Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 12. a 13. března.
Kutnohorsko – Zimní pauza uběhla hodně rychle a fotbalistům se přiblížil začátek soutěží. S ním přichází i pravidelná tipovací soutěž Kutnohorského deníku. Na jaře soutěžíme opět o zajímavé ceny. Vůbec poprvé dostanou cenu nejlepší dva tipující z každého kola!
Jihlava - Žáci Základní školy Stonařov zahráli včera v DIODu hru O prolhaném prodavači novin. Publikum se v ní dozvědělo, jak se dělají noviny plné senzačních a neuvěřitelných zpráv, ale také to, proč by se měly dělat poctivě.
Praha - Kuchař, veterinář, zpěvačka a astronom. Pražský deník vyslal do finále projektu Deníku v Praze a středních Čech Řád srdce čtyři finalisty. Na slavnostní vyhlášení ve čtvrtek 10. března v Divadle U Hasičů se rozhodne, zda pražští kandidáti uspěli, či čtenáři hlasovali více pro srdcaře z jiného okresu.
Kolínsko/Praha – Nastal den D. Dnes večer zazní v pražském divadle U Hasičů jméno největšího srdcaře, tedy vítěze několikaměsíční akce Deníku, v níž jste vy, naši čtenáři, nominovali a posléze svými hlasy vybírali vítěze Řádu srdce.
Teplicko - Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala.Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…
Pardubice - Pardubice – K fangličkovému divadlu okolo Tibetu je už skoro škoda slov. Novinkou letošního roku je ale komentář pardubického primátora Martina Charváta, který uvádí, že jsou „Tibeťanům odpírána práva na vzdělání".
Uherské Hradiště – Procházkou podél řeky Moravy až do promítacího sálu. To bude v letošním roce čekat návštěvníky Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti. Jeden z tradičních promítacích sálů tohoto festivalu totiž v letošním roce nebude moci být za tímto účelem využívaný, a proto jej nahradí prostory zcela nové.
Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Až tři tisíce lidí podle odhadu vedení radnice bydlí v Uherském Hradišti, aniž by však byli ve městě přihlášeni k trvalému pobytu. To pro město znamená značné finanční ztráty, jeho pokladna totiž s každou nepřihlášenou osobou přichází ročně zhruba o deset tisíc korun. Radnice by to ráda změnila, svým stálým obyvatelům proto nabídne nejrůznější bonusy.
Jihlava – Celkem osm soutěžních představení a k tomu ještě jedno bonusové navíc, to všechno nabídne třídenní festival studentského divadla JID 20-16. Regionální postupová přehlídka v jihlavském DIODu začíná zítra a potrvá do soboty. Festival letos slaví patnácté výročí, a jeho podtitul proto zní Ke kořenům.
Benešov – První Burza filantropie ve Středočeském kraji se včera uskutečnila v Kulturním domě Karlov. Při ní neziskové organizace žádaly prostřednictvím představování svých projektů o podporu takzvaných donátorů, tedy společností, jímž není slovo dobročinnost cizí. Ve čtyřčlenném finále prezentovaly své projekty sdružení Statek Vlčkovice, Spolurádi, Cerpos a Rytmus.
České Budějovice /FOTO, VIDEO/ - Argentinský tenorista se představí jako dirigent: orchestr Jihočeského divadla zahraje o víkendu jeho chvalozpěv Panny Marie.
Olomouc /PROGRAM/ – Sérii koncertů, divadelních představení, soutěží či různých tvořivých dílniček pro děti ožije centrum Olomouce na začátku jara. Ve městě se totiž chystají Velikonoční slavnosti 2016, které se odehrají na Horním náměstí a budou trvat jedenácti dnů.
Benešov – Redakce školního časopisu Labyrint ZŠ Dukelská při své druhé stáži v redakci Benešovského deníku zauvažovala, co jí v novinách chybí a co by školáci na jeho stránkách přivítali.
Hradec Králové - Inscenace hradeckého Divadla Jesličky Josefa Tejkla s názvem Bůh masakru zabodovala v programu 19. ročníku Krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci a byla doporučena do programu celostátní přehlídky Divadelní piknik Volyně 2016.
