Praha - Mecenáška Meda Mládková, herečka Marie Tomášová či výtvarník Jiří Sozanský. To jsou další osobnosti, které přibyly do společnosti Dam, Mecenášů a Rytířů české kultury, jež v pátek v Divadle na Vinohradech ocenil ministr kultury Daniel Herman.
Brno – Příběh novodobé Faidry, která v sebeobraně zabije svého nevěrného manžela, vyplní děj nenovější inscenace brněnského Divadla Husa na provázku. Na motivy románů Uršula a Rubato od Rudolfa Slobody ji zde v pátek v premiéře představí režisér Jan Antonín Pitínský. Titulní roli inscenace nazvané Uršula ztvární herečka Ivana Hloužková.
Divadlo Jiřího Myrona v centru Ostravy by mělo projít velkými změnami. Čeká ho přestavba a rekonstrukce, po které v objektu vznikne kavárna, pasáž, nová zkušebna, ale i baletní sál či ubytovny. Práce by mohly začít v roce 2018.
Praha - Mamma Mia! dnes přivítá 200.000. diváka a zahájí novou sezónu v pražském Kongresovém centru. Muzikál s hity skupiny ABBA měl premiéru 12. prosince 2014 a stal se jedním z nejúspěšnějších domácích projektů hudebního divadla. Vedle diváckých rekordů obdržel také nominaci na cenu Thálie, o kterou se bude 26. března ucházet představitelka Sophie, Hana Holišová.
Jihlava – Dříve se jim říkalo kulisáci, dnes se jim říká technici. Jejich úkolem je postavit scénu přesně podle předem daného půdorysu a zajistit ji tak pevně, aby se zabránilo jakémukoliv úrazu. Tím ale ještě práce techniků nekončí.
Českolipsko - V Lípě dnes zahraje jedna z nejlepších českých SKA kapel Sto zvířat. Novoborské divadlo v sobotu nabídne komedii s kriminální příchutí s Václavem Vydrou v hlavní roli.
Lomnice nad Popelkou - O půl jedenácté, s pětiminutovým zpožděním, dorazil prezident Zeman do Lomnice. Osobně ho na radnici přivítal starosta Josef Šimek.
Lomnice nad Popelkou - O půl jedenácté, s pětiminutovým zpožděním, dorazil prezident Zeman do Lomnice. Osobně ho na radnici přivítal starosta Josef Šimek.
Jižní Čechy /FOTOGALERIE/ - Postní dobu můžeme prožít všelijak, tak proč ne návštěvou představení Moravské pašije, které připravil Teátr Víti Marčíka z Drahotěšic u Ševětína. V nadcházejících týdnech můžete stále aktuální příběh o utrpení a smrti Ježíše Krista zhlédnout na několika místech našeho kraje a odnést si z představení témata k přemýšlení o sobě i o jiných kolem sebe.
Jihlava – Spor mezi Horáckým divadlem Jihlava (HDJ) a Jaroslavem Obročníkem bude řešit Okresní soud v Jihlavě. Na čí straně je právo, o tom bude justice rozhodovat příští středu 2. března.
Č. Třebová, Ústí n. O. - Herci z projektu Listování mluví v obsáhlém dvojrozhovoru o útrapách i radostech hereckého života a potvrzují jen slova populární knihy. Zároveň otevřeně mluví o tom, jak se dnes točí seriály a jak se snaží vypnout od hraní postav.
Česká Lípa - Jiráskovo divadlo v České Lípě ve čtvrtek uvedlo představení Vím, že víš, že vím, hořko-sladkou komedii o tom, jak si udržet živé manželství. Hra se Simonou Stašovou a Michalem Dlouhým byla už několik týdnů vyprodaná.
Sedlčany /ROZHOVOR/ – Představování knížek formou takzvaného Listování je v současné době hlavní činnost, která populárního herce Lukáše Hejlíka zaměstnává.
Znojmo – Talenty různých uměleckých oborů i klenoty vázané na Znojmo a okolí představí letošní první PechaKucha Night ve Znojmě. Bude jí patřit znojemské divadlo již v pátek večer. „První znojemskou PechaKucha Night tohoto roku se přidáme k oslavám 790. výročí založení královského města Znojma. Zástupce Okrašlovacího spolku pohovoří o Marešově vile, český bloger, autor komiksů, textař a písničkář Jakub König odprezentuje cyklus básní o Znojmě Věčná věž," uvedla za organizátory Andrea Krejčí.
Příbram – Ve čtvrtek a v pátek večer se mohou diváci přesvědčit o kvalitách herců příbramského divadla na Velké scéně od 19 hodin při druhé premiéře klasické hry Sen noci svatojánské od Williama Shakespeara v režii Jaromíra Hrušky.
Uherské Hradiště – Skončí jim divadelní prázdniny, ale na svou domovskou scénu se nejspíš prozatím nebudou moci vrátit. To budou letošní „velké prázdniny" ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště - Už téměř dva roky patří inscenace Slováckého divadla Cena facky k tomu nejlepšímu, co je u nás na divadelních prknech k vidění. A nejde jen o to, že byla oceněná v mnoha anketách, viděly ji známé osobnosti včetně ministra kultury a při závěrečném potlesku mnoho diváků aplauduje ve stoje.
