z některých představitelů dnešní české politiky, ale především z mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka.
Tábor - Na cestu kolem světa lemovanou vínem, koncert Tomáše Kluse i divadlo s Jaroslavem Duškem či Ivou Janžurovou láká Táborský festival vína a gastronomie. Devátý ročník oficiálně zahájí Velká ochutnávka vín z celého světa v sobotu 11. března od 13 hodin.