České Budějovice /FOTO, VIDEO/ - Argentinský tenorista se představí jako dirigent: orchestr Jihočeského divadla zahraje o víkendu jeho chvalozpěv Panny Marie.
Dolní Krupá - Marie Nedvědová, která v Dolní Krupé již řadu let vede výbor pro kulturu a občanské záležitosti, přemýšlela, čím ozvláštnit Mezinárodní den žen v obci. Tradiční akce se každý rok účastní desítky žen a odnáší si nezapomenutelné zážitky.
Jaroměř /SOUTĚŽ/ - Oblíbený herec Michal Nesvadba míří do Jaroměře. Tentokrát s představením „Michal na hraní", které se uskuteční už tuto sobotu 12. března od 14.00 hodin ve zdejším městském divadle.
Hejnice - Zatím tam nevede značená cesta, ale to by se mělo brzy změnit. Na vrch přezdívaný Na Chatkách totiž plánují Hejnice naučnou stezku, která by lákala jak děti, tak dospělé.
Prachatice (FOTOGALERIE) - S řadou změn zahájil v pondělí večer v Městském divadle v Prachaticích další ročník divadelní přehlídky určené pro amatérské soubory.
Pardubice, Hradec Králové /ROZHOVOR TÝDNE/ - „Pardubické divadlo mám rád už mnoho let. Byla to první scéna, která po roce 1989 uvedla nějakou mou hru," svěřil se Deníku známý spisovatel.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Plná hudby, veselých písniček a dětského smíchu. Přesně taková jsou představení hradeckého Hudebního divadla dětem, která už více než 16 let vyprodávají divadla a koncertní síně po celé republice.
Litoměřicko, Podřipsko - Stěhování úřadu v Libochovicích, vyprodané představení za 6 minut v Litoměřicích nebo velikonoční výstava v Lovosicích. Více v krátkých zprávách.
Loučim – Jako své staré známé přivítal v sobotu 5. března téměř plný sál loučimské restaurace divadelní soubor „Černoch" z Černíkova, který na pozvání dobrovolných hasičů přijel zahrát ženám všech věkových kategorií k jejich svátku. Vždyť černíkovští ochotníci hráli v Loučimi už počtvrté.
Mikulčice – Dvacátý ekobenefiční festival propojí hudbu, divadlo, výstavy a workshopy. Na Pestrovečeru každoročně nechybějí ani přednášky, taneční vystoupení, autorská čtení nebo hudební improvizace. O víkendu vystoupí v kulturním domě v Mikulčicích i držitel Zlatého anděla, kapela Traband.
Severní Čechy - První dáma českého písničkářství Radůza vydává svou úspěšnou knihu „Čáp nejni kondor" v novém vydání rozšířeném o fotografie ze soukromého archivu, interaktivní obálku a audioknihu.
Irena Trojanová je ředitelkou základní školy s rozšířenou výukou jazyků a informačních technologie. Paní ředitelka vládne dvěma budovám, 50 učitelům a 800 dětem.
Region – Není to ještě pět let od chvíle, kdy Slovácké divadlo navštívil štáb České televize, aby do Zlatého fondu natočil jednu z jeho úspěšných inscenací, a už je zase zpátky. Tentokrát proto, aby zaznamenal pozoruhodnou Cenu facky.
Region – Není to ještě pět let od chvíle, kdy Slovácké divadlo navštívil štáb České televize, aby do Zlatého fondu natočil jednu z jeho úspěšných inscenací, a už je zase zpátky. Tentokrát proto, aby zaznamenal pozoruhodnou Cenu facky.
Boleradice – Je to naše srdcové téma, těmi písničkami a texty žijeme, říká režisér Jiří Merlíček o boleradické divadelní novince Jízlivý glosátor. Do jednoho celku spojuje šest vybraných předscén ze slavných her Voskovce a Wericha z Osvobozeného divadla.
Ústí n. O. – V Ústí nad Orlicí začíná ve čtvrtek druhý ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Orlická maska 2016.