Kunštát – Beseda s hasiči, recitační soutěž, ochotnické vystoupení nebo charitativní koncert. Základní škola v Kunštátu má konečně prostory, kde může takové akce pořádat. V závěru loňského roku žáci vystoupením pro rodiče zahájili provoz školního divadla, které je zároveň multifunkční místností.
Sedlčany /ROZHOVOR/ – Představování knížek formou takzvaného Listování je v současné době hlavní činnost, která populárního herce Lukáše Hejlíka zaměstnává.
Mladá Boleslav - Městský klub seniorů funguje v Mladé Boleslavi už deset let, a tak se rozhodli kulaté výročí pěkně oslavit. Sál v Domově s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici včera odpoledne téměř praskal ve švech.
Brno – S blížícími se jarními prázdninami, které v Brně potrvají příští týden, si mnozí rodiče lámou hlavu. Většina z nich totiž musí do práce. Řešení je poslat potomka do příměstského tábora. „Naše děti tyto tábory bavily. Užily si nejen sport, ale i tvůrčí činnost," svěřil se třeba otec osmiletého hocha a desetileté dívky Jiří Horák. Podle zjištění Rovnosti je už většina táborů v Brně obsazených. Přináší přehled těch, které ještě nabízí volná místa.
Brno – Velkolepá scénická báseň o Faustovi, dokumentární divadlo o problémech společnosti. Letošní ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno nabídne tituly souborů z Německa, Slovinska i Řecka. A ve svém programu se zaměří na téma současného stavu světa a rozdělování společnosti.
Miletín – Vřeteno osudu – Tajná zpověď Karla Jaromíra Erbena je název nového románu Otomara Dvořáka. Slavnostní představení knihy proběhne v miletínském Sousedském domě už tento čtvrtek za účasti autora.
Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Bouřlivý potlesk a hlasité skandování nadšených fanoušků doprovázely galavečer Tanečního studia Kamily Hlaváčikové v Městském divadle v Mostě.
Semily – Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených v Semilech zajišťuje volnočasové aktivity a poskytuje prostor pro to, aby se tito lidé setkávali.
Praha /ROZHOVOR/ - Úspěšné divadlo, na které chodí stovky lidí, se dá dělat i v polích na jihu Čech. Důkazem toho je nezávislé Divadlo Continuo, které funguje už dvě dekády v původně selském stavení. Usedlost prošla mnohamilionovou opravou, a při loňském otevření se tak stalo uměleckým centrem, které nabízí divadlo, zkušebny, ateliéry, knihovnu a další prostory, čímž pomáhá oživit jihočeskou kulturu.
Praha /ROZHOVOR/ - Úspěšné divadlo, na které chodí stovky lidí, se dá dělat i v polích na jihu Čech. Důkazem toho je nezávislé Divadlo Continuo, které funguje už dvě dekády v původně selském stavení. Usedlost prošla mnohamilionovou opravou, a při loňském otevření se tak stalo uměleckým centrem, které nabízí divadlo, zkušebny, ateliéry, knihovnu a další prostory, čímž pomáhá oživit jihočeskou kulturu.
Brno – Velkolepá scénická báseň o Faustovi, dokumentární divadlo o problémech společnosti. Letošní ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno nabídne tituly souborů z Německa, Slovinska i Řecka. A ve svém programu se zaměří na téma současného stavu světa a rozdělování společnosti.
Polička – Bratr Jan Neckář se pohodlně usadil na lavici ještě před naším povídáním a jen tak mi meziřečí špitl: „Vašek hned přijde, ještě se převléká." Jen, co to dořekl, do místnosti vlétl jeho slavnější sourozenec Václav Neckář s energickým úsměvem na tváři, srdečně nataženou pravicí ke zdvořilému pozdravu.
Jeseník – Kdysi se zde konávaly divadelní představení a koncerty pod širým nebem, dnes tu zabíjí čas party mládeže, občas zde hledají úkryt bezdomovci. Řeč je o letním divadle v Jeseníku. Rozlehlé pódium z žulových kvádrů a betonu bude Smetanovy sady hyzdit i nadále. Jen jeho odstranění by totiž městskou kasu vyšlo na více než milion korun.
Deštné v Orlických horách / Nové Město nad Metují – Na třináctém ročníku Valentýnské svatební výstavě na novoměstském zámku se představila zpívající modelka EVA FABIÁNOVÁ z Deštného v Orlických horách.
Praha - Sázavafest, který se uskuteční od 4. do 6. srpna ve Světlé nad Sázavou, nabídne tuzemské hvězdy i zahraniční hosty. Společné vystoupení se slovenskými No Name chytá například kapela Chinaski, českou premiéru si odbude sólový projekt M.I.N.E. Markuse Meyna, frontmana známé skupiny Camouflage. Program doplní členové Hudebního divadla Karlín a čtení Michaela Viewegha. Novináře o tom dnes informoval dramaturg festivalu Pavel Kloupar.